Dylan Moran Live: What It Is

(TV film)
všetky plagáty
Veľká Británia / Austrália, 2009, 77 min

Dylan Moran

Známý irský komik je po třech letech opět zpátky na DVD a věnuje se různým odvětvím života jako jsou náboženství, politika, vztahy, nad nimiž se se svým irským citem pro humor zamýšlí. Oproti posledním vystoupením odhodil cigaretu, ponechal účes, zintenzivnil projev a přidal narážky na ostatní. Nebojí se však vystřelit ani do vlastních řad. (ČSFD)

B!shop

Moran opet v maximalni forme, vlitne na podium jak vozralej vagus a zacne ze sebe sypat naprosto nehorazny hlasky az se clovek musi divit, co vsechno nevymysli a jak zacne kecat o jednom a najednou skonci u neceho naprosto jinyho. Navic se fakt niceho neboji, aktualni politika, nabozenstvi, vztahy, zensky atd. to vse sem tam spestreny nejakym tim fuck a shit. Ale je precejen drobet videt, ze ke konci mu uz lehounce dochazej napady, kolikrat mele naprosty hovadiny a obcas se zasekne. Nicmene stejne jako v pripade dvou predchozich zaznamu super vtipna zalezitost s ultimatnim Moranem. ()

choze

Moran se se svým typickým projevem cholerického váguse a úžasným smyslem pro absurdní humor vtipně probírá těmi nejobecnějšími společenskými tématy (politika, věda, náboženství, konzumerismus, děti...). Nemáte někdo jeho adresu? Musím mu poslat dort. ()

Sarkastic

Po opakovaném zhlédnutí se mi nakonec podařilo zcela naladit i na tohle Moranovo představení. Počáteční šití do Australanů už mně nepřijde tak moc na hraně jako dříve, stejně tak následné zařazení filozofování, které mi při minulých projekcí přišlo jako zpomalující tempo. Postupná gradace vtipů je rozhodně velké plus a před koncem už jede vystoupení na plné otáčky. A i to Dylanovo zapomínání mě tak nějak baví víc (stejně jako hádat, v kterých momentech to jen hraje a kdy opravdu zapomene, co chtěl říct), přičemž jeho „ztráta nitě“ trochu zamrzí vlastně jen v jednom případě (ženské hodnocení mužů přerušené poznámkou z obecenstva). Co se týče hojně využívaných pazvuků, nezbývá mi než oceňovat komikovu..ehm, kreativitu (aneb v jednoduchosti je síla). Jak jsem naznačil už v úvodu, měním hodnocení a definitivně zvyšuju na zasloužených 5*. „V životě musíte brzy učinit velmi důležité rozhodnutí. Zůstanete sami, nebo budete s někým jiným? Zůstanete normální, nebo nebudete osamělí?“ ()

Hellboy

Dylan Moran potřetí live, tentokrát se ale začíná nebezpečně moc zapomínat a opakovat. Přesto je to výborná zábava, která všechny jeho příznivce pobaví. ()

dr.horrible

V podstate opak motivačnej prednášky. Cieľom je, aby ste sa cítili beznádejne a aby vám všetko, čo robíte v snahe viesť normálny život, prišlo zbytočné. Geniálne a tématicky mne asi najbližšie Moranové vystúpenie. ()

Sonnery

Dylan má dar - jemnou a drsnou ironií zároveň dokáže rozesmát každého. A to i kdyby mu trhali chloupky z nosu použitou lžící. ()

boshke

Morana miluju hlavně skrze Black Books (jako zřejmě každý), z jeho posledních dvou show jsem však rozpačitý. V Sydney, stejně jako posledně v Londýně, je nějak na štíru s dechem. Hodně se zasekává, hodně loví v paměti a když už spustí, je to většinou směska těch největších blbostí, co ho napadly. Často pravda vtipných, ale hluchá a slabá místa převládají. Vyprodaná divadla se však baví, stejně jako uživatelé zde, tudíž je asi problém ve mně... 70% ()

swamp

Kdybych měl porovnávat s jinými stand-up komediemi, dostalo by What it is plný počet hvězdiček. Tentokrát jsem se ovšem rozhodl porovnat s jeho předchozími vystoupeními.. a přišlo mi o něco slabší. Přesto je Dylan Moran jedním z nejlepších komiků současnosti a jeho vystoupení jsou nezapomenutelná! ()

Němi

Moran ve sve klasicke forme. Zanadava si na nabozenstvi, politiku, vztahy i nedostatek dortu. Po planete nechodi clovek, ktery by pri svem opovrhovani vsim byl roztomilejsi... a vtipnejsi. ()

Bachy

První půlka neskutečná. Bez výhrady. Ve druhé už klasická Moranovská témata muž vs. žena vs. náboženství vs. chtíč vs. kam ten svět spěje. Pořád je to hodně silné, ale už se to za ta léta trochu okoukává. ()

Arsenal83

Vynikajúci stand up komik, ale keď sa to preženie s alkoholom, potom to nie vždy výjde tak, ako má. Nikto ma nepresvedčí, že tu to nejakým spôsobom hral. Bol jednoducho regulérne ožratý. ()

Thomick

Všeho se dotkne, skáče z jednoho tématu na druhý, o všem řekne, že je to nějakym způsobem "fucking", ale stejně je to SETSAKRAMENTSKY PRAVDIVÝ. Je síla, když si před vás v Sydney stoupne pocuchaný Ir s vzezřením houmlesáka a začne vám "kecat" do nářečí, svérazně obdivovat vaše klima, glosovat vaší politiku (za všechny: "Jaký má smysl dát fotku s úplně obyčejným irským úsměvem na krabičku od cigaret? O co jim jde? Čeho tím chtějí dosáhnout?") - a všichni se smějí, jako by se nechumelilo. A to ne jen tak ze slušnosti, vůbec, tomuhle se dle mě prostě říká charisma! Vždyť on Moran skutečně má velkej přehled, hloupej člověk to není, a tolik metafor či přirovnání, který on zvládne vymyslet, na to člověk ani zírat nestačí. Potom snadno pojmete za svůj každý jeho názor, ať je sebebláznivej. No Moran je zkrátka svůj, je třeba mu chtít porozumět ... ale potom stačí jen seďět a blbě se tlemit! ()

ScarPoul

Vidieť komika takého kalibru ako je Dylan Moran po tretí krát vzbudzuje vo mne niečo neskutočne úžasné. Rýchlé a pohotové hlášky, jeho skvelá vlastnosť trefiť sa do každej situácie z pohotovosťou jeho vlastnou, to nie je len zárukou skvelej zábavy, ale aj určitého druhu zamyslenia. Všetko je to rýchlejšie, energetickejšie a živšie a hlavne je to rovnako zábavné ako jeho predchádzajúce dve stand up vystúpenia. Som viac ako spokojný. ()

maseer2

podle mě nejpravdivější a nejtrefnější Moran.. tohle jeho vystoupení plné výstižných hlášek především na téma ženy - muži se mi trefilo přesně do nálady :) ()

Terva

Tentokráte v Austrálii. CITÁT - Naval, kurva zákusek!!!....... Moran Dylan opět v akci. Neopomene připomenout lásku a Skotsko, politiku, náboženství i pověry. CITÁT - BŮH: Hele, lidi už na tý Planetě nejsou, ale ještěrkám se daří dobře......... Věda i technika je jakási novinka u Morana. V tomto vystoupení kritizuje foťáky. Jsou dnes všude. Vytáhneš z přepravky kousek ovoce a ono tě vyfotí. Přidal i něco málo o konzumnismu a také počasí. Nejlepší scéna je okolo 26 minuty. Rodina a závěsy v bytě. To mě hodně rozesmálo. Ale to je Dylan Moran, nutí lidi se smát. CITÁT - Naučí vás, jak se stát člověkem........ ()

Wysch

Moran stárne a není to naškodu. Tohle vystoupení ze Sydney je nabité škodolibými a ironickými hlody, byť v druhé půlce už jsem nestíhal sledovat jeho myšlenky, a byť se svoje zkušenosti a dobře mířené trefy snaží maskovat tak, aby zasáhly jen určitou věkovou skupinu, ve skutečnosti lidem těsně pod dvacet (a nám, lidem těsně nad dvacet), radí s naším životem. Už je jen na nás, jestli si něco z jeho života vezmeme a budeme žít jako on, či se budeme snažit skutečně milovat někoho jiného. Protože i když Dylan říká to svoje, stále mi nikdo nevezme, že když někoho skutečně milujete, dáte mu něco i bez toho dortu. To je jediný prvek, s nímž v tomhle vystoupení nesouhlasím a který mě dost mrzel. Protože i když nemám rád Black Books, resp. nelíbí se mi, ale koukat se na to dá, Moran je tím nejlepším stand-up komikem, kterého znám... a jeho břitký humor a fakt, že nejde daleko pro svá témata a nebojí se brát do huby i velká mocná zvířata současnosti, národy nebo vlastní britskou a irskou tradici, jsou mi prostě natolik sympatické, že toho chlapíka, stejně jako ona žena v publiku, skutečně miluju. V první polovině celistvější jako Londýn, přesto živější a syrovější. ()

Popluh

Dylan Moran opět sympaťák až na dno flašky, bohužel mi ale tentokrát jeho australské vystoupení tolik nesedlo. Každopádně fanoušci irského komika si můžou být jisti klasickou a zábavnou dávkou cynismu, tvrdých hlášek a urážení všeho a všech, přičemž ale Moran začíná nebezpečně často kroužit kolem stejných témat. Samozřejmě že při Live vystoupeních oceníte, když použije vtip který minulý týden uzemnil polovinu Londýna, na druhou stranu když sledujete třetí živák, očekáváte i nějakou tu obměnu. Samozřejmě, že se nekoná přímé křížení vtipů ve velkém, ale takový stále stejný feeling a s ním spojený pocit "to už jsem viděl" ano. Plus to samozřejmě není tak dokonale a neustále vtipné jako Monster. 70 % ()