Je to už desať rokov, čo Sydney Prescottová (Neve Campbellová) naposledy bojovala o život s maskovaným vrahom. Dnes sa vracia do rodného mesta Woodsboro, aby promovala svoju novú knihu, v ktorej sa vyspovedala z traumatických zážitkov minulosti. Bola to skvelá metóda na očistu duše a terapia s katarzným účinkom. Po príchode sa zvíta s Gale Weathers-Rileyovou (Courteney Coxová) a jej manželom, šerifom Deweym Rileym (David Arquette). Jej návrat však priláka aj sériového zabijaka s maskou ducha - Ghostfacea (Dane Farwell) a v mestečku prepukne panika. Po tom, čo zavraždi dve študentky strednej školy, Sidney dostane varovnú správu. Tuší, že vrah ide po nej a musí sa ukryť. Sydney sa uchýli k svojej tete Kate (Mary McDonnellová) a sesternici Jill Robertsovej (Emma Robertsová) a stane sa svedkom vraždy svojej kamarátky, ktorá býva oproti. Vydesená Sydney si uvedomuje, že história sa opakuje - tentoraz už po štvrtýkrát. Keďže umierajú ďalší ľudia, Sidney sa rozhodne dopadnúť vraha na vlastnú päsť. Zároveň plánuje načerpať inšpiráciu pre svoju ďalšiu knihu. Onedlho sa sama stane obeťou, ale útok, našťastie, prežije. Sydney napokon zistí, kto sa skrýva pod maskou sériového zabijaka, a je šokovaná. Vďaka svojim skúsenostiam vraha oklame, podarí sa jej vyviaznuť a prichádza čas na záverečný duel... (TV JOJ)

Casper001

Wes Craven mě opět nezklamal, sérii Vřískot mám moc rád (až na trojku, ta je nic moc dle mého soudu) a čekal jsem co na mě vybalí ve čtyřce.... říkal jsem si že tam není co nového přidat ale dostalo se mi toho měrou vrchovatou.... do poslední chvíle jsem nevěděl kdo je vrah (nebo vrazi), postavy sympatické... atmosféra taky.... takhle mají vypadat pokračování :) ()

R.O.B.I.N007

Asi jsem z těchto filmů vyrostl, docela jsem se na ten film těšil že si užiju klasickej americkej biják..jenže zhruba v polovině mě ten film začal vážně nudit a vypnul jsem ho až snad po třech měsících jsem se rozhodl že ho dokoukám, a ani pak mě to nijak neočarovalo..Spíše film pro teenegary než film pro větší fajnšměkry, k filmu se nehodlám určitě vícekrát vracet ,za to komedialní napodobeninu ve stylu Scary movie funguje parádně a ke které se i po několikáté rád vrátím, tenhle film má snahu tvářit se jako horor, ale ani na chvíli ve mě nevyvolal žádné pocity..tagže hodnotím jako průměr :) ()

Hrmak

Viacej vrážd, viac krvi, ale inak je to v podstate stále rovnaké. Štvorka nie je až tak hlúpa ako dvojka a trojka no mňa to aj tak príliš nechytilo. Ono by sa v tej sérii dalo pokračovať ,,do aleluja,, v päťke by vraždil strýko Sidney Prescottovej, potom zase jej stará mama a nejaký ten motív k vraždeniu by sa predsa našiel. Mňa celá séria neoslovila. Jednotku a štvorku ešte ako-tak beriem, ale to medzi tým je hrôza. PS: Od hororu očakávam navodenie strachu a stiesnenosti (Ti druzí ) alebo znechutenie (Hory majú oči) poprípade kombináciu týchto pocitov (Pád do tmy). Vreskot však nič také neprináša, či to bol úmysel tvorcov neviem, ale nazývať túto sériu hororovou je podľa mňa blbosť. ()

Pierpa

Vracia sa stará klasika s dobrou dávkou napätia a všetkého čo k tomu patrí...Pre mňa osobne jeden z najlepších komerčných hororov roku 2011. Po čase konečne film s ktorým som bol spokojný, tak budem štedrý a dávam 5... ()

Mažňák

Zbytečný film a hlavne ne mysteriozni, spis takovy bloody thriller. Ujizdi-li si nekdo na cele serii, tak se mu zajiste bude libit i tento dil. Stale se neco deje, coz je dobre. Deje se to po ctvrte, coz uz je horsi, protoze me to nechavalo chladnym. Chvilema jsem se bavil tim, jak jsem dokazal predpovedet, co se stane a jak mi to vychazi. Kdyby to byla jednicka, bylo by to asi ok, ale takhle to je ztrata casu. Nejpozitivnejsi na tomto filmu je myslenka. A to je, ze dnesni mladez chce kolace bez prace a udela cokoli proto, aby toho bylo dosazeno. ()

JerryPilsen

Tragédie,zbytečný film bez logiky kde jde jen o nějaké bodání atd.Překombinované pohnutky a neustálé odkazy na žánrová klišé z toho dělaj guláš.Krvavej.Blbost. ()

whass

Jednoznačně nejlepsi Vřískot!!Neve Campbell to tu jen podtrhuje tu ponurou atmosferu,skvele lekaci sceny atd..zkrátka Vriskot jak se patří!!!! ()

Stingray

Vtipnější pro mě tím,že jsem odpoledne před Vřískotem shlédl Nancy Drew: Záhada v Holywoodu! Vřískot je stále má nejoblíbenější hororová serie. Fredie promine.. ()

xxxblade

Tenhle film by možna uspěl Před 13 lety kdy frčeli horory typu MLADÍ vs ZABIJÁK. ale dnes naprosto předvídatelný a konec naprosto debilní. Dá se řict že je lepší než trojka ale žádná sláva. Přiznávám díval sem se z nudy na tenhle film a stalo se to co sem čekal - NIC ()

Necrophobic

Tak na tento kousek jsme šli s přítelkyní do letního kina v slovenských termálech. A jak tak sedím s plzní v ruce a sleduju film ,zjistil jsem ,že po všech těch parodiích na Vřískoty ,už nedokážu brát tuhle sérii vážně,Jakmile někdo vyskočil s nožem čekal jsem ,že to bude banán nebo nanuk nebo něco jiného.Takže tento film hodnotit ani nebudu,jelikož je to asi má vina a po cca 40minutách jsem skončil definitivně a spokojen v místním baru. ()

Bleis

Oproti takému filmu ako Fritt Vilt, ktorý do žánru priniesol svieži vzduch, pôsobí zatiaľ posledný diel legendárnej série Wesa Cravena ako totálne klišé. Človek by povedal, že stále dokola recyklovať to isté sa časom omrzí, ale ako sa zdá, vyžmýkať aj posledný dolár z osvedčenej značky má prednosť pred novými nápadmi. Pre mňa najslabšia časť série. ()

Ollivander

Slušný průměr. Kdyby tomu ale chyběl ten nadhled, lehce by se to v hodnocení propadlo o dvě hvězdy níže. Hudba (Marco Beltrami): 2z5 (40%) ()

sun.eagle

Nevidím moc smysl proč sérii prodlužovat. Já chvílema nevěděl jestli je to ten pravý film nebo parodie na něj! Pro mě to byla jinak zoufalá nuda a rychle na ten film zapomenu. Kdyby film skončil jen o nějakých 10 minut dříve tak bych si asi i přál pětku, ale takhle? ()

dancingclown

Čtyřka Vřískotu mi připadala asi nejslabší (ale pořád skvělá a nepřekonatelná) ze všech "vřískajících" filmů. Nevím proč, ale pořád mi tu něco z předchozích dílů scházelo. Možná ta mysterióznost kolem těch vražd tady nebyla moc zřetelná. I telefonáty ztrácely šmrnc. Další věcí je, že postava Neve Campbell byla trochu zastíněná Emmou Roberts a Heyden Panettiere (které ty vlasy strašně sluší) a nedostala tak dostatečný prostor, jako v předešlých dílech. Nicméně příjemně mě překvapil závěr, který byl od předešlých dvou dílů o dost lepší a promakanější. ()

zuzulend

Asi nejlepší díl z celé série.Dle mého názoru Emma Roberts se zrovna moc nehodila na svou roli. Neve Campbell předvedla znovu pozoruhodný herecký výkon.I když potom,čím vším v životě prošla by asi ve skutečném životě byla někde úplně jinde,než je v tomto díle.Určitě by nežila takto svým způsobem pohodový život.Ani nevím,proč se mi tento díl líbí nejvíc.Možná je to tím,že mi příjde něčím víc originálnější než ty předešlé. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky