Kapitán Solomon Kane sa v 16. storočí preslávil ako mimoriadne schopný bojovník - zabijak. Vyzbrojený pištoľami a mačetami obhajuje česť anglického kráľovstva a ukája svoj krvilačný smäd v bojoch na všetkých kontinentoch, kam cestuje so svojimi dobre vycvičenými kumpánmi - zabijakmi. Spoznávame ho vo chvíli, keď si kliesni krvavú cestu hordami protivníkov v exotickom meste v severnej Afrike. Pri dobývaní tajomného hradu však nastane nečakaný zvrat - jeho mužov začnú likvidovať démonické príšery. Umierajú jeden po druhom, až zostane nažive už len sám Kane. Ocitne sa tvárou v tvár prisluhovačovi samotného Diabla, ktorý sa vynoril z hlbín pekla, aby si vzal jeho beznádejne skorumpovanú dušu. Kaneovi sa síce podarí uniknúť z jeho pazúrov, ale je mu jasné, že pred peklom sa zachráni jedine doživotným pokáním. Preto sa zriekne násilia a zvyšok svojho života zasvätí pokore, pokoju a mieru. Ale už onedlho čelí ťažkej skúške. Keď sa mu nepodarí zabrániť brutálnemu útoku na puritánsku rodinu Crowthornovcov, s ktorou sa spriatelil, prisahá, že nájde a oslobodí ich unesenú dcéru Meredith. Pre vyšší princíp dobra a spravodlivosti je ochotný zapredať svoju dušu a použiť ešte raz svoje excelentné schopnosti zabijaka. Vo chvíli, keď sa vydá na cestu dobra, aby zachránil uväznenú Meredith a ochránil Anglicko pred temnými silami, opäť zasiahne osud a postaví ho tvárou v tvár rodinnému tajomstvu, ktorému sa celý život snažil uniknúť. (TV JOJ)

morlumak

Člověku se až chce povzdechnout, konečně fantasy, kde hrdina není 13letý puberťák. Od doby Barbara Conana asi nejlíp natočený film na motivy Howarda. Jakožto velký fanoušek předlohy jsem se na film hodně těšil a můžu říct, že nejsem zklamaný. Purefoy ztvárnil Solomona skvěle, líp to snad nešlo, film má atmosféru Howardových povídek, je temný, s ničím se nemazlí...prostě super. V rámci žánru těžký nadprůměr. A rozhodně chci dvojku! ()

snupko13

Temné heroic fantasy so všetkým, čo má mať. Ako čitateľ literatúry tohto štýlu som si prišiel na svoje. Aj keď to malo miestami nádych béčkovosti a príbeh bol od začiatku až do konca predvidateľný. Snáď neostane sfilmovanie tohto žánru len pri tomto titule a dôjde aj na stvárnenie iných hrdinov, napríklad od takého D. Gemmella. ()

bystroocko

Tenhle film moc dobře nechápu. Má bezvadnou atmosféru, perfektní triky, efekty, skvělý herecký výkony, podbarvující hudbu; když tam sněží, divák se začne třást zimou, když se lidi mlátí, tře si divák údy bolestí, když satan dýchne svým pekelným dechem, divák se opotí.... ALE přes TOHLE všechno mě to svým způsobem vůbec nebavilo a nijak výrazněji nezaujalo. Prostě to nechápu. ()

kacudzde

Černá magie, bláto, krev a neohrožený hrdina Solomon Kane. Mám tenhle žánr ráda, ale celé mi to připadalo jako takový kříženec mezi seriály Xena a Herkules. James Purefoy byl skvělý v seriálu Řím, ale tady mě moc nenadchl ( ani ta jeho stylizace do mého oblíbence Van Helsinga ). ()

Pilouš

Úplně jinde než -Legenda o Jiřím a drakovi - k němuž budu přirovnávat částečně kvůli žánru a také kvůli hlavního protagonisty Jamese Purefroye. Solomon Kane je velmi povedné temné fantasy ze stejného vesmíru jako Conan, ale tentokrát v Anglických reáliích. Stejně jako Jiří ani Solomon není koncipován jako velkofilm, což je však v tomto případě nanejvýš škoda, jelikož snímek má vykročeno až na pozici, kde se béčko láme s áčkem. Scénář je ryze béčkový, ale režisér Basset přidělený rozpočet ždíme do posledního centu. Pravda, akce trochu hapruje a například v Conanovi souboje působily více dynamicky... Solomon ale překvapuje pekelně hustou atmosférou převážně v "klidných" pasážích. Basset se zmohl na dlouhé panoramatické záběry, stejně jako na překvapivě kvalitní obsazení, kde se na plátně co chvíli mihne nějaká známá tvář (včetně Marka Vašuta) a všechny přiřazené role sednou jako pr*el na hrnec... Solomon mě zkrátka bavil hodně a odpustil jsem mu i občasné chyby spíše střihového rázu... PS: James Purefroy je stejně sympatický jako byl ze začátku své kariéry Jackman (Van Helsing). ()

Sindymindy

Tenhle film byl dneska za trest. Tupé dialogy a rádoby silné scény zkonstruované z ohraných gest. Herecké výkony podprůměrné. Dějová zápletka by možná šla, ale kostýmy, hlavní hrdina, hudba i ďábelské potvory mi nápadně připomínaly Pána prstenů. Zpracováním mu však tento film nesahá ani po úvodní titulky. Od první vteřiny ve mně vzbudil dojem naaranžovanosti a tento pocit ve mě přetřval po celou dobu a v průběhu se ještě párkrát vystupňoval. Celý příběh skončil tak, jak se očekávalo, neoslnila mě ani jedna bojová scéna, což je u takto akčního filmu poměrně smutné. Občas to bylo ještě zesílené ubohou nicotností, kdy Solomon připustí, aby byla vyvražděna celá Meredithina rodina, zastřelí vlastního otce a upálí svého bratra. Jediným světlým místem byl Marek Vašut. ()

zekon

Kulervoucí začátek může způsobit že nabyde dívak dojem, že to už tady bylo. NO NEBYLO! Dosti originální, napínavé fantasy, perfektně zpracované a které prošlo zlatýma českýma ručičkama. Dlouho tady tak pěkné fantasy nebylo, a jen díky trošku ujetému konci je to 4+! Doufám že bude další díl! ()

GrifHi55

Typické příjemné Béčko, které neurazí, ale možná i lehce nadchne, ale nic víc. Drsný Vašut, který nakonec dostane sadu je celkem vtipný. Celkově je to fajn pobavení, zvláště pro milovníky fantasy, drsného počasí, špíny a všechny, co mají za oblíbence Conana a podobné typy hrdinů, co se ohání mečem. Pro mě 3 1/2 ()

KiJi

Od Pána prstenů nejlepší filmové fantasy. Harryho Pottera sice nepřekoná, Narnie je také tvrdým konkurentem; jenže ta je dětská. Solomon Kane je správně temný, drsný, místy až velmi chladný. Jenže chybí mu velká produkce. Nevadí, že to natáčeli u nás, naopak, dobové prostředí zachytili velmi dobře, odráží dobu a skoro anglické reálie (dávám důraz na skoro!!!). Jenže kompaktnost děje, logická posloupnost událostí slábne. Neznám předlohu, takže mně chybělo alespoň retrospektivně, nebo metodou vypravěče říci, kdo je to Solomon Kane, jak se stal tím, kým je atd.; např. když se potká se služebníkem ďábla, mluví o nějaké smlouvě, ale uzavřel ji? A kdy? To není ukázáno. Další věc mi není jasná (ale to může vyplívat z neznalosti předlohy), jaká vlastně doba je zobrazována – mluví se o Francisovi Drakeovi, má kord, střelné zbraně, takže raný novověk. Ale také mnoho prvků (oblečení, zbraní, staveb) to je do středověku (fakt bojovat s kordem proti jeden a půl ručnímu meči se nedá . . .). Některé scény rozebírají dopodrobna, jiné vezmou šmahem. Pak se příběh stává schematickým, kdy zlý hrdina hledá spásu konáním dobra. Je na vrcholu, na dně, na vrcholu, pak zase na dně, a pak všechny porazí. Sebere partu vzbouřenců a hrr na zlouny. Závěrečná scéna s démonem byla dosti neohrabaná. Kane jako Conan by měl být vynikající šermíř: bojové scény nejsou špatné, ale spíše průměr; tvůrci neukázali žádné pořádné techniky nebo parádičky (jo to souboj Achilla a Hektora je parádní scénický šerm!). Takže kvůli výše uvedenému tři. Ale film stojí za shlédnutí, budete se opravdu bát, slabší povahy i hnusit. Herec James Purefoy jej pěkně zahrál, nepřehrává. Solomon Kane má potenciál, který nebyl úplně využit, doufejme, že se to příště napraví . . . ()

Trescha

Myslim že tři je tak akorát,i když neevim.Výprava je lehce jalová,příběh klasický až obehraný,souboje dobré ale že by byly vynikající....Ale nenudil jsem se takže...Ikdy jsem v pravdě čekal větší řežbu;-) ()

fifa12

Velké překvapení, takové filmy s kulervoucím hrdinou a skvělou temnou atmosférou se už moc netočí. O to víc sem si tenhle film užil, k dokonalosti sice přece jenom něco chybělo, ale snad to druhý díl(doufám) doladí:-). ()

Fazulina

Film mě nepřekvapil ani nezklamal, pobavila jsem se a jedu dál. Pro mě zůstává lepší Van Helsing, a pro úplnost: James Purefoy může být sice levnější verze Hugha Jackmana, ale rozhodně není mladší. Purefoy je o 4 roky starší a když hrál Hugh Jackman Van Helsinga, bylo mu 36, zatímco Jamesi je v době Solomona nějakých 45. Nicméně to nic nemění na věci, že Purefoy je velkým plusem tohoto filmu. ()

circa5

Solomon Kane je snímek, který mě nezklamal, mám rád takové oddychovky v podobě "drsných" fantasy. Celý film doprovází pochmurné počasí plné bahna, což dotváří drsnou atmosféru.Kapitán Kane jako vrah všeho živého a mrtvého, jednou narazí na ďábla a musí se změnit na hodného chlápka, tam se objevují nudnější pasáže, naštěstí ne nadlouho. Nesmím opomenout na Marka Vašuta a jeho roličku zloducha, to bylo pro mě překvapení) Slušný film se slušnou atmosférou a hudebním doprovodem, nemusíte u něho přemýšlet, jenom si lehnout, otevřít "jedno chlazený" a zapnout play. ()

veere

(ne moc)akční, (ne moc)hororové, (ne moc)fantasy ... béčko natáčené v české krajině s úžasnou atmosférou (Van Helsingu di se bodnout) ()

Frfla

Normálne by som tomu dala asi aj dve hviezdičky, lebo príbeh o samotnom "diablovi", ako sa nazval hlavný aktér filmu, ma moc nezaujal. Ale za hudbu a pár efektov mu prideľujem ešte jednu navyše. Inak som veľké očakávania ani nemala takže ma film ani nesklamal ale ani ničím neprekvapil. Taký priemer v akčnom fantasy. ()

d4

Na to, čo som očakával od filmu, ma sklamal. A to som zas nečakal až toľko. Pochybné výkony vedľajších postáv. Purefoy vyzeral, že jedinému mu na tom filme záleží. Inak laciné metafory, predvídateľný príbeh, jednoduchý konflikt ... jedna polka hviezdičky za efekty, jedna hviezdička za Jamesa Purefoya a jedna za Klausa Badelta. 2 a pol * ()

killa black

Solomona Kanea si přidávám do svého portfolia k Hellboyovi (v comicsové podobě) jako dalšího oblíbeného hrdinu. Tenhle chlápek je vostrej jak Bhut jolokia a James Purefoy ho ztvárnil bezchybně. Film mne velmi příjemně překvapil a to hned z několika důvodů. 1) Nekompromisnost hlavního hrdiny, kterej se s ničím nesere a souboje neprotahuje. 2) Scenérie - tenhle film není o jezdci řítícím se rozkvetlou plání s dubovým lesíkem po levici a zapadajícím sluncem v zádech, v tomhle filmu furt prší nebo sněží, krajina je sychravá bahnitá a depresivní. 3) Ten film funguje jako celek. U mě je to hodně dobrý ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (viac)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (viac)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (viac)