Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

CrashHP

Tretie pokračovanie? Skvelý nápad, ktorý sa vydaril. Takto si predstavujem akčnú komédiu, kde nechýba prakticky nič, čo divák očakáva od akčného filmu. Skvelá partia už po tretíkrát nesklamala. ()

Slavusko

Aj trojka je super, ale uz to nie je jednotka... Ale je super. Nikdy by som neodmietol, ak by ma niekto zavolal na akukolvek Smrtonostnu zbran... Trojka je fajn, akurat tam nemusel byt Joe Pesci, naopak velmi prijemne je vidiet Rene Russo a jej "zensky" herecky vykon, dej filmu je tiez dobry. Odporucam. ()

Vindemiatrix

"Rog?" - "Ye?" - "Grab the cat!" Oproti nabubřelým scénářům prvních dílů (Riggs a Murtaugh likvidují celé zločinné syndikáty) podstatně skromnější zápletka, aniž je to znát na míře akčnosti. Opět se objevuje Pesci a jako další posila Rene Russo, díky níž přibývá jiskrných hlášek. Ze všech dílů mi tenhle přišel nejvtipnější a co do tempa nejvyváženější. ()

papinak

Nemám jediný důvod, proč dát tomuto pokračování méně než pět hvězd. Akcí, vtipem, hláškami, scánářem i vším ostatním se naprosto vyrovná dvojce. Pokud si dvojku úplně odmyslíme, potom by byl tento díl stejně skvělým pokračováním jedničky. ()

neo101

popadni tu kočku ! Nejlepší úvodní scéna celé série a za ní hned ohnivák ze čtyřky. Jak si Riggs strčí prst do ucha a otvírá dveře auta s bombou, to mě rozsekalo. Vtipy na korzet, ochočení psa nebo Leova hláška po prostřelení gumy : No ty si se posral !? Miluju všechny díly. ()

RADX1

Jedna, dva, tři toto sviští. I tak by se dal popsat třetí díl této legendární série. Zároveň mi přijde lepší než dvojka která byla až moc zajetá v kolejích klasických holywoodských filmů té doby. Řekl bych, že trojka je stejně dobrá jako jednička, i když poměrně jiná. Je tu méně jakési lyriky která je ještě více nahrazená humorem a ještě větší akcí. Dokud jsem neviděl tento film, nevěřil jsem že je možné aby bylo něco tak divoké a přitom víc než dobře přehledné. Trochu klasičtější konec na tento žánr, ale i tak "super bomba kotel nářez". ()

andydufrsn

Poslední solidní pokračování série, kde již skutečně převažuje komediální žánr nad akčním (není to na škodu!). Hlavně pak Joe Pesci zde opravdu exceluje. Postava Rene Russo mi přijde násilně vmontovaná do děje, jen aby si herečka mohla zahrát! ()

robertosteff

Preferujem pozerenie filmov v originaly v akom boli nahovorene, no tato snimka ma v slovenčine skurvene dobrý dabing ! Vajda, Romančík a Fialová nemajú chybu. ()

SNCIS

"Tady je víc plastiky než má Cher. Takže stříhám červenej drát." (Roger Murtaugh začne s hrůzou v očích hulákat.) "Co je?" - "Před chvilkou jsi říkal modrej!" - "Říkal jsem modrej?" - "Riggsi, říkal jsi modrej!" - "Ne! Červenej. Rogere, můžeš to rozhodnout ty. Jestli chceš.” - "Rozhodnout? Jak mám vědět, co v kterým je?" Akční klasika - 99,9%. Hlášky: Martin Riggs: "Kouření mi pomáhá ze závislosti na psích sušenkách." Roger Murtaugh: "Jaká závislost na psích sušenkách?" Martin Riggs: "To víš, honil jsem v poslední době pár aut a když si zkusím zakousnout blechu na koulích, spadnu z gauče." / Lorna Coleová: "Jo, při menstruaci vždycky šílím." / Martin Riggs: "Nemůžu zastřelit psa. Člověka ano, ale psa ne." / Roger Murtaugh: "Jasan, Riggsi." Martin Riggs: "Jasan, Rogere." Roger Murtaugh: "O čem to sakra mluvíme?" Martin Riggs: "Jasan. Pět písmen. J - A - S - A - N." Roger Murtaugh: "No jo, jasan." / (Lorna Coleová se dívá na Riggsovo zranění na hlavě.) "Tohle škrábnutí?" - "Mně to přijde jako Grand Canyon." / Martin Riggs: "Řízl jsi se při holení?" Roger Murtaugh: "Jo." Martin Riggs: "Stará žiletka?" Roger Murtaugh: "Starej ksicht." / Martin Riggs: "Hele, já ti nemusím nic oznamovat miláčku. To je pravidlo ještě ze školky. Když ty mě nepodrbeš na zádech, nepodrbu ani já tebe." / "Podle toho, co jsem viděl v jejich záznamech, je jeden zkáza a druhý chaos." / Roger Murtaugh: "Nepotřebuju tvoji pomoc. Už od 30 se oblíkám sám." / Martin Riggs: "V normálním dni bych tě praštil do ksichtu. Dneska je normální den." / Leo Getz: "Chladne mi tělo. Necítím ho. Já určitě umřu. Chladne mi tělo...” Roger Murtaugh: "Leo! Ležíš na ledu.” / Leo Getz: "Ti doktoři jsou surovci. Nevíš, proč musí při střelným zranění dělat vyšetření konečníku? S teleskopem velkým, že by s ním dohlídli i na Venuši?" Martin Riggs: "Myslím, že toho ale moc neviděli." / Roger Murtaugh: "Kdy se konečně naučíš, že nemůžeš řešit všechno pěstma." Martin Riggs: "Pistoli jsem použít nemohl, bylo tam moc lidí." ()

Megahead

Začiatok trojky bol na mňa až príliš prehnaný (odpálenie budovy pri nedočkavom suplovaní pyrotechnikov), následne sa našťastie film rozbehol do "starých" podarených koľají. Opäť kvalitné herecké výkony od Gibsona a Glovera + pekná Rene Russo. Miestami mi však oproti predošlému dielu vadil Lea Getz (Joe Pesci). ()

PRASÁK

Třetí pokračování týhle slavný čtyřdílný akční komedie a v jejích hlavních rolích opět dva speciální policisté, Martin Riggs (herec Mel Gibson) a Roger Murtaugh (herec Danny Glover). Tento snímek přišel filmový studio Warner Bros. na 35 miliónů americkejch dolarů, ale vydělal přes 321 miliónů dolarů. I tenhle film režíroval zkušenej americkej režsér Richard Donner, kterej se může pochlubit snímky jako: Přichází Satan!, Superman, Superman 2, Hračka, Rošťáci, Jestřábí žena, Smrtonosná zbraň, Strašidelné Vánoce, Smrtonosná zbraň 2, Radio Flyer, Maverick, Nájemní vrazi, Spiknutí, Smrtonosná zbraň 4, Proud času nebo 16 bloků. Co vod tohodle snímku můžete očekávat? Akci, napětí a kriminální zápletku, a to všechno je zabaleno do komediálního hávu. A ještě bych doplnil informaci, že z tohodle filmu pochází i nahrávka „It’s Probably Me,“ se kterou v červnu 1992 zazářili v hitparádách Sting a Eric Clapton. ()

majorzeman13

Celá trilogie je prostě pecka,super,parádní,excelentní podívaná !! Jedna z nejlepších !! Nezapomenutelné scény...Film je zkrátka TOP biják !! A tento díl je více než důstojné....? Bravurní zakončení trilogie !! ()