Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

ostravak30

Přiznám se, že mě překvapilo, že stejní lidé, kteří tvořili tento snímek, vytvářeli i Shreka a Pandu. Tyto filmy jsou totiž mnohem vtipnější. Jak vycvičit draka trochu těží z neobvyklého prostředí Vikingů a ze zajímavé flóry a fauny. Okolní lesy, moře a k tomu draci. Navíc historický pohled do minulosti a tedy Vikingové. Z nějakého důvodu to funguje a to i přesto, že se smíchy za břicho rozhodně popadat nebudete. Vlastně těžko vzpomínám, kdy jsem se vůbec zasmál. Přesto nemůžu tvrdit, že bych se nudil, ale na víc než jedno podívání a tři hvězdy to zkrátka Jak vycvičit draka neutáhnou. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 99%, Audience Score - 91% | FDb.cz - 84,7% | Další revoluční animák, tentokrát opět z dílny DW (ale Shrek stále rulez!) s dokonalou animací, úžasnou akcí, výpravou..... a vlastně vše, co jen jde u animáků je prostě dokonalé. "Jak vytvořit dokonalý animák?" - to bude asi příliš podobné vycvičení vikingského draka ;) 90% ()

boltCZ

Krásná pohádka pro děti i dospělé. Kdo by nechtěl vlastního draka? Škyťák jako hlavní postava naprosto výborný a vše šlape jak má. Je pravda, že je to trochu předvídatelné. Parádní hudba! Závěr mi přišel možná  moc, ale i tak je to pro mě jeden z nejlepších animáků.  95% ()

Tominni

Krásný animák o tom, že není potřeba s draky válčit, ale dá se s ním i kamarádit. Škyťák a Bezzubka jsou prostě fajn a celý film funguje velmi dobře - ať už se jedná o emoce, vtip nebo napětí, vše je hezky promixováno. ()

SimonSomin

Nemůžu si pomoct, ale trošičku mi to připadá jako Avatar. Avšak mnohem lepší než Avatar. U tohodle bezvadnýho snímku jsem se ani chvilku nenudil, děj měl rychlý spád a celkově byl bohatší, a ten drak je přímo boží :-D Bylo tam od všeho trochu - gagy, napětí (občas i leknutí), láska, smutek no prostě je to film jak pro málé, tak i pro velké..A hlavně není tak sentimentální ... Rozhodně stojí za podívanou ve 3D ! ()

Kamy

Vynikajúci film. Aj vďaka vynikajúcej hudbe Johna Powella. A prvý let na drakovi bol x-násobne lepší ako V Avatarovi, alebo trojke Harryho Pottera ()

wendus92

Ted už chápu, proč mají lidé tendenci srovnávat tento snímek s Avatarem, ale narozdíl od něj dávám Dráčkovi bez přemýšlení plný počet. Je to vtipný, svěží animák bez zbytečného rozkecávání pro malé i velké se sympatickou ústřední dvojící. Bezzubka byl naprosto k sežrání! Zasloužených 5*, protože "Jak vycvičit draka" obsahuje vše, co má správný animák mít. Taky by jsem chtěla svého dráčka. Všem doporučuji. ()

Bilky

Až na predvídateľný dej celkom slušná zábava, taký mix Pokemonov a Avataru :) Chýbalo viac dusných hlášok alebo niečo čoby toto fantasy "odlíšilo" Takto slušných 77% ale k WALL-E sa naozaj nechytá... ()

3KAVKY

Dobrodružství jako řemen. Dramatická akce, inteligentní humor a draci! Už dlouho jsem neviděl tak dobře zpracovaný animovaný film. Možná i roky. Je skoro až neuvěřitelné, jak se animační technologie neustále a velkou rychlostí posouvají dopředu. Pohybové a mimické zpracování je v Jak vycvičit drak prostě krásné, stejně jako vykreslení živlů. ()

karyshenka

Že bych chtěla dráčka? No a kdo ne? Ten černý je úplně roztomilý, nebo je libo toho dvouhlavého, zavalitého, malého, mizícího...Jen si vybrat. Nepřeberně moc nápadů, vikingové vykreslení tak jak by měli, příběh rozhodně nenudí. Pohádka se šťastným, ale přesto nepřeslazeným koncem. Nejlepší animáček co jsem viděla!! ale Příšerky mu šlapou na paty :) ()

eltuccio

Super animák pro menší s výchovným přesahem, který neznechutí ani dospěláky. Série upoutávek na další 3D animáky sezóny mě dost vyděsila a tak bylo Jak vycvičit draka příjemné překvapení. Spousta emocí i humoru nedolovaného z přiblblých rozesmátých postaviček, které servíruje konkurence. 3D rozměr stejně jako u Avatara příjemně prokresluje skalnatý svět Vikingů a neobtěžuje létajícím vším možným do obličeje. Hlavní hrdina není naštěstí neosobní Disneyho loutka, ale uvěřitelný kluk v neuvěřitelném světě draků. 90% ()

elgreco

Bezva žúžo dračí dobrodrůžo pro děti spíše k deseti, než šesti letům (které v kině převládali). Příběh žádný zázrak, logika „dračí královny“ trochu kulhá, ale v rámci žánru a cílové skupiny nemám námitek… Poctivá práce, ale taky takové hezky udělané téměř nic a majstrštykům, jako bylo Ratatouille, se to kouká z uctivé vzdálenosti na záda. Slabší čtyřka. P. S. Závěrečný song je od Jónsiho, zpěváka Sigur Rós a za tu taky palec nahoru. ()

p.i.t.b.u.l

Konečně zase jeden dobrý animovaný filmeček za poslední dobu. Neočekával jsem od toho moc, nicméně mně to příjemně překvapilo. Jednoduchý a předvídatelný děj, ale za to se spoustou vtipných a hezkých scén, které vás nebudou ani chvíli nudit. Příjemné zpracování postav, vtipné dialogy a k tomu spousty draků. Prostě zábava nejen pro děti. Pro mně překvapivě vynikající film. ()

moviepill

Čerstvý návrat z kina. Takže asi takto - videl som, plesal som. Do kina zájsť ma presvedčilo miestne hodnotenie. Hovorím si - 88 percent, wow. Tak to musí byť prvá trieda. Musím kritizovať? Nie, samotnému animáku NEMÁM a NESMIEM nič vytknúť. Akurát na to neberte príliš malé deti, nevydržia tú megalomanskú porciu akcie. Odporúčam "prístupnosť" od 10 vyššie. Inak sa môže stať, že vám výhľad na plátno zacloní nervózna 7-ročná ratolesť domáhajúca sa vreckovky... Ale k filmu. Avatar v rámci hraných filmov bol skvelý, najmä po vizuálnej a hudobnej stránke. Nemôžem sa ubrániť miernemu prirovnaniu How to Train Your Dragon k Avatarovi - asi kvôli tej myšlienke zdomácniť si a lietať na prítulnej potvorke. Avšak tento animák má niečo, čo Avatar postráda. A to je mocný, a zároveň prekrásny PRÍBEH. Ten je vystavaný brilantne. Dúfam, že dráčikovi Bezzubému udelia Oscara, je "k sežrání". :o)) Vizuálna stránka? Ježiškove mačičky, to je neuveriteľné, čo dnes dokážu ľudská predstavivosť a počítačová technika. To je prvé, čo ma napadlo pri scéne búrania steny tej hory, kde sídli maxidráčik. To naozaj neboli skutočné skaly, čo tam lietali? Vidieť to tak v 3D... A nakoniec tu je hudba. Tá je asi tak dobrá, že si ju zadovážim ako samostatný soundtrack na CD. To asi hovorí za všetko. No a aby som nezabudol na drobný detail - opäť kladný: videné so slovenským dabingom a opäť s maximálnou spokojnosťou. Zdá sa, že v dabovaní animákov sú slovenskí herci lepší, než bratia Česi. Aspoň vo väčšine. Milí ČSFDáci, ak ste ešte nevideli How to Train Your Dragon, chytro do kina. Najlepšie na 3D. Ja už tam letím. "Pozícia 3...nie 4!" PS: po druhom zhliadnutí už viem, čo je mojou najobľúbenejšou filmovou scénou v histórii. Je to práve tá scéna z HtTYD, keď Hiccup sklopí zrak a opatrne natiahne ruku k Toothless a ten po malom zaváhaní dokonale oddaným spôsobom priloží svoju hlavu na chlapcovu dlaň. Neopakovateľné! PS2: Konečne sa mi podarilo vidieť tento skvostný animák aj v 3D. A narozdiel od AVATARa sa mi pri lietacích scénach dostavil očakávaný pocit závrate a točenia zmyslov. Tak to má byť. 3D dodáva HtTYD stopercentné hodnotenie navrch. Jasný Oscar za animák a HUDBU! ()

patsandor

Hodnotím spíše z pozice synátora a tomu se to líbilo a mně se to taktéž líbilo, Děj má spád a je vtipný a zároveň poučný. Děti se baví hlavně u létajících scén a výcviku v aréně, které vyniknou hlavně ve 3D verzi. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům