Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Dagoussek

Vadil mi, jak byl Walt stále nasraný, ale jeho sprostý slovník mě zas tak nevadil, to se tady hodilo.Skvělý drama o rasismu , přátelství a poznání jiné kultury, o šikaně a gangu a hlavně o lásce . Pochopíte, když uvidíte. ()

davidek

Clint Eastwood si dělá filmy podle sebe a nutno říct, že tenhle snímek, navíc s krásnou muzikou, je toho důkazem. Nezapomenutelný zážitek. ()

WincKruspe

Jeho filmy mám prostě rád, protože jsou v podstatě o ničem, všední o obyčejných lidech, kterým se něco stane, stejně jako každému z nás v životě. A vy si o tom pak přečtete článek v mobilu při kávě a vrátite se zpět do práce a na článek brzo zapomenete. A tahle syrovost a fakt, že jeho filmy většinou nekončí dobře, z něj činí skvost mezi záplavou Hollywoodských happyendů, které si všichni tolik přejí. ()

Nepi

Eastwood v příjemné roli nevraživého a se světem nespokojeného staříka, který je uvnitř plný velkých citů. Pohled na problematiku rasových menšin v Americe a zbytečnost války, která v lidech zanechá akorát traumata a bolesti. K tomu se vše točí okolo starého, ale sakra nadupaného auta. To všechno je Gran Torino. Pro mě zatím nejlepší a nejsilnější snímek letošního roku. ()

BuryGol

Dlouho jsem se rozmejšlel mezi 4 a 5 hvězdama. Nakonec jsem vzal v potaz celej ten příběh, super výkon Clinta (kterýho jsem nikdy moc nemusel ale tady mě fakt dostal), a nakonec trochu pomohlo i hodnocení mejch místních kolegů. A jelikož najít dneska film s velkým F je těžší, než najít v čínský restauraci maso, který bych nemusel posílat na rozbor, tak si to zaslouží všechny hvězdy. Obzvláště za hlášky Mr. Kowalskiho. ()

rubik1

Clint Eastwood tu je skrátka frajer (aj keď v rokoch ale každý starneme) a charakter postavy mu presne sadol. Tvrdý a nekompromisný americký vojnový veterán. Som dosť prekvapený, že tento film americká filmová akadémia nenominovala ani na jedného Oscara (teda aspoň o tom neviem). Pre mňa je totiž Gran Torino Top roku 2008 ktorý rozhodne stojí za pozretie. 95% ()

Philoun1

Trailer sice sliboval trochu něco jiného, ale i tak jsem se z ruk tohoto umělce jakým Clint bezesporu je, někdo by mohl říct, že už je přezrálý, ale podle mě stále zraje a snad se od něj dočkáme ještě spousty děl. Film má bez debat hluboké morální poselství i když se scénář zdá na první pohled strohý tak každé slovo má význam a ani jedna věta není řečena jen tak do větru. No a Eastwood je prostě pořád ten samej drsňák. ()

Vojtiin

Pro mě snad největší filmový zážitek, který jsem kdy viděl. Neuvěřitlná podívaná, o Clintu Eastwoodovi jsem věděl, že je to výborný režisér a v tomto díle to ještě více utvrdil. Jednoduchý příběh, který nemá ani nějakou obrovskou zápletku a přesto z toho Clint dokázal udělat to co udělal. Pro mě jednoznačně 5/5 a řadím tento film mezi své nejoblíbenější a vždy se k němu budu rád vracet. Díky Clinte ()

Pecival

Ukamenujte mě, ale prostě tomu nemůžu přijít úplně na chuť. Tedy nechápejte mě špatně, je to jistě velmi dobrý film, ale po těch odách co jsem všude četl jsem doufal (podobně jako u Million Dollar Baby), že mě to zaujme více. Dobré je, že Eastwood se i na stará kolena, dokáže tvářit docela zarputile, a když drtí některá slova přes vyceněné zuby, úplně slyšítě skřípat písek. Jeho zvláště ze začátku zapšklej dědek naštvanej úplně na každýho byl parádní. Úplně jsem před sebou viděl Dollarovou trilogii. Jako celek film šlape dobře, teoreticky mu vlastně nelze moc vypnout, pomalu si graduje k předpokládanému vyvrcholení (které jsme pravda odhadli hodně dopředu), ale prostě to alspoň pro mě není úplně ono. Zkouknutím ale rozhodně nic nezkazíte. ()

prasacimor

Blahodárne účinky tohto všetkýmy ospevovaného veldiela ma akosi minuly. Tešil som sa na to pomerne dosť aj som si to odkladal na vhodné duševné rozpoloženie, ktoré prišlo zhruba pred dvoma hodinamy potom ako som si znova prečítal zopár komentov a pozrel trochu z galérie. No žiadna veľká sláva sa nekonala a najhoršie bolo, že aj Clintovmu staříkovy to občas škrípalo pod zubami, a to nemyslim doslovne. ()

JančiBači

Labutia pieseň Clinta Eastwooda. Záverečná scéna je v celku zaujmavá Clint ide narobit poriadky lenže nebude to ten drsný Harry akého poznáme...Zrazu je to obetný baránok, ktorý svojou "rezignáciou" ako keby chcel všetkým povedat, že je dobojované... ()

pugs

"Přemýšlel jsem o tom hovoru, o životě a smrti. O tom, co jste říkal,že sebou nosíte všechny ty strašné věci, co jste tehdy udělal. To strašné, co vás neopuští. Ale bylo by velice dobré, ze sebe tohle bříjmě zhodit. Ve válce se dejí příšerné věci. Rozkazy zabíjet. Zabíjet, aby ste zachránil sebe nebo ostatní. Pravda, o takových věcech já nevím vůbec nic, ale za to vím, co je to odpuštění a viděl jsem mnoho lidí, kterí doznali své hříchy, přiznali vinu a té tíhy se dokázali zbavit. Silnější lidé než vy. Ve válce dostali rozkaz dělat odporné věci a teď žijí v míru." - "Teda musím uznat Padre, že dneska máte zbrane ostře nabití." - "Ďekuji." - "A v jednom máte pravdu. Že i ti silnější než já nakonec došli spaseni. Takže Halekurvalluja."Stačilo by napísať len WOW a Clintovi /špagety/ Eastwoodovi vzdať velikánsku poklonu. Sám si zobral do rúk značne ohranú tému o živote, kde vládne ghetto a o smrti. Lenže on to dokázal poňať s takým nesmiernym citom, ktorý by som označil aj za môj jeden z najväčších zážitkov v živote. Clint Eastwood nie len že predvádzal um pred kamerou, ale aj na režisérskej stoličke, kde mal všetko krásne pod kontrolou. Po prvé, k čomu by som chcel niečo napísať je scenár. "Co chceš nosit vercajch ve vaku na rejži?" Značne, naozaj značne prepracovaný. Dialógy s Waltom sú vyšperkované do posledného miesta a vždy vám každé slovo z úst bývalého pištoľníka vyčarí úsmev na tvári. Druhá je príbeh. "Umíš anglicky?" - "Ano pane." - "Narodil ses tady?" - "Jasně." - "Viděl jsem, že tě přivezl Walt, ty nemáš auto?" - "Teď zrovna ne, jezdím autobusem." - "Autobusem? Ježišikriste ty nemáš auto?" - "Praskla mu totiž hlava, a ten kokot blbej si za to v servisu řekl 2100." - "To je hrozný. Já si nechám měniť převodovku ve Fordu a ty kurvy mě příšerne odrbali. Celý 3300." - "Sou to fakt zlodeji, je to lumpárna." Ako som písal, je to ohraná rozprávka o živote s ghettom. NIE priamo v ghette. Je to skôr, nemám strach povedať, nádherná dráma o živote umierajúceho vojenského veterána, ktorý miluje svoje Gran Torino a nikomu by ho nepožičal. Až doteraz. Keď stretne chlapca, ktorý mu ho chcel ukradnúť. Jeho prehĺbujujúci sa vzťah s chlapcom Theom od susedov sa stretne aj s následkami, pre život pri ghette. Zblíži sa najprv s jeho sestrou Sue a pomaly s celou rodinou. Pretože tí bambusáci, budú pre neho bližší ako jeho vlastná rodina. Spoiler písať nechcem. Aj keď koniec, ktorý keď niekoho nedojme k slzám, tak je to pako. Tak... predsa len SPOILER. Mňa vlastne ani nedojal koniec v podobe duelu, kde si Clint zopakoval svoju mladosť kde hral vo Westernoch, kde sú špagety, ale jeho pohreb. Tu je jeden menší úryvok z neho: "Walt Kowalski mi jednou řekl, že o životě a smrti nevím nic, protože jsem jen přemoudřelej sedmadvacetiletý panic, který utěšuje pověrčivý báby a slibuje jim věčnost." Sú tu vulgarity, ktoré nepôsobia vulgárne. Sú tu pasáže, ktoré sú nádherné. Sú tu chyby, ktoré nevidíte. Sú tu scény, pri ktorých sa od srdca zasmejete, alebo rozplačete. Také je Gran Torino, ktoré išlo ihneď do topky. Clint. ĎAKUJEME. "A svoje auto Gran Torino z roku 1972 odkazuji svému příteli Thao van Rolovi(sorry, neviem ako sa volá). Pod podmínkou, že z nej neuřízne střechu, ako ňákí mexickí uzenáči a nenamaluje na nej žádné debilní plameny jako to dělají bílí drbani a do zadu nedá takové to buzerantský křídlo, které si tam dávají všichni ostatní bambusáci. Na to rovno zapomeň. Pokud se toho všeho dokážeš zdržet, auto je tvoje." 10/10 () (menej) (viac)

Vercinix

SPOILER:Musím přiznat, že jsem k filmu přistupoval s pocitem, že vím co čekám a vím co dostanu a tedy nic moc! Clinta Eastwooda také moc nemusím a zatrpklého Alabamského důchodce s plným zásobníkem taky nepotřebuji (tedy takto to na mě působilo pouze z doslechu a galerie - více jsem nevěděl)! Po zhlédnutí musím přiznat, že se můj názor poměrně proměnil, nicméně nemohu říci, že nějak výrazně (ale mírně ano) k lepšímu! Co musím u Gran Torina vyzvednout především, jsou jasi čisté barvy! Zvláštní melancholicko...nějaká neurčitá atmosféra působila uklidňujícím dojmem a tlumenější barvy jeho verandy tomu dodávaly jakýsi nádech zapomenutých časů, kdy GranTorino sjíždělo z výrobní linky nově nablýskané! Musím i uznat, že Clint zahrál zapšklého dědka tak přesvědčivě, až mi to přišlo mírně podezřelé, že by ho jen hrál:)! Rovněž psychologické vykreslení jeho postavy mě zaujalo a do jisté míry i překvapilo! Ovšem to je vše! Nejvíce mě asi zklamalo a rozčarovalo jak rychle a jak banálně přistoupil Clint na pozvání těch "Bambusáků" a jak s respektem mezi "Rejžáky" zajel! Navíc, když je ve Vietnamu kosil jako Rimmer ve svých snech Belgičany! Možná nějaké latentní trauma a pocit dluhu, ale pro to až na zmínku doražení bezbraného kluka, nebyl žádný větší podklad (a to stejně až na samotném konci filmu)! Musím přiznat, že tento fakt mi zkazil notný kus z dojmu filmu (takto jsem nad 4* přemýšlel jen chvilku)! Poměrně neoriginální scénář, jehož téma jsem viděl zpracované již mnohokrát (tedy neříkám, že lépe, ale už to tu bylo víckrát)! Nepochopil jsem ani Eastwoodovu angažovanost pro ty "Žlutý krysy", tedy aspoň ne tak velikou! Jasně, že asi byl dobrej chlap, ale přišlo mi to až násliné! 117 minut mě kupodivu neunudilo k smrti, ale byly chvíle, kdy bych si přál děj už už popostrčit a myslím, že zkrátit se to rozhodně dalo! Nebo alespoň Eastwood mohl využít rozběhlých scénářových cestiček a prošlápnout nějakou hlouběji např. rodinu nebo pana faráře (jehož postava se mi velmi líbila), což by mohlo být zajímavé! Ke konci filmu mám poměrně ambivalentní pocity! Z jedné strany je to velice, velice předvídatelné (i když o jakýsi šok asi Eastwoodovi ani nešlo) tak od poloviny filmu, je to pathetické vzepnutí sil staříka, který kdysi hrával drsňáky ve westernech a jako postava mýtil lány "Rákosníků"co se mu nyní serou do jeho rodné země a špiní většinu toho proti čemu kdysi bojaoval (omlouvám se, ale nevěřím, že někdo může být TAKHLE ZAPŠKLÝ jen tak na oko a pod povrchem být velice citlivý a dobrem nasáklý člověk. Tohle byl veterán z války, drsný CHLAP, do jehož názorů a trávníku se prostě nikdo "nesere a tečka".) , morální poselství je spíše klišé než cosi co by mě mělo zasáhnout! Na druhé straně mě to čímsi oslovilo a to poměrně silně, ale opravdu čímsi neidentifikovatelným! Jak tak nad tím přemýšlím snad bych nejraději udělil procenta, tak kolem 75%, ale to bohužel nejde a na 4 hvězdičky byl přínos tohoto filmu moc zakrytý a latentní, než abych složitě hledal důvody proč hodnotit jinak než činím! () (menej) (viac)

zolo23

Clint Eastwood dokazuje ako sa z jednoduchého príbehu dá urobiť skvelý film. Plazivý dej s dosť očakávaným koncom mi ale nedovoľuje dať plný počet. ()

jenik71

Stárnoucí Clint Eastwood se rozhodl vypořádat se svým životem. Nejen jako morous a drsňák Walt Kowalski v tomto zdařilém filmu, ale asi i v osobním životě. V poslední době totiž jako kdyby na nás diváky chrlil všechno to, co do této doby nestihnul. A prakticky všechno si zaslouží uznání. Pokud jsem dal jeho předchozím filmům Výměna a naprosto skvělému Million Dollar Baby maximální hodnocení, u Gran Torina jednu hvězdičku uberu. Sice nerad, ale jen proto, že mě to nepřišlo až tak strhující jako jeho předchozí snímky. To ovšem neznamená, že byste si tento film měli nechat ujít. Naopak - vřele jej doporučuji. ()

ELduderino

Film se mi nelíbil. Nejhorší na tom ovšem je, že nedokážu říct proč. "Vyníkem" může být Clint Eastwood(herec), který má po celou stopáž jeden a tentýž výraz. Může to být vlastně celé obsazení. Může to být můj absolutní nezájem k osudu asijatské rodiny. Nebo tím "vyníkem" jsem já. Asi jo. Každopádně je to jeden z nejvíce nadhodnocených filmů na CSFD. ()

jefff

Nemám slov. Eastwood natočil něco, co jde slovy jen těžko popsat. Gran Torino má duši, má myšlenku, má příběh s velkým P, má charismatického herce a má "vocas", nad kterým budu přemýšlet snad věčnost. Eastwooda si vážím jako málo koho, jak herce tak i jako režiséra. Pro filmovou kulturu udělal víc než kdo jiný. Kam se hrabe Stallone, Willis, Schwarzenegger, Lundgren a řada dalších "Postradatelných". Oni jsou opravdu postradatelní, Eastwood ne. Drsňák nad drsňáky, sympaťák nad sympaťáky. Klobouk dolů. 10/10 ()

giovanni3

Člověk toho logicky moc nečekal... film o autě a stárnoucí Clint Eastwood (vynikající herec)... ale opak je pravdou film jsme viděl několikrát a jsme nadšen. Bývalý voják co nesnáší asiaty bydlí v oblasti, kde jsou gangy a právě asiati a jeho přerod v člověka co je toleruje či je má dokonce rád + jeho ochrana okolí (sice spíše nechtěná) to je skvěle natočeno a hlavně zahráno.. a finále, kdy jde sám neozbrojen proti tlupě gangsterů to je dechberoucí scéna.. 5z5 ()

eXazi

Dokonalosť hovorí sama o sebe ! Jeden z Mojich najväčších filmových zážitkov. Úžasný herecký výkon Clinta Eastwooda a jeho hlášky typu "bambusák , rákosníci , pitomý talián či pošahaní hUmongové " sú pre mňa nezabudnuteľné. Výborný hudobný podmaz dodal filmu ešte viac na kvalite. Super ! Super ! Super! Jediné čo tomuto filmu chýba sú Oscary :) ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011