Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

creTin

Jo! Spoustu vzpomínek na starší díly, velká porce nadsázky a občas trochu klišovitá snaha udělat si srandu sám ze sebe. Ale obligátní otázka: "Kdo je vrah?" šrotuje v hlavě, lekačky často spíš pobaví a film úžasně proklouzne a člověk si zavzpomíná na dobu, kdy to jakožto člen cílovky bral trochu jinak. A scéna s defibrilátorem památná. ()

Pattrick

Craven s Williamsonem to dokázali, po deseti letech úspěšně navázali na něco, co je nezapomenutleným dílem v žánru slasher hororu. Lépe se Ghostface na plátna vrátit nemohl a po té pauze nastoupil s veškerou grácií jakou mohl. Vtipné, napínavé s exceletním závěrem, který k tomu patří.. Přesto jednička zůstává nepřekonána, ono to ani nejde, překonat něco na čem ten film stojí.. btw, Campell nám trošku zestárla, ale Cox je kočka čím dál tím větší = ) ()

Breeg

Líbilo se a moc. Hlášky, odkazy na první díl a všechno v pěkně chutné omáčce. Závěr překvapil, ale zároveň docela zkomplikoval náběhy na eventuální další díly. Spokojenost, nenudil jsem se. Mělo to dobrý nádech a vtip také. Scéna s defibrilátorem se pro mě stala památnou. A za některé vraždy jedničku s hvězdičkou. Čekat tolik let se nakonec vyplatilo. A teď jen s napětím vyhlížet, jestli nám Wes naservíruje 5 díl a jestli bude aspoň tak vymazlený, jako díl 4. V pokračování doufám, stejně jako v kvalitní scénář pro nástupce výborné 4. A jedno velké + za soundtrack a The Sounds. ()

scr3am

Mno přiznávám, že mě tento film dostal cca po 2 letech do kina a vůbec nelituji. Trochu jsem se obával, zda-li Craven natočí důstojné pokračování navíc po tolika letech a jak jsem zjistil, možná že právě proto je Vřískot 4 tak výborným filmem a řadí se na stejnou úroveň jako díl první. Z mého pohledu naprosto geniální scénář s výborným obsazením a ještě lepším závěrečným vyústěním. Po dlouhých letech film na jehož konci jsem byl opravdu překvapenej. PS. Doufám, že případný scr5am natočí zase až tak za deset let:-) ()

kritička

Nechápu, co se vám na tom líbilo. Dialogy průměrné, hned těch pět mrtvejch na začátku trapný, Sidney stará a vrazi? Vrazi bylo největší překvapení a největší blbost, jakou jsem od tohohle filmu čekala. Vrahům jsem to nevěřila a bože . .. ten závěr. Nevím, zda uvěřitelnější nebyla ta střeva u ani nevím kolikáté oběti. Sázka na oblíbené americké teenagery??? Kristovy rány, za co nás režisér trestá?! Tenhle díl se neměl natočit! ()

Figuto

No to je super! Ocení diváci omýlaných vyvražďovaček a fanoušci série. Tohle rekapituluje pravidla žánru a velmi to baví! Přitom si nelze nevzpomenout na báječný první Scream. Jenom se na to proboha nedívejte s tím, že se budete bát! Tady to je o něčem jiném, přece! Žeru to. Gratuluju Wesi Cravene, to se Vám povedlo. ()

OlinO

Druhou hvězdičku jsem přidal jen za to, že sme se mohli znovu podívat na známé tváře, jinak bych dal hvězdičku jednu. Někdo tu napsal, že je to druhej nejlepší film z celé série, ale podle mě byl nejhorší. " Nuda, vrah s nejhoršim motivem, první Vřiskot u kteryho jsem dokázal odhadnout kdo je vrah a to už dost brzo na začátku filmu, samotni vrazy dost ubozí, ani Deweym a Gale nám nic moc nenabýdnou, jediná Sidney Prescott je skvělá. " Jednoduše Vřískot měl zůstat u série třech filmů. Hodnocení jako ve škole : Vřískot 1 - (1 s *) , Vřiskot 2 - (3-) , Vřískot 3 - (2), Vřiskot 4 - (4-) ()

Soar

Príjemné obnovenie série o Ghostfaceovi (hlavne po treťom filme). Jediné čo mi na filme vadí je predvídateľnosť deja (čiže vraždy), žiadny nový moment prekvapenia a chýba mi tá pravá hororová atmosféra prvého filmu. Ale pozerá sa na to veľmi dobre, nenudil som sa a už vôbec som nečakal, že vrah bude taký aký bol. Tipoval som to na inú postavu ale budiž, keď bol taký scenár :) Suma sumárum 75%. ()

23ch

Pryč jsou časy Vřískotu. Marná snaha o pokračování příběhu. Vřískot už nemá čím překvapit. Možná zoufalý pokus držet krok s jinými hororovými sériemi... ()

PreLa

Málo které pokračování není propadák. Vřískot 4 jistě není! S napětím jsem čekala, kdo za tím vším stojí tentokrát a překvapení se dostavilo! ()

malahradna

komu sa páčili predchádzajúce diely, bude spokojný...inak priemerný film so závanom nostalgie... celkom príjemne strávených 103 minút :) ()

floppy4

Stupidne jak kazdy Vreskot. K popisu este zabudli dat Horor/Komedie, hlavne na tom zaciatku som sa pobavil. Jednu hviezdicku davam za to, ze to nebolo take predvidatelne a za Hayden Panetiere. Inak uplny shit, ktorym sa da efektivne zabit 103 minut, pocas skaredeho uprsaneho juloveho dna. ()

smrk15

Jediné, čeho jsem se bál bylo, že to skončí takto. Zase happyend. Měli to stopnout, nechat hrdinku hrdinkou, ale oni tam musí hodit ještě takovou dohru. Beru hvězdičku za happyend. I když za Hayden a Emmu ji dávám zpět :D ()

hovadko.bozi

Celou dobu jsme byli přesvědčený, že se promítač spletl a pustil Scary Movie 5... Možná jsme už teda měli moc promile, ale nelekli jsme se jedinkrát, za to jsme se řehtali většinu času... ()

papinak

Naprostá sra... Absolutně nechápu zdejší vysoké hodnocení. Není to vtipné, zábavné ani děsivé. První Vřískot byl dobrý, ostatní pokračování včetně tohoto děs a pouhá recyklace. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky