Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (viac)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

Disk

LEŽ MÁ ROZBITÉ AUTO. Režisér Vojta Kotek to měl zmáknutý a hlavně měl štěstí na parádní casting. Vilhelmová skvělá, Vojta Dyk má charisma až na půdu a Miroslav Krobot je velký Pán i na malém prostoru. K tomu si přidejte odkaz na Pulp Fiction a máte výborný malý televizní film. :) P.S.: Na televizní poměry výborný hudební doprovod. ()

khedy

1. díl (Pod hladinou): Aňa Geislerová patří bezesporu k české herecké špičce a v této povídce to jen potvrdila. Téma mi sice moc nesedlo, čekal bych trochu více nějaké akce a méně zbytečných řečí, ale špatné to rozhodně nebylo. Jsem celkem zvědavej na další díly tohoto cyklu, které dle popisu vypadají hodně zajímavě. 2. díl (Lež má rozbité auto): Ten Dyk je opravdu příjemnej herec a spolu s Vilhelmovou to fungovalo dokonale. Velmi příjemná oddechovka s příjemnými herci, ve všech ohledech zábavnější než první díl tohoto cyklu. Jestli to takhle půjde dál, tak zvedám na 4 hvězdy. 3. díl (Druhý dech): Po třetím dílu už mi nezbývá nic jiného, než jít s hodnocením nahoru. Po celkem pohodové povídce o rozbitém autě na nás vybavili zase něco tak "trochu" depresivního a tentokrát zašli ještě mnohem dál než v případě první povídky. Téma chudoby, dluhů a vším co je s nimi spojené je pro tuto dobu velmi aktuální. A musím říct, že v této povídce se to povedlo zachytit dobře, jen škoda toho "šťastného" konce. Herci byli standartně výborní. Jediné s čím jsem však měl větší problém bylo, že když to celé začalo dostávat ty pravé grády, povídka již byla téměř u konce. Těch 70 minut prostě na některé příběhy nestačí. 4. díl (Hvězdička): Příjemná oddechovka s celkem originální pointou a sympatickými herci. Jen je škoda, že plno věcí zůstalo tak nějak nedořešených či neobjasněných. Měl jsem podobný problém jako u předchozí povídky, v momentu když to začlo být nejvíc zajímavé se již příběh blížil ke svému konci. ()

6thSun

I.SÉRIE: POD HLADINOU: 70% LEŽ MÁ ROZBITÉ AUTO: 75% DRUHÝ DECH: 40% HVĚZDIČKA: 10% KLUKOVINA: 70% CHROMOZOM: 65% ČISTÁ PRÁCE: 75% BYL LÁSKY ČAS: 40% //////////////////// II. SÉRIE: ZRÁDCE: 75% VEDLEJŠÍ PŘÍZNAKY: 60% NA DNĚ SKLENIČKY: 65% HRA: 35% ()

Sandiego

Pod hladinou - 7/10 - Alice Nellis si pro cyklus opět zvolila komplex pro ni bytostných témat (problematika mateřství, vztah matka-dcera, partnerská krize), avšak konečně se ji po dvojici kvalitativně nevyrovnaných filmů podařilo vytvořit dobře vystavěné drama s pevnými základy v přesvědčivé psychologii hlavní postavy. Na nevelké ploše je plasticky vykresleno její mnohostranné směřování ke krizi, zajímavém způsoby sledovány možné kořeny její nerozhodnosti a ulpění na mrtvém bodě. I když si přiběh neodpustí tradiční řešení situace ve formě milostného trojúhelníku, nakonec nové vztahy dovádí k rafinovanému a kondenzovanému vyvrcholení, po němž následuje opravdu hořká tečka. Nejlepší momenty jsou ale připraveny pro Aňu Geislerovou a Danielu Kolářovou, které si k sobě jako matka s dcerou musí opět nacházet cestu, v menších, dobře napsaných rolích velmi sympaticky působí Ester Geislerová a Sabina Remundová. Pod hladinou je solidním televizním dramatem, kterému sice chybí výjimečné okamžiky a vypomáhá si melodramatickým modelem, čímž nejde úplně na dřeň, ale i tak ztvárnění tématu neztrácí až do konce na působivosti. Kéž by takto poctivé komorní příběhy byly standartem dramatické tvorby ČT, ale prozatím stačí doufat, že celý cyklus nebude trpět přílišnými výkyvy v kvalitě ()

Deimos

1.Pod hladinou: Zajisté potěší civilní projev Ani Geislerové a Romana Luknára, potěší i účast Daniely Kolářové. Téma mě ovšem tolik neoslovilo (je pochopitelně cílené na jiné diváky než jsem já). Zároveň mě pomalé tempo vyprávění skoro ukolébalo, chtělo by to větší dějovou dynamiku.***Celkem 40%***/// 2.Lež má rozbité auto: Lépe se na to dívá. Nálada snímku mi byla příjemná. Herecký projev (Vojta Dyk a Tatiana Vilhelmová) byl přirozený. Lež na které to stálo byla opravdu nevinná, takže to byla ve výsledku předem nalajnovaná romantika. A tu můžu.***Celkem 75%***/// 3.Druhý dech: Velmi silný příběh, mě osobně hodně blízký, který se mi prozatím naštěstí ani z 10ti procent nevyplnil, ale potkat to může každého z nás. A to se ani nemusí jednat o takové peníze, dopad je vždy stejný. Já bych to jen na místě hlavního hrdiny nenechal zajít tak daleko, ale v tomto případě šlo především o demonstraci, která je naprosto přesvědčivá a měla by být i poučná.***Celkem 95%***/// 4.Hvězdička: Námět je zajímavý. Obsazení Terezky slibovalo hodně. Nakonec ale nemá tolik prostoru a objeví se až později. Hostující Vojta Kotek hrající jako že sama sebe je zajímavý nápad. Nicméně celý příběh je docela zbytečný. Ničím nepřekvapí a není ani podle mě správně a dostatečně ukončený. Všímám si na těchto příbězích že prostor je věnován vícero postavám, což mi určitě nevadí. Michal Suchánek hraje dobře. Tereza Brodská naopak není moc příjemná, ale to je dáno postavou, kterou hraje. Shrnuto a podtrženo mi to ale nic nedalo.***Celkem 55%***/// 5.Klukovina: Tohle je zase trochu jiná káva a jiný příběh. Rozhodně ne tak nevinný jak název napovídá. Navíc je mi příběh bližší, protože otec je učitel. Poukazuje na to že stát se to může komukoliv a následky, přesto že to zpočátku může být opravdu jen "klukovina" jsou nedozírné. Marek Taclík je ve své roli excelentní a uvěřitelný. Podobně uvěřitelně a logicky se chovají další postavy (ředitelka, někteří rodiče). Na druhou stranu si myslím že měl zbytečně moc prostoru Pavel Liška. On a jeho rodina skoro vydali na druhou dějovou linii. Přesto se mi to líbilo a škoda toho pootevřeného konce.***Celkem 80%***/// 6.Chromozom: Ani tahle epizoda nebyla špatná. Tereza Brodská hraje tentokrát příjemně civilně, děj vás udrží v pozornosti. Jediný problém by mohl být v tom že tohle téma je mi hodně vzdálené.***Celkem 65%***/// 7.čistá práce: Snad až na jednu výjimku se v obsazení nenašla známější tvář a ty co znám od vidění nepočítám, takže si tvůrci museli vystačit s námětem a se scénářem, který v celém kontextu vyzní značně naprázdno. Hlavní postavě budete fandit, protože to má v hlavně srovnaný, přesto ho čeká nelehký boj, který možná nemůže vyhrát. Samotný závěr kdy už by vás i docela zajímalo jak to dopadne pouze naznačí a příběh utne, což mě velice mrzí. Mám rád happyendy a tady jsem se ho nedočkal.***Celkem 30%***/// 8.Byl lásky čas: Poslední epizoda v řadě Nevinných lží, kde tentokrát jsem tu lež ani nenašel, protože je skrytá v duši jedné představitelky. Děj se rozjíždí velice pomalu. Až zjistíte o co jde, tak přijdete taky na to že je hodně předvídatelný. Jako pěst na oko působilo i rozložení rolí, kdy jste všem představitelkám jejich věkový rozdíl nevěřili. "Janžurka" sice může za čas hrát staré báby, ale tady to působilo jako by neměly do role žádnou představitelku ve věku 75-85 let. (Např. Květa Fialová, Nina Divíšková, Jana Stepánková...) Přesto díky herečkám a hudebnímu podtextu to vyznělo mile a příjemně, trošku i komediálně, takže jsem si všechny tři v jednom filmu užil.***Celkem 60***/// Shrnutí: Těžko se to dá hodnotit jako celek. Jednotlivé filmy jsou jako na houpačce. Záleží na režijním stylu, který byl skoro pokaždé jiný, přesto že v rámci jednoho cyklu, záleží na příběhu jestli vás osloví. Záleží na tom jak jsou vám postavy blízké a tady si troufám tvrdit že je největší síla celého cyklu. Herectví většiny zainteresovaných je přirozené, civilní a uvěřitelné. Stačilo by jen kdyby délka některých epizod byla o 20 minut větší a bylo by to téměř bez výhrad. () (menej) (viac)

• V epizodě zazní rapové skladby „Kata-Strofy“ a „Verbální atentát“ od skupiny Prago Union. (Nick321)
  • Natáčelo se na Základní škole Dědina na Praze 6. (Billie777)