Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

tommco

Opäť sa stretávame s vrahom v maske ducha, ktorý vyčíňa v mestečku plnom vykostených ľúdí, do ktorých vniká kuchynský nôž jedným bodnutím ako do masla a to aj v prípade zásahu do lebky. Opäť je nemilosrdne vyvraždených zopár teenagerov, až kým nezostanú na rade iba hlavní protagonisti, ktorých rovnako nemilosrdne zabiť nemožno a napriek tomu, že ich má vrah niekoľkokrát na lopate musí im pred tým vysvetliť dôvody svojho konania a prihodiť zopár drsných kecov o tom, ako ich má práve v úmysle zabiť. Nad toto sa však pri tomto druhu hororu dá povzniesť, najmä keď celkovo ide o zábavný filmík bez nudných pasáží, ktorý navyše sám seba nebere príliš vážne. Fanúškom žánru odporúčam. ()

missteeque

Nějak mě to nechytlo, čtyřka přiživující se na předchozích dílech, už trojka byla horší než předchozí dva díly. Cox a Arquette a jejich rádoby manželská krize a Sidney se svojí help-self knihou mě nudili, jediný světlý bod je to, že fakt do poslední chvíle nevíte, kdo by to mohl být, ale už po prvních deseti minutách chcete, aby chcípli úplně všichni. ()

FirstFan

Přestože tento film neshledávám zrovna hororovým byla aspoň sranda. Mráz po zádech mi neběhal, v noci jsem s usínáním neměla problém, ale kvalitně jsem se zasmála. Nakonec překvapivé vyvrcholení filmu. 4* ()

Niko_DA339

Štvrtý diel tejto úžasnéj ságy ma dosť prekvapil. Vznikol o 11 rokov neskôr po treťom dieli a znovu priniesol staré, známe postavy. Milo ma prekvapila Emma Roberts, ktorá sa spočiatku zdala ako nevinná obeť a nakoniec je to hnusná pijavica, ktorá túži iba po sláve a na priateľoch jej nezáleží. Dej bol na 1*. Sidney sa vracia do Woodsboro promovať svoju knihu Out of Darkness (keby tá kniha existovala, aj by som si ju prečítal), čírou náhodou na neviem ktoré výročie toho vraha. Znovu zazvoní telefonát, znovu sa všetko skomplikuje a znova tu máme dvoch vrahov, ktorých by ste ani v najmenšom netipovali. A znovu som sa potešil tým, že všetko bolo znovu ako film vo filme, takže moje srdce bolo potešené a mal som kvalitný hororový zážitok s prvkami komédie, ktoré príbehu skôr pridávali na atmosfére, než z neho uberali. Proste 5* :) ()

radok82 odpad!

Môj prvý odpad a môj prvý komentár. Pre mňa fakt strašný film.Totálne nelogické chovanie postáv,napr. policajti pri chránení hlavnej postavy. Po meste nám vyvádza šialený masový vrah a my si budeme strielať zo svojho kolegu a robiť sa, že sme mrtvý. Z celého filmu a všetkých postáv,ktoré sú fakt nudné, ma zaujala jedine Kirby v podaní Hayden Panettiere.POZOR SPOILER: Jednu hviezdičku by som dal,keby hlavná hrdinka v závere umrela,ale ani tým ma tvorcovia nepotešili. ()

catwillows

Po rozporuplném třetím díle jsem se dočkala libovky. Tento díl se mi líbil asi skoro stejně jako jednička. Naprosto splnil mé očekávání. Jen tě prosím Wesi další díl už ne. Přece jen v málo hororech hrají pořád ti samí lidé. Jediné zklamání pro mě byla Courteney, možná to bylo špatným vykreslením postavy. ()

blackjack31

Nejvíce se mi nelíbí, když tvůrci, potažmo řežiséři dělají z diváků idioty. Absolutní neschopnost bránit se u obětí mi opravdu moc vadí. Oběti jen tak stojí a čekají, opravdu trapné a nereálné. I když film splňuje všechny prvky pro klasifikaci horor, ale jinak je úplně zbytečné se na něj podívat. Hodnocení 40% je za závěr, zajímavá konečná zápletka. ()

Martyrium

Ako tu už bolo viackrát spomenuté, štvrté pokračovanie výrazne ťaží z nostalgie. Avšak, natočiť takýto kúsok, ktorý akoby sa zasekol v čase je prinajmenšom úctyhodné. Vôbec mi neprišlo, že štvrtá časť prišla až jedenásť rokov po. Atmosféra, kamera, strih, všetko pripomenulo starú dobrú slávu. Samozrejme, ak chcete tráviť večer hľadaním nelogickostí, béčkových hereckých výkonov, niekedy až tupého konania niektorých z postáv, tak máte na to dokonalú príležitosť. Na druhej strane, skvelý soundtrack, vtip, odkazy, krv, všetko toto Srecam 4 obsahuje. Škoda len, že tej nostalgie v podobe stretnutia sa starých známych postáv a kolegov, nebolo ešte o trošičku viacej. Piatej časti sa totiž asi tak ľahko nedočkáme. Ale môžem sa mýliť. Za mňa lepšie 3*. ()

evelouch

Soo good:-) . Skvěle jsem se obohatila o fajne film..... co k tomu říct? Scream 1 = průmer. Scream 2= trapná kriminálka, to snad ani nebyl horor. Scream 3= osvezující, skvělý a koukatelný slasher. Scream 4= lahůdka Scream fandů! Lekačky laciné, ale velmi desive. Krvavost ok. Dost jsem se i nekolikrát lekla, od pulky jsem se fakt bala:-). Vrah velmi nepredvidatelny, Scream 4 od teď urcite patri mezi me oblibene filmy. Moc jsem si to uzila. Pokud by byla i 5, s radosti se kouknu. ()

Ardath

Bombastické pokračování a zároveň možná nejlepší Vřískot. Jednoho času jsem Scre4m označoval za nejzábavnější hororový snímek, jaký jsem zatím mohl vidět v kině. Wes Craven příjemně překvapil. ()

arsko

Zpočátku mě film nadchnul. Velmi napínavé, postupné vyvražďování postav. Když se ale zjistilo, kdo je vrahem, od té doby se film neskutečně táhl. Závěrečná scéna v nemocnici byla alespoň napínavá. Jinak český dabing tohoto filmu je absolutně strašný. 50% ()

marshmallow1

Čtvrtý díl je tématicky lepší než ten třetí. Líbí se mi horory na pokračování, i když prvnímu dílu se nic nevyrovná. Další nejsou tam zajímavé a nepřinášejí nic moc nového. Už trojka mě moc nebavila a čím dál více jsem vnímala absurditu mnoha věcí ( nevolají hned policii, nemají zamknuté dveře, oběť nikdy nemůže otevřít okna ani dveře při útěku, ale vrah je po skončení hravě otevře, ve čtvrtém dílu mohla Sidney dopadnout vraha hned v půlce filmu, jako by nevěděla po třech epizodách, že se nesmí otáčet zády, nebo vrah zmizí, natož neodkrytí masky, když vrah chvíli leží v bezvědomí). ()

BigJohn02

Po trochu pomatené trojce jednoznačně lepší. Navíc tentokrát opravdu vyděsí - Courtney Cox po plastikách vypadá fakt příšerně. ()

SNCIS

Hlášky: Ghostface (do telefonu): "Mysli si, že jsem tvůj režisér. Jsi v mém filmu. Máš superzábavnou roli, tak to nepokaz." Jenny (do telefonu): "Jaký film?" Ghostface (do telefonu): "Stejný, v jakém hraje Marnie. Ale její záběry už jsem dávno střihnul. Ale ty... jsi hloupá blondska s velkýma kozama. Trošku si s tebou pohraju, než tě zabiju." Jenny (do telefonu): "Mám nadprůměrné testy a IQ 135, ty kreténe." / Jenny (do telefonu): "To není vtipný." Ghostface (do telefonu): "Taky to není komedie, je to horor." / Olivia: "Nemám jen kozy, mám i mozek!" Morrisová." - Čtvrté pokračování hororové vyvražďovačky - 95%. ()

Duffman 97

Oproti trojce milé překvapení.Opět se vrací strašidelná atmosféra,stará skvělá parta a hlavně Ghostface.A opět chce hrát známou hru s horory,telefonem a nožem.Skvělý návrat a bohužel Wesův poslední díl. ()

RodUsher

Ač jsem byl zpočátku skeptický, Williamson i Craven dokázali společně vytvořit opět zajímavý Vřískot. Úvodní sekvence s neustálým opakováním začátku je sice přes čáru, některé maličkosti jsou nelogické, ale to diváka většinou netrápí. Je to nejkrvavější a má to šťávu, můj druhý nejoblíbenější Vřískot. A Emma Roberts je k sežrání. Nejlepší scéna: Finální odhalení. Nejvíc frustrující scéna: Druhý konec (scéna v nemocnici). Neměla původně ve filmu být, na požadavek Weinsteina ji napsal Ehren Kruger (ten co sérii pohřbil slabým třetím dílem). Kdyby film skončil tak, jak Williamson původně zamýšlel, bylo by to na plný počet. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky