James Bond: Skyfall

James Bond (Daniel Craig) musí tentoraz podrobiť skúške svoju lojalitu k nadriadenej šéfke M, ochrániť ju pred osobným nepriateľom a zneškodniť narastajúcu hrozbu globálneho počítačovému terorizmu. Pátranie po geniálnom kyberteroristovi, ktorý britskú tajnú službu ohrozuje v priamo v jej srdci, má tentoraz pre Bonda výsostne osobný charakter. Démonický zloduch je bývalým špičkovým agentom MI6, ktorý sa chce pomstiť svojej niekdajšej nadriadenej M za jej hriechy z minulosti spojené s materskou zradou. Značne rozporuplný vzťah s M má aj Bond, ktorému sa šéfka takisto stala akousi náhradnou matkou za rodičov, ktorý zahynuli, keď bol malý. Jeho trauma z detstva je o to silnejšia, že sa rozhodujúci boj o M odohráva na opustenom škótskom rodinnom sídle Skyfall, kde sú Bondovi rodičia pochovaní. (TV JOJ)

.killer.

Skyfall je prakticky o ničem. Příběh který nenavazuje na problematiku předchozích dvou dílů a jde si svou vlastní cestou. A nemít tak stylovej look a povedeného záporáka, bylo by z něj jen průměrné béčko. Zkuste si zrekapitulovat, o čem to vlastně celé bylo a dojde vám, že jste možná měli šetřit hvězdičkami :-). Casino Royale stále nebylo překonáno... ()

darthhokro

Ušatý torpédo knedlík knedlík hokejka (007) , zase řádí jak šílený ninja. Craigovi pokusy o hlášky a vtipy jsou opravdu tragický a nejsou ani vtipný. V tomhle filmu už projistotu odinstalovali pěkný ženský a připravili půdu pro homoklády ( tak jak si to pan Craig přál) Hlavní záporák je teda pěkně nechutnej a může s bondem soutěžit o titul Predátoří xicht. Ale abych jen nekritizoval, jedná se o průměrný akční film, kde je naflákáno spousta odkazů na straší bondovky (škoda že tam neflákli i Bonda) které fanouška série zahřejí u srdce. Povedená je po dlouhé době i titulní píseň a díky ní dávám jednu hvězdu navrch. ()

papadoce

Skyfall je bezpochyby skvelou bondovkou a je to predovšetkým zásluhou Bardema + poslednej akcie. Bohužiaľ všetkých Bondov budem už navždy porovnávať s Casino Royale a tomu sa pád z oblohy určite nevyrovnal a teda nemôže pomýšľať na 5 hviezd. ()

Godhaj

,,I will find a hotel.“ ,,Well, you bloody will not sleeping here.“ Konečně Bond podle mého gusta. A jsem si jistý, že největší dík patří režisérovi a scénáristovi. Namísto složitých, umělých a smysl nedávajících dialogů předchozích dvou Bondovek je zde funkční, vtipný scénář plný přirozených replik a reakcí postav. Tím se najednou z divného Bonda stal uvěřitelný chlapík a z eM odpovědná, ale chladná vedoucí. Jak mi Craig vadil, tak tady mi byl poměrně sympatický a je jasné, že všechno je scénářem! Potěšen jsem byl také ze zpracování, které je pomalejší, takže si divák může jednotlivé scény vychutnat, a je skutečně co. Kamera totiž vytváří až magické záběry a atmosféra je vynikající. Líbilo se mi, jak příběh vtipně poukazoval na stáří hlavních protagonistů a stavěl je do opozice vůči novým tvářím, takže předání štafety působilo přirozeně. Největším zklamáním pro mě byl záporák, kterého Bardem nehraje špatně, ale jeho postava je prostě mdlá a ničím nevybočuje z řady ostatních padouchů z Bondovek. ()

Hudino

Nečítajte, kto nevidel... Trochu iná varianta "Bondovky". Bývalý agent MI6, prerodený do maniakálneho charizmatického psychopata je rozhodnutý pomstiť sa M za zradu, ktorá bola skôr nevyhnutnosťou.Proti nemu sa stavia mierne okyptený Bond, ktorý prednedávnom zažil podobnú situáciu.Výsledkom je postupne gradujúci dej a veľkolepé finále.Vynikajúci akčný snímok ! ()

AshT

Geniální písnička na začátku a výborná první polovina filmu. Scéna s vlakem je prostě nezapomenutelná, ale zbytek filmu dost upadá. A finální scéna jako vystřižená ze Sám doma wtf. Pozitivní na filmu je, že se vrací Q, Moneypenny a M jako můžský představitel. Snad bude Spectre lepší :-) ()

JohnZ87

Potemnělejší bondovka, která jakoby se snažila trochu vymanit z cesty vytyčené předchozími dvěma díly s Danielem Craigem. Musím se přiznat, že mi styl předchozích dvou dílů seděl více. Javier Bardem záporáky umí skvěle, tady je ovšem trochu nevyužitý, čemuž napomáhá i jeho podivný blond vzhled, který celkově změkčuje jeho jinak poměrně ďábelskou visáž. Také mi chybělo trochu epičtější finále ve smyslu nějakého pěstního souboje mezi oběma hlavními rivaly. Po stránce akčního tempa se malinko zvolnilo. Daniel Craig jinak opět skvělý. 75% ()

TSZ

Skyfall je i pro mě, coby nepříliš velkého fandu Bondovek, velkým zážitkem. Sam Mendes odvedl obrovský kus práce a ačkoliv tenhle civilní Bond nebude u hardcore fandů příliš oblíbený, já byl téměř nadšen. Ne tedy, že by to nešlo zkrátit, takových 20 minut by se ubrat určitě dalo, ale i tak se jedná o (v rámci žánru) nezapomenutelné dílo. ()

hekla

Wow!!! Nejlepší bondovka všech dob! Něvěřila bych, že bondovka může být originální a po celou dobu napínavá. Tahle byla a jak! Skvělé herecké výkony Daniela, Judi a Javiera, kamera, efekty, kulisy - prostě vše. A samozřejmě lahodný song Adele. Mé dvě nejoblíbenější scény: holící scéna - nejlepší smyslná, erotická a zároveň jemná a "cudná" scéna, jakou jsem kdy viděla a oscarový monolog Javiera Bardema o myších (mimochodem skvělý dabing Ivana Trojana) a potom ta chemie mezi Silvou a Bondem, a Javierův pohled při: "We can either eat each other... mmm?". Javier a Daniel si tohle museli opravdu užít (viz https://www.youtube.com/watch?v=9aw9lxZjFHY) minimálně jako já. ()

Knor

Jedna z nejlepších bondovek a nejlepší bondovka s Craigem. Určitě má na to velký podíl režie Sama Mendese. Film je svižnej, akce je nadupaná a záporák Javier Bardem je naprosto skvělej. Temnější atmosféra a nahlídnutí do chladný minulosti Bonda se mi hrozně líbí. Připomíná mi to sice trochu Batmana, ale co, k postavě Bonda se to celkem hodí a dává jí to víc emocí do příběhu. Konec filmu na skotkých pláních je perfektní. Obecně se mnou bondovky nikdy nějak zvlášť netřásly, ale Skyfall je o kousek výš než všechny jeho předechůdci. ()

winstonik

Jedno sa musí uznať, po tom, čo tvorcovia očistili bondovku od herca, ktorý by vedel zahrať Bonda, podarilo im v Skyfall pozbaviť dej akejkoľvek logiky. ()

HERGImanCZ

Nejlepší bondovka s Craigem! Po netradičním podaní, které nám přineslo Casino Royale a Quantum of Solace, hází série tak trochu zpátečku a snaží se nám vrátit trochu více ke kořenům. A musím uznat, že se to setsakra vyplácí! Skyfall nám totiž servíruje naprosto ideální kombinaci toho starého i nového. Nejen že tím potěší obě fanouškovské základy, ale také přináší svěží vítr, který se ale drží nějakých standardů. Film mi proto nevadilo vidět několikrát a pokaždé jsem si jej užil. ()

celticek

Z prvních 3 Craigových Bondů se mi Skyfall líbí nejvíc. Dobrý úvodní song, námět a celá režie. Všichni mluví o Casinu Royale jako o nejlepší bondovce všech dob. Nechápu. Fiennes, Bardem i Craig jsou výborní. Opět parádní začátek, ten bagr na vlaku byl cool. Mendes je jednoduše pán. ()

RAFT

Po předchozí slabší bondovce přišlo nečekané výrazné zlepšení.Režisér natočil dost dobrou bondovku .Záporák v podání Bardema dobré.Ve filmu předvedl parádní výkon Craig.Za mě 85% ()

Najt

Bond č.23. je to možné ? Už 23 dílů a 50 let od dr.No. série se vyvíjí, ale bohužel v tomto díle k horšímu. Bond tu je jak fotr od rodiny, kterej se zapletl se špatnýma lidma a našel zaprášenou brokádu v šuplíku. A ostaního tak i vnímají, jako starce, kterej už na to nemá. První půlka je nezáživná, nudná a zdlouhavá. Druha půlka je už lepší, rozjede se příběh i trochu akce. Ale ta akce je divná. Přestřelka v sídle uprostřed divočiny působí vizuálně nádherně, ale vůbec to nemá tu dávku adrenalinu, kterou nám série dávkovala v předchozích dílech Od dob Craiga se z Bonda stává Bourne, jenže tohle není ani Bond, ani Bourne. Cele to je kvalitně a parádně natočené, pozlátko je vynikající, ale náplň je hořká. Uvidíme až se na to jednou podívám znovu, ale zatím můžu říct že mě Skyfall zklamal. Z Bonda dělají důchodce, přitom poslední bondové v letech Craiga ve Skyfallu natáčeli svoji první bondovku. Jediná bond hudba je luxusní. Neříkám, že tohle je nejhorší bondovka, ale rozhodne to je jedna z nejnudnějších bondovek z celé série, bondovka bez akce s Bondem, který je brán jako dědeček, který už na to nemá bez Bond girl, bez hraček, bez Moneypenny s naivním Q v příběhu, který se tváří temně, ale je o ničem, bez vyšetřování, bez náplně s pár světlými momenty. Zkrátka krásně a kvalitně natočená nuda. Název to vystihuje, tady se sesypalo nebe na tvůrce filmu. ()

mig21

James Bond will return... UŽ ABY TO BYLO! Restart série o agentovi 007 sice trval 3 filmy (3 skvělé filmy), ale čekání se vyplatilo... Javier Bardem je boží slizoun... Bondgirl je krásná... Moneypenny a Q jsou zpět (ne, není to spoiler, když se o tom všude psalo) a spolu s nimi vtip a lehkost ("Co jste čekal? Výbušnou propisku?" :-D)... Oceňuji i vizuální stránku, to se Mendesovi povedlo... ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)