Portrét manželského svazku začíná v okamžiku, kdy se student práv na Harvardu Oliver Rose, seznámí na aukci uměleckých předmětů se studentkou tělocviku Barbarou. Je z toho velká láska a později téměř ideální manželství. Počáteční zamilovanost se však v běhu všedních dnů a v honbě za kariérou a penězi vytrácí a po sedmnácti letech dospěje do stádia, kdy má Barbara pocit, že pokaždé když vidí svého muže, má chuť ho praštit do obličeje. Není divu, že se rozhodne řešit situaci rozvodem. A protože se ne vždy dokáže ovládnout, stává se rozvodové řízení nesmyslným bojem na život a na smrt. Jejich prostorný dům se stává bitevním polem, kde neplatí žádná pravidla. (oficiálny text distribútora)

betelgeuse

Vynikajícím způsobem vygradovaný příběh manželské krize, který až do konce zůstává černou komedií - aniž by se zvrhnul v pulpovně morbidní frašku - a přitom si uchovává dotek tragiky. Velice přesná studie specifik, směšností a nástrah obou pohlaví. ()

NinadeL

Danny DeVito jako režisér je autorem poněkud chmurným. Jeho filmy jsou výhradně agresivní až za hranici uvěřitelnosti a ačkoli chápu, že dvojice Douglas a Turnerová byla oblíbená, umím si ten stejný příběh převyprávěný někým jiným představit jako mnohem zdařilejší. Navíc nepozoruju žádný zájem přečíst si původní knihu Warrena Adlera či její pokračovaní, což už tedy je vizitkou samo o sobě. ()

Kaka

Zábavný a režijně i scénáristicky poměrně vyzrálý film, což je obzvláště v případě režie velmi překvapivé, neboť herec DeVito neměl v té době moc zkušeností s velkoprodukcí, avšak projektu se zhostil s vervou a nadšením a výsledek tomu odpovídá. Dialogy mezi rodinnými příslušníky jsou vypiplané do detailu a o zábavné scény není nouze. Kathleen Turner mne ani trochu nepřitahuje, ale to je již pouze můj osobní handicap. Douglas zahrál svého klasického kravaťáka opět výtečně. Potěší i drsný konec, který zásadním způsobem odbočuje z hollywoodských nasládlých kolejí. ()

Spiker01

Filmová klasika, která na mě jakožto fanouška Mr. & Mrs. Smith pochopitelně nepůsobila tak novátorsky a subjektivně to na mě působilo jako původně zamýšlená tříhodinovka. Pro Douglasovy fanoušky zřejmě povinnost. PS : ta psí paštika mě teda dorazila... ()

Tyler

Už chápete proč jsou rozvodový právníci tak v balíku :-)?Skvělé výkony třech hlavních představitelů,výborný scénář a proklatě černý humor.Závěrečná scénka "pokusu o smíření" je neodolatelná... ()

viperblade

Velice dobře vybraná ústřední dvojice, skvělá režie, scénář tak promakaný, že nemám výtek a k tomu spousta dobrých hlášek a naschválů navíc.. No, a teď jdu pochcat rybu! ()

castor

Aneb když si manželé po nějakých osmnácti letech zdánlivě šťastného manželství vzájemně vyhlásí válku. Během rozvodového projednávání ale odmítají opustit společný dům a u rozbíjení nádobí to nakonec zdaleka neskončí. Pohřbívání lásky je o to skvostnější, že se děje mezi výtečnými herci a za kamerou téhle sarkastické podívané je Danny DeVito v nejlepší síle. Roseovi jsou možná karikatury, ale vzestup a pád jejich vztahu a zvrácenost jeho konce jsou prvky, kterým divák dokáže svým způsobem porozumět. O to víc je výsledek atraktivnější. V téhle kruté záležitosti ovšem zná válka jen poražených. Laskavá nenávist, výborné dialogy, řada nezapomenutelných scén. Pořád to funguje. ()

MM_Ramone

Danny DeVito je známy predovšetkým ako malý veľký herec. Okrem toho sa však venuje aj produkcii a tiež zopár krát usadol i na režisérsku stoličku. Za vrchol jeho režisérskej kariéry jednoznačne považujem snímok "Vojna Roseovcov" (The War of the Roses), ktorý bol uvedený do kín v roku 1989. Na základe literárnej predlohy spisovateľa Warrena Adlera natočil Danny DeVito srthujúcu vzťahovú drámu. Do hlavných úloh obsadil Michaela Douglasa a Kathleen Turner. Predviedli dychberúci herecký koncert. Príbeh sa sústredí na vzťah manželského páru Roseovcov. Oliver a Barbara sa do seba vášnivo zamilujú, ale po rokoch ich vzájomná láska postupne vychladne a premení sa na číru nenávisť, pohŕdanie a odpor. Ich antipatia sa zvrhne do extrémnej nevraživosti, ktorá vyústi až ku boju, v ktorom ide obom doslova o život. ***** ()

Wacoslav1

Černohumorná pecka která umně balancuje na hranici mezi thrillerem a hodně nekorektní komedií. DeVito jako vypravěč uvede do příběhu a dvojice Douglas, Turnerová může rozehrát svoje ať už srdce nebo kule rvoucí herecký koncerty. Něco je samozřejmě nadsázka něco je, ale zase tak smrtelně vážný až to není pěkný. Každopádně konec je tak nějak očekávatelnej, ono to totiž za týhle konstelace asi ani jinak dopadnout nemůže. Tak jako tak je to další až nepříjemně uvěřitelnej film na téma : nežeňte se!90% ()

gogo76

Neskutočne vydarená vec, ktorá sa dá sledovať opakovane bez toho aby omrzela. Včera som opäť neodolal repríze na tv Prima a keď to tak rátam videl som to asi 4-5 krát. Je to klasika, ktorá rozdáva životné múdra v kritických situáciach, na pokraji psychického šialenstva a často až v životu nebezpečných situáciách. Vydarených hlášok a pamätných scén je tu požehnane, ale to všetko vieme zhrnúť do dvoch základných pravidiel. 1. Súboj so ženou nemôžeš vyhrať, jednoducho ženy sú pomstychtivejšie. 2. Nič také ako civilizovaný rozvod neexistuje. D. DeVito trafil do čierneho. Slobodní a nezadaní ohodnotia 3-4 hviezdami. Ženatí takmer jednohlasne plným počtom. 100%. ()

Amarcord_1

94% - Nevím, do jaké míry točil DeVitto tento film jako nadsázku, a do jaké míry to myslel vážně. A to se mi zde právě líbí. The War of the Roses je výborná a s trochou naivity i poučná zábava. -Naivní je totiž představa, že se v těchto věcech dokážeme poučit z osudů jiných. Film s výborně vystavěnou formou a nadčasovým obsahem. Herecký dvojkoncert Douglase a Turnerové a plno skvělých hlášek... Pro mě rozhodně kultovní film. ()

Phobia

"Je čas pochcat rybu!" Naštěstí jsem vyrůstala v paneláku, kde lustr byl jen 2 a čtvrt metru vysoko, neměli jsme psa, kočku ani auto (natož dvě) a jídlo bylo posvátné, proto se střety mých diametrálně odlišných stvořitelů nesly převážně na vlně výčitek, nadávek a dlouhých období vzájemného ignorování. Idylka! Pak se divte, že se do chomoutu nijak neženu a DVD s "The War of the Roses" jsem věnovala jako svatební dar své skorošvagrové a jejímu novomuži. Na tomhle filmu musím ocenit i to, jak se mi v průběhu let měnil pohled na celý konflikt. Na začátku devadesátých byla Turnerka v mých očích nebetyčná kráva a držela jsem palce Douglasovi. Na přelomu tisíciletí už jsem začínala chápat, co Turnerku vlastně sere, sympatie byly fifty-fifty. Minulý rok už jsem byla více na její straně, ale Douglase mi bylo pořád tak trochu líto. A za dalších 10 let... to už nejspíš sama povýším talíře na dekapitační vrhací náčiní;-). 98% ()

darkrobyk

Jako nejděsivější scéna mě dostala ta s lustrem. Poslední chvíle a tolik nenávisti. Odpuštění se nekoná. Povinná projekce pro budoucí novomanžele - ať ví, do čeho jdou... ()

LiVentura

Člověk si může vychutnant filmový vztah těchto dvou opravdu nepřehlédnutelných filmových tváří s doplněním drobného pana DeVita. :-) ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (viac)