Prekliaty ostrov

• Česko Prokletý ostrov (viac)

Je rok 1954 a USA, ktoré sa stále celkom nespamätali z 2. svetovej vojny, sú ovládané paranojou a protikomunistickou hystériou. Detektív Teddy Daniels (Di Caprio) a jeho kolega  Chuck (Mark Ruffalo) prichádzajú na ostrov pátrať po šialenej vrahyni, ktorá zmizla zo svojej cely v psychiatrickej liečebni. Daniels je vojnový veterán, ktorý stále spomína na prežitú traumu a na dôvažok sa musí vyrovnať i so smrťou manželky. Ako skúsený detektív však rýchlo vycíti, že na ostrove nie je niečo v poriadku... (STV)

Aven

Po dlouhé době film, který donutí diváka přemýšlet. Na jednu stranu mě štve, že konec je nejednoznačný, na stranu druhou mě donutil otevřít hubu až na zem a to už se žádnému filmu dost dlouho nepovedlo. ()

sochy.zirafka

Nebudu vynášet do nebe herecké mistrovství DiCapria (právě jsem to asi udělal), nebudu se rozplývat nad výborně zpracovanou zvukovou a hudební stránkou filmu (eh...), a už vůbec neřeknu, že temné a tajemné prostředí ostrova s mírně vyšinutým obyvatelstvem mi nahánělo po celou dobu husí kůži. (Neřeknu!) Raději neřeknu vůbec nic! (Ani 80%, to už vůbec ne.) ()

dANo

Silná káva, ktorú som síce očakával, ale aj napriek tomu som bol milo prekvapený... Scenár (v rámci žánru) je ozaj nadpriemerný, čo zaručuje, že si tento film s radosťou pozriem aspoň ešte raz. ()

Ceres

Perfektní Scorsese a Di Caprio, který zraje jako víno, podal dokonalý výkon v tomhle snímku. Celou dobu jsem se nemohl od filmu odtrhnout a sledoval ho jedním dechem. Atmosféra, herecké výkony, režie, kamera, děj a závěr - úžasné. Strhující podívaná. 95% ()

Midori_Mike

Shutter Island řadím mezi nejpropracovanější filmy, jaké jsem kdy viděl. Tudíž nemám co vytknout... Tohle je tzv. kompletní dokonalost, neboli jsem z toho totálně odvařený. Soundtrack mě velice chytil za srdce a stejně tak osud hlavní postavy filmu, kterou ztvárnil Leonardo di Caprio. Miluju filmy, které člověka dostanou v poslední vteřině. A teď nechci nikoho urazit, ale ti, kdo tady píší, že pointu filmu pochopili už v půlce filmu, jsou pro mě lidi, kteří pravou pointu filmu zřejmě nepochopili vůbec... tohleto ve svém komentáři nejlépe vystihl Golfista. Nejzdařilejší komentář k filmu, co jsem snad zatím kdy četl. I když si do posledního okamžiku myslíte, že jste všechno prokoukli, konec by vám stejně měl vyrazit dech, pokud si dokonale uvědomíte, co se stalo (Pozn. když říkám dokonale, myslím opravdu dokonale. Chce to nejlíp několikeré přehrání scény). Pro mě absolutní filmová špička ()

SkyHawk

Cítil jsem úžasný pocit, když jsem vyšel ven z promítacího sálu po této projekci. A ten pocit se držel ještě dlouho po tom. To skvělé vyvrcholení bylo strůjcem těch pocitů. Super pointa. Závěr, kde člověk nevěděl čemu věřit. Druhá projekce, ale už zdaleka není taková. Jiný pohled na celý sled událostí není tak struhující, címž jsem snížil i hranici svého hodnocení. ()

Andreas83

Zajímavá atmosféra která vás postupem času bude víc a víc vtahovat do děje. Napětí graduje opravdu slušně a je skvěle podkreslené hudbou. Přiznám se že občas mě to trochu mátlo ale i tak jsem si to skvěle užíval. ()

Narya89

V poslední době opravdu oceňuju nečitelnost filmu, což tady, kde jsem asi desetkrát změnila názor co vlastně je reálné a co ne (podobně jako v Inception), plati určitě. Plus skvělá tíživá atmosféra dělá z celého filmu jedno z nejzajímavějších dramat, co jsem kdy viděla. ()

lucascus

Zajímavý příběhový zvrat, bezvadně posazení postavy Bena Kingsleyho, který ji ztvárnil dokonale - do poslední chvíle jsem si myslel, že hraje opět sviňáka, ale spletl jsem se... ()

Kicune

Paranoidní atmosféra, nervy řezající hudba, nejasnost mezi realitou, snem a vidinami. Divák neví, komu z postav fandit, komu věřit, koho podezřívat. A to jsem čekala úplně obyčejnou detektivku. ()

Petr23

Kvalitní hororový thriller s kvalitním hereckým obsazením a skvělou atmosférou. Jeden z nejlepších filmů co jsem za poslední dobu viděl. ()

harryy

Prekliaty ostrov je krásnym príkladom klasického thrilleru respektíve v istých okamihoch až psychologického hororu záleží však na uhle pohľadu.Pochmúrne počasie, mysteriózne postavy, tajomné miesta, blikajúce svetla, náhle odhalenia, kvalitný strih, podivné zvuky, nervy drásajúca hudba.To všetko použité v správnom pomere vytvára vynikajúcu atmosféru, ktorá znamenite pasuje k príbehu filmu.Prekliaty Ostrov vytvára pre diváka mimoriadny zážitok, umocnený režisérskym majstrovstvom pri budovaní tej správnej atmosféry. 99% ()

Sany33

Jediná vec čo sa dá k príbehu filmu povedať bez spoilerovania je, že v ňom hrá Leonardo a kopa skvelých hercov a začiatok filmu sa odohráva na mori, na ktorom sa plaví loď na tajomný ostrov. Príbeh celého filmu má vynikajúcu tajomnú pointu, presne tak ako to mám rád a prichádza k postupnej gradácií až absolútnemu vyvrcholeniu. Aj keď ja som od začiatku tvrdil, že viem presne ako to skončí, nikto mi nechcel veriť. Vynikajúca dráma, perfektný thriller a čo to mystické ale na druhú stranu úplne reálne. Mne sa film veľmi páčil a ani sekundu ma nenudil a aj pre to mu dávam vysoké hodnotenie 92%. ()

romajz15

Opravdu velmi výjmečný film, který i přes počáteční nesouvislosti či složitosti stojí za to, dokoukat do konce. Konec samotný je naprosto bombastický a vůbec jsem ho nečekal. Pokud se vám líbilo "překvapení" v Ti druzí nebo v Nevědomí, tak se vám tohle bude líbit také. ()

mab

Místy překombinované. Film má dvojí možné vyznění - 1. jde o příběh o psychicky nemocném muži, kterého se lékaři snaží dostat do reality, už se jim to párkrát podařilo, ale on se nakonec vždy restartuje zpět do bludu, 2. jde o promyšlený komplot na hlavního hrdinu agenta vyšetřovatele ze strany vedení ústavu spolu s jeho zlotřilým parťákem. Těžko říci, co Scorsese zamýšlel, ale kloním se k tomu druhému vyznění. ()

zigíš

tvorba dennise lehana má podobný syžet dielo od diela. Vždy sa jedná o ambicióznu detektívku (povedzme s presahom) ktorej ale v závere citelne dochádza dych, pointa potom vyšumí do prázdna (viď mystic river, gone baby gone). Ale shutter island je hlavne o scorsesem a pri tých pár negatívach nám stále (minimálne po formálnej stránke) zostáva štýlový klenot a dobovka jak víno... P.S. flashbacky obyčajne nemusím, v tomto prípade sú však nie len dejotvorné, ale za podpory znepokojivých dishármónií gyorgy ligetiho aj setsakra atmosférické ()

ghatos

1) Tohle není horor. Nemá to ani hororové prvky - je to psychodrama. 2) Celý koncept je dost neoriginální - vlastně je to obšlehnuté. Film si pohrává s myslí diváka. Existují vypilovanější snímky kolonky "mindfuck movie" 3) Pozitivem je první polovina Prokletého ostrova. Potěšil také úplný závěr (nemyslím tím "šokující odhalení"). 4) Jestli se zde pohybuje hodnocení na úrovni přes 80%, tak lidé ztratili soudnost vyhodnotit, co je kvalitní a podléhají masovým trendům nadhodnocování. 5) Celkově je to 65%. ()

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita, Prokletý ostrov a Vlk z Wall Street. Pětice společných filmů Leonarda DiCapria a Martina Scorseseho je impozantním odkazem, který se již brzy rozšíří o šestý… (viac)

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Dennis Lehane je jeden z mála spisovatelů, kteří se nemůžou stěžovat na filmové adaptace svých knih. Filmy jako Sbohem, baby, Tajemná řeka nebo Prokletý ostrov byly úspěšné komerčně i u kritiků.… (viac)

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Povídka klasika žánru Edgara Allana Poea se stala základem pro „dobový psychologický thriller" Eliza Graves, který měl původně režírovat paranormálně aktivní Oren Peli, ale nedávno jej převzal Brad… (viac)

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

To samozřejmě vyvolá spoustu spekulací o podílu Jamese Camerona na pátém pokračování ságy, kterou před téměř třiceti lety odstartoval. Teď ale fakta: produkční společnost Annapurna Films, která před… (viac)