Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

Ragdoll

Nuda. Obyčejná, staromódní, bytelná nuda. Stěží se potýkám s tím hořkým a kompletně nečekaným zklamáním, kde mě nenadchla příběhová linie, ani práce režiséra. A to mám Palmu jinak velice v oblibě! Myslím, že měla být více vyšperkována postava Caponeho, přeci jenom se nepopiratelně jedná o největší ikonu gangsterského plátna, mafiánského lorda, větší a detailnější náhled do toho nejtemnějšího podsvětí by měl leccos nabídnout. De Niro si jistě zasloužil více pozornosti, i z dialogového hlediska. Jednoduše jsem chtěl nadupanou zábavu tvořenou skvělou akcí a chytrým scénářem, servírované jako z dílny Martina Scorsese. Možná se ale jen stávám čím dál větším perfekcionistou. 50%. ()

Chegi

Tento film je moje srdcovka. Proto ho asi nemůžu úplně objektivně zhodnotit. Každopádně lepší jak Kmotr, který je více rozvláčný. Spojit tak Marlona Branda jako záporáka a partu kolem Conneryho jako zástupce zákona do jednoho filmu, vznikl by megafilm :D ()

Nassau

I have foresworn myself. I have broken every law I have sworn to uphold, I have become what I beheld and I am content that I have done right! (9/10) ()

Zagros

Kvalitní gangsterka, dobré herecké obsazení a herecké výkony. Scénář a režie jsou také v pořádku. Dialogy, hudba, kostýmy, ... všechno sedí a řemeslně je to taky dobré. Nicméně chybí tomu něco... něco, co by z filmu udělalo absolutní špičku. Nedokáži to pojmenovat, možná tomu schází jakási přirozenost. Celou dobu jsem věděl, že se dívám na film. Nedokázalo mě to úplně pohltit a vtáhnout do děje. Proto "jen" čtyři hvězdy. ()

MARTIN*I

Moc pěkný kousek, který ani po letech neztrácí na lesku. Costnerovi tu role drsného a neúprosného poldy překvapivě skvěle sedla. Sean Connery se blejknul parádním přízvukem a správnými hláškami. Jen De Niro mi tu trošku nesedí, role mafiánskýho bosse je pro něj jak dělaná a zde je na můj vkus až moc v pozadí a nemá moc prostor nadhodit nějakou tu zapamatovatelnou hlášku a pořádně křivit obličej :). ()

Vajonek

Film jsem si dala až dnes jako poctu Seanu Connerymu a nemohla jsem zvolit lépe. Tenhle snímek je výborný prostě po všech stránkách. Od takové veselé "kovbojky" se postupně rozvine do dramatu, u něhož vám téměř doslova tuhne krev v žilách (u scény na nádraží mi málem popraskaly všechny kosti v těle, jak jsem byla napnutá), přitom si po celou dobu udržuje jakousi lehkost, vtip, půvab (i přes ty litry prolité krve). Skvělé herecké výkony, hudba, kostýmy, dobová atmosféra, dialogy, příběh... Prostě top. Jasných pět hvězd a 95 %. ()

Davej

Neúplatní jsou opravdu dobře natočeni. Scéna se schody v nádražní budově je z vélké míry i díky výtečné Morriconiho hudbě opravdu vynikající, ale celek je trochu příliš akční. Určitým scénám jako třeba přestřelce na mostě se prostě nedá příliš věřit (to už i ta Mafie byla víc o skutečném životě:)) a objevují se tu překvapivě i některá klišé, která bych věru nečekal. ()

Hopper

Jedna z najlepších gangsteriek z Chicaga Al Caponea, ktorého si strihol kto iný ako DeNiro (on sa pre tieto postavy narodil). Costner tu tiež ešte stihol jeden z hviezdnejších okamihov svojej kariéry a bezchybný je najmä Connery ako šušlajúci Mallone. DePalma sa s ničím nemazná, takže krvák je to ako sa patrí a nuda absentuje. ()

Perry-

Samozřejmě nemůžu hodnotit důvěryhodnost filmu, ale je to výborná gangsterka. Jedna z vůbec nejlepších. Herecké výkony jsou bez debat a vůbec plejáda známých herců posouvá film ještě výš. Přestřelka na schodech nebo soud s Al Caponem jsou jedny z mnoha nezapomenutelných scén. ()

loydd

Mám jedinou výtku k této jinak celkem slušné gangsterce a tou je hudba. Morricone neMorricone, mně prostě vůbec nesedla. Přišla mi chvílemi hodně patetická a často vhodně nekorespondovala s tím co se děje ve filmu. Proto dám celkově o jednu hvězdičku méně. Komu hudba nevadila, tak ať si jednu hvězdičku klidně přidá... Finito. ()

Rssa

Originální, stylová, překvapující a brilantně zahraná gangsterka, kterou řadím na 1.místo v historii, těsně za ní trůní Kmotr 1 (knize se přese všechno přece jen nevyrovna) - 100 % ()

Giggs

Tradične dobry de Palma a jeho tradične dobra gangsterka, tentokrat o časti života Al Caponeho. Pravu atmosferu však filmu dodava hudba od Morriconeho, ktora je ako vždy excelentna. ()

cab

Reziser (Brian De Palma) ma bohatou filmografii a gangsterky patri k tomu nejlepsimu, Untouchables nevyjimaje. Tentokrat mapuje skupinu neuplatitelnych vysetrovatelu jdoucich v obdobi americke prohibice po Al Caponem. Vyzdvihnout musim samozrejme herce, napaditou hudbu a legendarni pasaz na schodech. 75% ()

Locksmith

Výborná gangsterka inspirovaná skutečnými událostmi, jejíž hlavní kvalita tkví ve skvělém hereckém obsazení - zejména Sean Connery zde předvedl své kvality. Nelze než dát plné hodnocení. ()

wosho

Čekal jsem hodně, dostal jsem nic. Čekal jsem drsnou krimi, dostal jsem pohádku o policajtech co četli Rychlé šípy. Jediné co je zde opravdu skvělé, je obsazení-to je přímo lahůdkové, zvláště De Niro v roli Al Capona. Co film ubíjí a ničí je scénář, logika v něm je minimální a ono vyústění na střeše soudu mezi mirkodušínským Costnerem se zabijákem mafie je přímo debilní (to využití zápalek je fakt ubohé). Neúplatní jsou silně přeceněným snímkem a kdo chce vidět opravdovou gangsterskou lahůdku od mistra De Palmy tak ať se raději podívá na Zjizvenou tvář, či Carlitovu cestu. ()

showxman

Když jsem viděl úvodní titulky, tak sem si říkal, že se mám teda opravdu na co těšit a taky, že jo! Nedotknutelní jsou výbornou gangstrovkou, která kvalitně zpracovává dobové reálie a přináší také zajímavý příběh o nerovném souboji Caponeho organizace a téměř bezmocné, úplatky otupěné policie. V roli Alphonse Capone září De Niro, kterému to jde opravdu, ale opravdu skvěle, a i na druhé straně zákona vidíme herecké výkony, na které je se radost dívat, a při nichž srdce každého filmového fanouška zaplesá. Břitký a ostřílený Connery v roli jakéhosi učitele, který předává zkušenosti mladému, odhodlanému Costnerovi, který se v žádném případě nehodlá vzdát. Parádní hudba... ()

pipapaja

Tenhle film byl pro mě docela zklamáním, protože jsem čekal něco víc než klasickou mafiánskou psychologickou střílečku. Tento film vijma světlých chvilek nebyl absolutně na moji notu a Robert de Niro byl jako Alpacino trestuhodně nevyužitý. Viděl jsem lepší mafiánské filmy. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery