Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Likan7

Všechny scény z Asgardu jsou celkem fajn. Všechny scény z nudný modrý planety jsou horror. Příště bych klidně vynechal celou Zemi včetně Natálky, která je celkem na odstřel. ()

Oonika

Tak já nevím, když si odmyslím tu vizuální stránku, která byla výborná, tak mi skoro nic nezbyde. Herecké výkony mě nijak výrazně nezaujaly, příběh taky nic moc... A když byl Thor bez toho svýho bumerangoidního kladívka, tak byl namydlenej, to mě taky nebavilo. Ale taky musím podotknout, že scény, kdy byl Thor bez trička, mě bavily mnohem víc, než ty ostatní... čím to?? :) ()

thoosah

Efekty týkající se střílející plechovky ke konci filmu bych přirovnal k Power Rangers. Zvukové efekty "střel" toho plechového borce byly opravdu zábavné! ()

teddinka1

Nenáročný film, dobře herecky obsazený, velkolepé scenérie, romantika na pozadí, padnoucí kostýmy, nějaká ta mytologie... Konzumní snímek, od kterého pokud neočekáváte něco víc, bude se vám líbit. ()

Mitisko

Nič svetoborné, jediná svetlá vec sú počítačové efekty ale pre tie si radšej zahrám nejakú tú gamesu ako keď mám pozerať na film ktorý celý vyzerá ako intro ... Scenár nič moc ako rozprávka a na koniec všetko dobre dopadne... ()

Jenislávek

Jedna z mála věcí, ktery bych Thorovi vytknul je otevřené konec volající po pokračování, z kteryho mám strach, protože se toho dá dost zkazit. Jinak se mně ale film líbil, zase něco příjemně trochu jinak. ()

Mira90

Nebylo to špatné, to rozhodně ne, ale...očekával jsem víc. Bylo to strašně povrchní, to především. Skoro jsem ani nedoufal, že se dozvím jména všech postav. Na jednu stranu bombastické, velká jména, fantasticky zobrazený Asgard, sem tam nějaký ten vtip, úžasný odkaz na Iron Mana...ale ani to nestačilo, bylo toho málo. Jednoznačně ale kvituji obsazení, to se povedlo náramně. 3* především proto, že jiné superhrdinské blockbustery se mi při srovnání s Thorem líbily více. ()

10Domik10

Prvá polovica filmu bola skvelá, no potom mi dojem a obraz z Thora skazilo poznanie, že je to poňaté zo stránky skôr zábavnej ako vážnej, a to mi dosť prekážalo, pretože som skôr čakal príbeh Thora Boha-hromu, ktorý vedie svoje nezničiteľné vojsko proti všetkým nástrahám odvrátenej ríše, aby ukázal svoju silu a vybudoval si rešpekt jedného z najmocnejších bohov všetkých čias. Tie pozemské opletačky ku koncu filmu nemali s pôvodným príbehom veľa spoločné a chýbalo mi tu viac temnosti a hlavne napätia. 3,5* ()

Kroup4

Kenneth Branagh je neoficiálním specialistou na Shakespearovy převody na filmové plátno a jde to znát, Agard je skoro divadelně ztvárněn monumentálními digitálními kulisami a vztahy mezi ''bohy'' jsou hrané tak, jak je to možno vidět v divadlech. Kostými jsou krásné, slabší chvilky na zemi vylepšují právě chvíle z Asgardu. Představitel Thora je sympatický, Loki je skvělý, Hopkins jako Allfather je jasná volba, nejvíce mne zaujala postava Idris Elby. Rozhovor s Thorovými přáteli jestli chtějí zradit nově samozvoleného krále Lokiho byla gradována neuvěřitelným stylem, ale jeho odpověď : ''OK'' a následný odchod ve stylu já nic, já muzikant mne dostala do kolen. Není to na plný počet, ale velice důstojné seznámení s Thorem před týmovkou, The Avangers. Kenneth může spát klidným spánkem. 70% ()

Armin82

Moc pěkná fantasy záležitost s nabušeným Chrisem Hemsworthem a krásnou Natalií Portman.A co mě překvapilo,nikde ani špetka nudy....těšim se na dvojku--->80% ()

Petulka88

Mám rád komiksy a mám rád vikingskou mytologii. Když k tomu přidám výborného režíséra, prvotřídní herecké obsazení, povedené akční scény i trikové záběry, výsledkem je jeden z těch opravdu lepších komiksových filmů. ()

Ceberus

Příjemné chvíle u pěkného filmu - tři a půl hvězdy. Hezky to vypadá, má to výborný smysl pro humor a postavy si oblíbíte. Obsazení Natalie Portmanové vnímám tak trochu jako overkill - tohle by zvládla uhrát kdejaká druhořadá modelka. Naopak Hopkins, který nedostal mnoho prostoru, mi přišel jako parádní volba a vykreslení jeho postavy (a vztahů se svými syny) bylo jedním ze zásadních stavebních kamenů filmu. Od začátku až do konce je však bohužel poznat, že je tohle jen epizodní díl Marvelovského seriálu - žádný jednoznačně zastrašující padouch (byť byl Laufey zahrán rovněž na výbornou), žádná zvlášť epická bitva (vše víceméně jen šarvátky), žádné konečné rozuzlení. Edit 2022: Tak po zhlédnutí Thor: Láska jako hrom deset let poté už je konečně jasné, proč je tady natalie Portman. :D ()

agrimon

Od známych som dostával echo že Marvel to fláka a Thor nie je ani zďaleka taký ako sa očakávalo, na druhej strane hodnotenie uživateľov bolo priaznivé. Musím povedať že po nevydarenom Iron manovi 2, po trápnom Kapitánovi Amerika, (aj keď chronologicky vyšiel až po Thorovi) ma Thor celkom uspokojil a vcelku sa mi páčil... som zvedavý na pokračovanie ()

Nocturno culto

Mě se to prostě líbilo,netvrdím že je to nejlepší zpracováni comicsu všech dob ale fakt to stojí za to .. Mám rád nordickou mytologii a tohle mi z ní pár úryvků přineslo - Yggdrasil,Midgard,Jotunheim atd ...kvalitně obsazené dílo z dílny Marvelu,bavil jsem se celý film .. výborný Hemsworth,Hopkins a N.Portmanová..zvláště Thorovy patálie s lidskými paralyzéry a sedativy a pak taky malér v tom,že v běžném zverimexu nemají v sortimentu koně :-DDDDD pro mě zkrátka a bez zdlouhavých řečí za 90 % .. nejsem žádný xenofob a nebo rasista ale obsadit do rolí severských hrdinů černocha a japonce byl trochu krok mimo .... ()

aLCaP0Ne

Konečne na plátno sa dostal aj európe pomenej známy Thor. Tento počin Branagha ponúka kvalitnú akciu pri ktorej sa človek nudiť nebude 80% ()

kukkik

Tento film má za cíl zaujmout fanoušky komiksů i naprosté marvelovské laiky a slušně se mu to daří. Ovšem jeho hlavním cílem je bezpochyby vydělávat a dává to okázale najevo. V typicky holywoodském stylu se ve filmu, opředeném severskou mytologií, objevují sci-fi technologické vychytávky a v rámci boje proti rasismu i všechny lidské rasy. Celých sto deset minut tohoto díla je nabito akcí, vzrušením a především debilitou. Podívám-li se na všechny tyto nové filmy, dokáže mě znechutit jak si američtí režiséři kterýkoli nápad pohollywoodští a udělají i z tak (podle tradičních severských pověstí) necitelných a krvežíznivých barbarů, kterými bezpochyby Asgardští bohové byli, mírumilovné, smířlivé a ,,lidské´´ bytosti. Podle ,,Hollywoodské mytologie´´ vypadá Odin spíš jako horkokrevný dědeček, kterého si usmíříte ručně nakresleným obrázkem sluníčka než jako ten úctyhodný, nebezpečný a děsivý vládce vikingských bohů. Já mám rád tradiční mytologie, jako je severská, egyptská, řecká nebo římská ale tuhle splácaninu, kde všemocná božstva rozhodující o osudu lidstva vypadají jako parta teenagerů, popřípadě senilních starců a kde se hrozivý bůh hromu Thór chová jako nadržený puberťák a jeho úžasná blyštivá zbroj vypadá spíš jako model z papundeklu z vietnamské tržnice, nemohu rozhodně hodnotit za děj (a kdybych to udělal, závánělo by to odpadem) ale minimálně za podařenou grafiku, která dala jistě filmařům hodně práce. Za mě 2/5 ()

markotter

Kratochvilné pokoukání, o nic víc tu nemůže jít. Čím dál tím víc mám pocit, že dnešní technologie ještě nedospěly tal daleko, aby stačily nárokům filmařů a potom to taky tak vypadá. Původní Hvězdné války tyto technologie k dispozici neměly a taky se na to dalo koukat. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)