Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

gudaulin

V komentářích se často objevuje srovnání se snímkem Crash, ale to mi přijde zavádějící, protože Imigranti jsou odlišní tématem, zpracováním a podle mého i kvalitou. Zatímco Crash se snažil mapovat problém multikulturní společnosti, tzn. soužití různých kultur a ras, Imigranti se věnují tématice bohaté země, do které se pokouší z nejrůznějších důvodů imigrovat lidé s přáním naplnit své pracovní ambice, uživit svou rodinu nebo okusit dobrodružství. Na to se nabaluje spousta příživníků, jako jsou převaděči, advokáti, úplatní úředníci, a taky to živí početnou cizineckou policii. Jakkoliv je to zajímavé a velký potenciál skýtající téma, zpracování je, jak to říct, učeně se to nazývá midcult, tzn. vážné téma je podané tak, aby to pochopil pokud možno každý, a tomu odpovídá i polarizace charakterů na ty ušlechtilé + oběti a ty zlé, které je záhodno potrestat. Přišlo mi to navíc příliš vlastenecké, takový ten typický americký patriotismus s nadšeným pohledem na americkou vlajku, kde dojatí imigranti z celého světa skládají slib nové americké vlasti. U nás zkrátka panuje v tomhle ohledu mnohem větší střízlivost a odstup. Film je solidně obsazený, zahraný a zrežírovaný, jen ten scénář je na mě moc "hollywoodský". Celkový dojem: 65 %. ()

GodComplex

Crash, ktery nefunguje, ale zato s Harrisonem Fordem a kvalitni hudbou. Z toho scenare a opakovaneho tematu mi bylo az trapne a narozdil od sveho filmoveho vzoru se Crossing Over nedari vytvorit jakoukoliv emocionalni odezvu, nebo silnejsi momenty. Sexy klokani blondyna ala Noami Watts to svou strip show nezachrani. 5/10 ()

liskam

Parádně natočené. Skvělý casting. Když herci vědí, co mají hrát a jak to zahrát, stojí to vždy za to. Film kde emoce opravdu fungují a promlouvají k divákovi. Jediný důvod, proč nedávám plný počet, je, že mi opravdu chyběl nějaký ústřední příběh a nebo dokonalejší propojení stávajících příběhů (jako to bylo například ve filmu Crash). Takhle 4 sluncata a 76% ()

larelay

Film presne podla mojho gusta. Dej sice plynie relativne pomaly, ale pre mna je podstatne, ze riesi mnohe zavazne otazky, ktore ma vzdy dokazu "nadchnut" a pri ktorych som nutena sa zamysliet. Film ma proste vybornu atmosferu, vyborne herecke obsadenie, skvelu hudbu a osobne mu mozem vytknut naozaj len malinko veci. ()

brutale

Táto látka tu už bola. Nakoľko je vo svojich predchodcoch, zvládnutá lepšie, bez propagovania amerikanizmu, prakticky nemám čo hodnotiť... Z hľadiska idei snímky (t.j. sračkoidno/amícko/in/da/best/country/in/da/world/peetche) by som dal okamžite odpad! Ale ja sa odosobním a dávam jednu* za kozy , druhú* za prdel, Alice Eve. Jednu * dole za neherecvto Forda, z ktorého som mal pocit, že sa každým okamihom zrúti... Žeby chyba réžie old man, alebo posledná brigáda pred dôchodkom, hmm že Indy 5 (najkratšy vtip aký poznám)? ()

• Film byl dokončen již v roce 2007, diváci ho však poprvé mohli vidět až o dva roky později. Ohledně jeho konečné podoby se režisér a producent dlouho přeli. Producent nakonec využil svého práva posledního slova a snímek zkrátil z původních sto čtyřiceti na výsledných sto třináct minut. (sator)
  • Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 71x, z toho 39x ve scéně s přepadením obchodu. (Dr Lizal)