Americký ninja 3

• Československo Americký nindža 3 (viac)

Sean Davidson (David Bradley) sa ešte ako mladík vydal do Japonska, aby sa u majstra bojových umení naučil technike tohto boja, pretože chce pomstiť vraždu svojho otca. Keď vyrástol a bol už dostatočne pripravený na boj, pripojil sa k svojmu priateľovi Curtisovi Jacksonovi (Steve James) a vydal sa s ním na jeden z karibských ostrovov, kde sa koná medzinárodná súťaž bojových umení a kde určite stretne aj obávaného teroristu prezývaného „Kobra“ (Marjoe Gortner) - otcovho vraha! Jeho komplic Andreas (Yehuda Efroni), ktorý je zároveň organizátorom súťaže, plánuje zneužiť účastníkov pre svoje vlastné, zvrhlé záujmy. Na tých najlepších chce vyskúšať nový, umelo vytvorený vírus, ktorý vznikol v jeho laboratóriách. Ideálnym pokusným objektom je preňho práve Sean, ktorého počas súťaže uväznia a infikujú. Jeho priateľom sa ho síce podarí oslobodiť, to je však iba začiatok bitky, pretože Sean potrebuje protilátku, ktorá by mu vrátila zdravie - a pomstu, ktorá by mu vrátila pokoj! To však znamená poraziť jeho „malú“ armádu ninjov. (TV Markíza)

Gemini odpad!

Není proč s tímhle filmem ztrácet čas. Žádný pořádný děj, žádná logika, nic zábavného z prvních dvou dílů. Prostě k ničemu. ()

Superpero

Omg! Tohle snad už ani nejde. První dva díly s Dudikoffem byly debilní, ale zároveň zábavné, kdyžto tohle už je tragédie. Dudikoff sice uměl hovno co se bojových umění týče, ale měl aspoň zárodek charismatu. Zato David Bradley se jakž takž hýbat umí, jenže to kompenzuje velice smutnou parodií na herecký výkon. Hlavní zápletka je tak debilní, že asi 5 minut po dokoukání filmu nevím o co šlo. Jen vím že tam byla jakási tak 30 letá ženská, která se převlíkala za 80 letýho japonce!!!!!! A například scéna s přistáváním rogala na korbě jeepu "protože zem je moc tvrdá a rozbil by ses na cucky" je asi jedna z nejdebilnějších scén v dějinách kinematografie. Nejlepší je ale jak zajmou Davida Bradleyho a jeho kámoši na něj čekaj před vratama asi 2 dny a maj furt hlášky typu: "Už by měl přijít, začínám si dělat starosti." "Neboj dej mu ještě trochu času." :-))Tento film má dokonce tu drzost nedat tam nějakýho pořádnýho hlavního záporáka, takže David Bradley zmlátí nějakýho kravaťáka s drsňáckým jménem Kobra a film skončí. Jedinný klad tohohle filmu je Steve James a jeho nezapomenutelný striptérský bojový styl. ()

Lateef odpad!

U všech nablejskaných nindžató, tohle začíná být už hodně zlý. Dudikoff se po druhém dílu, ve kterém měl dva dvouvteřinové koukatelné momenty rozhodl zahrabat se na pár měsíců někam do bažiny a na scéně se poprvé v sérii objevuje břečkolez David Bradley, jehož filmografie zde na čsfd téměř vždy balancuje na modročerné hranici. A je to katastrofa. Nindžové místo výuky asi mastili žolíky, protože to, co ti pitomci zde dělají, za to jim černé róby absolutně nepatří. Vrchol snad je, když jeden retardní stínoblb zatočí dvěma nunchaky a normálně je podá Bradleymu, aby ho zrubal. Pořád stejně narvanej a vtipnej je černošskej bomberman Steve James, tomu by stačilo zacvakat kozama a nindžochudáci by si polehali na zem. Naprosto otřesnej scénář na konci vybalí scénu, kde Bradley předvede umění nindžovo uzdravení a já si odcházím vypláchnout oči, jinak bych měl trvalé následky... do prdele a to máme před sebou ještě dva díly... ()

choze

Střídání stráží na postu režiséra a titulního představitele nepomohlo, spíš naopak a kvalitativní sestup pokračuje. Jestliže na dvojku se ještě dalo koukat kvůli Steve "Rambro" Jamesovi, který ji celou odkecal a odvtipkoval za Dudikoffa, tohle už je úplně o ničem. James tu sice zase několikrát odhodí košili a ve finále si opět natáhne rambovskou čelenku a svým kvérem nevzrušeně kosí vše živé, ale nemá tu zdaleka tolik vtipných dialogů a hlášek jako ve dvojce. Čestnou výjimkou budiž nejvtipnější replika filmu (B: "MÉHO MISTRA UNESLI NINJOVÉ!" "J: (zamyšleně) "NINJOVÉ? UŽ ZASE?") Zápletka pokračuje v bondovském duchu dvojky, bojuje se proti nebezpečnému viru, který chce zlý generál, plus přibyly obličejové masky jako v MISSION: IMPOSSIBLE. Už ve dvojce byli nevýrazní záporáci, ale ti v trojce stojí už vyloženě za hovno, navíc tu není žádný "vůdce zlých ninjů", se kterým by mohl Bradley na konci bojovat. A co hůř, Bradley je tu ještě moc mladý a jeho image pohodového amerického frajera se tu teprv formovala. Mimochodem podobně jako ve třetím díle předchozí cannonovské ninja série (NINJA PŘICHÁZÍ, NINJOVA POMSTA, NINJOVA NADVLÁDA) se i ve třetím AN objevuje žena ninja. Ale ani ona, ani zástupy pestrobarevných ninjů (černých, červených, modrých) tohle zbytečné pokračování nezachrání. ()

MM_Ramone

V roku 1985 bol natočený film "Americký ninja" o dva roky neskôr bolo vyprodukované pokračovanie "Americký ninja 2". Oba tieto snímky ražíroval Sam Firstenberg a v oboch týchto tituloch stvárnil hlavnú úlohu herec Michael Dudikoff. Neboli to žiadne filmárske veľdiela, no malo to akési podivné VHS kúzlo a našlo si to mnoho priaznivcov. Priznám sa, že som medzi nich patril aj ja. V roku 1989 sa objavil diel s poradovým číslom tri. Ale prišlo ku radikálnym zmenám na režisérskej stoličke, a čo je najhoršie, aj na poste hlavnej postavy. Režiséra Sama Firstenberga vystriedal Cedric Sundstrom a herca Michaela Dudikoffa nahradil David Bradley. U oboch to bol v podstate kariérny debut. Ani jeden z nich to nezvládol. Bola to bieda a túto akčnú sériu to nasmerovalo do odpadových čísiel. * ()

Wacoslav1

Po extrémně špatný dvojce jsem šel i tak do bídný trojky. No aspoň se mi to nechtělo každou chvíli vypnout, ale ani tak žádnej zázrak.Jedno poleno (Dudikoff) nahrazeno ještě větším (Bradley) ale aspoň se umí bitkařit.35% ()

Xmilden odpad!

Může být divák vůbec přísný na film, kde scénář nebyl nikdy napsán, natáčení trvalo 2 dny, nejvíc peněz padlo na oblečení. Bohužel nezbylo na oblečení pro Steve Jamese, protože ten si vždycky vrch sundá. Obhajobou snímku by měl zůstat fakt, že ani jeden z účinkujících se nikdy herectví nevěnoval. Na závěr by mě zajímalo jestli zůstali na světě nějací Ninjové i pro 4. díl. Protože po 3 filmech jsou již poměrně solidně ohroženým druhem. ()

JohnnyD

David Bradley vystriedal MIchaela Dudikoffa, ale čo z toho keď má ešte menšiu charizmu ako Dudikoff. Steve "Rambro" James nedokáže utiahnuť celý film, i keď sa snaží a niekedy mu to celkom ide (niekoľko fajn hlášok - ako tá posledná vo filme). Problém je v tom že tretí Americký Ninja je (aj napriek jemnému nadhľadu) neskutočne nudný blábol bez poriadnych akčných scén a kvalitných záporákov. ()

mzss1

Michaela Dudikoffa nemůže nikdo nahradit, ale zase na druhou stranu, David Bradley ho nahradil důstojně. Vyzná se v bojovém umění, bylo zde dost ninjů, skvělá akce, skvělý Steve James. Příběh byl jednoduchej, ale velkou věcí, která mi zde vadila, byla ta věc s Bradleyovým mistrem, pak to byla najednou ženská, prostě tohle byla chyba. Dále mi moc nesedl hlavní záporák. Finální bitvu Bradley těžkou neměl, nebot hlavní záporák nebyl žádný karatista, jen chlap v obleku. Hudba byla příjemná. Celkově je to dobrý nadprůměr. 67% = *** ()

nash. odpad!

Davida Bradleyho by nespasil ani lepší scénář. A zbytek je učebnicová ukázka bolestného umírání fenoménu jakým byl akční film osmdesátých let... ()

PetrPan odpad!

Plivat na tenhle film by bylo velmi jednoduché, pokusím se tedy shrnout alespoň několik pozitiv. Za prvé kvituji vysokou hygienickou úroveň filmu, na zářivě bílých slipech Steva Jamese při scéně na pláži jsem ani při osminásobném přiblížení neobjevil ani skvrnku. Za druhé tu je několik naprosto unikátních bojových scén, které jinde neuvidíte, ninja podávající soupeři nunčaky, ninja čekající až si soupeř připraví šavli k odražení či ninja naskakující na ležícího soupeře s nožem tak nešťastně, že se píchne do břicha a umře. Při poslední zmiňované akci mne napadlo, zda onen maskovaný chlapík nechtěl něco jiného než útočit... A v neposlední řadě považuji za velké plus třetího amerického bojovníka i vlastní zjištění, že stále je možné zhlédnout větší filmovou sračku než tu, kterou doposud považujete za nejdokonalejší očistný zážitek. Americký ninja 3 si ale svůj primát asi ponese dlouho. ()

klerik

Zbytočne žmýkajú zápletku dvojky. Navyše akcie sú miestami vyslovene trápne. Bradley je v pohode, ale režisér i scenárista neschopáci... Ženský prvok tiež nefunguje ()

SeBig

Tady už jsem se opravdu jen smál.. hlavní hrdina bojuje hůř jak šestiléta holčička. Hlavně že ninjové jsou vždy popsány jako nejsilnější z nejsilnějších, přitom když je hlavní hrdina shodí ze schodů tak už se nezvednou. ()

korbitch22 odpad!

ultra tůpá píčovina,ve které nahradil dudikoffa david bradley,kterému to evidentně kope,ale oto míň hraje.bohužel zde zůstal kokot steven james,který je nejen špatný herec,ale i totální čůrák.režisér je opravdu prvotřídní nula,ninjové nyní snad asi kvůli změnám k horšímu,mají červený pižámka,akční scény sou oto horší,že je vidět jak ty herci neviděli bojový umění ani v televizy,natož aby chodily na nějaký kurzyči tréninky.finální bitka je ultra debilní a celej ten důvod proč potřebujou tu protilátku vlastně sám režísér totálně postaví na hlavu,ono totíž stačí chvilku zatnout svaly,klepat se a tupě čučet do kamery a u toho mumlat něco o vnitřní síle,no a prd zákeřnej vir odskotačí někam na panáka.nejvíc mě teda pobavila scéna se stevem jamesem(jak taky jinak)jak von tam má okolo sebe asi pět chlapíku v pyžamech a oni jen tak tupě stojej a čuměj,jak jednoho podruh trpně likviduje,bejt já ten ninja co stojí zádama k němu,tak si stihnu přečíst noviny,vypít kafčo,v klidu se vysrat a ještě mu píchnout meč do zad!!!!no a ta debilní hudba při každý akci!!dva falešný hlučný toony pijána.prostě odporná debilita. ()

eraserhead666

Natočíme pár rvaček, dopřejeme Steve Jamesovi dostatek příležitostí, aby se mohl svléknout do půl pasu a pak se to nějak pokusíme alespoň trochu poslepovat do jednoho souvislejšího celku. Co na tom, že to dějově bude nijaké, vždyť přece o děj většině diváků vůbec nepůjde, tak co. Asi takhle se koncem osmdesátých a počátkem devadesátých let točily akční karate filmy. Aneb jak pronese jedna postava z filmu „Jsme přece Američani, no ne?“A my jsme to jako děti žrali. Dneska se tomu alespoň zasmějeme. Ale jedno musím uznat, Bradley je co se týče vizuální stránky karate, schopnější než Dudikoff. Ale zase mu schází ten kamenný ksicht. ()

5150

První údery Davida Bradleye před filmovou kamerou nezastavily sestupnou tendenci série. Na vině je především špatný scénář, pokud tedy nějaký vůbec kdy byl. ()

malylada

Přes kopírák všech dílů, co se týká absurditou, nicméně souboje jsou ještě příšernější. Jediné pozituvum snad jen hlavní představitel, který něco asi umí.....2/10 ()