Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

Hepy13

Minimálně stejně dobré jako první díl. Ten Gibson za mlada vypadal skutečně jako Tarzan :) "Co to je? To je prcgumovník" :D ()

Rondell

Nejsem velkým fanouškem Smrtonosné zbraně, obsazení mě nenadchlo, hlášky nebaví a akční scény jsou skoro stupidní. Na druhou stranu se člověk dočká několika zábavných scén, jako když Riggs vyrve nosný sloup baráku svým truckem. Vůbec mi nevadí, že je to samozřejmě dočista nesmyslný, ale taky musím uznat, že podobný přehnaný kousky slušej mnohem víc třeba Johnu McClanovi. ()

no2

10/10 - Nejlepší díl mé snad nejoblíbenější akční série. Je to sice silně nadprůměrný akční krimi thriller, v němž je napětí, akce a přestřelek požehnaně, ale nechybí ani skvělé hlášky a pár vynikajících vtipných pasáží (např. scéna s Murtaghem na záchodě patří k těm nejlepším celé série) a také určitá dávka melancholie (ta se také line všemi díly). V tomto díle se poprvé objeví také Leo Getz, což je pro mě jedna ze zásadních postav, která přispívá ke kvalitě celého filmu, potažmo série - Joe Pesci výborně doplňuje Gibsona s Gloverem. Děj filmu je snad bez chybičky a potěšila herečka/zpěvačka Patsy Kensit v roli Ruddovy sekretářky Riky (jen tak mimochodem nesoutěžní otázka: Co má společného Patsy a Pet Shop Boys? :-) ). Jako hudební fanda též oceňuji i hudbu trojice Kamen, Clapton, Sanborn.  Následuje neméně skvělé třetí pokračování, pro mě druhý nejlepší díl této série. ()

RadimFišer

Hezké a komerční. Tvrdé a diplomatické. Správně rozřešený případ lidí, kteří si mohou dělat co chtějí a těch, co je mají poslouchat. Tohle je podle mě nejlepší film, kde je použit diplomatický pas. Závěrečnými titulky jsem si uvědomoval velikost krajiny a jak je činnost jednoho člověka naprosto nepodstatná. Musíme a je potřeba spojit lidi. Tak jak to dělala církev, dělá to stát a Evropská unie. Dále taky, že ti může být jedno, co si druzí myslí, protože záleží jenom na tobě. A na těch, kdo to řídí. Mafie a špinavý obchod udělají ročně tisíc miliard dolarů. Je to zlomek toho, co vydělají poctivý lidé přirozenými obchody. ()

Jeremiah

Jeden z případů, kdy pokračování úspěšného filmu je možná ještě lepší než film úvodní. Role Joe Pesciho určitě přinesla oživení, stejně jako rozvíjející se přátelství obou hlavních představitelů. Kontrast samotáře a milujícího táty se také povedl, a když se v jinak slušně akčním filmu objeví i trocha humoru / strom "gumovník /, potom nevidím důvod proč nedat 5 / i když slabších /. Dodatek k hodnocení : při pohledu na naši politickou scénu také se často ohánějící "imunitou", bych někdy také rád vystřelil a použil větu - "právě byla zrušena". ()

Venous666

Tak nám přišel druhý díl a světe div se, v mém srdci si to našlo stejnou laťku jako první díl. Jak jsem již psal, tak spojení Martina Riggse (M. Gibson) a Rogera Murtaugha (D. Glover) je fantastické. Opět nadupaná akční,krimi komedie, která má pro mě neuvěřitelný spád. Pořád se něco děje a kde ne, tak se vtipkuje. Jejich fórky hlodám i dneska a vím, že ještě řadu let budu. Druhý díl se zaměřuje na sledování účetního Lea Getze (Joe Pesci ), který zpronevěřil část peněz mafiánům. To Riggse a Murtaugha přivádí až k jihoafrickému diplomatovi. Myslíte, že politická imunita, tyhle dva kolíky zastaví? Vůbec ne, akorát to přidá na jejich otravnosti a dotěrných návštěv. Nemohu jinak než dát zase plný počet hvězd a moje procenta navíc :-) ... 130% ()

Erumocio

Zatím co jednička se ještě hledá, tak dvojka to hned od začátku rozjíždí na plné koule a nepustí vás až do závěrečných titulků. Akční scény se neustále střídají s perfektními hláškami a duo Glover/Gibson předvádějí neuvěřitelné. Hurá na další díl. ()

vito_corle

Smrtonosná zbraň2 je pokračování úspěšné akční komedie. Zase se setkáváme s Rigsem a Murtaughem, kteří se mají postarat o svědka. Leo je ukecaný, vlezlý opráskaný podvodník. Úžasná zábava plná keců a akčních scén. Například scéna s bombou na WC byla skvělá a Leo je jen další do partičky. Film úžasně pobaví a jen se modlíte, abyste se dočkali 3! Kdo by řekl do Mela, že je tak vtipný. A kdo by řekl do Lea, že si ho oblíbíte. ()

Mike.mk1

Tohle je z celé série můj nejoblíbenější díl. Více humoru a skvělý záporák, o Patsy Kensit nemluvě. Líbila se mi temnější část filmu kdy jsem Gibsonovi opravdu věřil, že se zbláznil. ()