Americký ninja 3

• Československo Americký nindža 3 (viac)

Sean Davidson (David Bradley) sa ešte ako mladík vydal do Japonska, aby sa u majstra bojových umení naučil technike tohto boja, pretože chce pomstiť vraždu svojho otca. Keď vyrástol a bol už dostatočne pripravený na boj, pripojil sa k svojmu priateľovi Curtisovi Jacksonovi (Steve James) a vydal sa s ním na jeden z karibských ostrovov, kde sa koná medzinárodná súťaž bojových umení a kde určite stretne aj obávaného teroristu prezývaného „Kobra“ (Marjoe Gortner) - otcovho vraha! Jeho komplic Andreas (Yehuda Efroni), ktorý je zároveň organizátorom súťaže, plánuje zneužiť účastníkov pre svoje vlastné, zvrhlé záujmy. Na tých najlepších chce vyskúšať nový, umelo vytvorený vírus, ktorý vznikol v jeho laboratóriách. Ideálnym pokusným objektom je preňho práve Sean, ktorého počas súťaže uväznia a infikujú. Jeho priateľom sa ho síce podarí oslobodiť, to je však iba začiatok bitky, pretože Sean potrebuje protilátku, ktorá by mu vrátila zdravie - a pomstu, ktorá by mu vrátila pokoj! To však znamená poraziť jeho „malú“ armádu ninjov. (TV Markíza)

walkingdead

Z dětství jsem si pamatoval jen to, že se mi tenhle díl líbil asi ze všech nejmíň, po skoro 30 letech jsem si to pustil, a potvrdil jsem si, že si to pamatuju dobře. Protože po nějakých 15 minutách jsem si říkal, že to asi nebudu schopný dokoukat bez nevratného poškození mozku, ale když se na scénu konečně dostavili ninjové, tak se to aspoň dalo přežít. Nicméně scénář je tak dementní, že ho musel napsat asi taky nějaký 10letý kluk, který měl rád ninja-filmy. Dudikoff se na to z nějakého důvodu vysral (ale rok nato se do série ještě jednou vrátil), takže z kultovní jedničky a celkem zábavné dvojky zůstal aspoň Steve James, který se v každém dílu chová úplně stejně, bojuje úplně stejně atd. Dudikoffa nahradil Bradley, který je herecky ještě větší dřevo, ale mlátit se umí, což mu zajistilo aspoň na pár let kariéru v nízkorozpočtových akčních filmech. V tomhle filmu mělo být jeho postavě lehce přes 20, ale jemu bylo už 36 (přestože šlo o jeho filmový debut) a vypadal pomalu na 40... Ze záporáků za něco stál akorát Yehuda Efroni v roli generála Andrease, který ale neměl moc velký prostor.  Hlavní záporák byl zase prakticky totožný jako v prvních dvou dílech (bezskrupulní gangster s velikášskými plány obklopený armádou ninjů), jenže tady chyběl zloduchův pobočník "zlý ninja", takže tím pádem chyběl i pořádný závěrečný fight. Takže jak to hodnotit? Odpad se nabízí, ale jako fanoušek žánru ho dávat nechci, tak s přimhouřenýma očima 1 hvězda za pár solidních bojových scén (i když hlavně proti jedničce trošku odfláknutých) a jedna za pár zábavných až parodických scén jako třeba přistávání rogala na korbě jedoucího náklaďáku, protože "zem je moc tvrdá a mohl by ses o ní rozbít". Ale ten závěrečný souboj se "zlým ninjou" tady fakt chyběl... ()

Santino7

Vystriedať slabého Dudikoffa za ešte slabšieho Bradleyho, tomu hovorím majstrovský ťah. Ak sa vám predchádzajúci film zdal primitívny, v tomto pravdepodobne, podobne ako ja, objavíte nový level primitívnosti. Jediné, čo ma ako tak utešuje je fakt, že tvorcovia si boli vedomí toho, že príbeh filmu je maximálny brak - celé sa to však sústredilo na drsnú pózu a všadeprítomné súboje, tak typické pre toto obdobie lacných béčkových filmov. Jeden z prípadov, pri ktorých mozog naozaj netreba ani trochu, ten si pri tomto filme dopraje pauzu. 1/5 ()

Martin741 odpad!

American Ninja 3 je bieda. Dudikoff uz evidentne nemal zaujem, a tak na jeho miesto nastupil David Bradley. Uz samotny Dudikoff nikdy neoplyval hereckym talentom, ale cosi zachranil rejza Firstenberg. Tu sa rezie chytil uz Cedric Sundstrom a tym siel film do hajzlu. Kataristicke umenie bohuzial tiez. Skoda. Sracka presne tak, ako si predstavujem filmovu sracku : 0 % ()

otík

Třetí setkání s americkým ninjou je skutečně smutné a nudné. Nový ninja v podání Davida Bradleyho je zcela mdlý a na rozdíl od slušně hrajícího Michaela Dudikoffa je zcela bez charakteru, Steve James už vůbec nevtipkuje a všechny bojové scény jsou více než směšné. Velice jednoduchoučký příběh lze shrnout asi tak: mladý kluk je svědkem vraždy svého otce, stane se z něj ninja, pak si jej jako objekt svých pokusů vybere nějaký magor, aby jeho touha po zlu byla následně potrestána. Celkově je tu jedna ubohá a zcela nelogicky natočená akční scéna vedle druhé, celé to nemá tempo a švih, je to prostě slabota. ()

Xmilden odpad!

Může být divák vůbec přísný na film, kde scénář nebyl nikdy napsán, natáčení trvalo 2 dny, nejvíc peněz padlo na oblečení. Bohužel nezbylo na oblečení pro Steve Jamese, protože ten si vždycky vrch sundá. Obhajobou snímku by měl zůstat fakt, že ani jeden z účinkujících se nikdy herectví nevěnoval. Na závěr by mě zajímalo jestli zůstali na světě nějací Ninjové i pro 4. díl. Protože po 3 filmech jsou již poměrně solidně ohroženým druhem. ()

• Michael Dudikoff odmietol účinkovať v tomto filme z niekoľkých dôvodov, medzi tie najvážnejšie patrila obava, žeby mohol byť zabetónovaný vo filmoch s bojovým umením a navyše, nechcel sa vrátiť natáčať do Juhoafrickej republiky, kde sa predtým natáčala aj druhá časť série. Nestotožňoval sa totiž s politikou apartheidu a bol odporcom tamojšej vlády. V ďalšom pokračovaní sa už objavil, produkoval sa totiž v neďalekom Lesothe. (beso74)
  • Napriek názvu filmu je to v rámci série prvý diel, ktorého dej sa odohráva v USA. (m.a.t.o.)