Dylan Moran: Monster

(TV film)
všetky plagáty

Záznam predstavenia írskeho komika Dylana Morana v Dubline. Zabávač preslávený najmä úlohou kníhkupca v seriáli BLACK BOOKS vedie nepretržitý monológ o všetkých možných aspektoch života v modernej spoločnosti - drogy, ľudský potenciál, technika, hotelové izby, rôzne účinky rôznych druhov alkoholu, deti, výchova, hudba, politika, lži, spolubývajúci, televízne spravodajstvo, Francúzi, náboženstvá, homosexuáli, Ježiš, dômyselnosť designu mužských genitálií, dialekty a dokonca aj fenomén známy ako "írske vlasy". (tomashrabek)

Othello

"Byla to tak nádherná žena, že ostatní ženy by o ní prohlásili: "Je atraktivní očividným způsobem". Zvláštní je, že ženy, vyjadřující se tímto způsobem, mají unikátní schopnost skrývat svou přitažlivost tak dobře, že by jste jim nejradši hodili veku." Ten chlap je bůh. ()

Pítrs85

"Nemám rád dokonce ani bankomaty. Vždyť víte, ty krámy, do kterých v jednu ráno ťukáte, snažíte se soustředit a ono se vás to pořád na něco ptá. -Jste spokojený s vaší hypotékou?- Co já vím?! Nejsem si jistej dokonce ani tímhle párkem v rohlíku. -Chcete si zkontrolovat váš účet?- Co seš, moje matka?! Kde je tlačítko s obrázkem půllitra?" Jestli jste si doteď mysleli, že Dylan Moran svojí pravděpodobně nejslavnější roli opileckého, cynického a vůbec asociálního knihkupce Bernarda Blacka z výtečného seriálu Black Books jenom hraje... tak jste úplně vedle :-) ()

ScarPoul

Ono je to občas tak, že si sadnete, a dumáte nad tým čo by ste si asi tak teraz, presne o tomto čase pozreli, aby vám bolo lepšie, aby ste sa zabavili, alebo jednoducho zabili čas, pred tým ako vyjdete do baru s kamošmi na jedno pivko. Na nič nové nemáte chuť a tak začnete vo svojej mysli hľadať niečo čo sa vám páčilo, čo máte radi a čo vás zaručene pobaví, lebo vás to pobavilo už kopec krát predtým.... Dylan Moran je komik, ktorý doslova ožil v našich mysliach ako knihkupec Bernard Black. Kultová postavička, neskutočne dobre stvárnená týmto ukecaným Írom s prefajčením pohľadom. To že sa skôr či neskôr dozviete o jeho Stand – Up predstaveniach je už len otázka času. A potom príde ten deň kedy neviete, čo z načatým časom a siahnete po jeho prvom vystúpení z názvom Monštrum. Skvelo si ho užijete, pretože jednoducho nemá tendenciu skĺzavať do nudy, alebo do samoúčelnosti. Ak máte Dylana Morana radi, tak budete viacej než len spokojný. Neskutočne spokojný. A tým neskutočne, myslím fakt neskutočne. Odprezentuje sa pred vami ako jeden z perfektných komikov so zmyslom pre správne načasovanie a tých pár nezabudnuteľných vtipov, ktoré si zapamätáte, môžete použiť pri pivku s vašimi kamošmi o dve hodiny neskôr. Znamenité dielko. Klobúk dole. ()

rawen

Monster je delší, nabitější, vtipnější, zvrhlejší a lepší starší bratr "Like, Totally" - je to královská zábava, hlavně pro uctívače anglického cynického humoru. Skvělé, Moran je prostě Bůh (až na ty šmouly Dylane :)) 9/10 ()

maseer2

Dylan Moran pomocí "vágus stylu" (přesně tak, jak ho známe z Black Books) se skleničkou vína a s cigárem trefně, pravdivě, inteligentně a hlavně extrémně vtipně glosuje a zesměšňuje moderní společnost, přičemž u toho zdánlivě naprosto chaoticky skáče od tématu k tématu.. no prostě neuvěřitelná podívaná :) "You should stay away from you potential. I mean that is something you should leave absolutely alone. Don't.. you'll mess it up! It's potential. Leave it!" ()

Terva

CITÁT - Pomozte mi, nemám o sobě ponětí.......... CITÁT - A víte, že je to znak rozkvětu venkova a rozvoje měst, když si tam nemůžete dovolit žít ? Lidi říkaj : Ano dobře se mi tam dojíždí, žiju na protějším ostrově......... Dylanům všeobecný humor mě celkem baví. Například ty jeho pasáže o kouření, drogách a ředkvičkách. O tom, že on nedroguje a když chce prožít závrať stačí, když se v jeho věku jen rychle postaví ze židle - a je to. Je to bavič a mě prostě baví. Toto setkání je v Dublinu. ()

spaceboyCZ

Kolik ze ten clovek mel pri vystupu promile v zile? Nene, lidi...Dylan je tu takrka takovy, jak jsme na nej zvykli z uzasnych Black Books, jen jeste vice odvazany a jeste vice civilni....povinnost pro vsechny fanousky BB =). Ti ostatni se urcite nasmeji taky ;) ()

Wysch

Někde na pomezí čtyř a pěti. Jako kdyby začátek potřeboval opravdu krapet rozvázat tím vínem, ale s rostoucím počtem uběhnuvších minut zábavnost a originálost vtipu roste, až nakonec graduje v roztříštěném závěru, kde už Dylan příliš přeskakuje, přesto královsky baví. ()

Asgy

Je to machr. Stát skoro hodinu a půl na pódiu a bavit publikum je podle mě náročná věc, ale Dylan umí. Prostě Bernard Black tělem i duší :). ()

aluna

Jak říkám - nejsem fanda Stand up comedy, ale na tuhle bych šla. Dylan řeší to, co se honí hlavou i nám a především narážky na neustálý soutěžení o Nejlepčí pohovku měsíce, nejsofistikovanější kulinářskej blivajz, když se přitom každej někdy ve spěchu ve špajzu Na stojáka místo Boeuf Bourguignonne se sklénkou Bordeoux láduje chlebem se sádlem a cibulí (což je mimochodem delikatesa) a zalejvá to Veltlínem - zkrátka přetvářky, lži a zbytečnosti, co s dospělostí přijdou, jakoby snad lidi s věkem ztráceli schopnost nazývat věci pravými jmény a styděli se za to, jací jsou a tak se pořád museli nakrucovat do slunce, aby je ostatní viděli v lepším světle. A většinou, ať věci řeknete, jak chcete, i chovanec pavilonu Cé pozná, že prostě jen lžete, mlžíte - slovíčkaříte. Přikrášlování realit a obohacení šatníku produktivního věku o masky, skrz který stejně každej vidí. Nechci říkat silnější holce, že je tlustý prase, ale taky jí nebudu tvrdit, že má v tý minisukni pěknej zadek. Nepojedu na sjezd homosexuálů s transparentem "sodomie a úchylárny", ale normální to přece taky není. Každá barva kůže s sebou nese charakter a ženy a muži nejsou stejný - je na prd tvrdit opak jen proto, že není in to přiznat nahlas, ačkoliv to všichni vědí. Mimochodem: francouzská kulturní vložka je nej..."What was I thinking...It's rubbish!" ()

suicide

Co říci? Neskutečné. Přijít a hodinu a půl mluvit a mluvit a co slovo, to perla. Tak moc jsem se nenasmál opravdu dlouho, a přitom se jedná vlastně o životní moudra zkušenost,.. prostě pravdu, akorát viděnou jistým neotřelým pohledem. ()

togaf

Moranova mluva zní jako plácání opilce (zvlášť když svá vystoupení doplňuje vínem a cigaretou), ale to plácání je tak vtipné, neotřelé a překvapující, že člověk sedí a čučí a směje se. Neuvěřitelná přirovnání a nápady jsou prostě odzbrojující, takže poslouchat (a sledovat) Dylana Morana je prostě labužnický zážitek. ()

grogodil

Asi najlepšia stand up comedy aku som mal tú česť vidieť. Moran je proste frajer a odkedy vstúpi na javisko, tak spusti ako z rotačného guľometu salvu jedného vtipu za druhým, sarkazmu, ironických poznámok a plynule prechádza a rozoberie vo svojom monologu temy ako náboženstvo, rap (Fatboy Slim si to krásne zlizol), život, spravodajstvo, cez mužské genitálie až po rozdiely medzi mužmi a ženami... Občas síce človek nepochytí "vo co go", ale aj tak sa nejde nesmiať, pretože Dylan Moran má v sebe Bernarda Blacka proste v krvi a pri pohľade na neho občas naozaj nejde o to, čo hovorí, ale hlavné je, že proste huláka a má pri tom prilepenú cigaretu na spodnej pere a v ruke pohár vína ()

Lauri

Bezpochyby jedna z nejrealističtějších, nejvtipnějších a nejúžasnějších věcí, jaké jsem v životě viděla.. To, co dokáže jeden člověk se skleničkou v ruce, cigárem v puse a prořízlou tlamou se jen tak nevidí. Po Black books, v čele s Dylanem, jsem si nemyslela, že uvidím něco lepšího s ním. A ona hned takováhle pecka..:D Naprostá kopírka Bernarda.. cynická, rejpavá, vtipná.. Dylan Moran je borec nejvyššího kalibru.. A zase se mi potvrdila věc, kterou pořád dokola opakuji už nějakou dobu.. Britové prostě rozsekávají a rozmetávají vše okolo sebe.. Moc se těším na další jeho představení.. ()

Mikarda

Everybody is corrupted by hotel rooms. You can't help it. It's the only place in the world where you walk in and the first think you do is steal everything before you take your coat off. Hell yeah, slušná porce zábavy! :-) ()