Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Ruut

Ale to prosím TŘI hodně silné, poctivé, popcornové hvězdičky. Avengers bych zařadil mezi marvelovské kousky hned na druhé místo za Iron Manem jedničkou. No a když už jsem u toho železnáka, tak A. jsou zhruba stejně lehce překombinované a ukecané jako Iron Man dvojka, paradoxně zrovna Tony tam ale září nejvíc a nejvíc hláškuje. Jako jediná, si jeho postava i prošla nějakým uvěřitelným vývojem. --- P.S. Nick Fury, střílející bazukou do vlastního letadla má taky něco do sebe. ()

-OverLord-

Musim se přiznat, že první zmínky o The Avengers mě nechávali víceméně chladnym a tak nějak jsem si říkal, že to bude asi docela slátanina. Jak se ale film v žebříčku začervenal a začal stoupat do výšin, říkal jsem si, že na tom asi něco bude. Tak jako tak jsem na to stejně chtěl do kina jít, a jak se blížil ten den, tak jsem si - abych to měl komplet - ještě shlídnul Thora a Captaina Americu, který jsem docela dlouho zanedbával a nedostal se k nim. Dostal jsem jedny z nejlepších komixovejch filmů vůbec, a to mě mile překvapilo a hlavně navnadilo. Tím pádem jsem se na Avengers začal těšit jako šílenej a nemoch jsem se dočkat. A výsledek? Bomba! Tam kde již zmiňovaný dva komixáci končí, začíná tahle jízda kolosálních rozměrů a s ničim se nesere. Spousta věcí se dovysvětlí, vyjdou na světlo nový skutečnosti a hlavně, objeví se většina známejch postav. A to je fakt výborný. Nechybí ani humor a Tony Stark tam hlásí jako snad ještě nikdy. Tolik hrdinů bok po boku bojujících proti hordám nepřátel, to je vážně epická podívaná a vůbec mi nevadilo, že se neobjevil i zbytek týmu a nebo třeba jen tak cameo další "marveláci". Hodně překvapil Loki, kterej tady dostal spoustu prostoru a byl totálně chladnokrevnej. Jen škoda, že tam Thor zase nepobíhal bez trička. A Scarlett má v tom kostýmu fakt luxusní zadek! ()

Foox

Hanba mi, že jsem jim ze začátku tolik nevěřil!!! Whedon je prostě borec, od seriálů rovnou k největšímu blockbusteru roku. Skvěle přejímá a pracuje s ostatními styly režiséru jednotlivých postav. Výborně dávkuje humor a nedává žádného hrdinu do popředí nebo naopak. Hlavně do Vás láduje akci všeho druhu a na to jsem se těšil nejvíc. Od osobních soubojů všeho druhu až po epické bitvy. P. S. Konečně někdo uchopil Hulka za správný konec, jak tvůrci tak i Mark Ruffalo.. 90% ()

vteco

Perfektně zvládnutý náborový blockbuster, který těží z filmů, kde byli hlavní superhrdinové již představeni. Samotný komiksový příběh není na moc vysoké úrovni, je poměrně jednoduchý, ale k takto pojatému filmu rozhodně sedí, navíc s fantastickým záporákem. Festival efektů, které dostanou diváka do tranzu, propojené s vynikajícími hláškami a charismatickými postavami přidávají k nejvyššímu možnému hodnocení. Téměř 2 a půl hodiny čiré zábavy. /90%/ (Kino) ()

Rominator

Velké množství hlášek a povedená akce. Ze superhrdinů u mě nejvíce zabodovali Robert Downey Jr. jako Tony Stark / Iron Man a Mark Ruffalo jako Bruce Banner / The Hulk. V cameo roli nemohl chybět Stan Lee a jeho dvě věty se opět povedly: »Superheroes in New York? Give me a break.« / »Superhrdinové v New Yorku? Dejte mi pokoj.« ()

Allien.9

"This usually works." - "Performance issues. It happens..." Parádní adrenalinová jízda, které nechybí (ani nepřebívá) snad vůbec nic a co je vůbec nejúžasnější, jediná z postav mi není nesympatická. Nejoblíbenější z nich = Loki aneb asi jsem konečně našla svého nejoblíbenějšího "záporáka".:-) EDIT: Po dalších zhlédnutích počáteční nadšení rapidně opadá a začínám si všímat hluchých míst, kterých je požehnaně, takže ubírám hned dvě hvězdy a kotvím na třech. ()

Mi Nü-Chai

Upřímně řečeno, poté,co už nějakou chvíli slýchám pověsti o dechberoucím scénáři, mne docela nemile překvapilo, že Avengers jsou ne úplně nejlépe fungující, poněkud rozvleklý a ne až tak zábavný akční film. Nejvíc to odnesl chudák Loki, který ač nejvíc ňuňu (scéna v opeře byla přímo boží), je celou dobu za kreténa s trololo motivací. Naopak doceňuji o něco menší množství patosu, než bývá v superhero záležitostech obvyklé. Též bod za Hulka, jenž konečně dostal něco jako osobnost, ostatní byli spíš horší - třá Black Widow fakt nešlo věřit, že dokáže někomu epicky nakopat gluteus maximus a Hawkeye by zase mohl sloužit jako zarážka do dveří. Jediné, čemu jsem se nedivila, byl kápo USA, který je opravdu takový blb, jak slibuje jeho jméno i kostým. A vypadá jak z náborového plakátu Luftwaffe, cha. Ovšem rovnou říkám, že bych nad tímhle asi mávla rukou v moment, kdy bych se po celou dobu trvání bavila, což se žel tak úplně nepodařilo. ()

misterz

Tento film som dlho odkladal, veľmi som sa nehrnul si ho pozrieť. Ani neviem prečo, Thor sa mi celkom páčil a toto vyzeralo byť niečo podobné. Až teraz nedávno som mal trocha času a tak som si povedal, že si konečne pozriem aj film, ktorý ma na prvý pohľad nijak zvlášť neočaril. Žiaľ,moja intuícia ma nesklamala. Dejovo to bolo veľmi slabučké, bez napätia a nápadu. V tomto smere bol Thor oveľa lepší. Jediné, čo sa dá na filme vyzdvihnúť je efektová a akčná stránka. Bolo na čo pozerať, aj keď niekedy tej akcie bolo až príliš. Je to film na krásu, dobre sa naň pozerá, ale po pozretí sa okamžite zabudne, pretože nič v divákovi nezanechá, žiadna emócia, žiaden hlbší význam, žiadna originálna myšlienka, žiaden zaujímavý dej... proste nič. Ide o peknú prázdnu nádobu, síce peknú na pohľad, ale prázdnu bez úžitku. ()

HAL

Tehdy při premiéře jsem bral Avengers jako "jen" povedený superhero blockbuster. Po šestnácti letech MCU s šíleným množstvím 34 filmů se ukazuje až jak moc povedené tyto začátky byly. První setkání těch postav fungovalo silněji a zábavněji než kdykoli později, chemii mezi nimi se tu povedlo namíchat perfektně a hlavně se nezapomínalo ani na jejich lidské stránky, stejně jako se při tom akčním běsnění nadpozemských hrdinů a šediváků z vesmíru nezapomínalo ani na pohled civilistů a přispění běžných lidských vojáků, film opravdu působí dojmem že jde o zlomovou událost v dějinách Země. Což všechno je něco s čím všechny pozdější MCU filmy měly obrovské problémy. Z nich všech za vidění stála tak maximálně třetina, zbytek jsou nekoukatelné zmetky, ale ani to není vlastně až tak špatný výsledek. MCU je teď už mrtvé, na ty začátky se nepovedlo navázat ani zajímavými novými postavami, ani jakýmkoli vývojem světa ovlivněného superhrdiny a mimozemštany, a už vůbec ne zajímavými příběhy. Ale buďme rádi za to co jsme tehdy dostali, první Avengers jsou z toho "OG" runu spolu s ideově zajímavě nejednoznačným Civil War tím nejjasnějším vrcholem. 9/10 ()

Satan

Whedon zvládnul chemii postav a zručně našrouboval MacGuffin, aby se celý tým spojil v jeden celek. Všichni mají dostatek prostoru (byť Hawkeye a Black Widow jsou v pozadí a oproti ostatním jim musí stačit jedna představovací scéna) a vše plyne do krásně destruktivního konce. Iron Man ze sebe sype hlášky rychlostí světla a Hulk konečně dostal tvář, kterou si zasloužil. V zásadě pořád ten "tupý blockbuster", kde se tu a tam objeví klišé a o nějakém napětí nemůže být ani řeč. Ovšem - Avengers fungují nejen jako syntéza v rámci Marvel světa, ale také jako logický důsledek stále populárnějších týmovek (Expendables, A-Team, G.I. Joe, Fast Five...) a v momentě, kdy kamera při závěrečné destrukci obkrouží všechny hlavní hrdiny, nejde odolat a zcela filmu nepropadnout. Navíc se mi poprvé za dlouhou dobu v kině stalo, že jsem si pamatoval většinu projekce - tzn. jasná strukturalizace do několika segmentů - úvodní přepadení, představení jednotlivých hrdinů a jejich setkání, hádka na lodi a její přepadení, bitka v lese, spousta pamětihodných hlášek a ovšemže závěrečný masakr...Whedon jasně věděl, co dělá a jako fanoušek komiksu nezklamal a odvedl výbornou práci. Kamera nemusela být v některých případech tak "umělecká" (všechny ty zrcadlové odrazy a přepálené úhly byly potřeba?), ale střihově, kdy se akce rozfázovala do několika scén, není výtky (hlavně akce na konci v jednom záběru je lahůdka). Vlastně v konečném důsledku výcuc toho lepšího ze sólovek dosavadních postav a co největší potlačení toho méně přínosného/nadbytečného. Bohužel mám tušení, že touha po penězích přivede dvojku do pekel. [Přesná stopáž: 143 min] ()

Peytl

Tak to tentokrát vezmu od superkonce, 5 hvězd? Tak to kurva ani omylem, a to i kdyby mě vzal Thor kladivem přes hrb a společně s Hulkem mě chtěli narvat do supergay oblečku archaického střihu keptna USA. Takže jsem právě zmínil dvě (tři) hlavní postavy, kvůli kterým ( když jsem se o jejich spolčení dozvěděl) mě jímala superpanická superhrůza a ze snů jsem vykřikoval neartikulované zvuky a i pár artikulovaných přesto smysl nedávajících, typu ( do psích pochev, jebat, zlo ), ta představa byla víc než zkázonosná a připravila mě o cca 5 let produktivního života a posunula mě dřív k radostně vyhlížené impotenci. Je to přece jasné, každou marvelovinu jsem viděl zvlášť před nějakým časem a Hulk byl vždy naprosto traumatizující záležitost, pantáta Emerika mě zase naopak schizofrenně trhal na kusy nudou a frenetickým smíchem, o opláštíkovaném prostitutovi Thorovi nemluvě, tam jsem chvílemi slinil. Takže to pak vychází 3 : 1, protože plájboje Železňáka beru coby záchranu. Ať počítám jak počítám, vychází mi to pak s procenty úspěšnosti celkem superbledě. Přiznám se, že dám lepší hodnocení i díky jistě rozkošnému natáčení, vidět ty excentriky jak tam před kamerami lítají s palicí, poklicí, bezva kšticí a v prdeli s brokolicí, musel být silný humorný okamžik a věřím, že pár lidí ze štábu několik čtvrtí Big Apple zechcalo smíchy jak supersněhuláci. Čekal jsem díky komentářům nálož hlášek ( bylo jich asi 8), tuny akce (byla až od půlky), takže se nemůžu připojit k davové hysterii a pálit ostrými hvězdami na max. Vdova měla sice pěkný superkozy, Legolas a jeho toulec, který byl zavěšen proklatě vysoko, to sázel jak nasmrkanej supermatrošem, ale to je pořád málo. Abych nezapomněl, záporák stál vyloženě za hovno a patetické projevy černého bratra Žižky mě taky nějak zvlášť nezaujaly. Prostě pro mě je Iron Man kápo, zbytek jsou (samostatně) smutné postavy brodící se v bahně podprůměru. Vychází mi to na hódně slaboučký 4 špičatý, nicméně byl jsem lehce zaujatý a navíc nejsem ortodoxní komixák. ()

Vančura

Mimořádně pokleslá podívaná. Původně jsem Avengers ani vidět nechtěl, protože myšlenka svést do jednoho filmu vícero komiksových superhrdinů mi přijde zvrácená a bizarní. Žel, soudě ovšem z všeobecného nadšeného přijetí téhle píčoviny, jsem ve svém názoru pravděpodobně osamostatněn, co už. Zvědavost mi nakonec nedala a překonal jsem svůj intuitivní odpor, čehož nyní lituji. Filmové zachraňování Země a nebohých "civilistů" už dlouho nebylo tak příšerně nudné, stupidní a narvané klišé a patosem jako právě v případě Avengers. Pro mě osobně soukromé divácké utrpení a lítost nad ztracenými dvěma hodinami. Další díly téhle komerční sračky si nechám s radostí ujít. Jednu hvězdu za Roberta Downeyho, který jediný ospravedlňuje smysl tohoto zcela zbytečného filmu. Nejraději bych si teď pustil jako protijed Snyderovy Strážce, abych si trochu spravil chuť - inu, když dva dělají totéž... ()

Goldbeater

Perfektní. Myslím, že zde máme vážně zaděláno na blockbuster roku 2012. Avengers jsou skvělá akční podívaná, která se vůbec nezabývá úvodem do děje. Akce, hlášky a silné momenty nám před očima naskakují prostě od začátku až do konce. Obrovský potenciál hvězdného týmu byl velmi dobře využit a každý z "hrdinů" tu má svůj velký prostor. Krom vždy skvělého Downeyho Iron Mana mě potěšil hlavně Hulk v podání Marka Ruffala. Nečekal jsem, že se své role zhostí tak dobře a sympaticky. Nakonec to byl asi on, kdo v tomto filmu na sebe strhl nejvíce pozornosti. Samozřejmě i ostatní odehráli své role velmi dobře. Scénář je svižný a vtipný. Pošťuchování mezi egoistickými hrdiny bylo vyobrazeno na výbornou. A konečně akční scény jsou výborné. Závěrečný boj v ulicích Manhattanu byl přímo epický. Podtrženo, sečteno, já si tenhle snímek užil na 100 %. Navíc jsem snad poprvé zažil, že lidé v kině na konci projekce tleskali. Nečekal jsem, že se Avengers tak povedou a vůbec nelituji těch peněz za lístek. Těším se na další pokračování, ať už celého týmu nebo jednotlivců. Tohle byla bomba. ()

mzss1

Vůbec toho nelituji ! Shlédnuto v kině ve 3D. Dostal jsem opravdu hodně. Všechny postavy Avengers zde měli dost prostoru. Nejvíc se mi líbil Iron Man, který předváděl skvělé kousky jako v jeho samostatných filmech. Kapitán Amerika opět potěšil, předvedl svoje umění i svou skromnost ve své postavě. Hulk mě takyzaujal, Thor skvělý jako vždy. Hlavní záporák Loky (Thorův bratr) byl vybrán dobře. Samuel jackson se mi líbil ve filmu asi nejvíc. Nevím co mám dále psát o tomto filmu. Příběh je jednoduchý, což nevadí, akčních scén je tu dost, hlavně na konci filmu. Hudba dokonalá. 95% = ***** ()

kingik

Milé děti s věkovou hranicí maximálně deset let, vězte, že si v tomhle comicsovém bijáku dali dostaveníčko comicsoví hrdinové, které máte tak rádi. Protivný od pohledu, a asi zase zpátky na kokainu, Robert Downey, solidně nabušený sympatizoidní Chris Hemsworth a k ojetí určená Scarlett Johansson v přiléhavém kostýmu. O ostatních se rozepisovat nemá smysl, protože mě nezaujali. A Marvel připravil solidní comicsové divadlo, které přece jen má své ukecané až zbytečně překecané pasáže, ačkoliv o dialogy tady snad ani nešlo. Kdyby film byl slibovaným comicsovo - akčním nářezem, a to rozhodně není, bylo by to jen dobře. Takhle se milé děti budou přece jen vrtět a zase zpozorní, až ve filmu něco bouchne, nebo někdo dá někomu do budky. Když to tak vezmu, je chybou dát takový projekt k realizaci Jossi Whedonovi. Co ten natočil tak úžasného, aby režíroval takovýto ambiciozní bombastický spektákl. Nesmím opomenout, že na filmu se občas projevil režisérův televizní původ spojený s charakteristickými postupy televizně orientované režie. Mně ve filmu jednoznačně chyběl větší nadhled, nesnáším Downeyho, naprosto dokáže zkazit příznivý dojem z filmu svým arogantním výrazem, plus ten jeho metrosexuální knírek, ten fakt psal, a dal bych větší prostor bezbřehé akci. Spokojený s výsledkem nakonec nejsem, ale já nejsem cílová skupina. Děti do deseti let a diváci s IQ pod 80 si film užijí v tom správném poměru. Podle mě naprosto chladně až strojově vycizelovaný produkt bez náznaku jakékoliv nosné invence a s hodně nevyzrálou režií i scénářem. Navíc, pokud neznáte nebo jste neviděli předchozí filmy se zde prezentovanými hrdiny, ani se do kina neobtěžujte, protože bez návaznosti a potřebných indícií, z toho budete mít pěkný guláš. Zde chválená závěrečná epická bitva v trvání cca 20 minut se smrskla na prostor 20 x 20 metrů čtverečních a hrozila, pokud vím, lidstvu apokalypsa, ale tohle mělo do ní zatraceně daleko. Na filmu ani přiliš nebyl znát bombastický rozpočet. 20% ()

k212

Joss Wheadon je pro mě mistrem lehce pokleslé, byť nesmírně zábavné a z velké části originální, seriálové tvorby. Fandím mu už dlouho. A když se konečně dočkal příležitosti, která je zajištěná dostatečným finančním balíkem a hromadou známých hereckých tváří, jsem těžce zklamána. To, co dokázal Zack Snyder ve Watchmenech vedle skvělých triků a bojových sekvencí - tedy psychologický rozměr hrdinů a politicky nekorektní vhled do věcí, to absolutně chybí v Avengers. Má na tom jistě značný podíl i komixová předloha, z níž jsou vyrvány a následně slepeny postavy a útržky děje, no a navíc Stan Lee prostě není Alan Moore, no. Vkládala jsem však do Josse jako scenáristy větší naděje, že si trochu s divákem pohraje, poplete mu hlavu, zadělá na nějakou tu kontroverzi! A ono nic, jen nudné akční dobrodružství, které ve světlých chvilkách zachraňuje Iron Man - Stark. Další prázdný produkt filmové "zábavy" je za mnou. 55%. ()

gilmore_girl

Ocekavala jsem 2D s titulkami a byla jsem tudiz nemile prekvapena, kdyz nam rozdali bryle a ozval se dabing - zvlast u Downeyho je to vzdycky hrozna tragedie. Ackoli efekty byly pekne, 3D bych je mit nemusela. Kdyz pominu tuhle stranku, pribeh samotny me az tak nezaujal, ale jednotlive postavy byly skvele. Samozrejme Starkuv humor vedl, co hlaska to perla, ten nikdy nezklame. Bavil i Thor a Hulk (pamatuju si dve sceny, kdy jsem se jeho zasluhou smala opravdu od srdce a nahlas; navic je Ruffalo lepsi Banner nez Bana s Nortonem dohromady), na Cernou vdovu se krasne koukalo, ale spolu s "Legolasem" byli dost upozadeni. Potesila i minirole Robin Scherbatske. Celkove by si to zaslouzilo jeste vic humoru a mene moralizovani a patosu, ale musim vyzdvihnout vybornou hudbu, tudiz podtrzeno secteno - jsou z toho ctyri. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)