Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

J.Lajner

Italský hřebec vs horkokrevný matador v akční pohodičce Richarda Donnera. Předpokládám, že drtivá většina zná režiséra Donnera především díky akční sérii Smrtonosná zbraň (1987-1998) a ještě možná hororové klasice Přichází Satan! (1976). Nicméně, tahle pecka má určitě také něco do sebe. Nájemní vrazi stojí především na solidních akčních scénách a povahovém kontrastu dvou hlavních protagonistů. Tedy standardně úsporný Stallone, kterému stačí dva mimické výrazy na celý film a ďábelský Banderas, z něhož animální nespoutanost přímo vyzařuje. Film nabízí přímočarou historku o dvou nájemných vrazích, mezi nimiž je nejen věkový rozdíl, ale také ideový. Stará škola a dravost. Starší vrah (Stallone) je přemýšlivým profesionálem, řídícím se vlastním kodexem, kdežto mladá krev (Banderas) upřednostňuje agresivitu, divoké násilí a nechává za sebou i nevinné oběti. Právě uštrední herecké duo spolu s jednoduchým (nikoliv vyloženě hloupím) scénářem, jsou hlavními důvody, proč se na film jednou za čas vždy rád podívám. Za zmínku stojí i výborný vtip vyprávěný prostřednictvím Julianne Moore, která je tu vlastně také moc fajn. ()

manonfire

Žádnej kamennej obličej, nýbrž s nadhledem zahraný nadhled a náskok zkušenosti, které měl Sly nad Antoniem po celou dobu a nejlépe to vyplynulo v debatách mezi čtyřma očima. Banderas má zkrátka prostě živější roli a nutno mu přiznat, že si svůj psychoafektpart střihnul výborně. Jediná věc je ta, že Sly je prostě dobrák od kosti(s výjimkou působiště v Barmě) a tak i svého killera poněkud nereálně zlidštil. Ale to už k němu patří. Jen bych vyhodil ruského učitele a romanci s Julianne Moore. 80% ()

ssfan

Slušný thriller se zajímavým dějem a skvělým padouchem Banderasem. Sly taky hraje celkem dobře a Julliane Moore taky ve své roli nezklamala. Potěší i sympatická hudba a pěkné exteriéry. Nadprůměr hlavně díky režii Richarda Donnera. ()

Jello Biafra

Zábavný "špionsky" thriller o súperení dvoch elitných Hitmanov a jednej elegantnej IT podvodníčky v podaní Juliane Moore. Herecké trio je bezchybné, film príjemne odsýpa a ako bonus nechýbajú ani vtípky či ironické hlášky. Jeden najlepších filmov nedávno zosnulého Richarda Donnera a podľa mňa osobne aj jeden z najlepších filmov Stalloneho. ()

lewwin

Pro mě Stalloneho poslední dobrý film. Skvělý Banderas, krásná Julianne Moore a příběh o dvou zabijácích. Který udělá první chybu? ()

harapag

Zabiják ze staré školy a s železnou tváří, role přesně pro Slye a zmáknutá na jedničku. Banderas v jedné ze svých nejlepších rolí a Julča k nakousnutí. To už je dost pádnej důvod tomu dát za čtyři. Konec sice trochu roztahanej, ale celkový dojem to určitě nekazí. ()

sedm.1

Ano, zní to velice slibně. Dva nekompromisní elitní nájemní zabijáci proti sobě, a to navíc v skutečně luxusním obsazení. Zní to slibně, to je ale asi tak vše. Já se těmi více než dvěma hodinami skutečně doslova protrápil, celý film měl mdlé tempo, akce působila silně nevýrazně, kluci hodně diskutovali a snažili se i nepřesvědčivě hrát na emoce, což mě také jaksi dost minulo, no a zápletku pak musím označit za vyloženě nudnou a především totálně nenápaditou, kde navíc všemu nasadil korunu závěrečný zvrat, který byl vážně unikátně sračkovitý. A ani zmiňované hvězdné obsazení nakonec filmu příliš nepřidalo, spíš tedy naopak. Sly ještě tak nějak drží svůj standart, Banderas ale až nehorázně směšně přehrává, a Julianne Moore? Tu bych pro její nesnesitelnost nejraději odprásknul hned sám a fakt nechápu, jak ta ženská s její vizáží mohla udělat takovou kariéru. Nájemní vrazi zkrátka jednoznačně spadají do počátku krizového období Slyho kariéry, které začalo 94´ Specialistou a s vyjímkou Země policajtů a Cartera trvalo až do comebackového Rockyho Balboi z 06´ a v tomto období prostě Stallone točil filmy, ve kterých nemohl prodat to, co mu sedí nejvíce. Drsnost a akčnost. A proto stáli za hovno. Jako právě upachtění a nevýrazní Nájemní vrazi. ()

SG-1

"Ne každý, kdo se na tebe vysere, je tvůj nepřítel. A ten, kdo tě vyhrabe ze sraček, nemusí být nezbytně tvůj přítel." -Electra- ()

herr_carter

Byť je to celé hodně dobře řemeslně zvládnuté, celou dobu jsem při každému shlédnutí měl pocit, že sleduju strašlivé béčko se vším všudy - možná je to i v té době nevyzrálou Julianne Moore, nebo mým anti-oblíbencem Banderasem...ale prostě něco mi tady od začátku nehrálo, ani můj oblíbenec Sly mi tady nepřišel jako vhodně vybraný herec - není to propadák, ale vícekrát to asi vidět nechci.......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

xaver

Trochu pošahaný příběh. Dva nájemní vrazi, jeden málem se svatozáří a druhý ultralump. Přitom jsou to oba pouze ti nebezohlednější zločinci. Prostě tyto filmy, byť sebelépe natočené a se skvělým obsazením, které glorifikují zločince bez dalšího se mi prostě nelíbí. ()

Ragdoll

Trochu delší, než by to nezbytně muselo být, na akční film se hodí zhruba ta hoďka a půl, do které se vejde desetiminutová introdukce, pár poutavých scén a vyvrcholení v podobě nějakého šíleného konce, jenž jsme, po tom všem, co jsme již viděli, schopni lehce prominout. Zde dojde k určitým sekvencím závislých jen na dialozích, a to je to slabé místo a někdy jen způsob, jak se opět rychle dostat k další akci. Stallone je v pohodě, vůbec nehraje špatně, a jelikož jeho charakter je naprostým protikladem charakteru Banderase, o to více je pak jejich vzájemná nevraživost uvěřitelná, rozhodně se na to krásně kouká. Hudba však nebyla příliš výrazná, i bych řekl, že špatná, a to je, dle mého názoru, nejhorší věc, co se filmu může stát, protože je na ní postaven a zcela závislý. i přes tento nedostatek je to za čtyři hvězdy a solidních 75%, což znamená, že s tamějším hodnocením se plně ztotožňuji. ()

korndaddy

Italskej hřebec a Bamberas s trvalou. To se jen tak nevidí. Nu což, bez práce nejsou koláče a 20 milionů je 20 milionů. Pár stupidních scén a sem tam ješte stupidnější chování se našlo, ale jinak šlo o docela povedenej snímek. Jen prostě nechápu, proč musí všichni mít hromadu keců okolo. Vodprásknout a vodejít. Je to tak těžký? ()

bari68

Na túto dvojku, resp. trojku sa veľmi dobre pozeralo. Dynamické, svižné, zábavné... klasika akčných thrillerov a jasné potvrdenie, že deväťdesiatky boli pre tento žáner na filmovom plátne edenom. ()

iXtr3m3

Jedna zo Stallonových TOPiek. Extrémne vymakaná trilerová akcia, skvelé protiklady medzi starým harcovníkom medzi nájomnými vrahmi a jeho novým mladým a nesmierne arogantným ale rovnako talentovaným nasledovníkom. Perfektná hra na mačku a myš, v ktorej svoju úlohu dobre zohrala aj Julianne Moore. Dobrý film. ()

Loki_Six

"Once upon a time, there was this little sparrow, who while flying south for the winter froze solid and fell to the ground. And then to make matters worse the cow crapped on him, but the manure was all warm and it defrosted him. So there he is, he's warm and he's happy to be alive and he starts to sing. A hungry cat comes along and he clears off the manure and he looks at the little bird and then he eats him. And the moral of the story is this: everyone who craps on you is not necessarily your enemy, and everyone who gets you out of crap is not necessarily your friend, and if you're warm and happy no matter where you are you should just keep your big mouth shut." ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)