Na jednom z ostrovov v Karibskom mori, kde stojí základňa námornej pechoty, sa už dlhší čas dejú zvláštne veci – miznú tu totiž dobre vycvičení americkí vojaci priamo zo strážnych stanovísk! Práve preto sem prichádzajú na príkaz značne znepokojeného velenia mlčanlivý Joe Armstrong (Michael Dudikoff) so svojím čiernym parťákom Curtisom Jacksonom (Steve James), aby všetko vyšetrili. Zistia, že za únosmi sú tajomní ninjovia, ktorí pracujú pre nechutne bohatého a mocného obchodníka s drogami. Ten z nich vďaka neznámej látke vyrába poslušné, nemysliace stroje, perfektne ovládajúce kung-fu, ktoré rozširujú jeho súkromnú armádu. Zneužíva na to revolučný objav profesora Sanborna (Ralph Draper), ktorého drží vo svojom sídle ako rukojemníka a núti ho k spolupráci hrozbami. Joe a Curtis budú musieť pri svojom pátraní bojovať nielen s armádou preprogramovaných ninjov, ale aj s nepriateľskými a značne skorumpovanými miestnymi úradmi... (TV Markíza)

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +zajímavý záporáci, slušná akce, lepší hudba, zápletka -žádná krev, špatná choreografie soubojů/// Americký ninja 2 je stejně dobrý jako jednička. A vlastně možná je ještě lepší. Pač má obstojnější závěr, zajímavější zápletku a je trošičku odlehčenější. Prostě je to koukatelný béčko, který neurazí./// Celkem 68%/// ()

mzss1

Nechápu negativní komentáře, tento film je skvělým pokračováním nejlepší jedničky. Je to béčko, tak co byste čekali víc ? Máme tu stejné duo Michael Dudikoff a Steve James. Dudikoff opět předvádí své skvělé bojové umění. Hudba je jiná, trochu horší než v prvním dílu. Příběh je ještě jednodušíí. Hlavní záporák ujde. Celkově je film nabitej akcí, ne takovou, jako v předchozím filmu, ale furt je na co se dívat. Hodnotím na 83% = **** ()

PetrPan

Dvojka Amerického ninji je až kouzelně trapná. Příběh nelze komentovat, protože vlastně ani žádný není. Dudikoff všem prostě nakope prdel, respektive mu všichni naběhnou do předem připravených pozic a on je línými pohyby tu šťouchne paží, tu postrčí ledabyle pozvednutou nohou. Nutno říci, že tentokrát mu vydatně pomáhá Steve James, a to je skutečný drsňák, choreografie jeho soubojů mi způsobila několik dušných záchvatů smíchu. Pro podobné zjevně nechtěně zábavné flicky mám obligátní slušnou dvojku. A abych nezapomněl, čtverec na krku mistra Dudikoffa se mi zdal obzvláště vyhraněný! ()

Tomco

Podobne ako pri jednotke. Silné nostalgické spomienky, ktoré zastrú všetko ostatné. Nezabudnuteľný ostane pre mňa hlavne Dudikoffov skok z vysokej skaly rovno do člna :). Krása. ()

klerik

Jednotku mám rád. Dvojka je tiež ešte znesiteľná... len má zle natočené bitky (vyslovene vidno, že nedochádza ku kontaktu). A to je pri bojovom filme celkom prúser. Ale keďže vieme, že prišli aj pokračovania... ()

SeBig

Možná o něco malinko lepší než dvojka (příběhem) i když je to vlastně furt taková kravina, ninjové mi vůbec do příběhu nesednou a Steve James zase ze sebe dělá Ramba na konci. ()

korbitch22

no,můžu říct že sem se teda pěkně natlemil,já úplně zapoměl že je to tak strašná kokotina.akční scény ještě jakš takš ujdou no,dokud tam byl dudikoff tak to nějakou záhadou nevypadalo tak trapně,ovšem steve james to je jiný kafe,to je snad ten nejlepší komik jakýho sem kdy viděl,hele ninjové s mečema,dem na něěěě!!!!!!v závěrečným útoku na ten ostrov tam naběhne jednotka a začnou kosit ninji s mečema,velice neeticky samopaly a granáty:-) zápletka je totálně postavená na hlavu,dialogy ultra kreč ala debilita!!!!vtipný jak prase bylo taky to,že většina soubojů se odehraje v jedný knajpě.jak tam vždycky naběhnou a někdo se tam snima chce furt prát:-)no hodně dlouho sem se rozmejšlel jestli dám odpad,ale to si tahle komedie se sympatickým dudikoffem a velice kopickým stevem jamesem nezaslouží,ze starý nostalgie dávám tři. ()

anais

V podstatě stejná pitomost jako první díl, snad jen o trochu méně zábavná. Z dnešního pohledu přesto velice vtipné, i když jistě nechtěně. (pokud chtěně, Dudikoff má bezpochyby nárok na Sheenův a Nielsenův parodický trůn!) V mém případě se jedná o srdcovou záležitost, kterou jsem viděl kdysi v druhé třídě v družině na videu. Ninjové, Michael Dudikoff a jeho černošský kamarád Joe – skvělá kombinace s několika pivky a glosujícími kamarády! ()

anderson

Klasika rokov 80-tych. My čo sme hltali načierno šírené videonahrávky s rýchlodabingom, radíme tento (a je to fuk či C alebo B-čkový) film medzi skvelé a priamočiare oddychovky. Mimochodom nemám rád TIGRA A DRAKA. Vyhovuje mi tento druh kung-fu akcie. :-) (24.3.2004) ()

kajda.l

a)Za nechtěnou vtipnost. b)Když dostal prostor,tak za skvěle hláškujícího sympaťáka Steva Jamese"Když chceš být silný musíš hodně jíst" ()

BoPo

Dudikoff bol ninja. To mu nikto nezoberie. Som síce už divácky inde, ale nemôžem dať odpad. Detstvo máme predsa len jedno. ()

5150

Slušné pokračování. Michael Dudikoff i Steve James jsou tady v dobré formě a rovným dílem se podělí o většinu kontakní akce. Vezmu-li do úvahy nezaměnitelnou atmosféru 80. let a fakt, že bojovat s ninji je prostě cool, tak musím konstatovat, spokojenost. ()

corpsy

Skvelá akčná vecička, ktorá mi ako prvá sprostredkovala filmové stretnutie s Michaelom Dudikoffom. A to hneď vynikajúco. Jeden z filmov, pri ktorých mladíci pred 20timi rokmi nevedeli zavrieť ústa. Inkluzíve ja. ()