Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

geedee

Jasnej plnej kotel... Proč tomu tak je? V první řadě je to naprosto dokonalý soundtrack, který filmu dodal strašné množství oné pověstné šťávy. Pak naprosto výtečná režie, která ví už od začátku, co chce (tedy Refn to ví). Dále je to místy dechberoucí kamera, která filmu dodává takřka snový výraz. Tohle by na plnej kotel už teď stačilo, ale pokračujeme: Ron Perlman, tak ten ukázal, že je rozený boss a ne jen "nějaký" motorkář (Son of Anarchy). O Brooksovi ani nemluvě, třetí boss The Family ale byl asi nejlepší. Z neviděného jde přece největší strach, že? A dál už to nemá cenu popisovat, protože o Goslingovi je toho tady už dost napsaného a o Carey Mulligan taktéž. Nemůžu jinak, ale musím to vidět ještě jednou. Viva Refn ()

Elassar

How about this - shut your mouth or I'll kick your teeth down your throat and I'll shut it for you. Pro mě zatím nejlepší film roku. Dokonalé snad ve všech směrech - od režie přes herce po kameru. Soundtrack mám již stažený. Nejvíc se mi líbí ta jistá klidná melancholická vlna, na které se film unáší a která mě naprosto dostala. Zkrátka parádní kino zážitek, na který půjdu aspoň ještě jednou. ()

lisma

Film s banální zápletkou, kterou však mocně válcuje svou stylovostí. Zádumčivá palba na plný počet a rozhodně nejzajímavější letošní pokoukání plus nejosobitější soundtrack. ()

Borin.P

Zajímavě udělané, ten retro styl a hudba byly výborné, Goslingovi věříte každý pohyb a mírně uspávající až elektrizující atmosféra dohromady tvoří parádní skoro artový smínek, který zatím řadím do letošní top 5. Určitě stojí za zhlédnutí. 90% ()

Mufi315

Drive je u mne filmem roku. Žánr je art-ační thriller s herecké výkony, které mohou mít oskarové ambice. Ryan Gosling je tajemným, sympatyckým chlápkem a také opravdovým hrdinou, kterému budete vítězství přát více, než všech Marvelovským superhrdinům dohromady. Carey Mulligan je roztomilým zpříjemněním. Film má skvělou kameru a úžasný střih, kdy si můžete vychutna dlouhé záběry, které vás vtahují do děje tak blízko, že věříte, že stojíte vedle nich. Hudba Cliffa Martineze je geniální, místy až minimalistická, a společně s písničkami tvoří nezapomenutelnou dramatickou atmosférou. Tehhle meditativní zážitek se surovou příchutí se Vám zaryje hodně hluboko pod kůži 90 % ()

zazka

Trailer som si pozrela až po filme. Dosť ma prekvapilo, že bol dosť zlý. Veľmi nahusto posekaný skoro celý film do 2 a pol minúty a efekt žiadny. Kde sú tie skvelé pesničky, ktoré tak úchvatne podporovali celý dej filmu? Svedčí o tom aj počet pozretí na youtube: trailer – okolo 200 tisíc, hlavná pieseň filmu - College feat. Electric Youth - A Real Hero – okolo 700 tisíc. Film som videla v kine, dokonca som naň pôvodne ani nechcela ísť, lebo v poslednom čase vidím v klasickom komerčnom kine len samé povrchné hlúposti, ktoré ani nepobavia, ani neoslovia. Milujem filmy, kde sa veľa nerozpráva, tým mi tento film bohovsky vyhovoval. Nádherne urobené osvetlenie, čo si vo filmoch málokedy všímam. Skvelá hudba, čo som už spomenula. Urobím malý spoiler, keď poviem, že vo filme nenájdete žiadne milovanie a napriek tomu je nabitý túžbou a láskou. Ryan Gosling je výborný, moja nová platonická láska...Na záver: nemám čo vyčítať, môžem len odporúčať; najlepšia scéna: vo výťahu. ()

RomaS

Netradiční film, který vybočuje z kolejí zaběhnutého žánru filmů tohoto typu. Hlavní postava je řidič, který lépe šoféruje než konverzuje. Nejedná se ale o obyčejného taxikáře, ale velmi zkušeného řidiče pracující většinou pro zloděje prchající před zákonem. Ale netradičně o jeho profesi v tomhle filmu nejde, alespoň to není to hlavní. Hlavní dějová linie je propletenec netradičního vztahu mezi jeho sousedkou, jejiž manžel se vratí z basy. Netradičně to není hajzl, který mlátí ženu, ale člověk na kterého po letech doléhá jeho minulost, které se chce zbavit. V tom mu netradičně pomůže jeho soused. Je jasné, že se ale něco musí zvrtnout... Celý film působí jako celek svou působivou atmosférou s nezapomenutelným a hlavně netradičním soundtrackem. Netradiční byla i hlavní postava, která nehláškovala, skoro nemluvila a nerozbíjela huby na počkání. Filmu by podle mě přispělo k dokonalosti, kdyby se mluvilo ještě méně. Bylo by to ještě více netradiční, což by více vystihovalo podstatu. Nálada filmu se mi jen těžko popisuje, každý si to musí prožít. Snad by to nejlépe vyjadřovala melancholie. Už jsem se zmínil že tento film byl v mnoha směrech netradiční? ()

Stranger#

Ryan Gosling naprosto skvěle sedl v roli drivera, dobrý soundtrack, záporáci, vysoké napětí. Co mi trochu vadilo byly dlouhé odmlky, které mnohdy nepřidávaly žádné větší kouzlo, říkal jsem si zda-li to nevyplňuje scénářské prázdno, mnohdy měly být o 30% kratší, ale párkrát navodily fantastický pocit. Jako poslední mi vadil docela nedotažený konec. Jinak velmi působivý film. ()

Hucocaky

Chvíla kedy si pridávam Rayna Goslinga medzi najlepších hercov. Asi najlepší film za rok 2011. Jedna chyba dokáže zmeniť všetko a lepí sa toho stále viac a viac. Veľmi chytlavý film pri ktorom boli úžasné chvíle, kedy sa na seba herci usmiali. Krásny soundtrack a príbeh. 5* ()

Tony.Frisco

Film sa ťahal v kludnom a hlavne tichom duchu .Bol brutálny, divný ale kvalitný . Zase niečo nové vo svete filmov. Príbeh zaujímavý a taktiež kamera. Koniec bol na mňa až moc jednoduchý. ()

zenit

Pseudo-umělecký snímek, který ovšem nemá s dobře odvedenou filmařinou společného nic. Děj absolutně plytký bez nutného vtažení do svých hlubin. Místo toho rádoby umělecké civící pasáže proložené příšenou hudbou, při kterých jsem měl nejednou velké nutkání vyskočit ze sedadla a zaječet STŘIH! Nečekal jsem akční pecku, spíš drama a nakonec se mi nedostalo ani jednoho. Pouze obyčejného Bčka, které se svůj podřadný status snaží zakrýt "uměleckými" záběry... NUDA ()

ElFifo

Nadšené komentáře zdejší opravdu nechápu. První půlka Drive je utahaná jako nudle a nevím co je světoborného na tom, že hlavní cápek akorát stále na někoho nebo na něco prostě čumí. Vybudování vztahu k jakékoliv postavě nehrozí jelikož se všichni zkrátka chovaji iracionálně. Na vrcholu tohoto iracionálna je právě hlavní cápek, kterému prostě musí být jasné, že ho každej chce sejmout, ale ne panáček se z nějakého naprosto úchylného důvodu producíruje úplně v klidu se zakrvácenou bundičkou, je mu všechno úplně šumák a nikdy nevezme sebou kvér či jiný domlouvací prostředek, nicméně mu nedělá problém si ji od budoucího mrtváka půjčit a naprat ho olovem k prasknutí nebo jinému rozšlapat ciferník až na šedou kůru. Vadí mi ta vyumělkovanost většiny scén a spolu s odtažitostí všech hlavních postav to na mne působí strašně nepřirozeně. Jinak atmošku to má, to zas jo a druhá půlka a většina akčních scén alespoň nenudí, ale o žádný majstrštyk se opravdu z mého pohledu nejedná. ()

John Dunbar

Tenhle snímek u mě prostě musel bodovat. Syrovost, pomalé tempo,neokoukané tváře, bezvadná kamera, snad ještě lepší muzika, která jako by se vracela někam do minulosti. ()

brodži

Gosling mi ze začátku do této role neseděl. POřád jsem ho viděl jako mladého cápka z Mladý Herkules. Jenže on nám dorostl. Postupem času se film začal rozjíždět na vlně zajímavosti, akce, napětí a byl i docela zajímavý. Příběh mě vtáhl do děje natolik, že než jsem se rozkoukal byl konec. bohužel co mě ale silně zklamalo bylo, že prostě Gosling v některých situacích mi neseděl. Ale to neznamená, že to je horší film. Díky těmto úletům bych dal 4* ale jedno tam předčilo mé očekávání. Famozní hudba. Takže mi nezbývá než dát 5* ()

Wade W.

Tento film som išiel pozerať s pocitom že ide o najkvalitnejší akčný film tohto roku takže som čakal niečo na štýl Kuriéra len viac orignálnejšie a nezávislé. A pritom išlo o niečo úplne iné: film s postavami o ktorých sa toho síce veľa divák nedozvie, ale každá má pasujúcu úlohu v deji s atmosféricky natočenými scénami zameriavajúce sa na detaili a neskutočne reálnou atmosférou, ktorú vystihuje hudba Angela Badalamentiho. Taktiež Ryan Gosling dokazuje že zahrať postavu človeka ktorý toho veľa nepovie, má hĺbku a veľa dokáže mu ide. Ak mám tento film porovnávať tak je to niečo medzi Zbesilosťou v srdci,Taxikárom a Bullittovím prípadom. ()

Muf911

Teď musím blbec počkat spoustu let, až se mi děj filmu vypaří z hlavy, abych si ho mohl vychutnat pořádně. Díval jsem se totiž na nějakou předprodukční verzi, která měla k finálnímu dílu ještě kus cesy. Co dělám mi ale bohužel došlo až v okamžiku, když na konci chyběly závěrečné titulky. Teď jsem tedy končeně pochopil, proč je ten střih takový divný, proč nejsou některé scény dotažené a vůbec, že je ten film takový nějaký nedomakaný, přestože měl potenciál. ()

hlob

Vsetky muzske postavy vo filme su mlcanlivi frajirci s drsnymi splechmi. Najtichsi a najvacsi drsnak je Ridic a este ma aj navrch pretoze je navyse tazky "mafpicista". Zoznami sa so susedkou a jej synom, ale vela si toho nepovedia, nemusia. Ridic si vypomaha jazdou autom pri vlupackach, ale inac je to rovny chlap, preto pomoze bliznemu susedovi svojmu pri vlupacke. Jeho vrazda ho natolko nasrdi, ze sa do seba uzavrie este viac a hybaj ho pomstit vlastnymi rukami... Pocet obeti stupa, ale mne je to rovnako jedno ako Ridicovi. Akcnych scen je ako safranu, vacsinu casu tu postavy po sebe cumia a sem tam niekto nasilu prehodi slovo. Hudbu z filmu si uz ani nevybavujem. ()

100upa

málokdy se do filmu zažeru tak, že si nemůžu odskočit na wc. Zhypnotizovaný chvílemi, kdy se nemluví, ale vše je pochopeno... a sountrack mi hraje v usich porad.... ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky