Americký nindža 5

• Česko Americký ninja 5 (viac)
všetky plagáty

Špičkový vědec dr. Strobel (Aharon Ipalé) objeví prostředek na ničení hmyzu a tím na sebe upoutá pozornost chemického magnáta Glocka (Clement von Franckenstein) i zlověstného venezuelského generála Zubina. Ti chtějí geniálního vynálezu využít k ovládnutí světa a únosem Strobelovy dcery Lisy (Anne Dupont) si chtějí zajistit spolupráci vědce. Do cesty se jim však postaví Joe (David Bradley), který má o Lisu poněkud jiný zájem. K tomu, aby ji zachránil, využije i svých bojových schopností. (Siriuss)

klerik

Modrí ninjovia. Fialoví ninjovia. Bieli ninjova. Čierni ninjovia. Ale áno príde aj červený ninja. Hlúpučký film s neskutočnými zápltekami na vyvolanie súbojov. Naivné ale pri tom aj trochu roztomilé. Snaha o humor sa počíta, bitiek je naozaj dosť, záporáci sú ako zo škatuľky a Bradely je málokde taký sympaťák ako tu. Oproti takému AMERICKÉMU SAMURAJOVI skvelá zábava. "Ako to urobil?""To sa dozvieš, keď sa staneš ninjom." Len pre notorických fanúšikov starých čias... ()

oveckaoa

Na Amerického Ninju 5 mám dobré vzpomínky z dětství z doby kdy jsem ho žral a nahrával na VHS v dnešní době když se na to podívám tak to vypadá trapně ale ty vzpomínky zůstávají. V televizi a na dvd jsou daleko horší sračky co se vydávají za akční filmy a mají vyšší hodnocení než toto takže zas tak špatně bych to neviděl. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale mně to nepřišlo až tak zlé. Jasně, je to pořád blbost a se sérií to nemá nic společného až na hlavní postavu, ale je to takový příjemný rodinný film, kde sem tam dojde i na nějaké to bojové umění, anebo na něco, co se tak alespoň tváří. Ze všeho nejvíce to ale připomíná "Karate Kid". ()

Aelita

Film pro kluky všech věkových kategorii, ve kterém se objevuje přesně to, co divák čeká, že uvidí v béčkovém "kungfu mela" filmu. Kdo si však myslí, že to je důsledek tuposti autorů filmu, ten se mýlí, protože to je naopak záměr, o čemž svědčí i občasné "pomrkávání" na diváka. "Miyagi-san" a celá paleta bílých, zelených, modrých a fialových ninja-amatérů navíc. Zábava pro neseriózní (ne)intelektuály :-) ()

K.I.N.G.

2. nejslabší z celé série, ale pro mě existuje 5 faktorů, které dokážou pozvednout film o jednu hvězdu- skvělá hudba, dojetí skoro až k slzám, sranda, která mě dostane do kolen, hrůza,že běhá mráz po zádech a ninjovská tématika (něco holt ve mně z dětství zůstat muselo :)), a tento film splnuje to poslední. Funguje to hlavně jako komedie, absurdní komedie ikdyž bitek je tam taky docela dost. ...Ale když se malý kluk naučí skoro přes noc nindžitsu tak, že se to celá armáda jejich protivníků ninjů nenaučila za celý život, to je fakt moc. ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii a v Římě v Itálii. (rafix)
  • Rovnako ako v Karate Kidovi, aj tu sa Pat Morita (Master Tetsu) stará o bonsaje. (Johnny.ARN)
  • Původní Americký ninja Michael Dudikoff se také jmenoval Joe, tedy stejně jako hrdina v tomto pokračování. (SNCIS)