Ghost in the Shell 2.0

(festivalový názov)
  • Japonsko Kōkaku kidōtai 2.0

V Japonsku roku 2029, v době, kdy každá část těla lze nahradit kyberimplantáty a většina lidí je neustále připojena k síti, vzniká speciální jednotka (sekce 6) určená ke stíhání hackerů. Když ovšem zatknou hackera, který si říká loutkař, zjistí, že to není člověk, ale pouze samoudržovací program zhotovený pro státní účely. Stojí tedy před otázkou, zda je tento program, který si vyvinul osobnost, bytost nebo ne.
Ghost in the Shell 2.0 je pouze remake původního filmu z roku 1995. Je překreslený do moderní animace a jsou přidány realističtější zvuky. (Mello)

Tom_Lachtan

Geniální dílo ohnulo svá kolena do prachu a dobrovolně se nechalo zmutovat do čistosti a občasného cgi vizuálu, který dokáže kompletně zprznit některé neskonale ikonické a geniálně dokonalé scény (úvodní titulková sekvence) a udělat z nich něco podřadného, ve srovnání s původní verzí, proto taky hodnotím o jednu hvězdičku méně, místo krásně nedokonalé oku lahodící kresbě je tu totiž animace moc čistá a co je nejdůležitější, je o mnoho méně atmosferická a nehezké 3D vytrhávající z pozornosti a zcela se nehodící je dalším rezavým hřebíčkem do téhle jinak velice úhledné kyber-rakve. Dejte božstva všech pohanských národů, aby se Mamoru Ošii neinspiroval u George Lucase a nedělal další a další verze jako on u Star Wars. Leda by tu Jawové kradli kusy kyborgů. ()

ScarPoul

Upragednutá verzia jedného kultu. Anime moc nemusím, ale Ghost in the Shell je moja srdcovka. Skvelá atmosféra a filozofické úvahy o zmysle existencie zasadené do budúcnosti a sveta plného heckerov, robotov a robotických vylepšení. Mamoru Oshi hľadá v tomto svete ľudskosť. Kawaiová hudba je vysoko návyková a neviem ju nikdy po dopozeraní dostať z hlavy. Rozhodne sa jedná o jeden z najlepších soundtrackov. Všetko ďalšie je len čerešničkou na torte už aj tak dokonalému príbehu. Pokračovanie aj smerovanie série je rovnako dobré, ale atmosférou a akýmsi utopickým až depresivným vyznením je toto môj najobľúbenejší fragment z celého sveta GITS. ()

Idaho

Dlouho jsem ten film nechtěl vidět, ale když jsem se k němu dostal v rámci korektur na Animefest 2009, nemohl jsem jinak. Jasně, jde o tentýž film, a proto jeho rozdělení na dvě samostatné položky naprosto nechápu – stejně jako v případě Ashes of Time. To by už tu mohlo být rovnou několik „Blade Runnerů“. Ale co, když jsem ohodnotil Ashes of Time: Redux, tak proč ne tohle? 100 % ()

HAL

Když pominu fakt že Ghost in the Shell je geniální dílo patřící mezi ty nejlepší filmy jaké kdy může člověk vidět... tak jeho remasterovaná verze za mnoho nestojí. 3D scény jsou vizuálně VELMI nabušené a vypadají nádherně, leč ke 2D zbytku dosti výrazně nesedí a tudíž jsou rušivé, minimálně tedy pro člověka znalého originálu. A krom pozlátka mainstreamově "líbivějšího" vizuálu už verze 2.0 nepřináší nového nic, jen mírně opravený zvuk (což ale naopak potěší dost). Takže mezi dvěma póly "vylepšení - prznění" se přikláním spíše mírně k tomu druhému. Je to pořád GitS, takže 10/10, ale remaster samotný je 6/10 ()

Venous666

Bohužel během filmu jsem se zamotal v dějové linii, musel jsem si to pustit 2x. Některé úseky nedávali vůbec šajn proč to tak má být, ale jinak luxusní animovaná záležitost. Odpouštím i ten zmatený závěr. Akce, akce a bum bác zavěrečné titulky. Proč ne, třeba zas příště. Ale i tak silně nadprůměrný snímek. 80% ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů

07.03.2014

Lákají vás neprobádané hlubiny vesmíru? Rádi přemýšlíte o tom, jak by mohla vypadat budoucnost lidstva? Pak by vám neměl uniknout první ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate. V pražském kině Bio… (viac)