Moon

To nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám. Astronaut Sam Bell (Sam Rockwell) je jediným zaměstnancem pobývajícím na měsíční základně firmy Lunar Industries, se kterou uzavřel tříletou smlouvu. Jeho úkolem je kontrolovat jinak plně zautomatizovanou těžbu vzácného plynu Helium-3, který je na Zemi používán jako palivo. Spojení mezi základnou a Zemí není kvůli pravidelným poruchám téměř možné, a tak je Samovým jediným společníkem a zároveň pomocníkem inteligentní počítač Gerty (jeho hlas namluvil Kevin Spacey). Po téměř třech letech v izolaci si Sam nepřeje nic jiného, než být zpátky na Zemi se svou ženou a malou dcerou, která se narodila těsně před jeho odjezdem. Do návratu na Zemi mu naštěstí zbývají už pouhé dva týdny. Samův zdravotní stav se ale začíná zhoršovat. Bolesti hlavy a halucinace, kterými trpí, způsobí při rutinní prohlídce jednoho z těžebních strojů téměř fatální nehodu, při které je Sam zraněn. Následně překvapivě zjišťuje, že na Měsíci není sám a co víc, že jeho svět možná zdaleka není takovým, jak se zdál být… (oficiálny text distribútora)

bartias

Nízko rozpočtová v tomto případě neznamená béčková. Tahle sci-fi je inteligentní a rafinovaná. Po velkém zvratu, který přichází trochu netradičně ještě dlouho před koncem, se sice už nic moc neděje. Díky atmosféře, jež nutí k přemýšlení, se ale druhé shlédnutí rozhodně vyplatí. ()

okkac

Po dlouhé době příjemné malé inteligentní sci-fi stojící na výkonu Sama Rockwella. Zásadní pointa je podána jako nepřekvapující a už v polovině filmu, což naštěstí nevadí, jelikož při troše přemýšlení to šlo vyvodit už z traileru. Hudba od Mansella opět špičková a potěšující umné využití CGI triků s modely a miniaturami. ()

Los

Velmi zajímavé a vcelku i originální sci-fi, které sice nese odkazy na mnohá díla, ale natočit dnes naprosto autorské dílo umí málokdo. Nejvíce převzatá mi přišla scéna ukazující vesmírnou stanici, při níž hrála vážná hudba...takový odkaz na Vesmírnou odyseu musí být nepřehlédnutý pro každého, kdo ji viděl. Hudba nebyla nijak zvláště výrazná, občas mi připomínala Sunshine, ale hlavní motiv, ač byl obyčejný, vhodně dokresloval atmosféru. Herecký výkon Sama Rockwella byl velmi dobrý. Zajímavý byl nápad vyjadřovat emoce pomocí smajlíků :) Ale k dokonalosti zde přece jenom troška chybí. 8/10 ()

tomeek

Dobře, ba velmi dobře odvyprávěný příběh záhadného výzkumu, který si vystačí jen s několika kulisami. Mám rád nenápadné sci-fi filmy tohoto typu a navíc s tak příjemným bonusem, jako je skvělý Sam Rockwell. ()

seneki

Velmi pěkně natočený i obsazený snímek. Monotónní hlas Kevina Spaceyho se opět skvěle vyjímá, tentokráte v roli robota. ()

SoolenJV

Překvapení vynořivší se odnikud. Tak promyšlené a napínavé sci-fi už tady dlouho nebylo. Inteligentní zvraty, na to, že jde o nezávislý film velmi kvalitní efekty, zajímavý příběh a výchozí námět. Sam Rockwell bezvadný, pobaví i mírnější verze slavného palubního počítače HAL z 2001, počítač Gertie. Fanoušci sci-fi by tohle rozhodně neměli minout. ()

Scratt

Poměrně průhledná zápletka je vykompenzována povedeným zpracováním a "trojroli" výborně hrajícím Samem Rockwellem. Pěkné sci-fi. 70% ()

Radiq

Rockwellův hereckej koncert v chytlavým a inteligentním filmeku, kterej sice asi časem upadne v zapomnění, ale každopádně je to lepší, než jakejkoliv velkofilm, co šel poslední dobou do kin. O tom, že asi upadne v zapomnění, svědčí i to, že už nemám potřebu ho vidět někdy znovu. ()

sir-dave

Nudnější sci-fi s jedním hercem, když nepočítám počítač Gerty. První polovina byla zralá na odpad. Následně Jones aspoň začal pracovat na atmosféře směřující k vrcholu, kdy se tomu všemu přišlo na kloub.. Zbytek vyústil k přirozenému konci.. ()

E=mc2

Fantastické. Lokácie, atmosféra, dej, myšlienka veľmi trefné. Drísty uživateľov Nunka, Cival Pomo a podobných pózerov ktorí akoby ani len nevideli film a drístajú o nereálnom vesmíre a myšlienke ktorá je vraj slabá. Boli ste tam niekedy? Viete ako vyzerá povrch mesiaca? :) Nie. trpáci týto užívateľia s vysokým bodovým ratingom. Skvelí film. Odporúčam. Akorát ten koniec, podľa mňa sa to nemalo skončiť pozitívne. ()

Nivenx

Velice zajímavé scifi, bravůrně natočené, překvapivé a zahrané. Od začátku nelze odhadovat co se může stít a jak bude film probíhat. Překvapuje po celé délce. 80% ()

Deyw

byl sem na tom v kine a byla to hrozna petarda..musim nekdy dat znova..rockwell byl skvelej a ze jich tam bylo pokokot :D ()

eJacques

Solaris, Sunshine, 2001: Vesmírná Odyssea, možná Vetřelec - s těmito filmy se dá vizuální pojetí filmu Moon ztotožnit... Za měsíc natočený Moon sice jejich kvalit nedosahuje, ale i takto jednoduše a levně se dá natočit poutavý snímek, i když totéž se letos povedlo i Blomkampovi s District 9, a ten je o třídu lepší... One man show v podání Sama Rockwella, který to "fláká" až je přirozený jak nikdo... Od poloviny divák ví, která bije, a tak mi na konci chybí trocha gradace, emocionální smršť (popisuje některý z uživatelů) se u mě jaksi nekonala... ()

TomStall

Příjemné Sci-Fi, které bohužel za 97 prosviští bez větší emoční gradace. Hudba je výborná, Sam Rockwell to bezproblémů herecky utáhne sám, měsíční atmosféra je velmi slušná. Obsahově je to ale trochu slabší, v průběhu filmu se objeví několik zásadních či méně zásadních logických děr a finále nedokáže diváka pořádně strhnout. Přesto dávám 4*, protože takových solidních žánrových kousků je zatraceně málo. ()

Triple H

Sam Rockwell sa naozaj snaží, ale mňa táto zápletka veľmi nezaujala. Čakal som do konca či sa z toho nevykľuje niečo viac, ale nestalo sa. Pointa je odhalená veľmi skoro a zvyšný dej už IMHO nič extra neponúkne, s výnimkou pár emotívnejších scén. O nejaké sofistikované dielo sa nejedná. Páčil sa mi však celkový design a Mansellova hudba. Raz a dosť. ()

matezzz

One man show Sama Rockwella. Postupně budované napětí sice nevyvrcholí nijak extra překvapivě, ale mně osobně to nevadilo. Nemusí být v každém sci-fi/thrilleru za rohem lekačky a překomb(i/o)nováný konec. Jednoduše řečeno pohodová, příjemná scifárna, v rámci žánru milé překvapení. ()

COF_666

Trochu zklamání, jsem si jist že se z toho dalo vytěžit víc. Moon je rozhodně jeden z nejoriginálnějších sci-fi filmů poslední doby ale místy je až zbytečně zdlouhavý a pointa je poměrně průhledná. Vizuálně je to však skutečně mistrovské dílo, hudba byla parádní a do pozitiv se určitě musí počítat Sam Rockwell který zahrál bravurně. Trochu mě překvapilo srovnání některých uživatelů se Sunshine, i když klaustrofobická atmosféra je velmi podobná. Moon je příjemným snímkem ale u mě zůstal za očekáváním. Pokud bych si tedy mohl vybrat, vyberu si radši sluneční výheň - Sunshine. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem

22.01.2018

Duncan Jones se po Zdrojovém kódu vrhnul na Warcraft, teď se ale konečně vrací ke kořenům. Už 23. února se totiž na Netflixu objeví sci-fi noir Mute, duchovní nástupce jeho debutu Moon, který chce… (viac)

Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

23.09.2016

Duncan Jones měl letos zachránit videoherní adaptace, moc se to ale nepovedlo. Jeho Warcraft sice vydělal krásných 433 milionů dolarů, 90% tržeb se ale sesbíralo mimo Ameriku a o pokračování se zatím… (viac)

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

04.05.2014

Drake Doremus je jeden z mála filmařů, kteří dosáhli uznání již před svými třicátými narozeninami. Režisér, který sklidil velký úspěch na Sundance festivalu s filmem Zamilovaní se i svým následujícím… (viac)

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (viac)