Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

padlar

Z prvních třech Smrtonosných zbraní je tento asi nejslabší. Ale i to znamená, že se jedná o velmi nadprůměrný akční film. ()

mezonek

Ještě lepší než jednička. Ta volba postav a zápletka fakt sedly. Postava diplomatického padoucha byla tak dokonalá, že jsem ho od začátk nenáviděl a těšil jsem se na jeho smrt, která byla opravdu stylová - "diplomatická imunita" *prásk* "právě byla zrušena". Nebo scéna s bombou na záchodě, nebo zničení domu na pilotech a tak dále a tak dále. Tohle je opravdu kultovní série, nestárnoucí klasika. ()

domco61

je divné, že v celom csfd.cz neexistuje meno Steve Kahan (capt. Murphy) ako napr. ich šéf v smrtonosnej zbrani, alebo stvárnil chvílkové úlohy v nemenej známych filmoch (nájemní vrazi - tiež donnerov film), demolition man na začiatku filmu hral policajta .... to je fakt divné ...... ()

Onlajn

Naprosto senzační film. Nečekal jsem, že to bude ještě lepší jak jednička. Hudba, herecké výkony, příběh, všechno na jedničku. Nemám co víc k tomuto filmu dodat. ()

andydufrsn

Stará ostřílená dvojka opět spolu, tentokrát výrazně komediálněji laděná o což se stará především třetí do páru – Leo Getz. Příběh se nijak neliší od klasických akčních filmů, ale právě parťáctví Riggse s Murtaughem, doplněné o Getze a okrášlené Patsy Kensit, do které jsem byl jako kluk strašně zamilovanej, posouvá film, na solidní nadprůměr! Rozhodně nejlepší díl celé série! I kdy že jednu věc přeci jen vytknu – jsem si na miliardu procent jistej, že by ten barák autem nikdy nestrhnul! ()

Cornello

Je to geniální dílo, které mám navíc mnohem radši, když prostě nevím, co se stane. SPOILER To, že mu utopí další možnou lásku mně sice strašně moc mrzí, byla fakt dobrá, ale přidá to na kvalitě, když to nekončí furt jen dobře. Za mě 90% ()

Nag0

Pokračovanie niečoho, kde latka bola nastavená tak vysoko, je skoro vždy problematické. Riggs a Murtaugh sú v tomto prípade vrhnutí do deja a skrumáže akcie hneď od začiatku. Tak ako som u jednotky musel poznamenať, že akcia filmu hlavne k záveru trošku prerástla cez hlavu, tu mi prišlo dávkovanie akcie istým spôsobom nesúrodé, a veľký vplyv na to mal aj strih jednotlivých sekvencií, ktorý len umocnil túto vadu z môjho pohľadu. Taktiež letmá absurdita niektorých pasáží je tu o niečo vyššie oproti prvému dielu. Kvôli spojlerom nechcem uvádzať konkrétne prípady, ale koľko krát sa za tento film udialo, že profesionálny zabijak vytasí zbraň v momente, keď mu môže byť pohodlne odobratá. A to bol len príklad z mnohých. V čom ale nezaostáva tento film je zábava. Scény ako kúpelňa, alebo reklama s dcérou sú proste čisté zlato. Teda ak to zhrniem, oproti jednotke je to o niečo slabšie, ale stále je to akčná jazda na úrovni so starou známou dvojicou. 4* ()

SNCIS

"Máš nějaký plán?" - "Ano. Předjedeš před ten barák. Počkáš na můj signál. Pak vrazíš dovnitř a ty svině postřílíš." - "Mají Lea." - "Buď opatrnej." - "Co to bude za signál?" - "Určitě to poznáš." Akční klasika - 99,9%. Hlášky: Roger Murtaugh: "Odejdu na penzi ve dvaapadesáti a v pětapadesáti se mi celá penze začne hezky sypat do klína." Martin Riggs: "Hele, zkrať to. Ty přece nejdeš do důchodu, ne?" Roger Murtaugh: "Myslím na to od té doby, co jsem tě potkal." / (Celá Murtaughova rodina se spolu s Martinem Riggsem, tesařem Mickeyem McGeem a Rianninným přítelem Georgem dodívali na reklamu na kondomy, ve které hraje Murtaughova dcera Rianne. Roger, který nevěděl v jaké reklamě hraje jeho dcera, je v šoku.) Roger Murtaugh: "Trish... Vem děti nahoru!" Carrie Murtaughová: "Ale tati. O tom se učíme v rodinné výchově." Roger Murtaugh: "Rodinným čem? Co to říká?! V jaký rodinný výchově, Trish?!" Carrie Murtaughová: "Nerozčiluj se, tati, to je přece normální." Trish Murtaughová: "Jděte nahoru. Nicku ty taky. Víš, jak se tatínek umí zlobit." Rianne Murtaughová: "Vypadala jsem tam tlustá." George: "Mně jsi se líbila." Roger Murtaugh: "Georgi! Ven!" Martin Riggs: "Co blbneš? Vypadala tam skvěle. Bezvadně." Mickey McGee: "Mně se taky líbila. Když jsem ji viděl, hned bych si ty šprcky koupil." / Martin Riggs: "Ty seš černej a já šílenej. Bude sranda, ne?" / Roger Murtaugh: "To se mám na co těšit. To si nenechají ujít. Budu mít šprcky na stole, šprcky v kafi, šprcky mi budou chodit poštou. Proč jsi jenom nedržel hubu. Jdu se projít ven." Martin Riggs: "Tak jim to dopřej. Podle hesla - Jednou gumou tam a druhou ven." / (Martin Riggs sedí s Leo Getzem na kraji hotelového bazénu, do kterého před chvíli spadli z hotelového pokoje v sedmém patře.) Roger Murtaugh: "Jsi v pořádku?" Martin Riggs: "Kde jsi se sakra flákal? Jak to, že jsi nešel se mnou?" Roger Murtaugh: "No! Protože jsem byl o sedm pater výš!" / Roger Murtaugh: "Kam jdeš?" Martin Riggs: "Šmírovat. To patří k té placce. Někdy se přitom i pobavím." / (Na Murtaughově pracovním stole stojí v květináči kytka. Na všech větvičkách jsou místo květů přivázané kondomy.) Roger Murtaugh: "Co je to?!" - "To je prcgumovník." / (Roger Murtaugh sedí ve své koupelně na záchodě, ke kterému je připojena bomba.) Roger Murtaugh: "Nejsem v prdeli?" Martin Riggs: "To teda seš. Ne... To bych kecal. Bude to dobrý. Pokud nevstaneš, tak se ti nic nestane." Roger Murtaugh: "To se mi teda ulevilo. Asi umřu na hajzlu." Martin Riggs: "Chlapi jako ty neumírají na hajzlu." / Arjen Rudd: "Zmizte odtud, negrofile." / Martin Riggs: "Rogere, kde jsou? Dostal jsi je všechny?" Roger Murtaugh: "Jo... Odnegroval jsem je." / Arjen Rudd: "Diplomatická imunita." "(Roger jedním přesným zásahem do hlavy zastřelí Arjena.) Roger Murtaugh: "Právě byla zrušena." ()

Megahead

Jednotka sa mi páčila o niečo viac, ale aj dvojka je stále podarený akčný kúsok s podarenými vtipmi. Miestami sú tam až prehnané scény s neuveriteľnými výbuchmi, na druhej strane v danej dobe vznikali takéto akčňáky, len väčšinou nižšej kvality a s omnoho väčšími "hrdinskými činmi". Gibson a Glover sú opäť podarení. ()

PRASÁK

Druhý pokračování týhle slavný čtyřdílný akční komedie a v jejích hlavních rolích opět dva speciální policisté, Martin Riggs (herec Mel Gibson) a Roger Murtaugh (herec Danny Glover). A zatímo „jednička“ přišla filmový studio Warner Bros. na 15 miliónů americkejch dolarů, tak „dvojka“ spolkla 25 miliónů dolarů, ale zato vydělala skoro 228 miliónů dolarů. I tenhle film režíroval zkušenej americkej režsér Richard Donner, kterej se může pochlubit snímky jako: Přichází Satan!, Superman, Superman 2, Hračka, Rošťáci, Jestřábí žena, Smrtonosná zbraň, Strašidelné Vánoce, Smrtonosná zbraň 3, Radio Flyer, Maverick, Nájemní vrazi, Spiknutí, Smrtonosná zbraň 4, Proud času nebo 16 bloků. ()

evita_

Diplomat nediplomat, Murtaugh ho vybavil excelentne. Opäť fantastické policajné kombo, ku ktorému pribudol nový nepolicajný člen. Riggsove kúsky sú nezabudnuteľné, od scény so záchodom, autom, ktoré sa "tam zmestí" ale teda nakoniec sa trocha nezmestilo, po jeho schopnosť udržať sa na všetkom idúcom a zdá sa, že to robí s obľubou. Nečudujem sa, že si Smrtonosná zbraň získala toľko fanúšikov. Pridávam sa k nim :) ()

MaxBodycount

Zrejme najlepšia časť série robí všetko správne - fungujúca chémia ústredného dua je obohatená o extra komický prvok v postave ukecaného záhradného trpaslíka Lea, prekvapujúce zvraty ktoré nielenže odhaľujú Riggsovu minulosť ale zároveň napomáhajú tomu, že sada zlosynov ktorej naši hrdinovia tentoraz čelia je extra svinská, ohromné komické výstupy - Lethal Weapon 2 je presne tým kinečkom, ktoré diváka zdvihne zo sedadla a donúti ho bučať alebo jasať podľa potreby. Zlatý fond akčného filmu dostal v 89-tom fantastický prírastok. Moment filmového blaha: Death by surfboard, alebo Rogerova emigrácia do JAR, alebo záchodová anabáza, alebo zrušenie diplomatickej imunity, alebo ... ()

Fed25

Tenhle díl je velice slušná zábava, která má výborné záporné postavy, které jsou hodně nevypočitatelné a zákeřné. Vždycky říkám, že kvalitní film, akční, sci-fi a tam, kde jde o život musí mít výbornou zápornou postavu a zde se to podařilo dvojnásobně. Jak Ackland, tak O´Connor to zvládli důvěryhodně a díky nim je to suprový film, který má i vynikající hudbu na konci, jak při sestoupení Rogera k Martinovi v domnění, že umřel, tak závěrečná pecka Cheer Down. ()