Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Evander

Postradatelní jsou pro mě skutečně postradatelní. Je to veskrze průměrný akční film s plejádou většiny akčních hrdinů posledních desetiletí. Nic více, nic méně... ()

RedDuck

Jak jsem rád že tento film vzniknul, tak doufám že mě nikdo nebude nutit se na něj dívat podruhý. Abych to vysvětlil, dát několik hvězd akčních filmů do jednoho je výborný nápad a sám o sobě na dobrou podívanou stačí. Ovšem absence jakékolikv psychologie či vývoje postav a především absence děje z toho dělá téměř dvouhodinový reklamní spot. ()

helloween93

Skvělá akční jízda se Stallonem, Jet Li, Lundgrenem a Stathamem. Při sledování tohoto filmu se vám vybaví staré akční filmy 80. let, na které mnoho z nás koukalo na VHS. ()

CyriC

Stupidita. Problém byl, že absolutně nefungují klasické hustohlášky a filmem se příliš táhne patos jako smrad krabicáku z houmlesáka. ()

figliar

Skvelé, úžasné. Stallone dokazuje, že je nielen výborný herec, ale aj režisér. Parta akčných hviezd z 80-tych a 90-tych rokov, súboje s nožmi, prestrelky, výbuchy... Proste zábava ako má byť. Film treba samozrejme brať s nadhľadom. ()

Iwiiik

Tak to byl teda nářez! Všechno je dílem amerického sociálního systému, který ve svých projektech jaksi nemyslel na domov důchodců pro bývalé agenty a nájemné zabijáky. Proto staříci vytáhli svá chodítka i houpací křesla do ulic a divoce při tom máchajíce zbraněmi všeho druhu, rozprášili armádu jihoamerických plantážníků dle zákonů klasického akčního žánru. Protože se kluci ze Slyovy herecké party proslavili v dobách, kdy kompjůtry zdobily obří sály a data se zaznamenávala na děrný štítek, všechnu prácičku řeší ve stylu staré školy! Skvělá akce, kterou paradoxně nekazí ani vytahané obličeje, ani klasicky otřepané scény. Už se těším na dvojku! ()

Heroine

Obvykle si pustím nějaký akční snímek, a ještě při sledování se věnuji nějaké jiné činnosti, jako úklidu, kreslení, přišívání knoflíků... Tentokrát to ale nešlo! Hodina čtyřicet utekla jako nic, a já nemohla odlepit oči od obrazovky. Viděla jsem toho už hodně, zvlášť potom v tomhle žánru, ale Expendables jsou top svého druhu. Samozřejmě je tu výborné obsazení, k tomu není potřeba nic říkat. Statham byl tentokrát vážně super, a Sly i přes svůj přeci jen mírně fosilní zjev, pořád dokazuje, že je to drsňák první ligy. Co se mi navíc líbí na přístupu Stalloneho k celému filmu, je taková nadsázka ve všech ohledech. Kromě humoru (viz "pozor, nízké stropy" atd.), který pomáhá odlehčovat jinak trochu brutální podívanou, jsou i postavy všech zúčastněných drsňáků dost sympatické. Navíc se Sly bere s rezervou, neignoruje svůj věk, a i když se samozřejmě rád předvede, nijak z toho netrčí jeho ego. Dává prostor i ostatním postavám, a každý tu má minimálně jeden výstup, při kterém ukáže co umí. Zápletka je sice jednodušší, ale je to dobrý podklad pro spoustu druhů akce, která stála za to. ()

ElStupido

Staloun hodný nic ho zatím neštvat... počkaaaat! Voják po mě začít střílet Staloun teď zlý, Staloun naštvaný Staloun zničit! Počkaaaat! Stalounuv samopal spadnout na zem! Staloun začnout mlátit rukama! Staloun už rukama mlátí dlouho Stalouna už ruce bolet. Staloun teď potřebovat pomoc Stedhema, Stedhem teď střílet a zachránit Stalouna, Staloun poděkovat, řekat ftipná hláška a začít zase střílet. ()

HH

Nečekal jsem od toho nic víc, než akčňák. A mé očekávání se vyplnilo. Ač pánové již opravdu stárnou, vrásek přibývá a svalová hmota se mění v tuk, perou se a střílejí jako zamlada. Pravda, o hereckých výkonech se (až na scénu v kostele) příliš hovořit nedá... Ale jako "poctu" všem rambovským a jiným filmům z 80. let to beru. ()

MickeyStuma

Téměř všichni akční herci s přelomu 80. a 90. let v jednom filmu a k tomu pár současných adeptů. A fanoušek těchto dob jásá. Příběh je jednoduchý, ale to tehdy byli taky. Všichni hláškují, dělají si legraci i sami ze sebe a ke všemu jdou tvrdě na věc. Akční scény jsou dynamické a vcelku brutální. Ale komu by to vadilo. Všichni vlastně celou svoji kariéru jeli sólo a teď se spojili a vznikl fenomenální biják, který má grády a který je nezkutečný akční zážitek. Tento nápad měl už v devadesátých letech sám Tarantino osobně, ale nikdy k tomu nedošlo. Sly udělal dobře, že se do natáčení pustil sám. Je to vlastně takové filmové rozloučení s dávnými ikonami akčního filmu. A myslím, že se určitě povedlo. ()

Anduril

Film na odreagovanie a na jedno pozretie. Príjemné pobavenie pri starej filmovej škole a starých známych tvárach. Ešte že mali dostatok zbraní a nábojov, pretože dej ma moc nezaujal. Akcia však mala štýl a energiu. nič viac však za tým nehľadajte. ()

Shredo

Zrejme nepatrím k tunajším užívateľom súdiac podľa môjho nižšieho hodnotenia oproti priemeru väčšiny. Na jednu stranu je pekné, o čo sa Stallone pokúsil. Dať si na triko narežírovať akčný film plný hviedz a dostať svoje ochablé starecké telo opäť do formy ( i keď s podporou stereoidov ) neni ľahká úloha. Odmysliac si toto noblesné pozlátko celebrít, ktoré nepopieram, že zdvihlo úroveň, no zároveň, čím dlhšie som film sledoval, tým menej som to pozlátko vnímal a sledovať neustálu akčnú strielačku bez reloadingu ma prestalo baviť. Väčšia nostalgia by rozhodne bola (aspoň pre mňa ) rozobratie postáv, spomienky na minulosť a vyvážiť to. V tomto prevedení by nevadilo keby sa projekcia natiahla aj k 2,5 hodinám. ()

BeranSon

Sylvester Stallone se do toho opřel nevídaně, nasekal pár akčních jsme na papír, pár krát zatelefonoval a pak se to jen vezlo. První větší chybička se vloudila, téměř ihned a to je právě Stallone v postu režiséra. Nedokáže s přehledem hnát film, v jednu a tu samou chvíli kdy v něm vystupuje. Neprůbojná je především kamera, prostorově nezaujme. Děj filmu je potom čvachtanice na entou. Pár výstupů Arnolda Schwarzeneggera a Bruce Willise mile překvapí, ale zásadní zvrat nedodají. - 6/10 - ()

burton

Trošku moc velkýho střílení a vybuchování na mě, ale jsem si vědoma, že to tam patřilo. No ale ty tuny machovských a siláckých vtipů mě moc bavily, přestože jich je v jednom okamžiku tolik, že jsem to prostě nestíhala. Stalone je kouzelnej, maliňák :). Bruska bez chybičky a budoucí prezident mě opět rozesmál, jen přišel a zamířil své ostrooči. Dobrej film. PS:Giselle je nádherná, viděla jsem jí poprvé a radovala se z nové, neokoukané tváře. ()

merigieren

dva cool chlápci si prostřílí cestu stovkama vojáků, místo nastolování demokracie za žold, se jeden z nich zamiluje a tak musí zachránit holku z ostrova. Mají tam i jednoho zběha a tatera, když nad tím přemýšlím, tak mi úvodní scénka připomněla film sniper, ale jinak je to klasická vyvražďovačka, možná trochu zmatená, občas sem se ve tmě ztrácel komu mám fandit, měli by si brát nějaký rozlišováky jako na floorbalu, reflexní vesty, aby bylo jasno ()

GOREGASM

Trvalo to pět let než jsem se k Expendables dostal, respektive měl chuť si je pustit, a nadšený nejsem. Je moc fajn vidět Slye, Jasona, Dolpha, Bruce, Arnieho, Jeta a další v jednom filmu, horší už je fakt, že se projekt, který měl být takovým All Star Game akčního filmu Slyovi nejen ve střižně, ale asi v hlavě nedostatečně promíchal a usadil. Že budeme svědky mnoha slovních narážek a hlášek všeho druhu se dalo čekat, bohužel většina z nich míjí terč a nejvíc pobaví Arnieho krátké cameo a jedna závěrečná hláška, na kterou si už nějak nemůžu vzpomenout. Ta snaha pobavit je až moc okatá a v kontaktu s místy fádně brutální (akceptuju pouze nejlepší warning shot ever, ale ten zase jo) a přepálenou akcí působí kostrbatě. Od Expendables jsme určitě primárně nečekali příběh roku, ale to neznamená, že jsme čekali scenáristický paskvil roku. Mano a Mano souboji napumpovaná koncovka mě sice probudila z předchozího již téměř klimbání, ale divácký zážitek mi zásadně nezvedla, protože tohle hvězdně se tvářící divadlo zapomnělo na diváka, kterému tahle póza s jakkoliv dobrým úmyslem přece nemůže stačit.50% ()

Rathalos

Tak v tejto serii sa objavili skoro vsetci akcni hrdinovia filmoveho platna,neskutocne nabite hviezdami,uz mi tu chybal asi len jedine Dwayne Johnson,ale podstatnejsie je to,ze je to nabite akciou,obcasnym humorom,kopou zabijania,vybuchov a subojov,ak by som mal hodnotit,ze ktora cast sa mi ako pacila,tak jednoznacne trojka je top,jednotka o nieco slabsia a dvojka bola uz prehnana,cize najslabsia,takze asi tolko k tomu a uz som teraz zvedavy ako dopadne stvorka...:-) ()

LojZza

Tohle se mi libilo, Legendarni bitkari, kteri spolu lamou koncetiny a podrezavaji tepny. Statham nozi, Stallone dela z obliceju nepratel gulas a k tomu za ne kope Jet Li. Ale i ostatni jim vic nez kvalitne sekunduji. O tupem pribehu se vyjadrovat nebudu, protoze o ten jde az v posledni rade. Stejne jako o velmi levne efekty (tech nastesti ve filmu moc neni aby kazily celkovy dojem, obcas si ale clovek vsimne ze ta krev je az moc digitalni) Vsechny sceny jsou uz ted legendarni a konkretne scena Lundgren vs. Li mi drala slzy do oci. P.S. - scena se Schwarceneggerem a Willisem mi tam prisla naprosto zbytecna. A vubec celkove ten film hodne hraje na nostalgickou notu. Ale uprimne - komu to vadi?? ()

Harts

A takto se točily filmy kdysi dávno:-) zábavné dialogy, plno akce, výbuchy. Musím uznat, že v některých momentech byla kamera až úchvatná. Jako akční podívaná na jeden nádech nádhera, děj není podstatný, stejně je dokonale jasný, podstatné jsou myšlenky a dialogy, někdy natolik vtipmé, že to byla spíše krásná komedie a celé kino se chechtalo. Bylo tam úplně všechno, co se v akčních filmech objevuje a ještě to bylo zábavné. A scéna v kostele, to byl hřeb večera:-) na tu se bude vzpomínat navěky a je jasné, že bude brzy i na youtube:-) ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)