Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

Elin

Akční podívaná o dvou elitních zabijácích, která by snadno zapadla do šedé zóny (čti: tři hvězdičky) nebýt jedné věci. A to Antonia Banderase. Jeho egocentrickej zabiják, jenž se za každou cenu snaží stát jedničkou ve svém oboru je prostě hustej. Myslím, že tu postavu nemohl pojmout lépe. Téměř každou scénu, ve které se objeví, ukradne pro sebe. Už jen kvůli němu stojí za to ten film vidět. ()

Hapretor

Když jsem to viděl jako malý capart, byl jsem unešen. Teď mi to příde spíš blbé. Ale místy to je vtipné. Hlavně díky A. Bandasce. ()

GOREGASM

Po svižné první polovině, těžké vystřízlivění v půli druhé, ve které ztrácí Donnerův akčňák veškerý šmrnc a vtip.Scénář napsali bratři Wachowští ve spolupráci s Brianem Helgelandem a konec už asi dávali dohromady buď totálně napraní nebo sjetí, protože druhá půlka je jedna velká hollywoodská z prstu vycucaná srágora a absolutně popírá Banderasovu postavu a kvalitu půle první.Navíc Donner od své kultovní sérky Lethal Weapon většinu svého umění taky zapomněl.A abych nenechal nit suchou ani na Slyovi, tak ten volbou rolí, ve kterých se po place prochází v brýlkách a v kvádru(i když hraje assassina) dokonale uzemnil prostřední část své kariéry. 60% ()

mourinho

Akční klasika 90-tých let a můj velký rest, který jsem konečně dohnal. Kdo nezná, jako by neznal abecedu. Jsem rád, že už mezi ně nepatřím. ()

Heroine

Myslím že slabá a prokouknutelná zápletka, a taky pár nudných míst, docela ubralo filmu na kvalitě. Taky ne všechny řeči kladných postav mi byli vždy sympatické, a občas se tam někdo zachoval jako idiot, jenom aby mohlo dojít k nějaké předem určené situaci. Jinak ale je to celkem fajn oddechový film, a docela se tam člověk i párkrát zasměje. Banderas vtipně přehrává, Mooreový to celkem sluší, a Stallone je, tedy alespoň podle mne, fakt fešák. Akce je tam taky celkem dost, pár zajímavých nápadů, ale jinak je to pekelně předpovídatelný. Takže takový průměr, 2'5. ()

helloween93

Stallone a Banderas si to rozdali na poli válečných zabijáků. Celkem průměrný příběh, který zvedá jen již zmiňované herecké duo. Na Donnera je to docela slabé, jinak nadprůměrný akční film s dobrým obsazením. ()

BeranSon

Propracovaně udělaný zápas na život a na smrt mezi dvěma špičkovými vrahy. Ze začátku jsem si říkal, že to bude celkem nuda, ale od scény na hřbitově se to nečekaně rozjelo. Sylvester s kamennou tváří dobře vede film, ovšem nečekal jsem jak mě zaujme dobře zvládnutá role ,,vycukaného" kloučka mezi zabijáky Banderase. Do role J. Moore bych rozhodně obsadil jinou ženu, myslím že by stačilo, aby vypadala v mini sukni více žhavě. 8/10 Bylo zde vidět pár ohraných triků, ale viděl jsem zde snahu aby s toho tvůrci udělali podívanou, která by byla podobná opravdovým zabijákům. ()

kkarx

Jeden z těch známějších experimentálních akčních filmů 90. let, kdy vzniklo množství strašlivých slátanin jako např. Con Air či Skála. Podivné kamerové úhly, zvláštní děj a šílené přemrštěné akční sekvence s mnohem menší nadsázkou než v 80. letech. Sly je ok, Banderase jsem nikdy v lásce neměl. Průměr, který zabaví, ale hned se vykouří z hlavy. ()

Joey(1)

Pro mě neuvěřitelné, že Banderas na výkony z Nájemných vrahů nebo třeba z Desperada prostě nijak nedokázal navázat, Murphy hadr. ()

Evander

Nájemné vrahy vnímám jako slušný televizní film, na který se docela příjemně dívá, nic více, nic méně. Nemám, co bych na filmu vyzdvihnul nebo naopak hanil. Zdejší poměrně vysoké hodnocení přisuzuji spíše hvězdnému hereckému obsazení filmu, než-li jeho skutečné kvalitě. 64% ()

Wallis3

Film, kde se dbá na pravidla, tzn. např. že jsem nájemný zabiják, používám tlumič, a ne ho po prvním výstřelu odmontovávám z hlavně! Banderas super jako nadšený mladý a zapálený zabiják, možná ještě lepší než Stallone, který ztvárnil zabijáka veterána, takže v rámci odlišení charakteru to s klidem odpouštím. Julianne Moore jim do toho zdatně sekundovala, za mě není co vytknout. ()

Fulham

Jeden z mích nejoblíbenějších akčních filmů. Prostě to tak muselo dopadnout když spojíte Stalloneho a Banderase do jednoho filmu. Oba tyto skvělé herce mám opravdu moc rád. Nájemní vrazi to je prostě klasa. ()

Redix

Prostě ten film miluju. Možná nejlepší film Stalloneho vůbec. Psychopatickej Miguel tomu dává taky šťávu. "Ta 13-tka vypadá unaveně,potřebuje vystřídat,jeď...jeď....jeď" Navíc dobrej vtip na konci filmu :) ()

pepa3rd

Velmi dobrý akční film, který baví od začátku do konce. Stallone vše řeší s klidem profesionála, Julian Moore, čím víc se nechce do ničeho zaplést, tím více balancuje na hraně nože a Antonio Banderas střílí lidi s "klidem" malého fakana, co si myslí, že ti mrtví zase vstanou. Jestli se na tenhle film ještě někdy podívám, nejspíš přidám i tu čtvrtou hvězdu. ()

Skleni

Jeden z naj filmov Banderasa. Silvester sa ukázal v trochu inom obraze než macho bez trička s krvou ešte aj v uchu. ale naj je na tomto filme scenár. Na ktorom sa predviedli bratia Watchovsky. Vážne po tejto stránke nemá film ani chybu. Ani po technickej. U mňa film utrpel stratu iba v oblasti hluchých scén a nevhodného umiestenia celého filmu. Sem tam preľudnené a mesto a niekedy jak vo vymretej zóne. 80% ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)