Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

Pompeius

Z braku film neupleteš. Legrační na tom je, jak by DC moc chtěli rejžovat jako Marvel, ale ten lépe a hlavně včasněji zabrnkal na diváckou strunu a DC se jen zadýchaně snaží dokázat, že má v zásobě taky spoustu přihlouplých postaviček v pláštěnkách. Snyderův Director's Cut to trochu vylepšil, ale ve výsledku to pořád znamenalo jen více pláštěněk... ()

VelkyMrB

Ta originalita. Ten potenciál. Ti týpci v elasťácích. Ten nepřemožitelný nepřítel. Ten nečekaný závěr. No prostě podívaná, ze které si budete sbírat bradu ze země a budete žasnout celou cestu domů z kina aké mištrovšké dělo jste to viděly. ()

justice20

Další digi bordel bez příběhu. Od Snydera se ani nic víc čekat nedá. Lépe by WB udělalo, kdyby vynaložené peníze na výrobu filmu dalo na charitu. ()

cpt.obvious

Jedna hvězda je maximum co si tento pokus o film zaslouží. Zbytečně prodlužovaný začátek, nic neříkající mnohdy na sebe nenavazující scény a celkově obrovská nuda. Za celou dobu mě pobavily asi 3 vtipné momenty. A to mám Marvelovky celkem rád jen mi přijde, že už se snaží téma vyždímat za každou cenu... ()

luken2000

Veľmi mi to pripomína Avengers : Age Of Ultron, čo nie je zas až taká hrôza, avšak očakával som ešte o čosi niečo iné. Ťažko popísať, akcia super, efekty podstatne lepšie ako z trailerov, humor značne marvelovský, ale beriem. Rozhodne lepšie a kompaktnejšie ako BvS čo je pre mňa veľké plus ()

varec15

Do kina jsem po shlédnutí všech trailerů přicházel poměrně skeptický a s obavami, že se bude jednat o další dig. bordel. Jenomže digitální bordel se nekoná a naopak to vypadá, že Batman vs Superman je definitivně zapomenut a DC se rozjíždí tím směrem, na který jsme tak dlouho čekali. JC mě od první minuty pohltila a dvouhodinová stopáž utekla jako voda. Tempo je opravdu rychlé, má spád a především první hodina filmu je opravdu skvělá. Hlavní záporák Steppenwolf, je spíše taková předzvěst něčeho většího co ještě v budoucnu přijde a trošku mě chybělo nějaké vysvětlení jeho motivace proč dělá, to co dělá atd. Ale když si tenhle fakt odmyslím, tak jako zaporák pro Justice league funguje dobře a je dostatečně zajimavý. Co se týče samotných protagonistů a členů ligy spravedlnosti, tak zde jsem osobně měl pouze trochu problém s Cyborgem, jehož CGI oblek který v kombinaci s hercovou tváří působil zvláštně a místama aż komicky uměle.... Jinak celkový vizuál ze kterého jsem měl největší strach, je naopak jednou z předností filmu a ačkoli se na CGI opět nešetřilo, tak jž nepůsobí tak kýčovitě jako napřiklad v B vs S. Film se zkrátka povedl a ačkoliv není pro každého a věřím, že kritici si na něm (znovu) smlsnou, tak pro fanoušky komiksů je to povinnost. 4,5 z 5 (viděno v kině) ()

srotak

To jak chytne Superman netopýra za držku už jsme viděli, ženskou co by ti nakopala zadek že už se nevzbudíš a mezi tím by vyhrála Miss Galaxie už taky, "nevážnej" flash a rocker aquaman se povedli. Čert vem duchaplný recenze, prostě to sype už od samého začátku, kdo by čekal srdce rvoucí scény ze života hrdinů tak se moc nedočká, prostě zelená krev mimozemšťanů cáká 3/4 filmu ale ničemu to nevadí. Film má dobrý tempo a ty dvě hodiny mi uběhly jako nic. Za mě 4/5 a budu se těšit na druhý díl. ()

RebeccaLynn

Ani ze solidarity s Benem Affleckem nemůžu dát víc jak 2 hvězdičky. Překombinované (tvůrci se příliš snažili zaujmout či ohromit), nepřineslo to nic nového, jen spoustu efektů bez pořádného příběhu. ()

ArchAngel_

Na poměry DC filmů velmi velmi dobré, dokonce vtipné a není to úplně postavené na hlavu. Film drží pohromadě, vizuálně je naprosto úžasný, zpomalené ostré záběry jsou dechberoucí …. Bohužel je tu Marvel, který jim to prostě „kazí“. Aktuální třetí Thor je výrazně zábavnější jako komiksový film. DC má problém i s hrdiny … Superman je dobře obsazený, jenže je příliš jednoduchý a především ve srovnání se všemi ostatními (přáteli i nepřáteli) extrémně silný. Batman je dobře obsazený, jenže je to jen člověk. Překvapil (pozitivně) Cyborg ve filmu, ale vlastní film určitě neutáhne. Filmový Flash není úplně špatný, ale současný seriálový je mnohem lepší a propracovanější. Aquamen je prostě divný a moc tam nezapadá. No a pak je tady Wonder Woman …. Zajímavostí postavy, vystupováním a celkovým dojmem + herecky k tomu strká Gal Gadot prostě všechny ostatní do kapsy a výrazně zastiňuje všechny ve filmu a to jí drželi zpátky a mimo záběry jak jen bylo možné. Zkrátka je to DC, velmi dobrý film na jeho poměry, drží pohromadě, ale těch 300 milionů dolarů co stál na tom moc není vidět. Marvel to má rozjeté mnohem lépe. Každopádně potenciál na další zajímavé pokračování to má, ale musí si hýčkat svou „svatou trojici“ WW+S+B, ostatní charaktery jsou slabé, vlastní film neutáhnou a pokud jej budou chtít udělat, tak to nejspíše nebude nic moc. Dokonce současná seriálová podoba Flash, Arow a hlavně aktuální řada SuperGirl je v mnohém lepší, než co zatím předvádí DC ve svých filmech …. Takže za mě dobrý film, nenudí, vizuálně nadchne, na Gal Gadot kouká většina kina s otevřenou pusou (a nikoliv jen mužská část) kdykoliv se objeví na scéně a její postava táhne film v akčních scénách (její jsou zdaleka nejlepší). Přidávám filmu kladné hodnocení za vtipné okamžiky (výměna režiséra se vyplatila), takže 75% si to určitě zaslouží. ()

HSGID

Tak pre mňa osobne taká paráda ako bol aj Man of Steel. Nechápem ako môže niekto napísať, že je to rovnako chaotické ako bol BvS, keďže to bol pre mňa totálny odpad ale za to toto bolo opäť mega a aj keď som fanda Marvel toto nemôžem snimi porovnávať keďže Marvel je vlastna kategória. DC sa podľa mňa nádherné predviedlo ako sa predviedlo aj s Man of Steel a rozhodne neľutujem, že som išiel do kina a silno verím, že ešte párkrát na to pôjdem :) A potom čo tu podaktorí písali som si myslel, že to bude tak hrozne ako BvS ()

Kumbik

Moc často se nestává, že když se rozhodnu jít do kina, tak nakonec odcházím s pocitem zklamanosti. U Justice League jsem to takhle rozhodně měl. Jde opravdu vidět jak DC obrovsky ztrací nad Marvelem. Marvel jednoznačně má zajímavější postavy a rozhodně lepší scénář. Rádoby vtipný Flash mě opravdu nezaujal. DC opravdu prohrává, jelikož i strádá roky, které měl Marvel navíc, proto z toho nakonec vznikají takové patlaniny. Konec komentovat nebudu... Z toho opravdu nemůžu do teďka, jak to bylo trapný. Asi nejvíce ubohé bylo, když si na parkovišti nechali hrdinové ukrást Mother Box, to jsem se ze srdce zasmál, protože to bylo fakt k smíchu. Batman s Flashem mi ze začátku připomínali Ironmana se Spidermanem, že by náhoda? Nemyslím si. Postavy mě moc nezaujaly, takže žádně citové vydírání tam opravdu není. Abych nebyl tolik skeptický, tak jedna scéna pobavila, když Aquaman měl proslov před finální bitvou, to docela ušlo, no. Suicide Squad byl snad jediný film, který za poslední dobu od DC aspoň ušel, každopádně Batman docela nudí, když je oproti dalším superhrdinům úplná nula. Batman je opravdu zajímavější jako samostatný celek, důkazem jsou filmy od Nolana, které sice nejsou tolik komiksové, ale rozhodně nezklamou a zaujmou, ale pravda je, že Nolan je opravdu někde jinde... Holt Marvel nad DC stále kraluje! ()

Matt91

Veľmi rozporuplný film. Zakomponovanie Jossa Whedona do procesu tvorby nebola dobrá voľba. Film je náladovo nesústredený, príbehovo nasilu pozliepaný a krátky na to, aby vtiahol do deja a predstavil nové postavy. Záporák je úplne nevyužitý a pôsobí ako CGI monštrum bez charakteru a motivácie. Hudba je oproti predošlým DC filmom nevýrazná a nemá žiadny motív, ktorý by zaujal. Dokonca ani Ben Affleck ako Batman mi už neprišiel tak dobrý ako v BvS. Ostatné postavy sú len načrtnuté a nedozvieme sa o nich skoro nič. Na druhú stranu tu máme dostatok akcie takže film aspoň baví a rýchlo ubehne. Celkovo by som to zhodnotil ako slabší film DCEU, ktorý doplatil na to, že sa snažil až moc podobať Marvelu. ()

Caesarion

Velice potěšilo. Negativa? Jen tak nepodstatné, že není třeba je ani vytahovat. S Dolby Atmos to v původním znění byla pořádná vlna z které se ježili chlupy. ()

MattCorman

Přesně tak jak jsem si myslel. dopadlo to úplně stejně. Strašně chaotické, jednoduchý děj, ghaaa. Některé scény jako by vypadli z oka filmu BvS, a tak jak jsem tušil, že BvS bude totální propadák, LS je to samé. Jelikož jsem velkým fanouškem DC oproti Marvel, nedokážu vstřebávat pokusy o natočení fakt dobrého filmu. Sebevražedný oddíl, Liga spravedlnosti a Batman vs. Superman, Man of steel jsou dobré filmy, opravdu dobré, ale né natolik, abych se na ně podíval znova. Hodnocení 65% ()

ErzebethB

DCkomiksy prakticky neznám.... na film jsem šla spíše ze zvědavosti, než že bych bez toho neuměla žít a samozřejmě kvůli Jasonovi, protože co si budem povídat. Na jeho polonahé tělo a drsácký hlas je radost koukat i to poslouchat. Nicméně zhýčkaná z Marvelovek jsem se spíše nudila. Fórky téměř nulové, lehkost nadsázky minimální, spolupráce?? Proooč, každý si tu jede sólo, žádné týmové akce, spolupráce a všcihni do jednoho dostávají na prdel, než prijde pan Sombie..... navíc je film pro mě točen takovým zvláštním způsobem, nedokážu to pojmenovat, ale nesedí mi to. Ty divně vypadající mílové skoky a záběry na odulého a přifouknutého batmanna. No nevím, asi si půjdu spravit chuť Thorem 3 :D ()

BranuliQ

Opäť krok vedľa, tentoraz však naozaj zásadný. DC to má spočítané a môžu si za to samy. Po hroznom BvS mali Snydera už dávno vykopnúť. V jeho relatívne mladom veku je naozaj zaujímavé, že je až príliš mainstreamový a naozaj nedokáže diváka prekvapiť, strhnúť a čo je najpodstatnejšie, nedokáže ho vôbec zabaviť. Tie infantilné vtipy sú naozaj hrozné, a keď začnú hláškovať aj také postavy ako napríklad Batman či Superman, nedá sa na to dívať. Prečo DCEU nejde vo vlastných šľapajách, vo svojom temnejšom móde, ale snaží sa silou mocou napodobniť Marvel, to ja bohužiaľ nikdy nepochopím. Očividne preto, lebo BvS sa o trochu temna snažil a nedopadol dobre. Ale toto určite nebol problém, problém bol Snyder a to kompetentní vo Warner Bros nejako nedokážu pochopiť. A tak tu máme päticu (respektíve šesticu) rádoby hrdinov, medzi ktorými to absolútne nefunguje, pričom Aquaman je absolútne nevyužitý, Cyborg nezaujímavý, Flash síce občas pobaví, ale väčšinou len trápne pobehuje sem a tam, hláškujúci Batman je na facepalm (pričom Ben Affleck aj keď vniesol trochu svetla, tým že bol v BvS celkom dobre obsadený, tu opäť preukazuje, že je herecké drevo) a Superman (SURPRISE, on žije) je neuveriteľne otravný. Jedinou stále vynikajúcou postavou je Wonder Woman, no aj tá sa medzi tými všetkými zle napísanými postavami akosi stráca. A ten DIGIBORDEL? Stálo to 300 miliónov ale CGI bolo tak očividné, až ma z toho boleli oči. Hrozný scenár, hrozná réžia, hrozné postavy (okrem Wonder Woman, vďaka ktorej tam svieti jedna hviezda a nie odpad), skrátka takmer všetko hrozné!!! Zlatý MARVEL! 10% ()

Fiffty

Už z recenzii pred filmom som mal trošku obavy ako by to mohlo dopadnúť a ono to nedopadlo úplne najlepšie. Začal by som vecami, ktoré sa mi nepáčili a to bola takmer žiadna chémia medzi postavami v týme, čo mi naozaj chýbalo. To, že bol priebeh rýchli mi až tak nevadilo, ale pár minút navyše na lepšie sa zoznámenie s novými postavami by nezaškodilo. Znovuzrodenie Supermana bolo úplne bez emócii a aj spôsob oživenia my prišiel ako nie najlepšia voľba, čakal som trošku epickejšie zmŕtvychvstanie. Čo sa týka postáv tak Supermana tam bolo málo a bol celkom nezaujímavý, Batman bol fajn nemám čo vytknúť, Wonder Woman taktiež fajn určite najsympatickejšia postava (nabudúce by som šetril zábermi na jej pozadie bolo to dosť okaté), Cyborg z neho som bol milo prekvapený, aj ako charakter tak aj jeho výzor boli fajn čoho som sa obával. Aquaman super jeho zopár vtipných poznámok bolo fajn, ale najväčším sklamaním bol Flash u ktorého som mal veľmi zmiešane pocity, jeho vtipy mi veľmi vtipné neprišli a taktiež jeho detinské správanie mi kazilo dojem z jeho postavy a kostým sa mi nepáčil. Efekty, už ako sme u DC zvyknutý nedopadli úplne najlepšie, postavy často vyzerali ako gumový panáci najmä v akčných scénach a tvár Stepphenwolfa pôsobila strašne umelo. Taktiež odstraňovanie fúzov Supermana bolo viditeľné a mohli to naozaj riešiť iným spôsobom. Aby som povedal aj niečo pozitívne tak bavil som sa celkom dobre bolo tam veľa akcie zbehlo to celkom rýchlo človek sa pri tom určite nebude nudiť, ale z celkového dojmu, musím povedať že som čakal viac a od Justice League by som očakával epickejšie a zapamätateľnejšie scény. Dúfam, že sa v DC poučia z chýb a ďalší film bude oveľa lepší. ()

Portman01

Nechápem tie nízke hodnotenia. Jediné čo by som vytkol, je krátka minutáž, nakoľko by to chcelo ešte takých 20 minút. Ale na to tu bude rozšírená verzia. Chémia medzi postavami funguje. Diana krásna ako vždy, Batman menej agresívny ako v BvS, Aquaman charizmatický, Flash vtipný a v neposlednom rade Cyborg, o ktorom som mal pred premierou pochybnosti, no tie opadli hneď ako sa objavil na plátne. Kal-El je späť, tentokrát už ako maják nádeje a potešila prítomnosť i keď len cameo Green Lanterna. Hlavný záporák Steppenwolf je vhodne dosadený do príbehu, no jeho motivácia nie je vysvetlená tak, akoby som očakával. Spomenul však Darkseida, dokonca aj jeho omega symbol sa objavil už v BvS, takže viem kam to bude smerovať ďalej. Každopádne som rád, že SPOILER Steppenwolf neumrie SPOILER, nakoľko má veľký potenciál na prehlbovanie jeho backstory a motivation spolu s Darkseidom. Oproti Man fo Steel a BvS sa tón a atmosféra filmu drasticky zmenili nakláňajúc sa viac k svetlu než temnote, čo mne vyslovene nevadí. To je komixová Justice League v kocke: akcia, hlášky, záchrana sveta. Za mňa 4/5* po prvom pozretí plného očakávania a nervozity. Teraz všetko opadlo a môžem si to vychutnať v druhom v IMAX. Nezabudnite zostať až do konca tituliek, čakajú vás až 2 potitulkové scény. https://www.youtube.com/watch?v=wfLOt5P6nSk ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera