Tvár smrti

• Česko Přání zabít 5 (viac)

Poslední část úspěšné série o muži, který se na vlastní pěst pustil do boje se zločinem.
Paul Kersey se vrací do New Yorku, aby se po osobní tragédii pokusil pokračovat v normálním životě se svou přítělkyní, módní návrhářkou Olivií. Tu však začne obtěžovat její exmanžel Tommy, brutální gangster. Když Tommyho kumpán Olivii zavraždí, Paul Kersey je připraven i přes varování policie pomstít její smrt. (oficiálny text distribútora)

farmnf

Přání smrti pro tuto sérii je zejména Moje přání...aby už to ti kokoti netočili! Sedmdesátník Bronson si tu opět vyhlídne jednu moc pěknou třicítku, aby byla vzápětí podlými zloduchy mučena, zohavena a posléze zabita. Pak světe div se je zase nespokojen s americkou justicí a opět jde do sejfu, kde najde nějakou osumatřicítku a opět se ten pitomý kolotoč opakuje. Tentokrát se zahledí do čehokoliv co je na dálkové ovládání, např. mičuda, vysokozdvižný vozejk. Taky je to travič. Kolik jenom ten mexikánec sprovodil ze světa svých žen, milenek a známých od dílu 1 do dílu 5? Jsou to desítky mrtvol. Proto holky bacha, s takovými týpky se neseznamovat a hlavně nesouložit! Pohřeb ve středu! ()

kaylin

Jeden se diví, že to série dotáhla až k pátému dílu, ale musím uznat, že jsem hodně rád, že to dál nezašlo. Už je to v podstatě o ničem a tvůrci se opakují, Paul Kersey je zde už opravdu jen nudnou postavou, která nemá tématu co dát. Ale to zabíjení je zde trikově docela dobře provedeno. Nebo alespoň průměrně. ()

woody

Kolik manželek, synů, dcer, přítelkyň, kamarádů, služek Bronson měl?Dost na to aby v klidu vyvraždil celou mafii.Avšak padouši jsou nepoučitelní a tak si Dirty Harry mezi architekty bere svůj magnum, kališnikov, raketomet a vůbec tolik munice že by s tím mohl jeden dobít středně velkou zemi aby vymetl městkou špínu.Tváří se přitom jako Arnie v Komandu, krve je tu víc než v Kill Bill, mrtvoly padají jedna po druhé a vůbec všichni jsou spokojení.Jestli se vám zdálo nepravděbodobné že by se TO mohlo McClanovi v Die Hard stát ještě dvakrát, nechci vidět vaše pocity po zhlédnutí Přáních smrti._Nepřesností je tu víc než dost ale jedna čouhá nad všechny : vemte si to: zabijete víc lidí jak cholera, zničíte víc aut budov a ulicí jak tsunami a sopka dohromady a co policie?_________.*__ *Nebudu vás přece ochuzovat o jedinou pointu z těchto pěti filmů :-)) ()

Wacoslav1

Tenhle dil uz vzniknout nemel uz jmeno rezisera mne trochu varovalo a taky fakt ze vice nez 70 lety Bronson at se snazi jak se snazi uz proste nestiha navic pribeh uz je tezce vybranej je tu neuveritelny mnozstvi dementnich dialogu a Charles misto toho aby radne strilel zlorady jako v predchozich dilech tak je tu radoby vtipne likviduje kyanidovymy kremrolemi nebo vybuchujicim fotbalovym micem ne tohle se uz zkratka nepovedlo ale nebudu zase tak zlej protoze jinak mi cela serie velice sedla a i tady jsem se obcas pobavil a ta likvidace dvou hlavnich zaporaku byla celkem vtipna takze dam 2* ale stejne mi to neda skoda ze neskoncili u ctvrtyho dilu tam to jeste cely melo smrnc ()

MM_Ramone

"Prianie smrti" (Death Wish) je americká akčná filmová séria, v ktorej zahviezdil herec Charles Bronson. Začalo sa to v roku 1974, keď režisér Michael Winner natočil dnes už kultový revenge snímok. V roku 1982 zrežíroval druhé pokračovanie a v roku 1985 aj tretí diel. V roku 1987 ho na režisérskej stoličke vystriedal J. Lee Thompson, a tak vznikol titul s poradovým číslom štyri. Celú túto sériu uzavrel v roku 1994 režisér Allan A. Goldstein, ktorý natočil snímok "Prianie smrti 5: Tvár smrti". Architekt Paul Kersey sa znova vydal na trestnú výpravu. Tento krát proti vrahom jeho družky Olívie. Rozhodol sa nekompromisne pomstiť jej smrť. Príbeh sa odohráva v New Yorku. Sedemdesiat tri ročný Charles Bronson sa naposledy zhostil úlohy Paula Kerseyho. ** ()

• Hoci sa dej odohráva v New Yorku, väčšina scén sa natočila v Toronte. Predchádzajúce časti sérii sa väčšinou natáčali v reálnych lokáciách, no tento diel bol natočený hlavne v štúdiu. Všetky scény z továrne na šaty sa točili v štúdiu. (m.a.t.o.)
  • Hlavný záporák filmu mal byť pôvodne taliansky mafián. Po najatí Michaela Parksa sa postava zmenila na Íra. (m.a.t.o.)