Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa majec4 k tomuto seriálu (65)

Labutia pieseň (1974) (S03E07)

Velmi super cast. Cash ako najsympatickejsi zaporak akeho som vo filme videl. Vrazdu mu nezazlievam, ta harpia liezla na nervy aj mne :-). Bol to tazky pripad pre Columba, ale opat to zvladol s noblesou jemu vlastnou. ()

V núdzi poznáš priateľa (1974) (S03E08)

Velmi dobra cast. Bol tu super zaporak, policajny komisar, ktory sa s tym vobec neparal. Taktiez bolo zaujimave sledovat riesenie dvoch vrazd. A ten zaver, no wau. Jedna z TOP casti. ()

Osudné cvičenie (1974) (S04E01)

Celkom v pohode cast. Samozrejme klasicky dobry Falck. Scenar by som si vsak tentokrat dovolil oznacit ako poslabsi. Dost predvidatelne to bolo. Ale Columbo ma bavi vzdy. A kedze tento zaporak mi prisiel poriadne nesympaticky, tak to malo trochu inu stavu ako posledne casti co som videl. Aj ked to nebolo uplne najlepsie vymyslene, tak nemozem ubrat z hosnotenia, lebo na druhu stranu to bola jedna z tych vtipnejsich casti. Columbo s mrkvovym dzusom. To som uz asi videl vsetko. ()

Na úsvite (1974) (S04E03)

Toto bola opat super cast, ktoru zdobi prostredie vojenskej akademie, super zaporak a klasicky vsimavy porucik Columbo. Vrazda bola super naplanovana, no tie detaily. Nocovanie v akademii fakt pobavilo. Jedna z tych najlepsich casti. ()

Rozbúrené vody (1975) (S04E04)

Mne sa tato cast pacila. Celkom sranda vidiet Columba na clne, teda lodi. Trosku ma rusilo, ze vkuse spominal zenu, aj ked je zase mimo obraz, ved klasika :-). Boli na vylete, tak to chapem, no aj tak... Zaporak bol fajn, mal to krasne pripravene, no ani ja by som neuveril, ze to bol klavirista. Zbytocne na to tlacili. Ale nie je to nic, kvoli comu by bolo nutne ist dole so standartnym hodnotenim. ()

Vražda na videu (1975) (S04E05)

Super cast. Takmer bezchybne pripravena vrazda. "Nachcipany" Columbo mal opat tazke patranie, no vzdy sa nejaky detail najde. A ten dom bol super vybaveny fakt. Zaporak bol vcelku nesympaticky, takze usvedcenie som si mohol opat uzit naplno. ()

Vrah zavolá o desiatej (1975) (S04E06)

Pri tejto casti musim vyzdvihnut stopaz, lebo dnes sa mi to obzvlast hodilo. Fakt to ubehlo a pritom som opat raz stravil vecer s Porucikom Columbom, s majitelom zahranicneho auta. Zapletka musela byt jednoduchsia, ale zaverecne usvedcenie bolo celkom zaujimave. Proste klasicky skvele natocene. Tu jeho otravnost a roztrzitost zeriem. Prekvapila ma zmena herca, ktory ho daboval. To ma na zaciatku trochu vyrusilo. Inak super "pozeranicko". ()

Zabudnutá dáma (1975) (S05E01)

Dost zvlastna cast. Koniec bol fakt prekvapujuci a nezvycajny. No uz od zaciatku mi to prislo akesi divne. Nie ze by sa mi to nepacilo, ale inokedy som si istejsi v pocitoch. Az ten samotny zaver ma presvedcil. Tento krat mal Columbo vzhladom na okolnosti silneho supera, no neni takeho co by mu presiel cez rozum. ()

Kríza identity (1975) (S05E03)

Ked som si vsimol Leslieho Nielsena, tak srdce zaplesalo. Skoda, ze sa vo filme neohrial. Nie len kvoli tomu mam vsak pocit, ze tato cast ma az tak nevzala. Bol som po jednom - dvoch pivkach a niektore veci mi unikali. Taktiez to bolo dost dlhe. Pri Columbovi si rad posedim, no tento diel mi nepasol. ()

Smrť v aréne (1976) (S05E04)

Zvlastna cast. Tym ze sa to odohravalo v Mexiku, tak to bolo ine. Sceny, napriklad ta z obedu s policajtovou rodinou su pre Columba dost netradicne. No tymto sa cast skor osviezila. U mna vyssie hodnotenie nedavam preto, ze ten zaver bol dost slaby. Teda to odhalenie. Neviem, nejako mi to nesedelo. Keby mna takto niekto usvedci, tak sa mu asi do tvare vysmejem. Mozno mi nieco uniklo, ale toto sa mne nepacilo. Inak v pohode cast, ktora zaujme netradicnym priebehom deja. ()

Kúzelné alibi (1976) (S05E05)

Cassidy, Cassidy. Jeho mali dat ako vraha do kazdej casti. Zahral to opat super. Vsimam si, ze moje hodnotenie jednotlivych casti zavisi aj od toho ako sa mi paci zaporak. A tento panko je skvely. Na druhej strane mam rad, ked Columbo vraha udola svojim dovtipom. Ej, ale ho pekne dostal... A velmi ma pobavilo ako ho klasicky opat nieco hneva. Tentokrat to je novy kabat od zeny. Fakt super cast. ()

Posledná pocta komodorovi (1976) (S05E06)

Nechybalo vela a dal by som plny pocet. Pacil sa mi nezvycajny zvrat, ktory ma fakt prekvapil. Taktiez sa mi pacil zaver, kde doslo k usvedceniu. Ale ten vysledok ma nejako nezaujal. Vrah bol v samotnom filme dost nevyrazny, takze na to nejako neoslovilo. Skoda, mal by som dalsiu 5* Columbovku. ()

Posvietiť si na vraždu (1976) (S06E01)

Opat skvela cast. Super vymyslena vrazda, az na par detailov :-). A znovu skvely Columbov prehlad. Zaporak bol celkom sympatak, dobre sa na to pozeralo. Aj to zaverecne odhalenie bolo fajn. A stopaz bola uplne paradna, takze ja som spokojny. ()

Staromódna vražda (1976) (S06E02)

Pacila sa mi vrazda, lebo vymyslene to bolo super. Jeden detail vsak staromodna vrahyna prehliadla. To zhastnutie svetla, po vrazde, mi skoro oci vyskrabalo. Pobavili omdlievajuca teta, kadernik a mozno neter vrahyne. Taky zjav som davno nevidel. Miestami bola mozno aj sexy a miestami som sa bal na nu co i len mrknut. Duel medzi porucikom a vrahom nebol taky ako obycajne, no celkovy pocit z tejto casti je dobry/ standartny. Neviem ci bol Columbo niekedy vacsi fesak. Asi uz len ked mal novy kabat. ()

Prípad vysokého IQ (1977) (S06E03)

Jedna z tych TOP casti. Bavilo ma asi vsetko. Hadanka s mescami dala zabrat aj mne ;-). Co sa tyka vraha, tak ten to mal neskutocne vymyslene. Niekedy mam pocit, ze tie scenare pisal nejaky maniak. V tomto pripade by to vrahovi asi velmi tazko dokazovali, keby sa "inteligent" neprizna sam. Columbo je proste sibal. Tesil som sa na tuto cast a bola fakt skvela. ()

Skús ma chytiť (1977) (S07E01)

Zase v niecom ina cast, ktora mi vsak pride trochu podhodnotena. Dovodom je urcite vrahyna, ktora vie byt neskutone otravna. Chapem to. Na druhej strane sa mi tato cast aj vdaka nej pacila. Ich rozhovory boli plne uznania a miestami boli poriadne funny. Islo opat raz o protivnika na urovni, ktoreho si porucik dokonca aj oblubil. Pacilo sa mi ako odkazal na predchadzajucu cast o vysokom IQ. A zaverecne usvedcenie nemalo chybu. Tolko kritizovane tempo ma vobec nehnevalo. Podla mna to odsypalo krasne a pri tej dlzke som mal skor pocit ze to bolo az sitcomovo kratke. Necakal som, ze v hodnoteni budem az takto pozitivny, ale neda sa mi inak. ()

Smrť v pohári vína (1978) (S07E02)

Jedna z tych Top casti. Pacilo sa mi gastro prostredie a dialogy okolo toho - aj po taliansky. Vrah bol citatelny ako slabikar. Ja by som ho zabasol hned ako prisiel na miesto cinu. Hnusak jeden si este aj na porucika trufol. Zaverecny duel bol super, hlavne Columbove priznanie, ze vraha podozrieval po par minutach ako sa spoznali - necudujem sa. A pobavilo ma Columbove stretnutie s gejsou, asi mu pani porucikovu pripominala. Tesim sa na dalsiu cast. ()

Predveď dokonalú vraždu (1978) (S07E03)

Opat klasicky zaujimava cast. Pacilo sa mi to prostredie filmovych studii, celkom pekne okno do minulosti kinematografie. Zaporacka bola vcelku okuzlujuca, a ich suboj s porucikom bol na urovni. No nemalo to az tak premyslene, bolo jasne, ze sa casom pride na vztah k obeti. A k tomu sa chudina sama pekne usvedcila. Ale dobre sa na to pozeralo. Keby je to kratsie, tak dam plny pocet. ()

Ako vytočiť vraždu (1978) (S07E04)

Zaujimavo pripravena vrazda, ktora porucika nakoniec neohurila. Ten zaver nemal chybu, vysmiat vraha podobnym stylom nevidame casto. Vrah bol napriek tym vsetkym chybam vo vrazde top superom. Williamson ma dostal podobne ako Cassidy. V tejto casti sa mi pacilo aj zenske osadenstvo, hlavne co sa tyka vizualu. Tuto cast radim medzi svojich TOP 5. Fakt som sa bavil. ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)