Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

oLí

Původní Robocop je pro me srdcovka, moc jsem od tohoto remaku nečekal, jen slušnou zábavu, co si na svého předchůdce nebude uplivávat a chvástat se moderním zpracováním. Ale dostal jsem kur*a uplně jinej film... V rámci akce-sci-fi-robocop to na mě působilo jako silný drama, prožíval jsem si to, měl husinu víc u scén dramatických než u těch akčních, které ale byly výborné. Chválím, jakým směrem se film vydal a jen škoda ratingu a toho, že u závěrečných titulků nezněla Robocop Theme jako při těch úvodních :) ... jinak prostě nemám co vytknout, hrozně příjemný překvápko. 9/10 ()

RelaxMan

Jako velký fanoušek původního Robocopa jsem tento remake už od začátku zavrhoval. Nesnáším, když se točí remaky mých oblíbených filmů. Musím, ale uznat, že jsem byl novou verzí nadšen. Zvykl jsem si i na nesympatického J. Kinnamana, ani mi nevadilo, že nakonec nového Robocopa nehraje R. Crowe. Co se týče herců S.L. Jacksona, G.Oldmana a M. Keatona, tak tyto pány hodnotím za jedna. Co mě, ale na filmu nejvíc dostalo, je ta psychočást " Nemáš tělo, ale jinak si to ty". Už dlouho jsem ve filmu, takhle nikoho nelitoval. Po trikové části velmi zdařilé a i se soundtrackem jsem byl velmi spokojen. Co říci na závěr: Druhé Sci-fi za poslední rok ( pozn. první byla " Enderova hra " ), od kterého jsem nic nečekal a dostal jsem maximum. ()

ScarPoul

Viem si predstaviť ako sa Padihla musel vysporiadať s americkým pohľadom na vec. Jeho osobitosť tak dôležitá pre každého veľkého režiséra, ale neutrpela na povesti. Stále je politicky kritický, sociálne etablovaný a ľudsky moralistický film. Jeho cit pre vykreslenie postáv je obsiahnutý v každom zábere a aj napriek množstvu dôležitých postáv ani jedna druhú neprevyšuje, a ani jedna nepôsobí naviac. Pričom je stále hlavným hrdinom Murphy v podaní nováčika Kinnamana. Ten to zvládol na výbornú. Viac ako o sci-fi film sa jedná o kritiku na vplyv médií, skorumpovanosť politiky a dôležité faktory stojace oproti nim ako je hodnota rodiny kľudne aj v tom Konfúciuskom ponímaní, a tiež morálne zásady. Pritom si to ale udržuje čaro a atmosféru akej sa originál v súčasnosti bohužiaľ nie je schopný vyrovnať. Je to rozhodne podarenejší remake ako Total Recall. A určite predurčuje Padilha k veľmi zaujímavej kariére. Pevne dúfam, že v ďalšom svojom filme bude mať väčšiu slobodu a prinesie do toho "úžasného" amerického komerčného filmu, trocha toho nového dychu. U mňa spokojnosť. ()

Genero

Robocop, model 2013, se mi povaloval na disku snad rok a sedal na něj prach, tak se mi toho kluka pancéřovaného najednou nějak zželelo. A celou dobu jsem měl neodbytný pocit, že páchám svatokrádež a měl bych si za to na hlavu narazit čepici s čerty, zaházet se do slámy a zapálit letlampou. Je třeba si nejprve uvědomit, že tu nevystupovala žádná postava omylem rozleptaná na hadry v toxickém odpadu a ani jeden Clarence J. Boddicker. Krev, střeva a ustřelené končetiny nahradily rodinné hodnoty, morální dilemata a jiné myšlenkové přesahy. Jsem si jistý, že až tenhle remake uvidí božský Paul Verhoeven, tak si okamžitě pustí svítiplyn, aby se mohl obracet v rakvi. Robocop je moc krásný, skoro jako nějaký chodící Tassimovač, který v mžiku připraví znamenité latté macchiato, ale s ustřelením makovice váhá nekonečné 2,3 vteřiny a to je neakceptovatelné. Co před třiceti lety uhrál Weller bradou, k tomu nestačí topornému Kinnamanovi ani celý obličej, obě plíce a levá ruka. Ještě jsem chvíli doufal, že tu nudu naředí třeba výrony Keatona nebo Semuhel L. Jackson, ale tohle prostě nezachraňuje vůbec nic. ()

Lacike

To co mi v celej pôvodnej trilogii tak strasne chybalo som sa dockal az v remaku. Poriadnu psychologicku sondu postavy Robocopa vdaka comu si ma naplno ziskal. V starych filmoch to bol len cool akcny hrdina. Tentoraz to je skutocna postava, ktora ma zaujimala. Druhym vyraznym aspektom boli intrigy hlavneho zaporaka Keatona. Ako bonus tu mame este aj trochu kritiky a politiku USA. A potesia aj rôzne drobne odkazy na pôvodne filmy vratane ustrednej hudobnej temy. Jedina vec, ktora ma stvala boli akcne sceny. Su dost zbrkle a neprehladne. Napriek tomu vsetky tie prestrelky pôsobia fadne a nudne. Choreograficky dost o nicom a hlavne mi tam chybali nejake zasahy. Az som mal pocit, ze sledujem nejaky PG film. Ved este aj detska a dost vysmievana trojka s PG-13 ratingom vyzera oproti tomuto ako ultrabrutalny krvak. Zdaleka nevyzadujem prehnane orgie ako u Verhoevena ale nejaka ta reakcia na priestrel by bodla. Aspon ze trikova stranka je skvela a jak Robocop, tak aj CGI nabuchane ED-209 vyzeraju uchvatne. Nastastie film podrzala skvela zapletka a perfektne postavy. Kinnaman je dostatocne zaujimavy aj ked hra totalne vymleteho Robocopa, ktoreho ovladaju na dialku. Dalej je tu fantasticky Gary Oldman ako rozporuplny vedec, zabavny a ironicky S.L.Jackson, slizky Keaton alebo drsny Jackie Earle Haley. A oči potesi aj nadherna Abbie Cornish. Vysledkom je remake, ktory si berie hlavnu myslienku, ale spracovanie je uplne ine a az na tie fadne a bezzube akcne sceny ma bavilo viac ako pôvodna seria. Snad sa niekedy dockame pokracovania. 7/10. ()

maseer2

přímočarý sci-fi techno-thriller, který oproti očekáváním nestaví tolik na nadupané akci, ale zejména na nadmíru kvalitní zápletce, jež diváka na dvě hodiny přikove do sedačky a nenechá ho vydechnout.. jsem nadmíru spokojen a upřímně doufám, že se dočkáme dvojky.. spokojené 4* ()

PROROK14

Robopolicajt bol dobrý, Oldman tak isto, vlastne celý film bol dobrý, len ten záver bol taký nemastný neslaný. Čakal som niečo viac, možno nejaký zvrat či niečo podobné. ()

GeusX

Opakující se a přitom dost jiné. První RoboCop, se kterým nelze nesrovnávat, na mne zapůsobil více. Však ono je to také už dvě desítky let nazpět... Ale fajn, nová verze to má u mne nerozhodně mezi 3* a 4*. (viděl jsem: 3x cz) ()

BoPo

Tento remake som dlho odkladal. Nie som veľký fanúšik pôvodného filmu a neprišlo mi, že by námet mal nejaké nevyčerpané rezervy. Odhodlal som sa k nemu až 8 rokoch od premiéry. K vizuálu nemám žiadne námietky, skôr naopak. Zápletka dobre poskladaná, bez nejakých zásadných prúserov. Čo však pokulháva sú motivácie postáv. Nejako sa v tomto smere nič moc nevysvetľuje. Hlavne Dr. Norton (Gary Oldman) sa veľmi ľahko premenil zo zásadového humanistu na korporátneho felčara, ktorého zaujíma cieľ a kašle na spôsoby. Dobrý akčný film, s fajn zápletkou, ktorý však nemal odvahu. Predovšetkým nemal odvahu byť drsný nad rámec PG-13. Ak by spojili kultový status originálu, vydarený moderný vizuál a pridali drsnosť, krvavosť, vulgárnosť 18+, tak nepochybujem, že by museli prísť pokračovania. Zbytočný remake? Rozhodne nie. Jeden z tých mála vydarených, ktorý si svoju existenciu bez problémov obháji. O to väčšia škoda spomínanej neodvahy. Z dnešného pohľadu zaujímavé aj skrz reštart kariéry Michaela Keatona. Po Robocopovi prišli totiž filmy Birdman, Spotlight, Zakladatel, Spider-Man: Homecoming. ()

Silence

Po většinu času překvapivě chytrý a zábavný remake, který, sice nijak osvětově či převratně, ale sympaticky koketuje s aktuálními tématy, rolí veřejného mínění či morálními aspekty. Paradoxně nejméně zajímavé jsou sterilní akční scény, kterých ale naštěstí není mnoho. RoboCop nás nechává doslova nahlédnout pod plechové brnění a je až dojemně přirozený a syrový. O to větší facku divák dostane v posledních 15 minutách, kdy si slovo vezme klišé na střeše, trapnost ve studiu a pohádka v laboratoři... 6.5/10 ()

Terva

Vrčení lva na začátku loga MGM je velmi vtipné. Američané chtějí produkt, co má svědomí a ví co je to být člověkem. Dáme stroj do člověka.......... Trochu jsem se divil, že při výbuchu auta (okolo 24 minuty) nabyly rozbitý žádný okna v baráku. Ta tlaková vlna musela být velká. Nádherná je scéna okolo 28 minuty. Pěkná hudba, kroužící kamera plus scéna "rozpadající ho se" snu - to se povedlo. CITÁT - Co je to za oblek?.......... Shrnuto sečteno: Velké střílecí akční scény a někdy i nudné dialogy. Půl člověk, půl stroj a film je tak celý na půl. A ni dobrý ani špatný. Ale věřím, že mnoha lidem se to bude líbit víc než mě. CITÁT - Na rozhodnutí máte dvě vteřiny........... Poslední střílečka má pěknou choreografii. Jen škoda těch šílených střihů. CITÁT - Dobrou noc............. ()

Johny_fork

Nový RoboCop rozhodně nezklamal. Asi bych více ocenil přímočařejší béčko, než snímek, který se snaží moralizovat, což v daném žánru působí trochu úsměvně.. přesto jsem se dobře bavil. ()

Beznoh

Tak tenhle film má hodnotu úplně někde jinde, než jsem očekával. Staví na směšnosti amerického chování, egocentrického patriotismu, a sebestředně zaměřené společnosti která vše vidí jen ze svého pohledu. Je to vypreparováno na Robo Copově příběhu, který do něj částečně zapadá a při každé změně na jeho charakteru a změně ve společenském pohledu na robotiku je krásně vidět uvažování společnosti v podobných situacích a paradoxní překrucování pravdy ve prospěch manipulující strany za každé situace a úprava reality do vlastního pohledu či zájmů. Je to ale relativně nudné a nezáživné a i přes akčnost mi nepříjde, že by to dobře naplňovalo charakter Akčního Trilleru. Mám trošku obavu, že valná část diváků v kině tam hlavní autorovy myšlenky vůbec nepochopí a v nejhorším případě se s nimi ztotožní. Závěr navíc lehce přeslazenej, mohlo to dopadnout klidně robocopovou smrtí, takhle mi to přišlo příliš zidealizované. Ale za shlédnutí určitě stojí 3-4 * . ()

Chermy

Nejsem velký příznivce remakování a tím spíš ne u filmů, které jsou nadčasové a fungují stejně perfektně jako před lety. Padilha ale překvapivě k tématu stále měl co říct. A ačkoli původní Verhoevenovu verzi zbožňuju, tohle moderní pojetí mi také sedlo. Je to chytrý film a rozhodně jsem neměl dojem, že chce jen někdo ždímat peníze ze značky. Co ale bohužel Padilha nezvládá je akce. Což je u akčního filmu docela mínus :) ()

JohnCZ

Vkusně zaktualizovaný Robocop pro dnešní generaci. Méně brakový, více vážný, ale pořád dostatečně sebeuvědomělý. Dějově je ale film poněkud sterilní a lehko zapomenutelný. To samé režijně - dobré, ale rutinní. ()

corpsy

Prirovnal by som to k injekcii. Najprv sa dostaví jemné štípnutie a potom príde očakávané uvoľnenie. Nechcem porovnávať originál s týmto najnovším remakom ( rebootom ), ono by to bolelo o čosi viac ako spomínaná vnútrotelná boľačka. Ale ak by som tento svižný snímok odvrhol len preto, lebo som fanúšik Verhoevenovej klasiky a zbožňujem ju v celej svojej kráse, bol by som sebec. Táto novinka nemá z 80. klasiky okrem Poledourisovho téma a vnútorného príbehu takmer nič. A to práve dáva snímku niečo nové. Pre neskôr narodených coolového hrdinu, pre tých skorších dostatočne iný pohľad na nedostižnú oldschoolovku, na ktorej vyrastal väčšina ČSFD. A ak vám miestny užívatelia aj napriek tomu všetkému bude vadiť nedostatočná akcia, vedzte že ani originál neprekypoval megaakciou. Bolo to predsa o niečom inom. ()

ConanVJ

Viděno dnes v IMAX ve 2D. V první řadě musím říct, že remaky neberu, jako předělávky hitů z dob minulých a dokážu se odprostit od toho, abych za každou cenu srovnával filmy s předchůdci, takže si filmy vychutnávám tak jak jsou a ne jak by měly být. Už začátek filmu, kdy naběhne akce v Afgánu ukazuje, jakým směrem se asi film vydá. Samuel L. Jackson nás provází v průběhu filmu několikrák v kampani pro uvedení robotů jako strážců pořádku v USA, kde je to zatím zakázáno díky zákonu, který chce OmniCorp za každou cenu (samozřejmě kvůli velkým výdělkům) sesadit a svoje výtvory tak v USA zlegalizovat. K tomu mu má pomoci nový výrobek, z části robot, z části člověk. Když OmniCorp sežene vhodného adepta (společnost dostane od manželky povolení použít umírajícího manžela, který má vyklidit pole při odhalování korupce v policejním zboru), začne vytvářet stroj, který má vlastní myšlení a má dostat veřejné mínění na stanu OmniCorpu. Vše se zdá v pořádku, dokud vytvořený RoboCop nezačne pátrat po lidech, kteří zaútočili na jeho lidské já, v době, kdy byl policista...... Příběh je celkem jednoduchý, ale díky vztahům rodiny k RoboCopovi to není jen akční jízda a honba za pomstou. K tomu tu jsou parádní efekty, díky kterým je akční jízda nabušená a parádná na oko. Herec, který hraje Murphyho/roboCopa zvládnul roli parádně a jsem rád, že to neni nějaká větší hvězda. Oldman v roli tvůrce RoboCopa hraje pěkně a Keaton v čele OmniCorpu dokáže být pěkný parchant. Hudba je pěkná a potěší použití staré známé melodie z původního filmu. Ozvučení je taky skvělý a v IMAXu jsem si ho pěkně vychutnal. Já jsem s touto akční jízdou maximálně spokojenej a dávám jí 100% :) ()

Haluzz

Stejně jako Keatonovi visí v kanceláři obrazy Francise Bacona, nejpůsobivějšího novýho figurátora 20. století, i v samotným filmu se slušně mísí ryze fyzicky verhoenovský masíčko a do toho nějaký ošklivý, shovaný (v tomhle případě politický) podhoubí. Ale jak Bacon sám říkal, vždycky je třeba nechat na plátně vynechaný místo nebo černý okno a nechat si diváka ty dvě věci spojit samotnýho. Takže v tom spojení masa a krutý pravdy, ale hlavně Padilhy a studia vzniká moc mezer, v rámci ratingu, pravicovejch narážek, i toho co chce ten film v druhý půlce vlastně říct. Rozervaný stejně jako Murphy, ale rozhodně ne tak zábavný a baconovsky přitažlivý jako originál. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)