Bella Swanová bola vždy trochu iná. Keď sa jej mama znovu vydala, Bella sa rozhodla zblížiť so svojím otcom a nasťahovala sa k nemu do malého daždivého mestečka Forks, neočakávala však, že sa jej život zmení. Na prvej hodine v novej škole si k nej prisadne tajomný a očarujúci Edward Cullen (Robert Pattinson), chalan, ktorý je iný ako všetci, ktorých doteraz stretla. V škole sa o ňom šíria zvláštne zvesti, rovnako tak o jeho súrodencoch, s ktorými vždy sedáva osamotený pri jednom stole v školskej jedálni. Aj napriek varovaniu kamarátov, Edward neskutočne Bellu priťahuje a snívajú sa jej o ňom sny. Postupne začne mať však podozrenie, že Edward nie je úplne obyčajný chalan a skrýva veľké tajomstvo... (TV JOJ)

eLeR

Príbeh určený pre tínedžerky a pre ľudí, ktorí potrebujú vypnúť. Týka sa to aj knihy, a aj filmu. V tejto časti je pár vydarených scén a viac ako pár nevydarených scén. Filter cez ktorý prehnali film sa mi páčil, triky boli otrasné, o hereckých výkonoch radšej pomlčím. Čo bolo geniálne je soundtrack, mám ho v aute .. naozaj skvelé skladby. ()

Chrustyn

Megaúspěšná teen romantická fantasy, která pobláznila všechny náctileté slečinky překvapivě není tak špatná jak by se mohlo na první pohled zdát. Docela slušně jsem se bavil a dvě hodiny této naivní báchorky jsem přežil ve zdraví. Hlavní zásluhu na celkové kvalitě mají především slušní herci, kde převážně Kristen Stewart hraje velice uvěřitelně a je tak nějak akorát krásná a sympatická narozdíl od jejího hereckého partnera. Temnější vizuální kabátek už je jen třešničkou na dortu a filmu rozhodně prospívá. ()

SeBig

Tak tohle je ta největší slátanina pro pubertální emo holčičky...v obsazení samý gejové a herci co neumějí hrát..příběh taky na houby zachranuje to ten závěrečný konec za to dvě ale jinak herci odporní jsem znechucen ()

klerik

Počkal som cca tri roky od premiéry a konečne som zistil, prečo tento film zbožňujú i nenávidia. Nuž, natočené to ani nie je zle, ani obsadené a zahrané to nie je zle. Aj stredoškolská romantika celkom ušla. Ale je to absolútne o ničom. Ako jedna epizóda UPÍRICH DENNÍKOV by to ušlo, ako celovečerák celkom prúser. Keby to malo o polhodinu menej, ešte by som uvažoval nad tromi hviezdami, ale pri takmer dvojhodinovej minutáži, je tam priveľa nudy... ()

Larrysbride

Hloupost. Blbost. Tupost. Takovýmito slovy by se vskutku dalo popsat Stmívání. Těžko říct, jak se někomu mohlo podařit z tak nádherné knížky stvořit takovouto hovadinu, ale stalo se. A ne, že bych se nesnažila pochopit, co na tom lidi vidí. Poprvé jsem v kině usla, přesto jsem dala Stmívání druhou šanci - abych z kina po půl hodině odešla. Potřetí jsem si půjčila DVD - abych jej vypla. Jediným plus je snad jen vynikající soundtrack a výborně provedená baseballová scéna. Tím to však začíná i končí. ()

bassator

Tento film je pro mne největší překvapení roku. Čekal jsem nějaký Underworld nebo podobný styl filmu, ale tohle mě dostalo. To byl zcela úchvatný film se skvělými výkony obou hlavních hrdinů. Edward byl úžasně tajemný a Bella neskutečně milá. Před pár dny jsem viděl film Mluv právě s Kristen Stewart a to je opravdu skvělá herečka, hned ji musím přidat do mé top. Vidím v ní velkou budoucí hvězdu... - 14. 1. 2009 - kino CineStar - Hradec Králové - 90% ()

korbitch22

asi mi na starý kolena sračkovatí mozek.ale mě se to normálně líbilo.když jsem tu asi před rokem psal recenzi,tak jsem byl nasranej,protože jsem do kina šel na horor a viděl strašnou romantiku...no a když jsem si před týdnem kupoval dvd,tak jsem prostě věděl co mě čeká a když jsem se na to podíval...musim uznat,že jsem podlehl fenoménu stmívání:-)skvěle rozehraná romantická pohádka,okořeněná o upíry,na kterou se hezky kouká,protože takhle veliká a silná láska,v reálném světě bohužel neexistuje,skvělé však na tom je,že hercům to zcela bez problému baštíte.nádherná kristen stewart je pastvou pro oči.ve filmu mě nasrali opravdu dvě,nebo tři scénky,které byli vyhrocené až moc do extrému,ale ty se dají odpustit díky skvělému finále,nebo například scéna,kdy jde bella do domu plnýho upíru a úplně v klidu se snaží zapadnout,jako by se nechumelilo....:-)jako bonus ve filmu hraje skvělý edi gathegi.Prostě zábavná pubertální lovestory s blejskavým upírkem, která ztratila kouzlo v dalších, mnohem příšernějších pokračováních 65%. ()

Jirka_Šč

Začněme, že dobrovolně bych si to nekoupil, ale dcera to přitáhla. Pokračujme, že to není tak hrozné, jak jsem čekal. Dodejme, že nesouhlasím s lidmi, kteří v těchto komentářích píší, že jim připadají herecké výkony špatné nebo nevěrohodné. Já jim věřil dost. A to je problém. Pointa příběhu je totiž podle mého názoru zvrácená. Dívka masochisticky přitahovaná a zamilovaná do úpíra je jedinec tak zřídkavě se vyskytující, že se nedivím, že se mu dosud beletrie vyhýbala. Je reálný předpoklad, že každá žena takto sebedestruktivně milující dopadne zle. A to ani nemusí být její vyvolený úpír. Stačí narkoman. Intenzivně doufám, že si z Belly nebudou brát současné mladé dívky příklad. Kdybych měl hodnotit pouze zápetku, byly by to dvě hvězdičky a to bych ještě filmu fandil. Proč dávám tedy tři? Protože film je docela zajímavý v okamžiku, kdy se dostáváme mezi úpíry. Protože si nemohu pomoci, ale zase takový shit to není. A protože intenzivně doufám, že konec tohoto všeho bude alespoň trochu smysluplný a logický. ■ P.S. S láskou jsem zavzpomínal na Noční hlídku. Nechtěl jsem, ale asi si ji koupím DVD :). ()

mat.ilda

Nedá se říci, že bych se teenagerovským filmům nějak bránila, některé mám dokonce oblíbené, ale Stmívání do nich pravděpodobně patřit nikdy nebude, nechytil mě námět, zpracování, herci, a v mysli mně vyvstávala podobnost s dnes už břečkovitou Modrou lagunou, nejspíš pro to chytlavé nic, na které se tak dobře lapají náctileté dívenky, nebo jejich sentimentální matinky. ()

heyda

Film, do kterého se z nějakého zvláštního důvodu zamilovaly miliony mladých holek včetně mé sestry, mě tolik nedostal. Jediné co bych vypíchl je práce s kamerou a potažmo i navozená atmosféra. Samotný příběh je dost přitažený za vlasy a ani není moc romantický. Je takový divný. Jsem docela zvědavej na pokračování, protože z tohoto úvodního snímku mám hodně rozporuplné pocity. ()

Stanislaus

Tak takhle začal jeden z největších současných teenagerovských fenoménů, kde si své najdou hlavně náctileté dívky milující bledé tváře. Stmívání je směs různorodého klišé, a ikdyž děj chvílemi tlačí na pilu, tak rázem v další scéně povolí. Je to sice neuvěřitelný cukrkandl na bázi HSM, ale mě se to celkem i líbilo. Hlavně baseball na upírský způsob. Zkrátka první díl horečky Twilight, který je oproti dalším svým pokračováním ještě na vyšší laťce. ()

lillien

Všechny díly ságy nejsou vlastně o ničem jiném, než o rozhodování Belly, zda se vyspí s upírem, nebo vlkem. V tomto směru úplně chápu její umučený výraz, který se táhne napříč celým tvajlajtem. Rozhodovat se mezi gayem a chlápkem, co vás při sexu pravděpodobně rozdrtí a ještě aby si s ním do postele bral člověk termo prádlo, tomu teda říkám romantika.. ()

Darneth

Vampýrská telenovela pro celou rodinu, která pije krev lidem se zdravým rozumem a těm slabším našeptává o třpytivé kráse hrudi Edy Cullena (kam se hrabe zatuchlý Dracula že). Pro nás nepochopitelné, pro teen modla 21. století. Pokládám si otázku, zda byla autorka tak smyslů zbavená, neukojena dostatečně manželem, tudíž odráží svůj skrytý apetit exotické lásky do předlohy? Režisérka asi stejné touhy bere všemi deseti toto zdeformované téma pod klapku, davy vykulených fanynek šílí, lepí si na zeď plakáty chudáka Roba Pattinsona a náhle poslouchají Muse. Za romantický piknik s upírem na louce poseté bílým by si nechali koleno vrtat. Řekne mi kdokoli, co je sakryš na tom všem ineteresujícího? Beru však v úvahu, že to mohlo být i horší. ()

sharky

Já celkem věřím, že si z toho trináctileté holky ucvrnkávají do kalhotek. Napadá mě jediné slovo Laciné. Stmívání je film plný těch nejjednodušších kliše, které zajístí že tahle věková skupina naplní kina a také zajistí že málo komu staršímu se to bude líbit. Ještě mě napadají další dvě slova: smrtí nuda - veškerý děj by vydal tak na 15 minut filmu, první hodina je neskutečně natahovaná. Informace, že v USA mají pěkné smrky je mi známa, není třeba kvůli ní plýtvat filmový materiál dlouhými minutami na záběry stromů. V scénáři není vůbec nic originálního, děj je banální, dialogy jsou naprosto dementní. Stejně dementní je i rádoby cool slizký vybledlý look upírské rodiny a přestylizovaná kamera, která definitivně ničí poslední zbytky koukatelnosti filmu. Rozhodně tento film nedoporučuju nikomu, kdo u nich rád přemýšlí. V mym životě jsou asi tři filmy ktery jsem nedodoukal, z ucty k tvurcum to nedelam ,ale tady jsem s tim pokusenim hodne vazne bojoval, kdyz se ve filmu nic nedeje, tak se tomu tezko oddolava. Jsou filmy, ktery jsou tak blby az jsou vtipny, tenhle je bohuzel jen blbej. (jedna hvezdicka za hlavni hrdinku) ()

Pejpr

Zamilovaný upír. Těmito dvěma slovy by se dal popsat celý film. Začátek byl celkem zajímavý, kdy se superhrdinovy schopnosti teprve objevovaly, ale čím víc jsem začal poznávat Edwarda Cullena a každou minutu slýchávat jeho fňukání, že musí žrát jenom zeleninu, tím víc se mi zdál film stupidnější. ()

Flakotaso

Vlastně téměř totožné jako pozdější Hardwickové Červená Karkulka. S tím rozdílem, že tady je o něco lepší hudba a Kristen Stewart je oproti vykulené Amandě Seyfried aspoň trochu sexy. Na druhou stranu se na účet filmu člověk docela dobře pobaví, dostal mě třeba nástup Pattinsona na scénu - zpomalený záběr, bílý ksicht, nabarvené obočí, žluté oči, rudé rty a hláška "He is totally gorgeous!" ()

poz3n

Jednu věc tomuhle filmu neodpustim. Udělal z Muse to, co sou teď, a to se mi vůbec nelíbí. Co se týče filmu samotnýho, seru na to přiklánění se k jedný straně, jestli to je mocinky úžasný, nebo jestli je to sračka o upírech. Mně se to líbilo, má to svojí atmosféru, kterou drží hodně dobrej soundtrack Cartera Burwella a romantika v tom je a rozhodně mi nevadí. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)