Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

k212

Zprvu (rozuměj, když jsem to viděla ftft) jsem to vnímala tak na dvě hvězdy, bylo to spíš tím, že tento žánr mi zrovna nevyhovuje a hlavně nejsem zarytou fanynkou svalnatého panjednamimikra. Po druhé jsem však zaregistrovala Antonia Banderase a Julianne Moorovou a už to bylo na dva a půl a pak i oblíbenou písničku od Boba Dylana (no to je ale stupidní) a bylo to na tři. Takže za tři, i když rozhodně nejsem přítelkyní poetiky bratří Wachowských (ti se ovšem totálně propadli na dno plagiátu a šlendriánu až s dílky Reloaded a Revolutions :-) PROSÍM NEKAMENOVAT! ()

kingik

Sylvester Stallone hraje příšerně (příšerně i vypadá), a tak nezbylo nic jiného, než se zaměřit na Banderase, který naprosto suverénně hraje svého zabijáka. Akce nechybí, režisér Donner si vede zdatně, ale nijak výjimečný film se rozhodně nezrodil. ()

Jordan

Zlý zabijak, dobrý zabijak, starý a údajne mŕtvy zabijak a osamelá hackerka s mačkou (asi jedinou kladnou postavou filmu) spejú k prekvapivo zlému záveru - i napriek tomu dávam vysoko nadpriemerné hodnotenie (možno si to ten film ani nezaslúži) a to len vďaka mojej obľúbenej Julianne Moore, skvelému výkonu Antonia a (i keď nedotiahnutému) pomerne originálnemu nápadu. Čo sa týka akčných filmov, tento mierne vyniká a má aj dobrý spád. No - tú historku v závere podal Terence Hill oveľa lepšie :) ()

Anderton

Scenár je skôr na tri, ale vzhladom ku kvalitnej rutinérskej Donnerovej réžii je tu niekolko pasáží, ktoré patria k najnapínavejším v kariérách oboch hlavných hviezd. Banka je jednou z nich. Z filmu sa stala právom televízna klasika, ktorú si čas od času dám aj ja. Stallone sa kedysi ospravedlnil fanúšikom za svoju kariéru v 90tych rokoch. Tento film je jedna z troch výnimok, na ktoré môže byť hrdý. Klišé s traumou z minulosti treba ignorovať. ()

Frajer42

Zářná ukázka toho, že i když máte na papíře scénář, kterého by byla škoda snad i na vytření zadku, nemusíte zoufat, protože vás z bryndy obstojně dokážou vytáhnout dvě vynikající herecké ikony, z nichž jedna dokonce dokáže hrát. Oba páni nám rozpoutali solidní kolotoč kolem necelého 1,5 MB dat. Film neztrácel čas blbostmi. Od začátku do konce je to téměř celé blok akce. Velice slušná zábava. Vhodné ke konzumaci malého i většího objemu alkoholu. ()

Kothy

Docela chytrý akčňák s dobrým obsazením. Sly a Banderas si jdou celou dobu po krku. Do cesty se jim připlete mladá Julianne Moore, kterou se Sly rozhodne chránit. Pak už začíná nekonečná hra na honěnou, která končí v Mexiku. Akční scény jsou docela povedené a nápadité. Celá závěrečná scéna v polorozpadlém hotelu je dost efektní. Určitě stojí za vidění. "Hodně štěstí, hajzle!" ()

swamp

V tomhle filmu jde jak o souboj Roberta Ratha s Miguelem Bainem, tak o konfrontaci Stalloneho s Banderasem. Zatímco Robert Rath vychází z tohoto souboje úspěšněji..Sylvester je sražen na zem! Už totiž nestačí být jen akčním hrdinou..herec by měl především umět hrát, což nám Antonio předvedl na výbornou. Jinak průměrný akční thriller. ()

nascendi

Keď chýbajú nápady, tak je obvyklé pridávať obete, organizačnú úroveň, v ktorej sa dej odohráva alebo zabijakov. Toto je posledný prípad z uvedených a tak, ako sa obvykle v žiadnom z opísaných prípadov dobrý výsledok nedostaví, nedostavil sa ani teraz. Jedna hviezdička je za to, že Stallone je môj rovesník a Banderas sa narodil v rovnaký deň a mesiac, ako ja. Chápem, že sú to mizerné dôvody, ale nič lepšie som nenašiel. ()

PetrPan

Soumrak slávy Sylvestra Stalloneho, řemeslně velmi dobře zvládnutý akčňák s vynikajícím Antoniem Banderasem jako hlavním záporákem, hloupé finále trochu kazí celkově dobrý dojem z filmu ()

nash.

Oheň a led, Banderas a Stallone. Výtečně postavení rivalové, kteří jsou naprostým protikladem v motivaci, povaze, metodách i všech dalších ohledech, na které si vzpomenete. Obě hvězdy dávají svým postavám přesně to potřebují a dokonale se doplňují ve vyplňování prostoru, takže se divák ani chvíli nenudí. K tomu zručně rozehraná historka, ve které nečekaně uvízne třetí hráč, který je pro změnu opakem obou zmíněných a zásadním způsobem jejich souboj ovlivní. Není to zběsile akční, spíš napínavě nervy drásající, v některých momentech výtečné v některých méně. Každopádně Julianne to se zrzavými copánky sekne a už jen svou bajkou o zmrzlém ptáčkovi spolehlivě jistí spokojený zážitek. Známkou kvality je to, že ani při repríze po letech jsem se nenudil a líbilo se mi to dokonce možná i víc než před lety. ()

Ratemus

Jeden z nejlepších akčních filmů, Stallone, šílenej Banderas a krásná Moore. Je v tom napětí, plno akce a netrpí to tím typickým tupým nádechem akčních filmů posledních let. Naprostá lahůdka, kvůli výkonu Banderase snad ještě jednu hvězdu přidám, protože to, co předvedl, je neskutečný. ()

WANDRWALL

Před penzí se i nájemný vrah potřebuje na ni připravit. Tedy vydělat dost. A tak čeká na vhodnou příležitost, čím je dostatečně velká suma za jeho práci. Potíž je tehdy, kdy mu ten, kdo si ji zadal odmítá peníze vyplatit. Začne se cukat. Silná lidská vlastnost je lakota. A jak známo, tak za auto klidně zaplatí hodně, ale za člověka, který se živí jako nájemný vrah málo. Stallone je slušný nájemný vrah. A tím se liší od těch neslušných. Ale že by mě extra bral tenhle film, tak to ne. Banderase nemusím, ale chápu, že aby byl děj zajímavější, tak zahrál postavu začínajícího kata, který je ambizioznější a tudíž dělá postavě, kterou hraje Stallone starosti. ()

Claw

Celkově jeden z nejlepších filmů Stalloneho tvorby. Zaujme jak dějem, tak i skvělými přestřelkami nebo herectvím Banderase a Stallona. Filmu prospělo to, že se odehrával na více pěkných místech a tím pádem nemůže nudit navíc Banderas jako totální rapl zabiják proti Stallonemu byl perfektní, kdyby tam Banderas nebyl, asi by se mi ten film tak nelíbil, ale když se to vezme kolem a kolem, jedná se o excelentní výtvor. /90% + FILM ROKU/ ()

Vitason

Na první pohled by se mohlo zdát, že zde Antonio Banderas divoce přehrává, ale to je opravdu jen mylný dojem vyvolaný tím, že akční veterán Richard Donner obsadil do hlavní role Sylvestra Stalloneho, který potvrzuje fakt, že mu pomalu hrozí důchod i svou pěknou vestičkou, kterou nosí každý druhý děda. Stallone zde totiž nasazuje zhruba tři výrazy a je tak ďábelským Banderasem odsunut do pozadí. U mě to dokonce došlo až tak daleko, že jsem vždycky fandil spíše fešákovi ze Španělska. K Julianne Moore můžu říct jen, že je to snad jediný film, kde mi přišla přitažlivá. Jinak jsou Nájemní vrazi celkem příjemně natočený film, kdy střih má slušnou kadenci, akce je napínavá a nápaditá a člověk se při dlouhé stopáži nezačne nudit. Takže jsou to celkem zasloužené 4* ()

klerik

Donerove filmy fakt žeriem, ale tomuto chýbala tá správna šťava...a povedzme si otvorene - aj poriadna femme fatale. Prestrelky sú však SKVELÉ a Banderas sa okamžite zaradil medzi najlepších zabijakov filmového plátna... ()

SeBig

Celý film je vlastně tak trochu hra na kočku a na myš Stalone s Banderasem si fušují do řemesla, střílí se tlumičema a filmem doprovází (hlavně na konci) dost velké napětí. Tenhle thriller je užasný Stallone opět perfektní a z Banderasových jedinečných gest jsem se chvílema i smál ,,Ajajajajajaj". ()

korbitch22

Stylovej a atmosfericky zajímavej akčňák,který bohužel doplatil na tvář Sylvestra Stallona.Přitom ho mám mc rád a tenhle film doslova žeru a paradoxně vidim Stallona jako největší chybu filmu,protože se sem zoufale nehodí,kdyby možná Banderase nahradil Arnold....bylo by to taky o něčem jiným :-) 90%. ()

LaciLC

Jeden z lepších Stalloneho filmov, aj pri tomto som sa dosť bavil a sledoval výbornú akciu, vydarenejší mi prišiel trebárs Demolition Man. Zabijaci sú aj tak výborným akčňák, Donner ale natočil aj lepšie kúsky a myslím si, že sa dajú pozrieť aj viackrát. Solídne ****. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)