Je to už desať rokov, čo Sydney Prescottová (Neve Campbellová) naposledy bojovala o život s maskovaným vrahom. Dnes sa vracia do rodného mesta Woodsboro, aby promovala svoju novú knihu, v ktorej sa vyspovedala z traumatických zážitkov minulosti. Bola to skvelá metóda na očistu duše a terapia s katarzným účinkom. Po príchode sa zvíta s Gale Weathers-Rileyovou (Courteney Coxová) a jej manželom, šerifom Deweym Rileym (David Arquette). Jej návrat však priláka aj sériového zabijaka s maskou ducha - Ghostfacea (Dane Farwell) a v mestečku prepukne panika. Po tom, čo zavraždi dve študentky strednej školy, Sidney dostane varovnú správu. Tuší, že vrah ide po nej a musí sa ukryť. Sydney sa uchýli k svojej tete Kate (Mary McDonnellová) a sesternici Jill Robertsovej (Emma Robertsová) a stane sa svedkom vraždy svojej kamarátky, ktorá býva oproti. Vydesená Sydney si uvedomuje, že história sa opakuje - tentoraz už po štvrtýkrát. Keďže umierajú ďalší ľudia, Sidney sa rozhodne dopadnúť vraha na vlastnú päsť. Zároveň plánuje načerpať inšpiráciu pre svoju ďalšiu knihu. Onedlho sa sama stane obeťou, ale útok, našťastie, prežije. Sydney napokon zistí, kto sa skrýva pod maskou sériového zabijaka, a je šokovaná. Vďaka svojim skúsenostiam vraha oklame, podarí sa jej vyviaznuť a prichádza čas na záverečný duel... (TV JOJ)

petrik11 odpad!

Toto bolo ako paródia na staršie "diely". Naozaj mi to pripadalo ako zosmiešnenie najmä jednotky, lebo aj ďalšie pokračovania mali klesajúcu kvalitu. Chvíľami som mal chuť vypnúť komp, toto bola ukážková urážka hororvého fanúšika. Neve vyzerala akoby zostarla o 20 rokov, Courteney to bola už len taká kreatúra a Djúi hral blbečka ako vždy a presvedčivo. Len prosím žiadna 5 lebo to by som neprežil. ()

Maw

Tak tohle jo, tohle mělo koule, Craven se s tím moc nesral a předvedl krvavé peklo prokládané vtipem, ale hlavně krví. Příběh klasika, odkazuje na předešlé díly. Courteney Cox je sice starší, ale pořád ví jak na GhostFace. Nicméně ten zas ví jak někoho pořádně rozkrájet tak, aby všude byla tuna krve, závěr mi připadal dost podobný prvímu dílu, ale možná už si jedničku jenom tak dobře nepamatuju, prostě mě to bralo!!!! ()

PeterFLJilek odpad!

Presne takto by vyzerali všetky tie tuctové americké béčkové horory, kde skupinka tínežerov... hádam tú schému pozná každý. Od Vreskotu ich odlišuje len nie tak mastný rozpočet. Craven síce asi niekde o postmoderne čítal a preto tie prvky neustále cítiť, no film postmoderný nie je. Opakuje sa v ňom to isté, čo bolo v jednotke, dvojke a trojke. Neprináša nič nové, v záverečnej scéne sa dalo očakávať šokujúce odhalenie, lenže... to isté bude aj päťke, šestke, sedmičke. ()

uodevr

"Don't fuck with the original!" Snaha se cení. Film se od začátku do konce snaží být prudce vtipný a zcela vážný zároveň, z čehož by teoreticky mohla vzejít krásná míchanice všeho se vším, ale tady se to nepovedlo. Humor povětšinou hraničí s trapností (a sem tam onu hranici směle překročuje), a na to, aby se cokoliv ze zdejšího dění bralo byť aspoň trochu vážně, je všechno v podstatě strašně debilní a over the top. Skorem každá postava mě primárně srala a u každé jsem vlastně jen počítal jejich zbývající minuty života (a jak na potvoru ani jedna zdejší vražda není dostatečně působivá a uspokojující). Krom toho, herecké osazenstvo si asi před natáčením transplantovalo do hlav místo mozku směs na holandský řízek, protože jinak si to jejich úžasně bystré chování neumím vysvětlit. No, a když jim pak člověk smrt vlastně sám přeje, napjatej jako kšandy asi bude jen stěží. Takže navzdory mé úporné snaze si film užít a oblíbit jsem fatálně selhal. Co naplat, když mi to kolikrát přišlo strašně trapný, nad jednáním postav jsem maximálně tak kroutil očima a celkově jsem se docela solidně nudil. Jedna hvězda za slušné finále (byť přecpané nesmrtelnými, ale na to jsem si zvykl už dávno), druhá hvězda za krásnou Courteney a to, jak sympaticky film sám sebe paroduje. ()

DoubleJo

Vsetky Vreskoty su pre mna uplne v jednom hrnci. Opat rovnaky dej, ziadne prekvapenie, vsetko po starom. Cim je Craven starsi, tym mu viac asi nevadia logicke nezmysly a trapne vyzerajuce sceny. Hlavne ze sa vrazdi a je tam maska. Pre mna ako kazdy diel predtym, jednorazovka na zabudnutie. ()

dundy666

Film začal slibně, ale brzy se z něj vyklubal opět novodobý fádní horror, již je oživen snad je samotnou myšlenkou filmové řady Stab a točením na kamery vražd (policie musela mít radost). Bohužel párek pohledných hereček pobíhajících dokola se zakrváceným trikem celkový zážitek taky zrovna nepozvedlo a proto se, i přes dlouhá očekávání, musím uchýlit k průměrnému hodnocení. ()

Jerris008

Jsem hluboce zklamána a zároveň překvapena z nadprůměrného hodnocení ostatních. Celý film bezbřehá nuda protínající se s trapností a neuvažováním, tupostí herců a dvěma nejspíš neviditelnými policisty, kteří hlídají dům, ale nevšimnou si, že naproti přes ulici je vražděna slečna, která vřeští z okna hlavou dolů. Ehm... a ten konec je mi až stydno komentovat. Zabít mámu pro slávu? auu, dál už nic psát nemohu. ()

vieriX

V 90.letech Vřískot určoval a vlastně vytvořil pojem slasher neboli vyvražďovačku. Ale od té doby už uplynulo hodně let a nejsem si jist jestli v 21.století je prostor pro tento žánr. Wes Graven se do toho ještě jednou pustil a doufám, že už naposledy. Bylo to průměrné zakončení a chybělo tu takové to "Wau". Asi to je důvod pro 3 *. ()

LucTheGreat

"Cožpak neznáš pravidla? Mě nemůžeš zabít! Já jsem GAY!" Stejně jako všechny předchozí i tenhle SCREAM je hovno hororem.. Celé dvě hodiny čumíme na magora v masce, jenž si svůj komplex z malého penisu hojí ubodáváním bezbranných roztleskávaček, načež ve finále si vymýšlí důvody daleko poetičtější. Jde tedy o podobný námět jako má např. SE7EN a je snad Se7en hororem? Nicméně to, že jde o magora z masa a kostí, pro něhož kulka v hlavě znamená smrt, je tím, co dělá tuhle sérii děsivou.. Takový magor si totiž může počíhat i NA VÁS! Ano, VÁÁÁS myslím, bezbranná roztleskávačko!! Muhehehe!! Na druhou stranu je to ale přeci jen JEN člověk, má dvě nohy, dvě ruce a když mu je osekáte, je fprdeli.. Takže napětí z neznáma nehrozí, laciných lekaček se Craven (zaplaťpánbůh) vyvaroval, a my tak už počtvrté jen pozorujeme pana Kudlu, jak chodí, kosí jednoho za druhým, sbírá potřebné bludišťáky, a to vše aby nakonec získal hlavní cenu v podobě ubodání sladké Neve... Celé se to však v žádném případě nebere vážně, což dělá z posledního Screamu výbornou hororovou komedii ;) ... PS FUCK BRUCE WILLIS! -75%- ()

Sid_77

Nápaditý až to bolelo:) Geniální od dvojitého začátku až k (aspon pro mě) překvapivému koci. A těch odkazů co tam bylo! First rule of the remakes, DONT FUCK WITH THE ORIGINAL! ()

Falstad

Vynikající - Já prostě ani nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdami, protože jsem čtvrté pokračování Screamu zařadil do své top 10. Film je prostě skvělý, povedlo se navázat na to co bylo v předešlích dílech dobré a povedlo se eliminovat to, co naopak vadilo. Oceňuji skvělé herecké výkony nováčku hereckého nebe. Roberts, Culkin, Panettiere skvělý herci a prostě mě to s nimi bavilo - skvělá scéna ze závěru snímku, kdy Roberts zahlazuje stopy na to prostě nikdy nezapomenu. Starší herci předvedli svůj stálý průměr - Campbell, Cox a Arquette už ani nemají ve Screamovské serii co nabídnout. Na filmu mi vadí snad jen poněkud děravý příběh - přece jenom si to vezměte, Sydney už třikrát přežila řádění zabijáka, já tedy nevím, ale stát se to mě tak už dávno trénuju nějaké bojové umění - nebo si alespoň obsatarám legálně drženou zbraň. Dále, když si vezmete, kdo vlastně celou dobu zabijí - nejhubenější a nejdrobnější dvojice, kterou by přeprala i holka. Můj celkový dojem ze Vřískotu 4 je celkově kladný a doufám, že se Wes Craven nebude ostýchat nad dalším pokračováním... ()

Anagram

Když jsem viděl první mrtvou dívku, řekl jsem si, "Sakra, proč ta nejkrásnější holka chcípne hned na žačátku?!" Jak šeredně jsem se mýlil. Film, který dokáže parodovat sám sebe se dneska už skoro nevidí, odkazy na slavné filmy i propadáky všeho druhu jsou na každém rohu, staronové herecké obsazení je taky super. Takže až na, vcelku špatných, 10-15 minut v závěru filmu (ze kterého si scénáristé a režisér taky udělali srandu) jsem se bavil. A nakonec bych dodal... vraždy Ghostface, hlavně ta v garážích... To je pro mě nezapomenutelný zážitek, tohle surové pojetí a kontakt vraha s obětí, to se povedlo, klobouk dolů. ()

miki68cz

Same shit different year. Větší kravinu jsem ani nečekal, ale co mne překvapilo jsou kladné komentáře a štědrá hodnocení. Ode mne film 15% a paní Cox dalších 15% za postavu. Vřele tento film NEDOPORUČUJI ()

Mikel LetsGo

Toto byla velká chyba..možná to vnímám trochu jinak,jelikož nejsem až takový fanoušek SCREAM,ale pokud to mnělo mít stejný význam jako Rocky Balboa,nebo červený trpaslík..nebo z českých děl Sněženky a machři po 25letech,l tak se mi zdá že se trochu minulo učinkem.Béčkovým hororovým vyvraždovačkám už v dnešní době dávno odzvonilo a o nějaké poctě originálu se nedá mluvit,je mi až divné jak dokázal dát Craven dohromady všechny ty hvězdy z minulých dílů aby se znovu upsali k dalšímu natáčení,ale když se kouknu na to složení tak se možná ani není čemu divit,jelikož většina těch herců už hraje jen pro peníze a moc si vybírat nemůžou..( viděli jste snad za poslední dobu Courteney Cox v nějakém pořádném filmu? :D ) ()

Dinsberg

Nic nového pod sluncem. Tisíckrát obehraná klišé, na která však navazuje originální rozuzlení, byť je zabiják zřejmý pár okamžiků před jeho filmovým odhalením. To co se děje po něm už není otázkou remaku, ale originální závěr. Jeho popisem bych ale spoileroval. ()

george82

Kdepak ty staré časy jsou. :-/ Asi po půl hodině mi došlo, že vraždí opět dva a jednou z nich je sestřenice. Vůbec mě nic nevtáhlo do děje a celkově to bylo dost smutné. To je víc napětí i v Disneyovkách. Ach jo. Zklamání. :( ()

pepino

Myslím, že ten postmoderní meta-háv čtyřkovému vřiskotu docela prospěl. Minimálně o úroveň převyšuje ostatní soudobé velice modní a trendové "oživovací" (myšleno oživování starých legend) a remakové horory. ()

habertek

Film je celkově tak průměr, ale konec se jim povedl! Ale vcelku mi vadilo tavý to ,,tam tu bodne jednou do zad a je hned tuhá a Sidney bodne dvakrát do břicha a přežije to...", ale tak u Vřískotu se to prostě musí polknout je to prostě Vřískot:) ()

carodejb

Ja Vreskot 4 hodnotím veľmi vysoko. Je dôstojným pokračovaním a slušným začiatkom pre novú trilógiu, prvky sebaparódie boli potlačené do úzadia a namiesto nich pribudla krv. Ja som spokojný. Áno, v jadre je to trochu zdĺhavé ale finále vynahradí všetky nedostatky. hlavne odhalenie vraha. U mňa 80% . ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky