Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Disk

Jedna z nejlepších marvelovek vůbec. Branaghův snímek zraje jako víno a hudba Patricka Doylea tomu pomáhá neskutečným způsobem.__________P.S.: Chris Hemsworth bez trička je awesome. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +Thor a jeho svět, zajímavý Chris Hemsworth, krásná Natalia Portman, vtipný děj odehrávající se v našem světě, český dabing nakonec není tak příšerný, jak by se mohlo zdát z trailerů -akce mohla být ještě velkolepější, mohlo jí být více, v některých momentech mě hudba tolik neohromila/// Tak trochu krok do neznáma byl Thor, ale vyplatilo se na něj jít. Thor je sice další komiksová adaptace už v dlouhé řadě, ale tentokrát je hodně jiná. Je hodně originální, svá. Kdo četl komiks, tak mu to nepřijde, protože mythologii kolem Thora zná, ale pro filmového všežravce jako jsem já je to něco nového a neokoukaného. Část která se odehrávala na Asgardu je velmi působivá a část odehrávající se na zemi (na niž jsem se mimochodem těšil více) je opravdu hodně zábavná. Celkový dojem z filmu se skvělí a těším se na chystanou teamovku, kde se opět s Thorem setkám a snad i s Natálkou./// Celkem 85%/// ()

Aky

V režii Kenneth Brangha herecké hvězdy počínaje Anthony Hopkinsem až po Samuel L. Jacksona, to všechno podle severských legend, které se svou pravdou, že člověka poučí jen vlastní zkušenost a nikoliv mentorování druhých, přečkaly staletí - to by už by se musel stát nějaký negativní zázrak, aby to nedopadlo dobře. ()

Rosaviva

Upřímně řečeno, když jsem o tomhle filmu slyšela poprvé tak jsem rozhodně neměla v úmyslu se na něj kdy podívat. Ale jelikož jsem si poslední dobou vybudovala docela silnou zálibu v komiksových filmech, tak jsem si řekla, že to zkusím, když už jsem viděla The Avengers a v hlavní roli je Chris Hemsworth a Natalie Portman. A musím říct, že jsem teda víc jak příjemně překvapená. Utíkalo to neskutečně rychle a vůbec bych si netipla, že to má dvě hodiny. Opravdu výborně zfilmované, skvělé efekty, dobré a hlavně vtipné dialogy. Obzvlášť jsem se bavila nad postavou, kterou hrála Kat Dennings, co věta, to perla. Já tomu snad dám plný počet hvězdiček. This movie. I like it! Another! ()

666teen

Pan Branagh se mě snažil přesvědčit, že jeden ze severských bohů, Heimdall, je sošný afroameričan s výrazem dealera cracku. Těch je plnej Václavák. O jeho bratrovi uprchlém z japonských legend nemluvě. Chápu, že je to americký, politicky korektní film, ale všechno má své meze. Takže se možná se dočkáme i Confuciusova životopisu s Denzlem Washingtonem v hlavní roli. Tenhle Thor je spíš Tchoř. ()

Cappuccino

Skutočne príjemné prekvapenie. Keď to má byť akčné, je to akčné. Keď to má byť dojímavé, je to dojímavé. Keď to má byť vtipné, zasmejete sa. Thor splnil svoje požiadavky na výbornú. Vizuálna stránka filmu je skvelá, no za to scenár v mnohých smeroch postráda, i keď v podstate som nič iného ani neočakával, takže nenastalo sklamanie. Ale čo ma ako dlhoročného fanúšika Natalie Portman zarazilo, je to, že v Thorovi mi jednoducho akosi nesedela. Také tretie koleso na voze. Heimdall bol mimochodom neuveriteľne cool a každú jednu scénu s ním by som ocenil bozkávaním ručičiek i nožičiek tvorcov! ()

Chlupis

Epické, narativně a rytmicky neskutečně nabité, koncepčně originální a v každém momentě shakespearovsky osudové. Branaghovi se podařilo přesně to, co se dosud s komiksovou adaptací nepodařilo vůbec nikomu. Jednak za to může fakt, že v superhrdinském subžánru je Thor naprostou tématickou raritou a jednak nečekaně funkční způsob, jakým je celý filmový vesmír Thora zasazen do "avengerovského schématu" stanoveného již prvním Iron Manem. K vychvalování je toho mnoho, od parádního hereckého obsazení (geniální Hemsworth vítězí snad i nad Downeyho Starkem) až po zcela atypický závěr, jak z hlediska (mylně) očekávaného žánrového vývoje, tak z hlediska budoucí existence The Avengers. Jedinou výtkou je snad stopáž, které by kvůli mnohým motivům neuškodilo navýšení klidně o půl hodiny. ()

-OverLord-

Dokonalost. Kenneth Branagh je na postu režiséra naprostej génius a tohle byl jeden z nejhezčích "komixovejch" filmů, co jsem kdy viděl. Ono to vlastně ani tak komixový neni, protože Thor je legenda, kterou jsem znal ještě dávno předtim, než vzniknul tenhle film. A kdo se kdy zajímal o severskou mytologii, nebo alespoň poslouchal skupinu Amon Amarth, tak ví o čem mluvím. Možná proto se mi to líbilo o něco víc, než většina jinejch komixáků. Chris Hemsworth je chlap jako skála a role mu padla naprosto skvěle. A ostatní herci jsou taky na jedničku. Pecka! ()

Allien.9

Příjemná a poměrně netypická pohádková komiksovka (Asgardská část je lepší), na jejíž pokračování si klidně zaskočím i do kina, a to především kvůli Lokimu. Nemůžu si pomoct, ale já ty rozporuplné postavy balancující mezi Dobrem a Zlem prostě zbožňuju. A Hiddles je navíc bůh, takže... takže tak.;-) 3,5* ()

Mi Nü-Chai

Vzhledem k faktu, že předlohou je comics se svébytným universem a nikolivěk Edda, nebudu prskat nad tím, že Heimdall je černý a jeden z Thorových kamarádů si sem zřejmě odskočil z rýžového pole, Siv si k dohledu nad plodností a sňatky přibrala zřejmě ještě vedlejšák jako bohyně války...ostatně, tyhle jemnosti mne tu iritovaly zdaleka nejméně. Zčásti bych odpustila i neředěnou stupiditu, nejedná se přece o žádnou hlubokomyslnost, nýbrž jen o zábavný popcornový snímek...a tady právě začíná můj problém.Thor je totiž nejvíc ze všeho nudný, rozvleklý a až zoufale nezábavný. Na Asgard se kouká sice hezky, obři a jejich říše taktéž nejsou marní, Loki byl roztomilost sama, ale co z toho, když je po drtivou většinou filmu vážná potíž neusnout. Nadto hlavní hrdina pobral asi tolik charismatu jako kruh zaschlých zvratků před nonstopem v šest hodin ráno, Natalii Portman jsem měla chuť ubít tupým předmětem (nějak mě holka začíná po letech spíše kladného postoje slušně popouzet) a vůbec to celé stálo za starou obuv domácího typu. Branaghu, drž se svého Shakespeara a anglických mlh, pravím ti upřímně. ()

HAL

Flash Gordon s lepšími triky. A bohužel i také mnohem víc vážně se beroucí Flash Gordon... díky aspoň za těch pár scén které zachraňuje Kat Dennings (která tu navíc vypadá jako by Liv Tayler z oka vypadla). 6/10 ()

Satan

Rozumím tomu, proč Thora dělal Kenneth Branagh - ten svár bratří o trůn, tragédie, zrada, vášeň, mytologie (btw skvělý Hopkins!), to vše je na komiksový blockbuster velmi dobře vykresleno a odvyprávěno. Škoda, že na Zemi to už taková bomba není a kromě pár srandovních fórů na téma "Thor se chová jako nevychované hovado" to spíš smrdí plochou romantikou a fádní zápletkou o nalezení vlastních hodnot a zásad. V konečném důsledku to vysloveně blbé není (docela mi vadily celkem rychlé střihy, scény se tzv. nenechávají moc doznít) a vypadá to vážně dobře, ale Marvel uměl strhnout předtím i potom daleko víc. [Přesná stopáž: 115 min] ()

Goldbeater

Thor je jeden z těch lepších superhero snímků z poslední doby. Od Kennetha Brangha jsem ani nic jiného nečekal. Velmi dobré obsazení spolu s kvalitním výtvarným řešením (někomu se může zdát trochu křiklavé, ale mně se to líbilo) dělají z Thora o něco originálnější podívanou. Vizuální provedení Asgardu je moc krásné. Je vidět, že si tvůrci dokázali hravě poradit. Tohle je ten typ filmu, u kterého bych klidně uvítal pokračování (nejlépe odehrávající se na Thorově planetě). ()

mzss1

Další skvělá marvelovka nesoucí název Thor. Příběh je hodně zajímavý, film má perfektní hudbu od Patricka Doyla, skvělé efekty a nápad. Akce je tu hodně ze začátku, pak hlavně ke konci. Prostřední část filmu má pomalejší tempo což vůbec nevadí. Film je zajímavej, především zaujme postava hlavního hrdiny představující Thora. Proto film hodnotím na dobrých 90% = ***** ()

kingik

Hodně odfláknutá adaptace nevýrazné comicsové předlohy. Milé děti, byl jednou jeden nesmrtelný, plavovlasý a urostlý jinoch, dědic královského trůnu a syn vládce bohů - Thor, který obýval norskou říši a bezvadně se uměl ohánět magickým kladivem, které používal jako svoji zbraň proti nepřátelům. Jednoho dne však naštval svého respektovaného božského tatíčka natolik, že ten ho bez mrknutí oka vyhnal z tepla jeho domova k nám na nehostinnou matičku Zemi, kde se ho ujal výzkumný tým v čele s mladou vědkyní, která k němu zahořela láskou. Mezitím jeho nevlastní bratr si v cestě za ziskem trůnu postupně podmaňuje celou říši, a pokud Thor nezasáhne, je s ní amen. Pár soubojů, trochu vtipu s mega záplavou digitálních triků a pohádky je konec. Desetiletý kluk by se možná nad tímto filmem nadchl, ale mně už dávno deset není a hlavně i ten usmolený klučina si u filmu stejně párkrát zívne nudou, protože akčních scén není tolik, kolik by mělo být a stupidního děje je zase víc, než by mělo být. Ještě, že Thora zahrál tak suprově cool týpek, jakým je Chris Hemsworth, protože nebýt jeho povedené kreace, která se jako jediná neutopila v digitální smršti, šel bych s hodnocením ještě níže. Ptám se, kam se poděl dráždivý sexappeal Natalie Portman, a její méně slavná kolegyně Jaimie Alexander zřejmě přebrala štafetu sexy dívky filmu po ní, protože tu si tedy z filmu lze zapamatovat. Hopkins byl slušně mimo mísu. a Tom Hiddleston v roli závistivého bratra mně přišel jak buzna. Netvrdím, že ve filmu se neobjeví občas dobrá scéna, ale vzápětí je přebita nánosem slabomyslného děje. A kromě toho ani jedna akční scéna není natočena tak, jak by se od takového mega blockbusteru dalo čekat. Jsou spíše takové roztroušené, vytratila se z nich celistvost, napětí a hlavně je jich zoufale málo. Spíše se prostor dal zbytečným a mnohdy hodně prázdným dialogům, které snad režisér shakespearových adaptací nemohl myslet vážně. Kenneth Branagh není typem režiséra pro comicsový spektákl. Jeho volba byl hrozný omyl a s jiným adekvátnějším, a hlavně zručnějším režisérem, by nevypluly na povrch obrovské slabiny scénáře. Zbyla tedy záplava digitálních triků proměnlivé kvality bez pořádného příběhu, kterému scházelo pevnější režijní vedení. Hlavnímu hrdinovi ani nemá smysl fandit, je zkrátka nesmrtelný a nic se mu nemůže stát. Ach jo. To byl zase jednou film o ničem. Film má namířeno do mé výroční topky sraček roku. 40% ()

k212

Asgard - cože, to jako Stargate rasa? Jotunheimen - jakože to pohoří v Norsku, kde mně bylo tak krásně? No to asi ne. Teda ta demagogie se mi moc nepodařila, budiž. Nicméně otázkou je, zda se povedl Thor? Dle mého nikoliv. Nevadí mi ono fantazijní nakládání s fakty, ani komiks, jenž je předlohou, ani režijní vedení a herecké obsazení - ba naopak. Vádí mi -a to doslova- upjatost scenáristů a studia k platícímu -rádoby připitomělému- publiku, které to musí -dle nich a nejspíš nějakých marketingových průzkumů- mít naservírováno přímočaře, řekněme až polopaticky s velkou příměsí stupidity. Pak je možno na to frknou tu krásnou nálepku = block-blitky-buster. A tak tomu je i u Thora! Jednoduchost ve slovech i činech; náznak propracovanosti mytologie - ani omylem; nejednoznačnost hrdinů - cože všichni víme, jak to je; primitivní narážecí vtipy - juchů; krásné digitální triky - no jak kdy; krásný svalnatý hrdina - ano ano, slint! Thor je zábavný, je hezky udělaný a tak to má být - dle těch marketingových měřítek. To, že neoslovuje mě, je můj problém, že jo. A o tom je celý tohle tlachání - líbí/nelíbí. Beztak mi to furt evokovalo Flashe Gordona - jo tu starou britskou vykopávku - taky byla tak pitomá, ale měla lepší písničku, to zase jo. ()

dr.horrible

Celé mi to pripadalo, jak keby si z nás Kenneth Branagh robil srandu a snažil sa za 150 milionový rozpočet, na silu natočiť béčko. Nebudem sa rozpisovať, všetko už napísal užívateľ Cival. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)