Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Wopat

Škoda, že jsem se tak málo bál. Nebo spíš vůbec. Dalo by se to udělat hrůzostrašnější a více paranoidní. Ale moje touha zjistit co se doopravdy stalo a proč vše nejde podle plánu mě u filmu držela velice pevně. Představa, že by takhle uboze lidstvo mělo jednou skončit je hrozná a proto jsem hlavním aktérům přál, ať vše dobře skončí. A nakonec se povedlo. Závěr mě příjemně překvapil. ()

Utero

Bohužel jen trošku nadprůměrné béčko...ukázat mutanty hned po 20ti minutách filmu byla blbost a celkem slušná atmosféra byla pryč...co taky nechápu, proč sakra vypadali téměř identicky jako ti z pádu do tmy? To si nemohli dát trochu načas s vymyšlením nových zrůd? .... Příběh je sice strašně předvídatelný a někdy působí vážně směšně, ale kupodivu slušný závěr to vše zachraňuje. Pandorum se vám sice nevryje do paměti, ale za shlédnutí to stojí. ()

Filmárik

Prekvapivo kvalitný sci-fi horor namiešaný predovšetkým z Horizontu udalostí, Vírusu a Votrelca odohrávajúci sa po ich vzore takmer výhradne v interiéroch. Nieje to na škodu a vynikne tak poriadne temná atmosféra plná paranoje prítomná od začiatku až do konca. Záverečný zvrat bol celkom prekvapivý a dosť filmu pomohol, nebyť jeho tak sa jedná len o remeselne slušne zvládnutú vec. ()

longercz

Atmosféra a prostředí měli ze začátku pětihvězdičkové parametry. Doslova mě to zarazilo do sedadla. Bohužel to tedy netrvalo celý film, ale určitě nemůžu říct, že by to přešlo do průměru. ()

shereen

Tak nevim jestli se na to podivat, dalsi Horizont udalosti bych nemusela prezit. P.S. Magdi trochu spojlerujes (ale tentokrat jsem za to spis vdecna) ()

Mara97

Až doteď jsem si myslel, že Ben Foster je jen brankář, který dříve chytal za Manchester United :) I herec stejného jména hrál dobře, jenže film byl celkem nudný a obecně filmy z vesmíru nějak nemusím... ()

Zoidlord

Neskutečně uvlečená podívaná. Akční film, kde je akce jako šafránu... Ovšm závěr je více než strhující... a první věty, které slyšíte, jsou česky... "Jste poslední z nás. Hodně štěstí. Bůh s Vámi!" ()

AngelG

Mohlo to být velice, velice dobré.. ale bohužel asi po 20 minutách se to stočilo do něčho, čím jsem zrovna dvakrát nadšaná nebyla.. jedna hvězdička patří Benu Fosterovi.. ()

Kadas97

Počas celého filmu vládne dusivá atmosféra, chvíľami som ani nedýchal ako na mňa doliehala. Napríklad, keď sa desiatnik Bower pretláčal medzi hadicami a káblami ,asi by mi vtedy na jeho mieste nebolo všetko jedno. Film má celkom dobrý príbeh a samotné "Pandorum" ako symptóm, je dobrý dôvod vidieť na palube vesmírnej lode aj to čo na nej nie je. Toto je ten typ sci-fi filmu, keď po nabehnutí záverečných titulkov ostáva asi na sekundu sánka dole. Počas celého filmu nie je snáď ani jedno hluché miesto a 100 minút utečie skoro ako vzduch z rozbitej vesmírnej lode. Výborný film, ale na kúsky typu Votrelec alebo Prometheus sa to nehrabe. Veľké plus filmu je záverečný psycho zvrat a záver samotný. Nemôžem dať plný počet, lebo niečo tomu proste chýba, ale možno to nájdem pri niektorom ďalšom zhliadnutí. Zatiaľ 8 z 10. ()

Ondr@932

Tak jsem dostal co jsem čekal, pouze slabě nadprůměrnou zábavu na palubě vesmírné lodi. Tak trochu napodobenina Vetřelce která se ale zrovna moc nepovedla. 60% ()

tranquill

Vlastně stejné téma jako v mém naposledy komentovaném Interstellaru. Jen zde nejde o drama, ale psychologicky i akčně laděný sci-fi horror. A myslím, že řemeslně dobře zvládnutý, atmosférou mi místy připomíná i prvního Vetřelce. ()

JohnnyKladno

První třetina až polovina filmu mě celkem namotala. Někdo se tu pokouší o Alien atmosféru. Zpočátku to fungovalo. Vlastně do té doby, než jsem blíže poznal to stádo tupých zombie Voldemortů. Dobře, klidně to může být hloupá, ale krvavá naháněčka, no problem. Jenomže ne, tvůrci se rozhodly, že nebudou banální a rozehrají s námi něco víc. To za mě nebyl dobrý nápad a film se na konci malinko rozpadá. Je to přeplácaný koktejl několika sci-fi filmů dohromady a výsledkem je trošku pejsek s kočičkou co dělají dort. Zpočátku mi chutnala ta čokoládová poleva a byl jsem na 70% natěšen na další dobrotu, jenomže pak jsem narazil na vanilkový puding, což mě lehce zklamalo, nebyl špatný, ale je to ta nejbanálnější chuť, 60%. Uff, vzpomeňte si na Přátele a Rachel, přišlo totiž mleté maso s cibulkou a tenhle mix mi hezky neudělal, nejsem Joey. 50% ()

bakeero

Slabší 3*. Čekal jsem atmosferické a tajemné sci-fi ve stylu nedávného Moon, ale dočkal jsem se jakéhosi akčního masakru uvnitř vesmírné lodi. ()

dessa

Mohlo to být krásné sci-fi, ale proč tam narvali ty dementní zombíky? Navíc úplně bez vysvětlení? Adaptaci na prostředí lodi neberu jako smysluplné vysvětlení... Chtělo to hutnější a sevřenější atmosféru, méně klišé a akce... Jednoznačnou letošní sci-fi jedničkou tak zůstává Moon se Samem Rockwellem... ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (viac)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (viac)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

14.05.2008

...otevřou dva muži, kteří se probudí v útrobách kosmické lodi a nemají nejmenší ponětí, odkud se tam vzali, ani co jsou vlastně zač. V temném, klaustrofobickém sci-fi thrilleru Pandorum je ztvární… (viac)