Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

nany2121

Velmi smutný príbeh celý film :) Pod hlavným nadpisom mi chýba "scifi". Možno niekto si povie, že som prehnane prísny, veď na rok 1987 je to velmi obstojné. Žial, keď si to porovnám s filmami ako Smrtonosna pasca, Rocky, či Rambo, čo sú filmy rovnako staré a niektoré aj staršie, tak pri nich som nemal pocit, že si vystrelím mozog z hlavy :) To bolo také klišéééé celý film, že som skoro vypľul raňajky :))) ()

bobstock

O tom, že zakázané ovoce chutná nejlépe se ve 20. letech minulého století na vlastní kůži přesvědčili obyvatelé USA. Nelehká doba mafiánů si žádá krvavá řešení. Parádní tým v čele jistého De Palmy, plejáda hereckých hvězd, krásná jízda klasické kamery a Morriconeho hudba na pozadí, co víc si přát..jen budu muset dopnit vzdělání a přes Vánoce porovnat se slavnější trilogií Kmotra. 85% ()

Renfield

Westernově pojatá a hlavně v naprosto pohlcující dobové atmosféře se odehrávající honba na Ala Caponeho, který tu má nečekaně málo prostoru. Přitom i když se mi nezdá, že by se Robert De Niro herecky nějak zvlášť snažil (neznamená že hraje špatně), jsou proslovy k jeho skalnímu fanklubu velmi silné. Hned úvodní holení stojí za to a když se všichni sejdou na slavnostní večeři, při které si nejdříve bere hlavní slovo baseballová pálka, je chuť na jídlo jistě pryč. Kamera společně s Caponem vybírá, krouží kolem stolu a vtahuje do děje. Něco podobného je k vidění i při návštěvě Jima Maloneho, tentokrát sledování přes okna a následně uvnitř bytu. Společně s už čistě westernovým skoro bojem o most a samozřejmě nádražním schodištěm, patří k tomu nejlepšímu ve filmu. Jenom ten polowesternový Ennio Morricone mě tentokrát nějak minul, obzvlášť když si Eliot při soudu odskočí na střechu, tam mi ta hudba hodně nesedla. 80% ()

mira007

Osmdesátková gangsterka s Costnerem a v.i.p. spol. z dob prohibice - obsazení, režie, výprava a celkový westernový feeling je fajn, ale na mne  to je už moc stará filmařina a nejsem si jistý, zda by tohle mělo vůbec šanci v kinech dneska. ()

Emo-haunter

Slušná gangsterka, solidní herecké výkony nejenom Costnera, ale i Garcii a Conneryho, o De Nirovi ani nemluvě. Ale nemohu si pomoci, je to na hodně místech nedotažené a má to hluchá místa, kdy si divák musí sám spoustu domyslet a spojit si sám věci dohromady, což může u spoustu z nich akorát vyvolat zmatek. Hudba mě bohužel taky moc neoslovila, a byla častokrát hodně mimo, a kazila některé velmi dobré scény. Možná jsem až moc přísný, možná taky ne. Ale na víc jak na tři to bohužel nevidím. Místy mi ani nedávalo chování postav moc logiku a smysl některých rozhodnutí mi zůstal bohužel skryt. ()

hell_boy

Famózní mafiánský film z korupcí prolezlého Chicaga v době prohibice, plný mistrovských hereckých výkonů a se skvělým koncem. Není co dodat, 5*. ()

crozet

Autor perfektně zrežíroval Al Capona, stejně se ale nemohu zbavit pocitu, že bez de Nira by ten zločinec nepůsobil natolik autenticky. Celek? Náročné a konzistentní dílo, škoda však hollywoodismů. A ano, KevSpa, ta hudba byla nevhodná. ()

chalp

Nemá to Al Pacina, nemá to kultové hlášky, ani krásnu Michelle Pfeiffer, ale má to vskutku podarený scenár a Al Caponeho :) ()

JoVanGogh

Vynikajúci mafiánsky snímok s kopcom akcie a napätia a so štipkou humoru, ako sa štvorica zdanlivo celkom odišných chlapíkov sa vzoprela nedosiahnuteľnému Alovi Capone. Objavilo sa tu naozaj kvalitné herecké obsadenie, Kevin Costner si to zahral brilantne a šušlavý Sean Connery so svojimi hláškami takisto nemal chybu. Scéne na stanici nieje čo vytknúť, skutočne majstrovský film. ()

El Loco

Toto výborné oldschool-krimi dielko nie je síce takým prevratným bodom v De Palmovej kariére ako bol svojho času Scarface, ale rovnako sa zaraďuje medzi najkvalitnejšie gangsterské snímky všetkých čias (a určite je to najlepšia caponeovka). Brian vykráda, kde sa dá (Hitchcock, Ejzenštejn), ale ide skôr o také jemné „inšpirovanie sa“ a vôbec mu to netreba mať za zlé (napr. notoricky známu scénu s padajúcim kočíkom z Ejzenštejnovho Krížniku Potemkin povýšil ešte možno o jednu úroveň vyššie). Herecká úderka v zostave Costner-Connery-Garcia-Smith na jednej strane zákona a De Niro-Drago na tej druhej, rozohráva skvelú partiu, pričom je radosť pozerať hlavne na veteránov, Seana („Isn't that just like a wop? Brings a knife to a gun fight.“) a Roberta („You can get further with a kind word and a gun than you can with just a kind word.“), ako si svoje úlohy vyslovene užívajú. Samostatnou kapitolou je Kevin Costner, ktorý v Neúplatných dostal svoju prvú veľkú hlavnú úlohu (po odmietnutí Harrisona Forda a Mela Gibsona) a sľubne tak naštartoval svoju serióznu hereckú kariéru, ktorú však prakticky ukončil už v roku 1995, kedy sa (zatiaľ) nadobro pochoval Vodným svetom. Na stvárnenie Eliota Nessa však môže byť právom hrdý. Keď sa k tomu ešte pridajú Armaniho obleky a Morriconeho hudba, nie je o čom diskutovať... ()

Čajka

Pre mňa je Brian De Palma režisérom, ktorý dokáže rozohrať s divákom hru, ktorej pravidlá pozná len on. Alebo je skôr starý lišiacky kartár, ktorý pozná pár svojich trikov, ktoré však nik nie je schopný odhaliť. Počas filmu sa vo mne striedala škála najrôznejších emócií. Dokáže vykúzliť napätie(spomalená scéna na vlakovej stanici, kedy mladý Costner páli dole po schodoch, aby zachránil malé dieťa v kočári a popritom stihne vypáliť "rybníček" aspoň desiatim fellasom), ktoré nepôsobí nadsadene. V závere filmu je tiež magičný - najprv skoro slzička po vyhratom boji a na úplnom konci trefný vtip. Je to klasický Hollywood, ale o krok ďalej. Jediná výčitka - výprava filmu a Chicago 30. rokov na mňa niekedy realisticky nepôsobilo. Možno to však bol zámer :) ()

siRka

Nudné, šíleně se to táhne, bez atmosféry. Film s dobrými herci, kteří ale nemají co hrát. Hudba slabá a nevýrazná. Celé to působí jako předražený televizní film vhodný maximálně na Hallmark. ()

Gagner

Zpočátku jsem filmu nevěnoval velké pozornosti, ale po ubití baseballovou pálkou jsem si naplno sedl na gauč a sledoval super gangsterku s hvězdným obsazením, ze kterého nejvíc vyčníval Al Capone v podání Roberta De Nira. Trošku mi tam neseděla hudba u akčních scén, ale to je tak jediná kaňka v jinak skvělém snímku. ()

thunnus

Skvělý film - dobře vykreslená atmosféra, svižné akční scény včetně slavné honičky na schodech, dobré herecké výkony zejména ze strany Conneryho jehož vykreslení stárnoucího policisty s dobrým srdcem je přesvědčivé, přes tradičně mirkodušínovského Costnera, sympatického Garciu až po záporného a možná až moc sprostého De Nira v roli samotného kápa Capona. Jak byl v Kmotrovi (knize) - v Chicagu byl tehdy naprostý chaos.. a já dodávám - A tihle tam začali dělat pořádek. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery