Pomsta

• Slovensko Sila pomsty (viac)

Bývalého agenta vojenskej rozviedky povolajú do služby, keď jeho najlepšieho priateľa, politika Larryho Richarda, prepadla a takmer zabila skupina militantných rasistov The Pentagle. (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

Jako malý parchant jsem shlédl kdejaký akční film. Na spoustu z nich si dnes už ani nevzpomenu. Tento jsem viděl jen jednou jedinkrát kdesi před jednadvaceti lety a utkvěl mi v paměti dodnes. Tak jsem ho dal znovu a není to vůbec špatný. Nějak extra dobrý sice taky ne, ale ty naháněcí scény v lese a kompletní vyvraždění jedné rodiny, jsou pořád dobré. A vlastně celý film je minimálně o jednu až dvě třídy lepší než poslední čtyři Američtí ninjové. ()

Lateef

Další béčkový počin Sama Firstenberga sází opět pouze na bojová umění Michaela Dudikoffa, protože o jeho herectví nemůže být ani řeč(i když z posledního dialogu je lehce patrná výhružka, jinak jsou jeho schopnosti herce nepřesvědčivé)...Dudikoffovi sekunduje stejně jako v Americkém ninjovi Steve James, takže je o "zábavu" postaráno...nicméně mě zaujal hlavní záporák filmu a tím je lovecká organizace Pentagram pořádající hon na lidi v těžce schůdném terénu(lesy, bažiny, močály) a tak je téměř od úvodních titulků jasné, kdo s pěti(čtyřmi?) členy vnitřní svatyně spolku svede závěrečný souboj...docela by mě zajímalo, kolik Dudikoff dostal za to, že se půl filmu trmácel po kolena ve vodě, v bahně, od prvního nagelovaného vlasu až po nejdelší nehet na noze promočený od deště a ještě se k tomu nechal mlátit...tahle část filmu(Dudikoff vs Pentagram) je docela pěkně natočená, syrová, drsná, žádná uhlazená choreografie bojů, skoro by se dalo říct autentická...dle mého názoru nejlepší film s Dudikoffem... ()

mzss1

Trochu to toho Americkýho ninju 1,2 připomene - jen trochu ale. Celkově film špatnej není, tak začnu nejdříve zápory. Technická stránka filmu se moc nevydařila, akční scény a i ty souboje jsou dost amatérské, nuda ve filmu téměř nebyla, ale scénáristicky či příběhově docela pokazili ne to, jak nakonec zemřel Steve James, ale i jeho děti a manželka, to mi přišlo pro akční film dost divný. Jinač ted klady, samozřejmě nejvíc mě zaujal Dudikoff, který zde předvádí dost soubojů, které sice nejsou tak dokonalé a nápadité jako v Americkým ninjovi, ale špatné nejsou. Záporáci moc nezaujmou, někdy mi přijdou trapný, hlavně na začátku. Záporáci ujdou na konci filmu trochu. Hudba je příjemná. Celkově je to dobrá podívaná, ale film má dost chyb. Přesto ale pro pobavení stačí. Hodnotím 50% = *** ()

choze

Dlouho před van Dammem si v New Orleansu hrál na živý terč jiný kopáč vzešlý z druhé půlky 80. let a sice Michael Dudikoff. No, Sam Firstenberg fakt není John Woo a i když se mi líbil předchozí počin tria Firstenberg-Dudikoff-James, AMERICKÝ NINJA, tohle je o třídu níž, jen průměrné canonnovské béčko, tj. tupá story s dostatkem nic moc akce. Ale musím pochválit výpravu a to nejen ty bažiny, ale i to přístaviště, kde se honili v půlce filmu, tam by byl ten finální survival ještě lepší. POZOR SPOJLER: Sice byla škoda, že Steve James nešel s Dudikoffem do finále bok po boku, ale to kompletní vyvraždění jeho rodiny mě příjemně překvapilo. Nevěděl jsem, že Steve James může zemřít :) Drsný byl Dudikoffův pád s malým děckem ze střechy domu, i když dítě bylo evidentně panák. ()

cheyene

Možná nejlepší film M. Dudikoffa. Bizarni masky zabijáků loveckého spolku Pentagram jsou super, stejně jako myšlenka lovení lidí v hustém pralese, který sám o sobě působí děsivě, otázky ultrapravice a rasismu. Úvodní lov rozehrává hru, která nemůže skončit jinak než střetem Matta Huntera s tajemnou organizací, již není dobré zkřížit cestu. Perfektní přestřelka se odehrává i v přístavišti, kde osvědčená dvojice Dudikoff - James ukazuje, jak si na béčkovém plátně sedla. Samozřejmě nadsazené jsou závěrečné bojové scény (působí však velmi syrově a naturalisticky, což potěší), ale celkově výborná podívaná s poněkud neuzavřeným koncem. Nedostatky: 1) Matt Hunter jde na závěrečnou loveckou hru v bílém triku. Několikrát se (i nechtěně) vyválí v blátě, resp. špinavé vodě, avšak vždy, když trochu uschne, je jeho triko poměrně čisté (nepočítám krvavé skrvny). Sami dobře víte, jak těžko se špína z bílé barvy dostává (např. při jízdě na kole po dešti bez blatníku). 2) Když Matt dorazí do rezidence Glustenberryho, tak si všimněte, že Elliot prakticky vůbec nekulhá na pravou nohu, do níž mu Hunter bodl v lese nůž. - To se tak rychle zotavil? ()

• Ide o jediný film vo filmografii Allison Gereighty (Sarah Hunter). V post-produkcii jej v originálnej verzii prepožičala hlas iná herečka. (m.a.t.o.)
  • Napriek viacerým pozitívnym hodnoteniam mohla spoločnosť Cannon Films uviesť film kvôli rozpočtovým obmedzeniam len do približne 500 kín, čo výrazne obmedzilo jeho komerčný potenciál. (m.a.t.o.)
  • Nehnuteľnosť Elliotta Glastenburyho (John P. Ryan) je v skutočnosti kaštieľ, ktorý bol v čase natáčania na predaj. (m.a.t.o.)