Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

figliar

Matthew Vaughn opäť ukázal, že nie je žiadne béčko. Komixový remake plný akčných krvavých scén hovorí o tom, že každý z nás túži niekedy byť superhrdinom. Nicolas Cage a zaujímavá výchova jeho malej dcérky, či outsider ktorý prišiel o cit v celom tele snažiaci sa ukončiť zločinnosť po svojom. Scénu kde Chloe Moretzová vrazí do sídla najväčšieho mafiánskeho bossa si vždy rád pozriem znovu a znovu :-) . No kto by sa jej mohol báť? ()

Luk Skywalker

Začíná to jako v reálném životě, ale pak se zvrhne v akční jatka. Přesto to působí jakoby by se nic nedělo a je v tom i nadsázka. Pedofil se ze mě po shlédnutí filmu nestal, ale postava Mindy byla roztomilá, když zrovna nezabíjela, hodně drsná, když přišlo na akci a sprostá, když přišlo na slova. I NIcholas Cage v roli místního "batmana" překvapivě zaujal. Je akční komedie, která je trochu jiná než ostatní. ()

BOURQUE

M. Vaughn je jedným z najtalentovanejších režisérov súčasnosti. To už dokázal niekoľkokrát (Layer Cake, Stardust). Jeho ďalší film Kick-Ass je jeho ďalším majstrovským dielom. Prečo? No, asi väčšina z nás už má dosť tých „hrozných a únavných“ filmov s nejakým „superhrdinom“ (výnimkou je samozrejme The Dark Knight). Príbeh filmu je skoro vždy stejné, bez veľkých nápadov. Ale máme tu teraz niečo iné. Dlho som rozmýšľal nad tým, že prečo je tento film tak dobrý. Nakoniec som dospel k tomu, že okrem dokonalej harmónie (réžia, kamera, hudba, herci) je tu ešte jedna dôležitá vec: hrdina filmu je jednoduchý, obyčajný človek. Ale ako u väčšine takých filmov (napr. The Dark Knight - Joker), tých najväčších hviezd (A. Johnson, N. Cage) mnohonásobne prekonáva niekto iný, v našom prípade malé dievča Chloe Moretz. Ona je neskutočná: krásna a smrteľne nebezpečná. Dúfam, že od nej ešte uvidíme niekoľko geniálnych hereckých výkonov. Osobné hodnotenie: 92% (*****) ()

bulbasaur

bal som sa...ze to bude hlupa trapnost o detoch, pre deti. Sakra som rad ze som sa bal zbytocne. Je to sice o detoch a teanegeroch, avsak sposob vyrozpravania obzvlast kruteho pribehu... drsna slecna ktorej este poprsie nenarastlo a vsade pritomny ubercool humor mi napluli do ksichtu pollitrovu slinu. Chriachel ktory nechcem zotriet a tesim sa na pokracovanie, ktore dufam neskurvia. Opet sa bojim... a zaroven drzim palce. Chloe ulohu zvladla na jednotku ako aj pan reziser Vaughn. ()

Adm.Nelson

Ťažko sa komentuje niečo, čo je skutočne výborné a kde si aj po dlhšej dobe od pozretia pamätám skoro všetko od Big Daddyho čistky v sklade až po krásnu Lyndsy Fonsecu. Preto sa iba obmedzím na stručné - vrelo odporúčam - a ako drobné negatívum zmienim snáď to, že Vaughnov Hviezdny prach je predsa len lepší. 10/10 ()

Krchy

Teda čekal jsem leccos, ale stejně se mi dostalo naprosto nečekaného a navíc to je fakt pecka. Začíná to jako pomalu parodie, ovšem první setkání s tatínkem a jeho holčičkou mi sundalo čelist. Podobné bejkárny se díkybohu objevují po celý zbytek filmu. Což ovšem neznamená, že by to bylo na úkor děje, mix se prostě povedl. Půl hvězdy navíc za Lindsy Fonseca, Ellen Page má velkou konkurenci v souboji o nejroztomilejší děvče stříbrného plátna :) ()

Clu

Pátá hvězdička je za geniální scénu ("take cover child, now switch to criptonite"), která opravdu působí na všechny divákovy smysly, nejprve vypůjčený epický song ze Sunshinu, potom blikání světel, fungující jako typické "interaktivní" kouzlo filmu, kdy záblesk ozáří i vás jako diváka (pokud jste ve tmě) a přenese vás tak do srdce scény, přehrávající Nicholas Cage (to myslím v nejlepším smyslu slova) a na závěr zpomalený záběr legendární Hit-Girl v téměř černobílé barvě, vzbuzující tak ve mě pocit čistého respektu k filmařině, jakožto řemeslu využívajícímu všech prostředků a nápaditých kombinací k dosažení audio-vizuálního opojení. Zbytek filmu nadprůměr podpořený velmi dobrým soundtrackem. ()

Joey(1)

Moment, kdy nastoupí na scénu Nářez v jetpacku, byl jeden z nejlepších, co jsem kdy na plátně viděl; celkově parádní pokoukaná s komiksovou tématikou, Vaughnovi všechna čest. Jen škoda Nicolase Cage, jednou hraje pořádného sympaťáka a jak dopadl. ()

Ydrosten

On tomu někdo dal míň než 4 hvězdy ? Proboha proč ? Konečně tady není superhrdina, který umí všechno a je dokonalej. Dostal na budku řádně. " Vypadám jak Wolverine " A ta malá holka ? Teda ta je dokonalá. 5 plných a doufám že mi 2 přinese stejnou porci zábavy. ()

franya69

Ačkoli tento žánr není obvykle zrovna můj šálek kávy, tento komiksový příběh dospívajícího, ničím vyjímečného hocha mě opravdu posadil na zadek. V podstatě outsider toužící po nejhezčí holce ze školy se rozhodne pomáhat slabším a chránit je. Díky náhodnému videozáznamu se stane známým na internetu a stane se z něj internetový "superhrdina". Později se při snaze pomoci své vysněné dívce (kvůli které je ochoten předstírat homosexuálního kamaráda, aby jí mohl být nablízku) se setká v bytě dealerů drog s dvojicí brutálně se mstících takřka opravdových superhrdinů ( otec s dcerou) a začne vtipný, drzý a povedený akční supernářez. Film mě tak nadchnul, že mu opravdu nemůžu nic vyčíst, výborné výkony dětských herců - obzvláště Chloe, do které snad nebylo možné se nezamilovat, doplněné o skvělého Nicolase Cage a Marka Stronga. Sečteno a podtrženo při shlédnutí tohoto filmu se Vám dostane vydatné porce brutální akce, napětí, výborné hudby, super hlášek a možná i trochu toho zamilování...určitě to stojí za to :-) ()

WillyMarks

Zajímavá myšlenka, či sepsaný příběh o "skutečných" superhrdinech, ale díky never more... Stupidní, nudný, ujetý.... Začátek dobrý, je to vtipné, pohádkové, nicméně konec ve který se to zvrhne mi naprosto znechutil můj oddechový večer.... 30% ()

Trešlson

Prostě a jednoduše pecka pecka peckoucí! Co zvládl Vaughn v tomhle filmu nepředvedl nikdo nikde jinde.... Akce, komedie a celková hravost se vším na co jen pomyslíte. NonRatig PG-13 ukazuje, že jsou odvážní tvůrci, kteří si se všema vytřou záď s velkym stylem! ()

merigieren

no problém tohodle filmu je v tom, že se snaží si dělat srandu z toho jak je hlavní hrdina dementní, ale ono to vtipné není, jen sedíte a koukáte jak se nechá mlátit v podivném zeleném oblečku (v jedné scéně mi připadal modrý). No pak je tady taky jeho holka, a tak. Skutečně zajímavá část nastává se vstupem taťuldy a jeho holčičky, akce jsou celkem svěží a zábavné, kulky prolétávají hlavami a tak. konec by skoro i ušel, až na velké finále, holka projde uličkou plnou mrtvol s pistolemi, ale na bose jde jen s pěstičkami, nemluvě o granátech který nepoužila. Takže jako celek, vtipy trapný akce ucházející, ale nenudí to, tak moc. Jo a pretty wreckles u závěrečných titulků mi připadají neskutečně divný, ne proto že by se mi nelíbili, ale k tomuhle filmu a místu to vůbec nesedí,.. ()

MickeyStuma

Snad každý měl v nějakém příběhu svůj vzor a chtěl být jako on. U chlapců to jsou filmoví akční hrdinové a komiksoví superhrdinové. A právě s takovou myšlenkou pracuje tento snímek, který je taktéž natočen na základě komiksů znající čtenáři i v Česku. Reálný je i použitý charakter takového zasněného chlapce, neboť svého hrdinu mají převážně ti, kteří jsou ve společnosti soukmenovců spíše k posměchu. A tak tu je nějaký Dave Lizewski, který se jednoho dne rozhodne splnit si svůj sen. Stát se superhrdinou a bojovat proti bezpráví. Komiksoví fanoušci poznají mnoho motivů z mnoha komiksových příběhů, z nichž nejvýraznější je charakterový motiv Spider-mana a podle masky samozřejmě každý pozná vliv Batmana. Co se týče dívky motající se kolem, v tomto případě, Kick-Asse, je to jasné. Mindy Macready, neboli Zabíječka, je v podstatě ztělesněním, nikoho jiného než, Batmanova parťáka Robina. A funguje to. Tvůrci se v žádném případě neodvrátili k lecjaké složitosti a naopak se drželi jednoduchého teenagerovského nadhledu. Stále se jde k věci a zbytečně se odbočuje do zbytečných vedlejších linek. Záležet si dali hlavně na akčních scénách, které si zaslouží jenom chválu. Je poznat vizuální styl tzv. krále akčního filmu John Woo. Takže vlastně není náhoda, že je o něm na začátku zmínka otázkou, jak se jmenoval jeho první film. Snímek by se dal považovat jako film určený pro komiksové fanoušky a pocta komiksům jako takovým. Má ryze popcornový potenciál, svěží uvolněnou atmosféru a poslední dobou nejlepšího padoucha. ()

stepankoby1

Až po letošním The Suicide Squad jsem si uvědomil, v čem spočívala skutečná síla Kick-Assu. Nebyl to výsměch žánru superhrdinů ani nihilistická přeháňka brutality, jak jsem si doteď myslel. Nene, Kick-Ass vyniká tím, jak brutalitu do filmu tematizuje coby realistický, zdrcující svět dospělých, seriózních lidí. Pomocí něj nejen že charakterizuje postavy (hlavní záporák, Big Daddy, ústřední postava), ale reprezentuje jejich charakterový postup. Kick-Ass po táhlém pohledu do zrcadla "dospívá" ze své účelově tuctové puberty, Red Mist si poprvé uvědomuje, že mu tátův svět není až tak příjemný a Hit Girl zůstává pochopitelně stejně pošahaná jako na začátku. Všechen progres spojuje dohromady jeden velký motiv, se kterým film dokonale pracuje a každá jeho rovina je jím protkaná - rodičovství a jeho vliv na vlastní osobnost dítěte. Kick-Ass je vychovaný nadšenými rodiči, kteří mu dovolují vybrat si, kým chce být. Je tak absolutně přirozené, že se stane nejobyčejnějším z teenagerů, který pořádně nemá vlastní osobnost, a nakonec skončí s nejmilejší, nejtolerantnější a nejúžasnější holkou. Jenže jak může dál fungovat vztah dvou lidí bez charakteru? Rodičem Hit Girl je psychopat, který dceři upírá dětství a cpe do ní docela úspěšně vlastní myšlenky. Je proto naprosto normální, že spolu ze tří hlavních postav mají nejlepší vztah a že tátovy cíle po jeho smrti dokončí explozivní pomstou. Jenže co z ní bude dál a jak bude vyrůstat bez neustálého brainwashingu otce? Rodičem Red Mista (<33) je hodný, přívětivý táta, který svému dítěti věnuje rozumné množství času, přestože v něm nevidí ideálního syna. Samozřejmě, že z jeho syna pak bude Zuko snažící se získat tatínkovu přízeň. Nakonec však dochází k již naznačenému tvrdému setkání s realitou, když si začne uvědomovat, jaký tátův svět skutečně je. Jenže tady přichází háček - rodina je rodina. Takže když o něj přijde, nikdo nepochybuje, že zosnuje pomstu. Jak bude jeho nepochybně boží redemption arc pokračovat? To se kurva nikdy nedozvíme. Opravdu nechápu, jak to, že z toho není epická darkknightovská trilogie s kulervoucím coming of age topicem, při němž se postavy vymaní z rodičovského (post-mortem) vlivu a uvědomí si, čím oni sami chtějí být a jak se chtějí dál rozvíjet. No nic. Ze dvojky si pamatuju akorát brutalitu, kterou jsem si kdysi nedokázal plně užít a říkal jsem si, že jako dobrý. Tak snad nebude stát za prd. Update: Bohužel stála. P.S.: Bazuka ftw. ()

TostTom

Tomuhle říkám pořádná akční jízda plná krve, humoru a násilí. Rozhodně velmi sympatický a zábavný film o klukovi, který se rozhodne stát superhrdinou a my tak můžeme sledovat jeho vývoj jak superhrdiny, tak i v jeho osobním životě a celé to dohromady pěkně zapadá. Hrozně se mi líbí, můžu říct, že vlastně glow-up Aarona Taylora-Johnsona, který je zde takový hubený nerd, a když si ho porovnám třeba teď z Bullet trainu, tak je to fakt rozdíl. No a kdo by nechtěl mít za tátu Nica Cage, vždyť na tom střelit párkrát dceru do hrudi a k narozeninám jí dát dva nože, na tom není nic špatného :D   8/10 ()

domirovec

Hromady skvělých hlášek, extrémně chytlavý soundtrack, výborný vizuál a akce na vysoké úrovni. Jen je fakt škoda, že Kick-Ass nezískal kultovní status ve filmovém světě. Opravdová pecka. 5/5 ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu