To, co bylo v roce 1968 zamýšleno jako pokojný protest proti sjezdu demokratů, se změnilo ve vlnu násilí a střetů s policií. Organizátoři protestů, včetně Abbieho Hoffmana, Jerryho Rubina, Toma Haydena a Bobbyho Sealea, byli obviněni z podněcování nepokojů a soudní proces, který následoval, je jedním z nejznámějších vůbec. (Netflix)

kocik1

Největším nedostatkem tohoto snímku je moje neznalost americké hostorie. Přece jen za mých mladých let frčel ještě Sovětský svaz. Moje neznalost by ale neměla být důvodem ke snižování kvality tohoto filmu. ()

Cedr

Typický Sorkinovo demokratické kázání s poutavými dialogy, které jsou tentokrát i přes pro Sorkinův styl ideální námět (a bohužel asi i ideální načasování) však podivně bez šťávy a do kapsy by je strčila i podprůměrná epizoda West Wingu. Herecké výkony to však podrží. Tři plus. ()

Triple H

Sorkin to nemohol lepšie načasovať ani keby chcel. Film o tom ako zlý systém neoprávnene šikanuje a trestá oprávnene protestujúcich občanov? Obsahovo sa skĺzava trošku do propagandy vykresľujúcej status quo a "systém" ako čisté čierno-biele a tmárske zlo. Účelnosť takéhoto podania je trošku diskutabilná, keďže žijeme v dobe, kedy sa poniektorí pri nespokojnosti s dočasným zatvorením ich obľúbeného staničného bufetu hotujú hádzať policajtom dlažobné kocky do hlavy. Kumšt sa uprieť nedá - pozeralo sa to dobre a na konci som s tou partičkou aj ako-tak súcitil. Je škoda, že najvýraznejšie dramatické momenty (Keaton, koniec) sú prikrášlené/vymyslené, ale ako režisér je Sorkin vo svojej druhotine veľmi schopný, ešte jeden-dva filmy a možno to bude na absolutórium. Osobne by som uvítal menej "cool" častí/montáží s energickou hudbou a držal to len v komornejšej rovine. Z hercov nikto veľmi nevyčnieva, všetci sú ale veľmi dobrí a presní. Cohen solídny, najlepší asi Langella, Rylance a Redmayne. Vzhľadom na aktuálne spoločenské dianie je nominácia na Oscara za naj film viac-menej istota. ()

UhLee

(9,5/10). 1. Zhlédnutý kandidát na Oscara 2021. Spolu s Gentlemany nejlepší film roku 2020. Bez váhání a jakýchkoliv výčitek. To, co se u soudu odehrálo, byla čirá magie se střihem, dialogy a parádním hereckým obsazením. Fenomenální herecký výkon předvedl jak - Sacha, tak Yahya.. A ten soudce byl sice totální mentál, ale herecky si mě taky získal. Takovým světlým místem v celém tom politickém hnusu byl samozřejmě Joseph. Bad ass třešničkou se stal Michael Keaton. To byl takový vrchol celého filmu. Po shlédnutí jsem jen jásal a nešetřil superlativy. Doporučím tento film všem, kteří milují filmy, soudy a vše okolo. Celkově to tady vidím na Oscary.. Tutově. ()

David.Darco

Sorkinov Netflixácky príspevok do sveta streamografie je jednoznačne pozitívnym a kontroverznú povesť streamovacej spoločnosti pozdvihujúcim. Keby som ho mal stručne charakterizovať, zrejme by som použil slovné spojenie ako typický Oscarový film, ktorý chcete vidieť. niečo ako minulý rok Le Mans. Veľký príbeh s veľkými emóciami, ktoré fungujú. Dokonca si myslím, že vzhľadom na to, že ide o politickú tému, ktorá sa jemne, ale vážne jemne a nenásilne dotýka v jednej zo svojich odbočiek aj problematiky rasizmu, by mohol zabodovať (aj vzhľadom na posledné ročníky) Sorkinov film aj v hlavnej kategórii. Síce som ešte nevidel Nomadland, ale rozhodne nesúhlasím napríklad so stávkovými kanceáriami, ktoré ho oproti ostatným nomináciám jasne favorizujú. Každopádne je Sorkinov film jeden z najlepších typicky pohollywoodštených filmov Netflix produkcie! ()

filmmovier

Rozhodně nejlepší film, který šel letos na Oscary a rozhodně jeden z nejlepších filmů loňského roku, ve kterém by navíc s naprostým přehledem vyniknul i v případě, že by se jednalo o rok normální. Strhující a extrémně zajímavé soudní drama (navíc podle skutečné události), plné famózních hereckých výkonů a opravdu silných dialogů, protože i v tomto případě jde o dialogy především. Film nikam nespěchá, a to je taky moc dobře, dozvíme se tak všechno o případu i o jednotlivých postavách, což je velmi potěšující, protože jich vůbec není málo. Vše je prostě přesně tak, jak má u tohoto typu filmů být. Že je Sorkin výborný scenárista to se ví, ale jako režisér je možná ještě lepší. Vynikající záležitost, která sice na pět hvězd úplně není, ale má k nim rozhodně velice blízko. 80%. ()

Tosi

Dvouhodinové oldskúlové drama sedíc převážně v soudní síni, s občasným odskočením do akce v ulicích Chicaga. Ač upovídané, díky vtipným hláškám na správných místech nemá problém udržet tempo a je radost na něj koukat. Sacha Baron Cohen a Mark Rylance pro mě nejlepší ze skvělého obsazení. Těsně pod pět pecek. ()

BROKEN_

Aaron Sorkin zachránil letošní filmový rok a já jsem mu za to nesmírně vděčný. Během sledování husina po celém těle, skvělý zážitek, takový jsem dlouho nezažil...... ale za to může covid, kvůli kterému se většina filmů odložila na příští rok. Takže ještě jednou, děkuji za tenhle film Netflixu a především Sorkinovi. FILM ROKU! ()

Lachtaan

Herecky a dialogově nejnabušenější filmový výkvět na kvalitní dramata velmi chudého roku 2020. Zasloužený adept na zlaté sošky a mou každoroční TOP trojku. Eddie Redmayne je borec a Sacha Baron Cohen by se měl místo Borata věnovat raději této látce. [viděno na Netflixu 15.11.2020] ()

JimmyII

Chicagský tribunál je klasické hollywoodské pompézní courtroom drama, které je ale tak brutálně dobře napsané, že si ten scénář přečtu ještě na papíře. Několikrát jsem s otevřenou hubou nebo smíchem reagoval na některé repliky, hlášky a finty. Sorkin prostě píše jak pámbu, a když dostane takový cast, jde to skoro samo. Ale že by šlo o nějaký převratný film nebo vrchol roku 2020, to zase ne. ()

Johnny.ARN

Pre mňa je to natočené veľmi dobre a to z jedného dôvodu. Nechalo to stáť diváka ako keby mimo diania. Nepriklonil som sa ani k jednej strane, na druhej strane ma zaujímal ten proces a ako to nakoniec dopadne. Technické kategórie chápem, Borat si ale po sošku nepríde, myslím. Amíci tu museli krochkať blahom. 4 z 5 ()

YumiOkami

tolik emoci, svobody a nenavisti zaroven. pripomnelo mi to Prahu v roce 68. policajti byli (jsou) neskutecny hovada a ten soudce me sral. konec zahral u srdce❤️ ❝𝘞𝘦 𝘤𝘢𝘳𝘳𝘪𝘦𝘥 𝘤𝘦𝘳𝘵𝘢𝘪𝘯 𝘪𝘥𝘦𝘢𝘴 𝘢𝘤𝘳𝘰𝘴𝘴 𝘴𝘵𝘢𝘵𝘦 𝘭𝘪𝘯𝘦𝘴. 𝘕𝘰𝘵 𝘮𝘢𝘤𝘩𝘪𝘯𝘦 𝘨𝘶𝘯𝘴 𝘰𝘳 𝘥𝘳𝘶𝘨𝘴 𝘰𝘳 𝘭𝘪𝘵𝘵𝘭𝘦 𝘨𝘪𝘳𝘭𝘴. 𝘐𝘥𝘦𝘢𝘴. 𝘞𝘩𝘦𝘯 𝘸𝘦 𝘤𝘳𝘰𝘴𝘴𝘦𝘥 𝘧𝘳𝘰𝘮 𝘕𝘦𝘸 𝘠𝘰𝘳𝘬 𝘵𝘰 𝘕𝘦𝘸 𝘑𝘦𝘳𝘴𝘦𝘺 𝘵𝘰 𝘗𝘦𝘯𝘯𝘴𝘺𝘭𝘷𝘢𝘯𝘪𝘢 𝘵𝘰 𝘖𝘩𝘪𝘰 𝘵𝘰 𝘐𝘭𝘭𝘪𝘯𝘰𝘪𝘴, 𝘸𝘦 𝘩𝘢𝘥 𝘤𝘦𝘳𝘵𝘢𝘪𝘯 𝘪𝘥𝘦𝘢𝘴. 𝘈𝘯𝘥 𝘧𝘰𝘳 𝘵𝘩𝘢𝘵, 𝘸𝘦 𝘸𝘦𝘳𝘦 𝘨𝘢𝘴𝘴𝘦𝘥, 𝘣𝘦𝘢𝘵𝘦𝘯, 𝘢𝘳𝘳𝘦𝘴𝘵𝘦𝘥, 𝘢𝘯𝘥 𝘱𝘶𝘵 𝘰𝘯 𝘵𝘳𝘪𝘢𝘭.❞ - 𝐀𝐛𝐛𝐢𝐞 𝐇𝐨𝐟𝐟𝐦𝐚𝐧 ()

Pavlínka9

USA jako obrovská země má mnoho historických okamžiků a jsem neskutečně ráda, že jsem viděla tento. Skvěle herecky obsazené - jsem ráda, že jsem Redmayne viděla také v jiné roli než doposud - tohle za mě bylo o dost sympatičtější, Cohen byl vynikající a završil to Keaton. Hej, to je tak super film, že i když se chvilku budete orientovat v tom, co se to tam sakra vlastně děje, tak když budete fakt sledovat pozorně - všemu porozumíte, vše Vám zapadne do sebe a budete koukat s otevřenou pusou, jak to skončí. Prolíná "reality" a reality - skvěle použito, na závěr doplnění dalších životních osudů našich postav a všudepřítomná válka ve Vietnamu. Doporučuji :) ()

_DAVE_

Brilantní “kecací” drama vypovídající o stavu tehdejší, - a vlastně i dnešní Ameriky. Cohen konečně v ryze vážné roli. ()

Playman

Aaron Sorkin jede! Vypadá to, že Molly's Game bylo jen drobné klopýtnutí a The Trial of the Chicago 7 je jeho první opravdu skvěle zrežírovaný film. Přišlo mi to docela Spielbergovský, náladou podobný třeba Bridge of Spies. A po The Social Network asi jeho nejlepší scénář. ()

ZeroCZ1233

O tomto projektu jsem neměl ani tušení, jak oficiální, tak mediální propagace se mi vyhnula, o to větší zjevení pro mě Chicagský tribunál je. Scénáře se ujal mistr zkušený ve svých kramflecích, Aaron Sorkin, jenž svým talentem uhranul už v geniální Sociální síti a ani tady nešlápl vedle, ba naopak, napsal jeden z nejlepších snímků roku. Chicagský tribunál si bere na paškál jednu z četných aktivistických událostí konce 60. let proto válce ve Vietnamu, jichž je USA plné a funguje to výborně na všechny diváky. Američanovi to je připomíná zásadní politické části dějin jeho národa, Evropanovi to rozprostírá poutavý příběh, o kterém nic neví (čest výjimkám), tudíž na něho funguje element zvědavosti. Pro oba typy diváků je to vtahující perfektně napsané soudní drama začínající s obsahovým kalibrem těžkým na řešení, jenž by jen tak někdo nemohl zpracovat dobře, ale Aaron Sorkin to využil jako hlavní trumf. Ta zásadní pakárna je četný počet postav, tudíž lidová psychologie diváka má možnost rozehrát se scénáristou hru, jejíž výsledek dopadne tak, že všichni protagonisté získávají dostatečnou péči, aby žádný nebyl navíc, čímž udržuje soudržnost snímku a neničí jeho příběhové cíle, k nimž se je snaží dostat. A tyto silně napsané postavy dostaly i vytříbené herecké představitele, mezi nimiž musím pozdvihnout do nebes Sachu Barona Cohena, jenž tu předvádí herecký kolotoč se nímž jistě přesvědčí o jeho hereckých kvalitách dramatického zabarvení. Tento snímek je ještě ozvláštněn tím, že ho sám Sorkin režíroval a musím uznat, že na jeho estetické schopnosti a formální stylistické řešení plivat také nemůžu. Své krasopisecký kousek natočil velice zdatně, dialogy s převedením do praxe nezchudla na pověstné autorově rytmice a vytáhli stěžejní napětí při soudních jednáních na požadovanou úroveň diváckého zaujetí. Jistý uchazeč o Oscara a než se Sorikův starý parťák Fincher vytasí s Mankem, tak také film roku. Jasných 9/10. ()

hroubek

Opravdu moc hezký film, ve kterém se to krásně sešlo. Špičkové filmařské řemeslo se vším všudy. Krásný filmový zážitek. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

01.03.2021

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)