Réžia:
Karel SmyczekScenár:
Alexander KoenigsmarkKamera:
Kristian HynekHrajú:
Jana Preissová, Zlata Adamovská, Boris Rösner, Ivana Chýlková, Svatopluk Beneš, Ladislav Potměšil, Gabriela Wilhelmová, Valentina Thielová, Zdeněk Žák, Bořík Procházka, Petr Popelka (viac)Obsahy(1)
Profesorka, která má na krku padesátku, prožívá krizi v manželství a podléhá únavě z veřejných funkcí. Její stagnující myšlení se střetává s tvořivým talentem studenta Davida Macury. Konflikt vrcholí, když se profesorka zamiluje do Davidova otce. Jakmile zjistí, že Davidův otec, který je vynálezcem, žije vysoko nad obecné poměry a současně neopětuje její cit, v hrdince se probudí závist a agresivita, která posléze přeroste v pozitivní přehodnocení vlastního života. (Česká televize)
(viac)Hrajú
Jana Preissová
Československo
Najlepšie filmy:
Bratři Karamazovi (1981) (divadelný záznam)
Ako dostať otecka do polepšovne (1978) (TV film)
Ako vytrhnúť veľrybe stoličku (1977) (TV film)
Zlata Adamovská
Československo
Najlepšie filmy:
Obecná škola (1991)
Brouk v hlavě (2020) (divadelný záznam)
Brouk v hlavě (2002) (TV film)
Boris Rösner
Československo
Najlepšie filmy:
Hamlet (1986) (divadelný záznam)
Vrchní, prchni! (1980)
Poslední dopis (1973) (TV film)
Ivana Chýlková
Československo
Najlepšie filmy:
Dedičstvo alebo Kurvahošigutntag (1992)
Maska a tvář (2005) (divadelný záznam)
BrainStorm (2008) (TV film)
Svatopluk Beneš
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Dobrý vojak Švejk (1956)
Lucerna (1967) (TV film)
Ladislav Potměšil
Československo
Najlepšie filmy:
Smrť krásnych srncov (1986)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Brouk v hlavě (2002) (TV film)
Gabriela Wilhelmová
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Vrchní, prchni! (1980)
Smrť krásnych srncov (1986)
Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách (1974)
Valentina Thielová
Československo
Najlepšie filmy:
Tichá bolest (1990)
Boxer a smrť (1962)
Sněženky a machři (1982)
Zdeněk Žák
Československo
Najlepšie filmy:
Návštěva z vesmíru (1977) (TV film)
Šťastlivec Sulla (1991) (TV film)
Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce (1980) (TV film)
Bořík Procházka
Československo
Najlepšie filmy:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Slavnosti sněženek (1983)
Hořící keř (2013) (TV film)
Petr Popelka
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Vrchní, prchni! (1980)
Dreyfusova aféra (1994) (seriál)
Vojtěch, řečený sirotek (1989)
Jana Altmannová
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Vrchní, prchni! (1980)
Kolja (1996)
Ludmila Zábršová-Molínová
Československo
Najlepšie filmy:
S Pydlou v zádech (1985) (divadelný záznam)
Myši patria do neba (2021)
BrainStorm (2008) (TV film)
Jan Zadražil
Československo
Najlepšie filmy:
Balada pro banditu (2012) (divadelný záznam)
Nevinné lži (2013) (seriál)
Bludičky (2010) (TV film)
Lucie Benešová
Československo
Najlepšie filmy:
Povodeň (2005) (TV film)
Tři Alberti a slečna Matylda (1994) (TV film)
Blázni a děvčátka (1989)
Helena Gabrielová
Československo
Najlepšie filmy:
Edith Piaf (2007)
Koniec starých čias (1989)
Vážení přátelé, ano (1989)
Václav Chalupa
Československo
Najlepšie filmy:
Obecná škola (1991)
Bedári (1998)
Ztracená brána (2012) (seriál)
Jiří Němeček
Československo
Najlepšie filmy:
Rozčarovaní (1982) (TV film)
Lokis (1986) (TV film)
Waterloo (1967) (TV film)
Miroslav Táborský
Československo
Najlepšie filmy:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelný záznam)
Soudné sestry (2007) (divadelný záznam)
Kolja (1996)
Bořivoj Penc
Československo
Najlepšie filmy:
Dobytí severního pólu (2006) (divadelný záznam)
Záskok (1997) (divadelný záznam)
Dobytí severního pólu (1987) (divadelný záznam)