Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

Luciaaas2

Naprosto dokonalá a bezchybná série. Originální hlášky, hašteření mezi Gibsonem a Gloverem funguje naprosto skvěle. Jsou maximálně využiti a nádherně je doplňuje ,, Leo Getz " alias Joe Pesci, prostě dobrý výběr herců a režiséra. Ani jediný díl nepokulhává a stále všechny díly si udržují velice vysokou laťku. ()

Merťas

V pražských kinech se promítal od 31.12.1992 (Alfa). *** Třetí díl už nemá tak precizní scénář jako předchozí díly, na můj vkus je v něm až příliš scén jenom na efekt, nebo hrdinům v pátrání několikrát pomůže náhoda, na druhou stranu je tento díl zase o něco zábavnější než předchozí. ()

nevergiveup

Už to sice netáhne tolik jako v jedničce, kde do Vás sypou humor bez ustání, ale pravda je, že to je pořád výborná akční komedie a dvojice Mela a Dannyho prostě jen tak neomrzí. Normálně bych asi dal 3 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že se jedná už o třetí díl a pořád si drží poměrně vysokou kvalitu dám 4. 70% ()

P@\/EL

Třetí díl této série je o malinko slabší než předchozí film. To však nemění nic na tom, že se pořád jedná o parádní podívanou plnou skvělých hlášek, nezapomenutelných scén a svižné akce. Samozřejmě zde nechybí ani potrhlý Leo, což je pro film jenom dobře. Výběr záporáků na rozdíl od předešlých filmů ovšem trochu pokulhává. ()

Camel91

Nejlepší akční duo (když se zamyslím tak mě nenapadá kdo by tuhle dvojici dostal a to tu máme dobré spolupráce Tango a Cash, Mizerové, Willis a T.Morgan/D.Wayans, Jackie Chan a Tucker, Tom a Jerry) - spousta parádních dvojic ale tato prostě vede perfektně napsané,natočené, legendární. Žádný z dílů nemá chybu a né nejsem starej na tyhle srandy ;) ()

A.MacGyver

Pro mě určitě nejslabší díl (1-4). Dávám tři hvězdy jen pro lásku k této sérii. Padouch je dost laciný, zápletka slabší a prostě jsou vidět ty devadesátky. Kdybych to srovnal, tak série jde takto: 1) dvojka, 2) jednička, 3) čtyřka a 4) trojka. ()

motyka52

Fungovalo to dvakrát, bude to fungovat i potřetí ... a vono jo! Pořád to tam je, teď navíc s ještě větší špetkou humoru a pěknou ženskou. Etalon buddy movie. K tomu pár legendárních scén, přestřihováním drátu počínaje a předváděním střelných poranění konče. ()

Feacher

Jednička, dvojka, trojka, hodnocení ode mě by mohlo být jako přes kopírák, ačkoli zde je těch 83% už docela pochopitelných. Příjemná akční a vtipová záležitost, rozhodně pobaví celé 2 hodiny. Těším se na 4ku! ()

soukyd33

Akční komedie. Splněno. 😄 Humoru má film na rozdávání. Akční je dost. Hlášky a dialogy super. O akční scény není nouze. Herecké obsazení TOP. Herecké výkony velmi dobré. Poznámka: Záporák byl dobrý. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Hixx

Tak a sme pri 3 časti, ktorá už spadá do otrepaného klišé. Najslabšia časť série, množstvo nezmyselných dialógov ale pointa o ničom. ()

Plomber

Třetí díl bohužel nedosahuje úrovně jedničky a dvojky stále však nabízí kvalitní zábavu s duem Gibson, Glover, kterým zdatně sekunduje Joe Pesci a Rene Russo ()

CrazyWolf

Perfektní kombinace akce a zábavy, která v žádném případě nepůsobí ani trochu křečovitě a uměle smíchaného mixu dvou žánrů. Vinikající příběh, nádherné přestřelky a výbuchy... třetí díl je prostě vrcholem celé série. ()

PauloGrane

Pro mňa nejlepší díl série. Mimochodem, koho by zajímaly excesy Joa Pesciho v Mafiánech, role ve Smrtonosné zbrani 3 mu sedla role mnohem víc na tělo. ()

-rooney-

V dalším díle série Smrtonosná zbraň nám opět na scénu přibude pohledná Renné Russo. Vlastně by se dalo říct že nic extra čekat nemůžeme,ale v tom jsou tyto akční-komedie viz. Třeba (Smrtonosná past) tak skvělé !! ´=) ()

-ETIENNE-

Dobré pokračovanie úspešnej akčnej série Richarda Donnera. S odstupom času musím povedať, že práve tento diel sa mi páči viac než jednotka alebo i dvojka. Mám rád keď séria správne vyzrie a v prípade Smrtonosnej zbrane to platí dvojnásobne. A Riggs konečne prestal s tými svojimi samovražednými sklonmi a našiel si ženskú. Tak to má byť :) lebo predtým som mu to príliš neveril ... ()