Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

septic

Ryana Goslinga sleduji už od Vzpomínky na Titány a skvěle exceluje v každém filmu včetně Drive. Dan Stevens se svým Kenovským xichtem by se od něj roli kliďase měl učit, se svou hlavní postavou v The Guest. Film je schopně nasazený, i přes své pomalé tempo ani chvíli nenudí. Romantika je skvěle skloubena s násilím a v podstatě nic neříkajícím světle nechává diváka po celou dobu. Škoda, že nedošlo na více šoférských kriminálních scén, ale lítostivý filmový standart 90ti minut je jen chabé množství času, na to vytvořit poutavý obsáhlý příběh s akční tématikou. 85% ()

Ombak▼Penari

Na rozjezd možná trochu zarazí hlavní postava. Hodný, tichý, nezajímavý, hloubavý, nijak vyčnívající kluk bez výrazu. Snad jen ty nervy ze železa. Málem mě to odradilo. Po skončení snímku je ale pocit úplně jiný a zůstávají otázky "Kdo to vlastně byl? Proč to dělal? Co chtěl?" To je to nejlepší co se mohlo stát, protože jednání hlavního hrdiny je náhlé, překvapivé, omračující není jednoznačné a není snadné si na něj udělat názor. K tomu originální pojetí snímku a atmosféra, která dokáže neskutečně pohltit. Žádné ploché Rychle a zběsile, tady jsme na úplně jiném levelu... ()

Wallis3

No tak ze začátku to byl pěkně nudnej volnoběh. takový to ocicmávání... A pak v tom motelovým pokoji, s prvním výstřelem z brokovnice... Uáááá! a pak zas nic. Střídavý záběry brutality a jakési prudérnosti, kdy nebylo ukázáno nic, jsem moc nepobral. Konec byl pokaženej úplně. A ta hudba? Muehehehe:) Jak pěst na voko, který vyletí z ďůlku a ještě drží na nervu, ale nevím proč, tam nějak sedla :-D a přec se nehodila:-D ()

Eluin

Akčně pojatý artfilm. Určitě by z toho šel sestříhat hezký hudební klip. Chvíli jsem dokonce váhal nad 5 hvězdami, ale nakonec jsem radši zůstal u 4, něco tam totiž chybělo. Pořád mi totiž přijde, že Refn více než film točí celovečerní klip. ()

anatheman

Silnější 4*. Opravdu výborně natočený film. Je nekompromisně přímočarý a nevyskytuje se v něm takřka žádná vata. Prostředí, které se točí okolo amerických aut, je taktéž jistou zárukou úspěchu. Docela jsem byl překvapen zdejší prezentovanou brutalitou, jež přichystala několik šokujících momentů. Goslingův Řidič byl velmi dobře napsanou a především grandiózně zahranou postavou. Svou chladnokrevností působil takřka mysticky. No a na závěr bych také vychválil éterický soundtrack, který byl ušima radostně hltán. ()

Kulda24

Akční film, ve kterém slova nemají žádnou váhu. Vše se řeší rvačkou a nebo milým Ryanovým úšklebkem. Skvěle natočený a zpracovaný film. Rozhodně se nebudete nudit a užijete si ho. ()

xmy

Drive je jednoduše geniální dílo. Hypnotický film s hutnou atmosférou, výborným soundtrackem a zajímavou kamerou. Hlavní hrdina skvěle zahraný charismatickým Ryanem Goslingem. Za zmínku též stojí herecký výkon zejména Carrey Muligan či Rona Perlmana. Určitě nejlepší Refnův film a jeden z nejlepších celkově. You know the story about the scorpion and the frog? Your friend Nino didn't make it across the river. ()

domirovec

Fenomenální a nezapomenutelný zážitek, řítící se nocí vstříc nebezpečí zasněnými a temnými ulicemi L.A., s policejními vozy v zádech, vynikající elektronickou hudbou hrající v pozadí (viz A Real Hero nebo Nightcall) a naprosto neskutečnými gore scénami, excelentními hereckými výkony a posmutnělou nebo až místy dokonce depresivní atmosférou. A dokonce je tam i Mr. White, yo! - - - I don't carry a gun. I drive. 5/5 ()

Smidak

Celý film jsem měl blažený pocit z toho, co mi už bylo a ještě bude naservírováno a za žádnou cenu jsem nechtěl, aby už byl konec. Pro mě rozhodně největší překvapení roku a pro Ryana Goslinga Oscara, prosím. 5*. ()

candy_daze

Film roku! Jestli nedostane pár Oscarů, pěkně se na*eru! Parádně zahraná, olsdkůlem inspirovaná podívaná. Na první pohled chladné a odtažité drama, které vás několikrát překvapí krátkými, ale naprosto nečekanými a pohlcujícími výbuchy agrese. Jako by celý film byl šedivý a na pár krátkých chvil vás ozářily syté barvy a silné vjemy. Dlouhé záběry a "dějová prázdnota"? Fuck it, já se skvěle bavila! Dalším fajn aspektem je na první dojem strašně nepatřičný soundtrack. V průběhu filmu zjišťujete, že dobře dokresluje atmosféru a poslouchá se skvěle i sám o sobě. Navíc se jedná o příjemnou změnu, co se propojení audia s obrazem ve filmech týče. Ehm, dál....a Gosling? Gosling byl se svým neutrálním výrazem a malomluvností dokonalý. Zpočátku mě docela mrzelo, že se původní dějová linka, na kterou nás lákaly upoutávky poděla trochu do ztracena, ale po uvážení jsem zjistila, že je to spíš dobře. Sice je pravda, že z Drive nedělá zážitek jako noha jen děj, ale pořád je to jeden z klíčových aspektů. ()

bif

Tichá fascinace nocí, perfektní režie a herecké výkony. Dokonalá kamera. Divák by mohl očekávat, že zde auta hrají prim, ale ne, zde je v hlavní roli atmosféra a mozek diváka. Scénář je skvostně pojatý stylem málo slov hodně emocí. Pro mě je Drive zatím film roku a doufám, že se Oscary jenom pohrnou. ()

bararich8

Naprostý souhlas s hirnlego. Možná to bylo zapříčiněno vysokým hodnocením zde a tím zapříčiněné vyšší očekávání na něco kulervoucího. Ale připomínalo vám to mix ze škatulek: Akční / Drama / Krimi / Thriller? Po prvním rozjezdu si říkám super, ale pak se něco zvrtne a celý film koukám na dialogy o dvou slovech, kde si po zbytek času hrdina se sousedkou koukají do blba nebo na blba (co já vím) a to tím způsobem, až je to trapné a nevíte zda se do kina omylem nedostala nesestříhaná verze. Celkem se tak film dostává do utahaného tempa. A co mají znamenat ty rychlé brutální scény, kdy se z hlavy milého pána stává jahodová kaše a krev stříká metr vysoko? To bylo asi jen z rozmaru. Z kina jsem odcházel z pocitem, že jsem nedostal to, na co jsem opravdu šel a podle výrazů ostatních jsem nebyl sám. Váhám mezi 2-3*, ale pokud přihlédnu na ucházející soundtrack... ()

actor-SP

Koľkože kválít v sebe nesie tento film ? Ťažko povedať, jedno je však isté, N. W. Refn dokázal, že noir-artové filmy už niesú len minulou záležitosťou, ale aj typom filmov, ktoré tak výnimočným spôsobom ponúkajú divákovi nespočetné množstvo pocitov. Monotónne scény vyvolávajú pocity, kt. ste doposiaľ pri filme nezažili. Ste fanúšikom filmového umenia? Tak tento film neobíďte! Rayn Gosling sa stáva fenoménom nezabudnuteľných filmov a jeho DRIVE...sa stane kultom medzi štyrmi kolesami. ()

Desdemone

Kombinace instrumentální hudby a lži(?)osmdesátkového popíku, dokázat překvapit protřelého diváka po celých 20ti minutách, Carey Mulligan, skvělá kamera, kombinace dlouhých zasněných pohledů se syrovým rozdupáním obličeje, Rob Perlman a mnoho dalšího, přátelé, to je Drive. ()

Tomo

Letos v kinech zatím nic lepšího nebylo. V době zběsilého tempa a našlapaných dialogů přichází film, který vás nejdříve ukolébá klidným tempem, vtáhne do děje a na konci zase vyplivne zpatky do sálu s pootevřenou pusou a tupým výrazem. Perfektní soudtrack. ()

mi-ib

Po přečtení obsahu jsem čekal něco jinýho. Více honiček a méně romantiky. Rychlost posunování děje mi místama přišla celkem pomalá a dost mi vadily i dramatické pauzy, při kterých jsem se musel notnou chvíli dívat, jak hlavnímu hrdinovi šrotuje v hlavě. V těchto chvílích jsem se přistihl, že radši sleduju výzdobu kina, což by asi dobrý film neměl dopustit. Díky velmi dobré pointě jsem z kina neodcházel zklamaný a uvažoval i 4*. Jenže po chvalozpěvech na tento snímek, mi přišel děj celkem slabý. Prostě jsem asi čekal víc, ale na jedno zkouknutí to jde. ()

ZackSawyer

Pěkná hudba v drsném a krvavém snímku o Řidiči, který s ledovým klidem projede každou "zatáčku" která mu přijde do po trati do cesty. Pro někoho krvárna, pro jiného (pro mě) krásná romance a příběh zajímavého člověka, co má nervy jako z oceli. Proč mám ten pocit, že jsem byl chvílemi ve filmu Gauneři od Tarantina? A mladý Ryan v té své bundičce do toho skvěle pasoval, netradiční řidič na akcičky. Víc takových... "Jen jsem ti chtěl říct, že to že jsem mohl být s tebou, byla ta nejlepší věc, která mě kdy v životě potkala..." Sakra jak ten byl stydlivej ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky