Ricky Gervais Live IV - Science

(relácia)
všetky plagáty
Veľká Británia, 2010

boshke

Podobně jako ostatní moc nechápu, proč se to jmenovalo Science (třeba příběh o Noemovi by se spíš hodil do Animals), ale to je přeci jedno, ne? Bavili jsme se, ne? Ne? Ja tedy ano... 90% ()

Pítrs85

Těžko co dodávat, ti, co měli s Rickyho stand-up vystoupeními co do činění s jeho Animals, Politics a Fame, přesně vědí, čeho se jim dostane. A Ricky nezklamal ani tentokrát, rozmluva tukanů před nástupem na Noemovu archu byl neskutečnej masakr :-)) "No?.......... Noooo.......... No?.......... Noooo (I could do this all night :-).......... Sure?.......... Yeah" :-)) To se musí vidět. ()

ScarPoul

Homosexualita, náboženstvo, tlstý ľudia a vtipy prekračujúce mieru únosnosti - to je ten Ricky Gervais, ktorého mám tak strašne rád. Šíri okolo seba absolútne fenomenálnu energiu, neberie si servítky pred ústa a pritom zostáva stále v pohode. V jeho vtipoch je ten náboj, ktorý z neho robí tak nezabudnuteľného komika. Veda obsahuje nejaké vtipy z predošlých vystúpení, ale niektoré nové - masturbujúca tlstá žena ma dostávali do kolien. Skvelé vystúpenie, ktoré som si neskutočne užil. Neskutočne. ()

Freemind

Stand-up komedy v blasfemické tradici George Carlina. Ricky ale na rozdíl od starého páprdy nekáže a nemoralizuje - je to přízemní, nechutný, jedovatý prasák, který arogantně překračuje hranice slušnosti a vkusu. A proto ho máme rádi. Jen doufám, že mu jednou někdo za ty jízlivé průpovídky neustřelí kebuli. ()

Splasher

Čtvrtý a zároveň nejslabší Rickyho stand-up. Příliš často sází na "easy-laughs". Připomínalo mi to jeho návrat do 90.- tých let, kdy nejvíc sázel na zbytečnou vulgaritu se snahou šokovat. Velmi slabé 3. Are you resting on your laurels, Mr. Gervais? (pro nefanoušky se jedná o mé velmi vtipné poukázání na Rickyho dávný spor s britskými novináři po incidentu na Koncertě pro Dianu - viz TyTrubko) See what I did there? ()

ivan_drago

To může vymejšlet vtipy vo tlušťoších a buzerantech a bibli do nekonečna a nikdy to nebude trapné nebo nudné, ten chlap je mistr řemesla a vedle Crise Rocka absolutně nejvtipnější muž na planetě... ()

Unnamed

Velké zklamání a důkaz, že i Ricky Gervais může mít špatný den. Science je jeho nejslabším vystoupením omílajícím stejná témata jako v minulosti, tentokrát však bez většího překvapení a vtipu, jen s větší kadencí sprostých slov a snahou šokovat. ()

Killda

Ricky sice používá osvědčené metody z dřívějších vystoupení, což trošku zklame, a o vědě nepadne téměř ani slovo, ale i tak jsem se řezal na celej barák, že sousedům možná opadla omítka. Ale pro originálnější fóry doporučuji jeho starší kousky. ()

Firebug

Také vidím tento stand up jako Gervaisuv nejslabší. V předešlých vystoupeních můžeme sledovat taky spoustu výpňových fóru, ale pak přijde většinou joke, kterým mě odrovná. Tady je ňekoli fórků s opravdu dobrým náběhem, ale chybí jim vyvrcholení. Noemova archa je fajn, ale na můj vkus je trošku roztahaná. Blok o tlouštících mě nebavil skoro vůbec, protože se jednalo opravdu o ten nejprimitivnější humor (tlusťoch nemůže projít dveřma, aby se dostal ke koláčům), který není problém zinscenovat s kámoši v hospodě u piva. V předešlém Fame se s tímto tématem vypořádal o poznání lépe... Co naplat? Každý den není posvícení. ()

Arach.No

Gervais si nebere žádné servítky a uráží kohokoliv, kdo mu přijde pod ruku, včetně obecenstva. Od začátku do konce, odzbrojujícím způsobem, přesně jak to mají fanoušci rádi. Science mimo jiné obsahuje bezkonkurenčně nejlepší převyprávění příběhu o Noem, a už kvůli tomu stojí za to vidět. Co mě obrovsky potěšilo je Rickyho kritika dementního dárku, který je tady na ČSFD posledních pár let propagován a tato reklama mě tady vždycky štvala - živá koza pro africkou rodinu. Jak říká Ricky - " Je to naprostá arogance koupit mi dárek a dát ho někomu jinýmu. Jakoby tím člověk říkal, že mám všechno a nic jinýho nepotřebuju. Příště jim koupím ježka a řeknu, že jsem ho cestou hodil po cikánech. Jak se jim to bude líbit? Z takovýho dárku nikdo nic nemá, oni utratí pár stovek, já nic nedostanu a afričani musí krmit další hladovej krk." ()

Phorbo

První polovina je suchá, ale to měl i u animals. Klasický Gervais, ale od ty poloviny se to hezky rozjede. Gervais graduje vtip, todle je ukázkový příklad jak dělat standup. "Ohh, well make something up!" ()

Luk Skywalker

To je teda nářež, je tam sice pár slabých míst (proto nedám pět hvězd), ale bavil jsem se téměř celou dobu. Navíc mám černý a suchý humor rád, takže mi Ricky bez servítek vyhovuje a navíc má v lecčems pravdu. Podtitul Scienci mi nesedí, ale konci vystoupení vysvětluje, proč je to takto pojmenované. Nevěřím, že všechny historky, které vykládá se staly jemu, některé jsou určitě zprostředkované a staly se někomu jinému. ()

figliar

Neviem či sa zrovna jednalo o show, zameranú na vedu, ale ani tento fakt nevplýva na kvalitu a celé vystúpenie Ricky dáva jednu skvelú "informáciu" za druhou. Ako vždy biblia, obézny ľudia, civilizačné choroby... Proste - Ricky rulez ()

m4xp4yn3

Nejslabší Gervaisův stand-up. Strefování se do náboženství funguje, ale už tu bylo tisíckrát, stejně tak milióntá variace na vtipy o obezitě. Příliš mnoho snahy šokovat za každou cenu na úkor skutečně hodnotné komedie. A mimochodem, proč se celá show jmenuje "Science" mi také není jasné. ()