Moon

To nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám. Astronaut Sam Bell (Sam Rockwell) je jediným zaměstnancem pobývajícím na měsíční základně firmy Lunar Industries, se kterou uzavřel tříletou smlouvu. Jeho úkolem je kontrolovat jinak plně zautomatizovanou těžbu vzácného plynu Helium-3, který je na Zemi používán jako palivo. Spojení mezi základnou a Zemí není kvůli pravidelným poruchám téměř možné, a tak je Samovým jediným společníkem a zároveň pomocníkem inteligentní počítač Gerty (jeho hlas namluvil Kevin Spacey). Po téměř třech letech v izolaci si Sam nepřeje nic jiného, než být zpátky na Zemi se svou ženou a malou dcerou, která se narodila těsně před jeho odjezdem. Do návratu na Zemi mu naštěstí zbývají už pouhé dva týdny. Samův zdravotní stav se ale začíná zhoršovat. Bolesti hlavy a halucinace, kterými trpí, způsobí při rutinní prohlídce jednoho z těžebních strojů téměř fatální nehodu, při které je Sam zraněn. Následně překvapivě zjišťuje, že na Měsíci není sám a co víc, že jeho svět možná zdaleka není takovým, jak se zdál být… (oficiálny text distribútora)

Napospas

Docela solidní malorozpočtové sci-fi, rozhodně kvalitnější kritika kapitalismu, než nám ukázal Avatar :) Jasné, občas šlo vidět laciné triky, občas bylo něco nedomyšlené až nelogické a na konci to chtělo větší grády, ale těch dobrých sci-fíček dneska zas tolik nevzniká...navíc většinu nedostatků u mě kompenzuje Sam Rockwell, hlas Kevina Spaceyho a výborná hudba. 70% ()

hazaba

První polovina filmu úžasná, ale druhá ztrácí dech, obzvlášť poté, co vyjde najevo, co se vlastně děje. Sam Rockwell podává fantastický výkon, a i hudba je super, ale bohužel potenciál nebyl dostatečně využit. ()

amarth

Výrazně mi snímek připomněl A Space Odyssey, která je nepřekonatelná, nicméně v pozadí Moon nezůstává. Má co nabídnout a jsem překvapen, kolik lidí zde píše, že se je to nuda...Já se bavil náramně a gradace napětí a beznaděj ústřední postavy na mne velmi zapůsobily. Tentokrát Rockwell opravdu přesvědčil! ()

xdutchx

Více interpretační záležitost ze světa osamění, spolkl jsem i s chlupama. Mám rád když sci-fi není zaměřeno na exteriéry či interiéry, ale na člověka a jeho sebepoznávání a jeho touhy. ()

FilmWave

Milé malé sci-fi. Nemá to takovou ambici jako "Vesmírná odysea" nebo "Solaris", ale je to velmi poctivá žánrová práce s výborným Rockwellem. ()

Naushika.

Zklamání... Od filmu v němž se naživo objevuje jediný herec a který měl tak slibný trailer jsem čekala něco jiného. Místo toho naprosto rutinní sci-fi, jejíž pointa nejen že není ani trochu inovativní a navíc postrádá nějakou rozumnější logiku, ale hlavně je od třetiny filmu úplně nehorázně předvídatelná. Rockwell sice hraje moc pěkně, jeho shnívání zaživa je vystiženo velmi přesvědčivě, robot s minimalistickým smajlíkem je velice velice creepy... ale celkově je to veliká nuda. ()

P.J.2

Defacto One man show doslova stojí a padá na hereckém výkonu Sama Rockwella,který aspiruje,na mém osobním žebříčku, na nejoriginálnějšího herce součastnosti,jelikož utáhnout takový film je hodně namáhavá záležitost,je vidět že všichni vsadili vše na divokou kartu ale uspěch zaručen.Super.. ()

Pr4d3d

Hodina a půl Sama Rockwella v malých prostorách na Měsíci, kde je jeho jediným přítelem robot s hlasem Kevina Spaceyho. Dobrý nápad, ale chybí rychlejší spád. ()

kkarx

Dobrý, můžu doporučit. Film stojí na jednom originálním a pro mě vcelku překvapivém nápadu. Ten je ale také dost nerozvinutý a v závěrečných minutách jsem se už trochu nudil. Hlavní hrdina byl celkem sympaťák a musím říci, že kdybych se dozvěděl to co on tak bych byl určitě víc v šoku :-) ()

Gismo.kv

Tenhle film hned od začáku působí strašně depresivně a klaustrofobicky. V celém filmu vidíme jen jednoho herce, kterého provází robot. Furt jsem si řikal, o co tam vlastně jde, pointa celého filmu mě ale pak dostala. Hodně netradičný film bez nějakého klišé. Někdy se na něj musím kouknout znovu. ()

REP_ReZeNT

"Kdo by si pomyslel, že všechna energie, kterou kdy můžeme potřebovat, je přímo nad našimi hlavami."  Další zajímavý kousek z oblasti vesmíru. Fascinující záběry z  Měsíce, až mi běhal mráz po zádech.  Já prostě miluju vesmír, Vesmírně a nesmírně. ()

Wargoo

Rockwell presviedča v každom filme, že talentu má až až. Ako Tom Hanks (Cast away), Will Smith (I, legend) aj Sam dostáva priestor len sám pre seba, aj keď s oveľa menšou produkciou a niekedy okatými lacnejšími kulisami. (o tie tu ale nejde ani v najmenšom). Film bol depresívny, pôsobil klaustrofobicky a herectvo Rockwella bolo čerečňou na torte. Podobný námet si nepamätám, ak niečo takéto v poslednej dobe vzniklo tak ma ukrižujte, ale mne sa zdal scenár originálny. Scenár sledujúci jediného človeka na ťažobnej stanici na mesiaci bol dotiahnutý do konca, ktorý nebol prvoplánový, naopak, skončil sa tak, akoby som si želal. Sam Rockwell má u mňa ďalší pozitívny zárez. Silnejšie 4****, 78,372 % ()

Adm.Nelson

Celý čas som čakal, že Gerty po vzoru HALA z Vesmírnej Odyssey zavarí obidvom Samom, ale nestalo sa tak, a vlastne som rád. Inteligentných sci-fi je strašne málo, s touto som veľmi spokojný, a hoci mi nepríde ako nejaké výnimočné dielo, vďaka trojici Sam Rockwell - Duncan Jones - Clint Mansell celkom uvažujem aj o poslednej, piatej hviezdičke. Možno ju pridám po druhom pozretí. Zatiaľ 8/10. ()

Clu

Sorry, já prostě nesdílím všeobecnou lásku v Sama Rockwella. Ale kvůli tomu jsem nedal čtyři hvězdy. Sam Rockwell je určitě klad a spousta věcí je na tom filmu VELMI nadprůměrných. Ale ne perfektních. A já jsem C.L.U. ()

Fridecka

Sci-fi snímek ani ne tak o Měsíci, vesmíru jako o lidských emocích, smyslu lidského života a lidské jedinečnosti a neopakovatelnosti. Evokuje řadu otázek a témat k přemýšlení, které nebudu jmenovat, abych nevyzradila obsah. Přesně takové sci-fi snímky mne oslovují. Ve středu dění vidím prostor k zamyšlení o tom jak funguje člověk v prostředí, kde není jako neopakovatelná a jedinečná entita, ale jako pouhý prostředek sloužící nějakému účelu, který je jednoduše nahraditelný, což odporuje samotné podstatě lidské existence a jádrovému přesvědčení člověka o sobě samém. Dále chválím slušný herecký výkon hlavního hrdiny a svižný rozhodně ne nudný děj i hudbu. Trochu vidím podobnost snímku se Ztracen ve vesmíru, ale tam to bylo více lyrické a neuchopitelné. Trochu mě pozlobil otevřený konec. A kde že byl ten Spacey? ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem

22.01.2018

Duncan Jones se po Zdrojovém kódu vrhnul na Warcraft, teď se ale konečně vrací ke kořenům. Už 23. února se totiž na Netflixu objeví sci-fi noir Mute, duchovní nástupce jeho debutu Moon, který chce… (viac)

Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

23.09.2016

Duncan Jones měl letos zachránit videoherní adaptace, moc se to ale nepovedlo. Jeho Warcraft sice vydělal krásných 433 milionů dolarů, 90% tržeb se ale sesbíralo mimo Ameriku a o pokračování se zatím… (viac)

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

04.05.2014

Drake Doremus je jeden z mála filmařů, kteří dosáhli uznání již před svými třicátými narozeninami. Režisér, který sklidil velký úspěch na Sundance festivalu s filmem Zamilovaní se i svým následujícím… (viac)

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (viac)