Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Hanzisko

Spolu s X-Menama nejlepší Marvelovka. Viděno ve 3D a opravdu sem se nenudil ani chvilku. Přiznávam, že na těhle komiksovkách ujíždim, ale tohle je fakt výborný. A taky sem koukal, že Natalie Portman konečně začala hrát plnohodnotný role. Už teď se těšim na Avengers !!! PS: Psáno po příchodu z kina. Po dalším shlédnutí hvězda dolů.. Na Jackmana a jeho partu to nemá :D a na Avengers taky ne. A co se týče Asgardu, neuvěřitelně krásný město. ()

Styxos

Vida, čekal jsem průšvih, ale překvapilo mě to opravdu mile. Parádní Hemsworth, zbytečné 3D, Doylova nádherná hudba, která mi zní v hlavě ještě teď. Chemie mezi postavami funguje, ale musím uznat, že místo Natálky by tam mohla být kterákoliv jiná herečka. Branagh to tedy zvládl a bavil jsem se. Ale zase nic tak úžasného nepředvedl - jasně, tohle mělo něco do sebe, ale čekal jsem něco, co mě zvedne ze židle, něco co to do mě napálí plnou silou. No, nestalo se. Naopak archetypální příběh mi nevadil. A taky docela zamrzela nuzná finální bitka - alespoň ta mohla být kulervoucí. Ano, Thor je fajn, ale Iron Man je pořád lepší, zábavnější a víc cool a s Odinovým nejstarším synem by vymlátil v pohodě podlahu. ()

latvar

Mám v oblibě severskou mytologii, ale tenhle film ji hodně pošpinil. Nechápu jak ve filmu můžou hrát lidi jiného etnika než tomu bylo za dávných let. To budou i v dalších filmech např. Umučení Ježíše Krista obsazovat do role Ježíše Afroameričany a lidi jinší barvy pleti než tomu bylo původně??? Pro mě 60%, jinak bych dal alespoň 80% kdyby bylo všechno podle pravdy. ()

Hollohlaway

Slušný kousek okořeněný příjemně neotřelou severskou mytologií. Hemsworth v hlavní roli je viking nejvikingovatější, a je to navíc sympaťák o kterém určitě ještě uslyšíme. Natalie Portman taky potěšila, i když dle mého moc prostoru její role neměla, a Branagh to režíruje pěkně od podlahy. Zklamaly mě jen části z Asgardu, který vypadal nehezky papundeklově, až jsem byl překvapen kam se ten obří rozpočet poděl. Ve výsledku je to ucházející zábavná podívaná s drobnými chybami, které ale nebrání v tom aby se člověk pobavil a podíval se jak by vypadali skandinávští bohové, kdyby žuchli k nám na zem :-) ()

HomeAlone

Cely cas to bolo na vazkach niekde medzi 2* a 3* , no na koniec som sa priklonil k tomu nizsiemu hodnoteniu . A to hlavne preto , ze film by mal byt akcna komixova jazda a ani nahodou to tak nebolo . Nie ze by sa jednalo o uplne zly film , no nedalo mi to nic naviac a väcsinu casu som sa fakt nudil . Dokonca aj efekty na mna posobili dedinsky . A najviac ma na tom prave bavila ta cast , ked bol Thor na zemi bez svojej sily . Co uz mozem povedat teraz , ze Thor sa urcite nezaradi medzi moje oblubene komixovky . PS: Thor ako postava mi nerobila problem , tak ze si pockam co nam ukaze v Avengers ()

Pecival

Slušná komixovka, která šlape především v první půli, kdy hlavní hrdina v podání sympatického Hemswortha objevuje se svojí kouzelnou neomaleností svět lidí. Branagh vtiskl této části sympatický nadhled, který se k podobnému filmu rozhodně velmi hodí. Škoda že druhá půle víc tlačí na pilu a humor se téměř vytráci. Akce je ale docela obstojná a s Ásghardem si tvůrci vyhráli. Poctivé tři, kterým k nadprůměru nechybí moc. ()

giovanni3

No byl jsme od počátku skeptický.. Severská mytologie zpracovaná v USA a z půlky se odehrávající někde v Novém Mexiku, kde pobíhá FBI? Ale stále mne lákalo samotné téma, herecké obsazení a triky tak jsme se do toho pustil a nelituji. Efekty opravdu skvělé, zpracování Asgardu také (některé kostýmy (třeba Thora) jsme si představoval lepší). takže po vizuální stránce a hereckém obsazení vlastně bez větších výhrad, ale stále tu jsou ale: Thor se stane smrtelníkem a hned zmlátí veškeré agenty FBI a ti hned naběhnou a ptají se ho na Afghánistán. Nelogické mi taky přišlo, proč Loki nezabil šéfa těch obrů hned sílu na to jistě měl... Či ten náhlý obrat Thora z arogantního tupce na milujícího, ochranitelského vládce co umí milovat všechny a dokáže skvěle moralizovat.. Prostě scénář byl v mnoha ohledech nedotažený, ale nějak jsme to hltal.. = slabší 4z5 ()

Fony

Tohle mohl být propadák roku, naštěstí Kenneth Branagh ví, co dělá. Nezdržuje se zde psychologickými rozbory hlavních postav, nepitvá scenáristické kličky tak, až z nich nic nezbude. Jde na to jednoduše a přímočaře, což pochopitelně nemusí sedět všem. Thor je upřímný, zábavný fantasy komixák, kterému nechybí tempo, akce, vtip a ten zbytek není tak nějak důležitý. ()

tommmy89

Veľmi zaujímavý film. Z prvoti som očakával nemajestátnejšie dielo v podobe "Herculesa a Xeny", kde si hrdina splní svoje úlohy a tak so za dosť učinením ohúri priemerného diváka. No divák, čo si už na niečom potrpí, očakáva od filmu presne to, čo "Thor" ponúka. Epicko-legendárny príbeh, veľká dávka humoru, ktorý nasoľuje hlavný hrdina, láska ako vždy v podobe hl. hrdinu a dievčaťa, ktoré nechtiac vstúpi do deja,... Od začiatku som pozoroval črty filmu, kde, čo bude iné, než od klasických mýtov, čo poznáme už z detstva. Veľa som vo filme už očakával a veľa som aj uhádol. Napriek tomu mi to vôbec neprekážalo a neprekazilo mi to pohodlie, pri ktorom som si film vychutnával. Práve naopak, ako som už spomínal, ten humor, ktorý tam bol vnesený s dávkou akcie ma uspokojil. Jediné, čo sa mi na filme nepáčilo, boli kostými, boli moc umelé, akoby patrili do šatne Star Treku. Dávam za 5* ()

Aberforth

Zaujímavý film, prekvapil a je to skvelá kombinácia rozprávky a sci-fi. Thor bol ako sa patrí veľká korba a jeho červený plášť, nemorálne správanie a nádherné mocné kladivo sú jeho neodmyslitelnou súčastou. Konečný súboj na zemi bol podľa mňa otrastný a túto scénu by som s filmu vymazal, ale začiatočná scéna kde rozprávali príbeh o tom ako to vlastne všetko začalo sa mi veľmi páčila, pre mňa 75%, ()

jenik71

Thor je kombinací fantasy, komiksu, pohádky, akce, sci-fi. A snad právě proto je to taková slátanina, protože se tohle všechno ještě prolíná s naším reálným světem. Dost dobře nechápu to relativně vysoké hodnocení na CSFD. Mě to totiž prakticky nijak nezaujalo, neboť většinu času jsem se docela nudil. Dvě hvězdičky dávám jen za vizuální efekty, jenže ty nejsou všechno. I kdyby mě někdo mlátil kladivem z tohohle filmu do hlavy, víc jak 40% dát nemůžu. Upozornění - po skončení závěrečných titulků film ještě jeden a půl minuty pokračuje ! ()

prasacimor

Typická, farebná, šablónovitá rozprávka. Alebo ďaľší neškodný, komiksový produkt s minimom gulí či invencie. "ANOTHER!" a "I NEED A HORSE" najlepšie momenty filmu. ()

jefff

Sice oddechová záležitost, ale tak nějak sympaticky a s nadhledem. Jednoduché, s tahem na bránu a se sympatickými herci. Jen té Portman tam bylo možná škoda. Moc prostoru chudák neměla. Těším se jak na Avnegers tak i na dvojku. A to nejsem fanda zfilmovaných komiksů. ()

Almásy

no, musim povedat ze hrdina Thor mi je z marvelovského sveta absolútne neznáma, ale reku kedi dú tí Avengeri, tak si to napozerám. priznám sa, že prvch 10 minút som váhal či napäto pozerať alebo sa neskutočne smiať- ,,Ja veľký Thor!!" tieto repliky a podobné im mi pripadali dokonalo smiešne... ešte že aj Branaghovi. Čaro toho filmu spočíva v tom, že aj keď to je podľa všetkého kultový americký komiks, tak si to zo seba robí neskutočnú srandu a o humor nie je núdza. dokonca aj ten hemsworth bol veľmi príjemný (nielen na pohľad). čo som trochu prekvapený, že vzťahy ostali v mimoriadne povrchnej rovine (áno viem že je to komixovka, ale predsalen- nejaký úvod jadro záver??) osobne sa veľmi teším na sequel, pokiaľ sa bude niesť v podobnom duchu, črtá sa príjemná trilógia. ()

deckardx

Zklamání roku, měl jsem co dělat, abych to vůbec dokoukal. Pro mě naprosto zbytečný film, ale třeba to byl pouze chabý předvoj před Avengers. Doufejme v to. Ale Jeremy Renner v miniroličce potěšil, chci s nim samostatný film! Třeba místo Thora 2... ()

Karlos10

Filmy od Marvelu téměř vždycky splní svůj účel, a to je natočit film co má ''koule''. Poctivá podívaná která příznivce komiksů nadchne a ostatní rozhodně neurazí. Jen málo věcí jde tomuto dílku vytknout. Chápu ovšem to, že všem tohle nesedne, mne to ale hraje přesně do noty. Navíc ta návaznost na ostatní Marvelovské filmy nemá chybu. 84% ()

Masrii

Tenhle "marvelovský" superhrdina mě rozhodně bavil více než jeho kolega z Avengers Iron Man...sebevědomí mu sice taky nechybí, ale rozhodně je sympatčtější. Docela mi ho bylo i líto, když dočasně ztratil svoje schopnosti a snažil se kladivo zvednout. Film hýřil akcí i efekty, což mu také připisuju mezi plusy. Ale znovu je tady milionkrát omílané zničení světa, kterému pozemšťané opět o kousíček uniknou, což je v 90% amerických akčních filmech úplně stejné a začíná mě to pomaličku přestávat bavit. 85% ()

manonfire

Kenneth Branagh byl jediným důvodem, abych vstoupil do nepřátelských lovišť fantasy žánru a potvrdilo se, že tohle nejsou pole mi zasvěcená. Film mě nenudil a to je ode mě, vzhledem k jeho zaměření, v podstatě vysoce pozitivní hodnocení, ovšem přesto nemůžu jít přes tři hvězdy. Fantasy mě prostě nedokáže jakkoliv emocionálně zasáhnout, natož dojmout.( na rozdíl od tváře Natalie Portman, která je pravou fantasy)......ovšem to není vina tvůrců, nýbrž faktu, že film o Thorovi holt musí být o létajícím panákovi s pláštěm, zbrojí a kladivem. 60% ()

voleman

Kdybych tenhle film měl brát jako Fantasy, tak se mně to zdálo celkem zdařilé. Film je plný žvota postrádá nějakou slabší chvilku a herci jsou velice sympatičtí. Trikově také film nezaostává za ostatními od Marvelu, takže je to úplně ideální nenáročný letní blockbuster. Mně se to líbilo i víc než Kapitán Amerika, takže pro mně je to jednoznačně nadprůměrný komiksový film. Thor prostě dobře pobaví a má v sobě i pár celkem vtipných scén, a to si myslím, že je záměr komiksových filmů, takže dávám sice slabších, ale 5*. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)