Hobit: Neočakávaná cesta

• Česko Hobit: Neočekávaná cesta (viac)

Prvá z troch častí filmovej adaptácie románu J.R.R. Tolkiena prináša príbeh z bájnej Stredozeme, ktorý sa odohral šesťdesiat rokov pred udalosťami opísanými v trilógii Pán prsteňov. Hobit  Bilbo Bublík píše pamäti a rozpráva o svojej dobrodružnej ceste synovcovi Frodovi Bublíkovi.
Hobit Bilbo Bublík opúšťa svoju pohodlnú noru a vydá sa na spoločnú púť s čarodejníkom Gandalfom a trinástimi trpaslíkmi, ktorých vedie legendárny bojovník Thorin Dubbin. Cieľom ich výpravy je získať späť stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor pod Osamelou horou, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug, aby sa zmocnil ich bohatstva, zlata a diamantov, ktoré vydolovali v miestnej bani. Výprava je veľmi nebezpečná, pretože vedie cez územia, kde vládnu krvilačné kreatúry, zlí škriatkovia, chamtiví obri, ťažkopádni trollovia, diví Wargovia a príšerný Nekromant. Na brehu podzemného jazera Bilbo stretne Glgúňa - bytosť, ktorá mu navždy zmení život a vnukne mu ohromné životné odhodlanie. Okrem toho Bilbo získa aj vzácny Glgúňov zlatý prsteň, ktorý vládne výnimočnými vlastnosťami a spája osudy Stredozeme. Ale o tom Bilbo zatiaľ ešte nič netuší... Počas dobrodružného putovania skupiny trpaslíkov za strateným domovom sa v samotárskom Bilbovi prebúdza hrdinský duch a pocit spolupatričnosti k svojmu vzácnemu a výnimočnému rodu. (TV JOJ)

HAL

Hobit je super akční pohádka. Zcela vážně. Ale nadmíru impresivní a nezapomenutelný film jako "stará trilogie"? Not so much. I přes množství odkazů a snahu o provázanost, kompozičně shodné záběry, hudbu, a opět přenádhernou (až moc) novozélandskou krajinu... není TO tam. Ten pocit, že jste se ocitli v jiném světě, plného divů, krásy a dobrodružství, a že se vám z něj nechce pryč. Jackson pod tíhou očekávaného sequelu tak trochu ztratil koule a nedokázal do předlohy hrábnout stejně razantně, jako to udělal u LOTRa - Tom Bombadil pomyslně skončil na podlaze střižny a bylo to dobře, Radegast, skalní obři a přehnanost akčního blbnutí teď měla taktéž. Ale nedá se říct že bych to nečekal, předloha je dynamická dětská pohádka zasazená do komplexního světa, film podle ní je tedy tím samým - vizuálně opulentní, zábavný, přehnaný a kýčovitý jak už pohádky bývají. A nenudí ani na chvíli, i přes nepříliš vhodné změny tempa (což nejde jinak, když po bitvě na začátku "musí" přijít seznamovačka v Kraji, a před velkolepým finále prostě "musí" být dlouhá dialogovka s Glumem). Jenže tím vším dost trpí snaha o emocionálně vypjatý a soustředěný příběh několika postav, tedy něco v čem tak moc vynikalo Společenstvo. Základní linie Bilbo - Thorin - Azog - Erebor je velice nosná, ale snaha o její propracování do hloubky je až moc rozmělněna spoustou věcí okolo. A také ji, jako ostatně celý film, poněkud nepatřičně nabourává supermanský "syndrom čtvrtého Indiana Jonese" - režisér dostal k ruce až moc velký rozpočet a až moc dokonalé digitální triky, takže nechal postavy vyvádět takové kousky že z toho jde hlava kolem. Ve staré trilogii bylo skákání po hroutících se skalních sloupech a běhání po Olifantovi jednou až dvakrát za film, a bylo to napínavé a cool. Tady jsou takové věci třikrát do minuty, a je to divné a moc. Ale jak už jsem napsal na začátku - jako velkolepá akční pohádka je to hodně fajn. Mezi ty nejlepších fantasy, které vyšly PO Návratu Krále se Hobit bez problémů řadí. 8/10 ()

Aidan

Několik perel skrytých v příliš patetické, příliš spektakulární a přitom velmi řídké omáčce. Velkolepost, která tak slušela Pánu prstenů, že až v zádech mrazilo, tady místy působí až směšně. Jako kočka převlečená za tygra. Kdyby tvůrci nechali vyprávění tím, čím má být: totiž vtipnou, dobrodružnou pohádkou, mnohem lépe by vyniklo i jeho místo v hierarchii Tolkienova světa, kde nakonec i ty nejmenší příběhy mají svou roli ve velkých dějinách. Pokud se však malé příběhy tváří jako velké, působí to poněkud zpupně. Po zhlédnutí LOTR v rozšířené verzi jsem volal: "Víc!" Zde jsem volal: "Méně!" Přál bych si pokornější film bez umělé vytvářené zlověstnosti, bez záplavy akčních scén, v nichž se padá z výšky a nikomu se nic nestane, bez cliffhangerů a jiných skopičin... Takhle jsem byl až k vyčerpání udojmován, přejeden obrazy a hladový po příběhu. ()

Omnibus

„Hodný pánešek, vzal nás do kineška, na tži-déško. Teď píše komentááššš. Ať si píše, grafoman jeden, tšeba i několik komentážů k jednomu filmu, jako někteří škřetíšci z Klubu lembasových hlav, že... Ale co chudášek Glumíšek? My máme hlad! Jenže ledniška je štrašně vyžraná. Sníme čivala? Ošklivého čivala! Prý máme místo mozku lembas, no fůůj! Lembas je hnušný elfí prach a popel, to nežerem, duší to. A vůbec, co je ono - Čival? Recenzent šamá kůže a čífka [střívka], ležou z toho jen kostišky a bodíšky, ale žádný měkoušký masíčko to nemá. Nám chutnají škřetíšci a teploučké rybišky. Ono se to dá važit, ono čival? Tak to uvažíme. A sežereme to ! “         Napsáno husím brkem a vlastní krví. Protože plnicí pero mi hladový Glum, uražený kvůli prázdné ledničce, popadl mezi svých zbývajících devět zubů, vylezl na kredenc a odtud na mě dáví to svoje „Glum... glum!“ Dopsal jsem, odentroval a dávám si hrdě nohy na stůl. Mám je veliké a neobyčejně chlupaté, Čivale! ;-) ()

liskam

Tak jak začít.. Asi tím že jsem dal 5 hvězd. Protože mě tahle prví (polovina/třetina) filmu natočeného podle mé oblíbené knihy opravdu bavila. Byla velice kvalitně provadena a až na pár malých vyjímek, věrně kopírovala předlohu. A za to jsem moc rád. Odcházel jsem z kina s pocitem, že se mám na co příští dva roky těšit. Peter Jackson prostě nezklamal. Podrobněji se ale do hodnocení filmu pouštět nebudu. Protože jsem viděl teprve PRVNÍ ČÁST... a jelikož nemám ve zvyku hodnotit například knihu když jsem s četbou v její polovičce, nebo koblihu, když jsem se ještě nedostal k marmeládě která je uvnitř. Nebudu tu tedy rozebírat ani postavy, flashbacky do minulosti, poukazování na legendy Středozemě, budovanou atnosféru a další věci které jsem na plátně viděl. Opravdu totiž nevidím do budoucnosti... A nejsem ani tak "MOCNÝ" abych dokázal soudit celé dílo podle shlédnuté 1/3. ALE CO, třeba mám místo mozku pouhý LEMBAS... Hodnocení filmu, za mě 90% ()

mzss1

Shlédnuto v kině ve 2D s cz tit. Tentokrát jsem neměl chuť na 3D, sice zde byl promítán s dabingem, ale dal jsem raději přednost originálu. Nyní k filmu. Jak začít ? Rozhodně asi tím, že na trilogii Pána prstenů to určitě nemá. Přesto je to solidní podívanou, ale ne velkou peckou. Příběh filmu je docela zajímavý, ale mohl být lépe promyšlený. Herecké obsazení bylo bez problému. Potěší návrat několika postav z Pána prstenů. Především Ian McKellen jako Gandalf. Glum byl výborný, to nemělo chybu. Martin Freeman jako Bolbo Pytlík nezklamal, ihned dokázal zaujmout. Stejně jako zbytek nových herců. Film neměl nudu - to se nestalo. Ale měl méně nápadů a nějakých velkých okamžiků, na které se nedá zapomenout - to film bohužel nenabídl. Akce zde bylo dostatečné množství. Co se týče režie a celkového vizuálu a provedení - to vše bylo perfektně natočeno, režisér Peter Jackson opět dokázal vykreslit stavby, prostředí, různé nestvůry a tak dále. Co se týče hudby, ta byla naprosto perfektní. Howard Shore je skvělý hudební skladatel, film měl skvělé hudební motivy, některé byly stejné či podobné z Pána prstenů. Film měl dost vtipných momentů - pobavilo to, ale přišlo mi, že to bylo někdy přehnané - trošku to padalo z vážnosti, které mělo být ve filmu trochu více. Taky to, že hrdinům vše vycházelo moc jednoduše. Dále zde bylo dost netvorů, příšer, které normálně mluvili - to bylo trochu přehnané a překombinované. Takže tato větší fantasy cesta moc toho Pána prstenů nepřipomínala. Ale zas tak velkým problémem to není. Ve výsledku jsem dostal solidní film na který se budu těšit znova až ho uvidím. Zhruba jsem dostal to co jsem očekával. Sice jsem tajně doufal, že to bude trochu lepší, ale nevadí. Jsem zvědavý na další díly. Celkově hodnotím na 80% = **** ()

MaedhRos

Thin...sort of stretched. Like butter scraped over too much bread... Naštěstí mám místo mozku lembas (čau, Cival...:-)). Pro mě je tím pádem Hobit jedním z filmů roku - užila jsem si ho královsky a výčtem všeho, co mě na tom filmu bavilo a těšilo, bych strávila půl dne. Nicméně zcela bez výhrad to není a naprosto chápu i ty, kteří z kina odcházejí s pocity mírného až výrazného rozčarování. To je ovšem jejich problém...:-) Na tu party s Thranduilem příští rok se každopádně těším nezřízeně, Azog na hrad a tak... EDIT: Zhlédnuta i 3D dabovaná verze. Dabing podle očekávání těká v rozmezí od "ale jo, jde to" po "fuj, blila bych", takže žádná výhra, tím spíš, že jednou z nejhůře nadabovaných postav je chudák Thorin. Překlad navíc tu a tam šeredně drhne. No a písně a zejména elfština mi v dabované verzi působily krvácení z uší a akutní křeč v čelistech způsobenou usilovným skřípáním zubů. CGI ovšem ve 3D vypadá podstatně přesvědčivěji a lépe. ()

Payushka

Takove ctyri a pul. Ocekavala jsem asi prilis od 48 fps a tahle nova technologie mi prisla prilis televizni / videoherni (v trikovych castech). A jelikoz na tom propagace a hlavne slova Jacksona dost stavely, nemuzu to uplne oddelit od samotnyho filmu. ()

topr harley

Opravdu skvělá podívaná, kterou jsem si v kině naprosto užil. Rozhodně to nejde srovnávat s Pánem Prstenů, protože Hobit je zcela jiná kniha. Jak stylem, tak způsobem vyprávění. Filmu jako takovému nemám co vytknout a těším se na další pokračování téhle epické trilogie. ()

InJo

Tři hodiny příběhového vakua, které zachraňuje jen Jackson v pozici režiséra a občas Shore svou hudbou (která je ale víceméně recyklovaná, nicméně ty motivy jsou pořád parádní). Jackson opět servíruje okázalou epiku, ale tentokrát se pod kůži zaryje asi jen ve dvou, možná třech scénách. Některé scény by šly v pohodě vystřihnout (epizodku se zlobry bych klidně oželel), většina zkrátit (hlavně úvodní večeři s trpaslíky). Freeman je fajn, ale z postav nejsilnější dojem beztak zanechá Thorin Pavéza (jeho "nástup" proti skřetímu vůdci je ohromující). Naštěstí to, co fungovalo v LOTRovi, funguje i zde - opojné kamerové nálety, nápaditě natočené akční scény a dojemné promluvy. V jednotlivostech mi vlastně první kus HOBITA docela sedí, ale celek je bohužel velmi matný (dalších dvou dílů se teď trochu bojím...). Nucená velkolepost, monotónní natahovaný děj, spousta zbytečností a zejména šíleně přepálená (a vinou toho značně únavná) stopáž z toho dělají pouze slabou variaci na SPOLEČENSTVO PRSTENU. Ach jo. :( 60 % ()

Legas

Film je totálně mimo poetiku knihy, byť z ní často cituje slovo od slova. Zfilmovat prvních 6 kapitol z celkového počtu 19 (!!) pouze třísetstránkové knihy a zabít téměř veškeré její kouzlo, tomu říkám "umění". Filmovou verzi Pána prstenů mám rád, ale tohle na mě, Jacksone, nezkoušej. ()

Šakal

V příběhu jsme se vrátili zpátky do minulosti, ale to nejdůležitější přetrvává. P. Jackson je stále tím obratným vypravěčem, se smyslem pro epické (fantasy) příběhy. To pouze někteří z nás, už jim nechtějí (neumí?) naslouchat. Řekněte upřímně, kdo by si nezamiloval ta kultivovaná stvoření, s neutuchajícím apetitem, umanutou tvrdohlavostí, ale velkým otevřeným srdcem a hrdostí sobě vlastní, jménem trpaslík. Tyhle, narozdíl od těch kýčovitých sádrových, útočících na nás z pohraničí, bych si s radostí na svou skalku instaloval. Hned vedle nejvybranějších labužníků-obřích zlobrů a skřetů, v čele s jednorukým sympaťákem, Azogem Znesvětitelem, na svém bílém vrrkovi a za dlouhých letních večerů, během odkrajování velkých soust rožnícícho se selátka a pořádných hltů červeného vína, naslouchal jejich hrdinským činům resp.příběhům. Ve chvilkách volna (ano Glume, vyzývám Tě) si čas krátil hádankovým soubojem. Pro tuhle partičku, v čele s P. Jacksonem, budu mít vždy dveře otevřené. Doufám. 80% ()

IQ Tiqe

K Hobbitovi jsem byl spíš skeptickej, protože už Pán prstenů mě obzvlášť neoslovil (viděl jsem 2 díly). Hobbit mi zkraje připadá roztahanej. Jednoduchá scéna se neobejde bez stovky detailu, připadá mi to dost natahovaný; s akcí to je nalevačku, moc výpravný, moc řeči, seznamování s vedlejšími příběhy, paměť mi nestíhá pobírat jména zmíněných postav. Ale někdy v třetině se to zlomilo a příběh a jeho atmosféra mě začaly víc a víc pohlcovat. Přibylo akce, akceptoval Jsem Jacksonův styl „vedlejších“ příběhů, které mě navíc začaly bavit, a to doslova, protože celý film je protkán lehkým humorem (místy možná až moc současným, viz např. houbičky, ale funguje a odlehčuje děj). Navíc titulky obsahují nemálo lidovějších obratů, které v nich sedí jak prdel na hrnci. Ten svět (franchise) mi připomíná Star Wars – podobný přístup, taky různé skupiny tvorů, které spolu porůznu (ne)vycházejí, jde hodně do šířky, není to okleštěná spojnice začátku a konce, jen cesta odněkud někam, ale je vyplněná dobrodružstvím, které je nosné. Dokonce i Glum, který mi v Pánovi prstenů neskutečně lezl na nervy, tu má moc zábavnou epizodku. Vytknul bych fakt, že když šlo výpravě o kejhák, na poslední chvíli je vždycky někdo zachránil, to je trochu lacinější. Ohledně herců – nechápu, jak Ian McKellen ve svých letech zvládá ty skoro gymnastické kousky, ale co, dneska se pomocí triků zvládne leccos. Ten starej blonďák s pohublym ksichtem mi moc nevoněl. Po technické stránce je dost povedená kamera, je znát, že film byl zamýšlen pro 3D; bohužel taky je znát, že současné rozlišení pro filmové plátno nestačí, některé detaily se prostě nekonají (ale to není problém filmu; navíc jsem tomhle ohledu perfekcionista). # [viděno: kino, 2D] # příběh 7 | hudba 8 | humor 3 | akce 6 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7 ()

Ellesime

Nádherný návrat do Středozemě. Tento film má jedno obrovské mínus - že na další díl musíme čekat další rok! Celou dobu jsem si říkala ,,ať to ještě někončí, ať to ještě nekončí!" Prostě a jednoduše, já jsem maximálně spokojená. Nebudu hledat vady na kráse, i když byly, ale budu si užívat krásnou Středozemi s novými i starými postavami, které byly vytvořeny a vybrány tak dokonale, až je to neuvěřitelné (na nejnádhernější Galadriel musím myslet pořád :) ). Nemůžu jinak, dávám pět hvězd, a těším se, až si film pustím znovu. A znovu. A znovu. A ještě několikrát... ()

HoneyBunny

Tolkienovské adaptace, to je skoro žánr sám pro sebe. Ono je lehké kritizovat - a snad i právem. Hobit je příliš dlouhý a obsahuje hluchá místa a má zbytečná camea. Hlavní hudební motiv (Misty Mountains Cold - to je ta, co si pobrukují trpaslíci) je sice skvělý, ale nepotřebuji ho slyšet pokaždé, když se trpaslíci vrhnou do boje. Popravdě, Howard Shore si mohl dát o hodně víc práce se soundtrackem. Diváci ale jaksi přehlížejí všechnu tu invenci i drobnou práci, kterou Jackson do filmu vložil, aby znovu oživil Středozemi. Zdá se mi, že to berou jako samozřejmost. Vzpomeňte si ale na tu vlnu fantasy filmů, které následovali po LoTRovi. Kolik z nich oživilo funkční a dechberoucí svět? Hobit je jako návrat do staré dobré Středozemě a místy vzbuzuje příjemnou nostalgii, hlavně ale takový ten příjemný pocit, že se vracíte na místo, které máte rádi. Nebudu příběh srovnávat s prstenovou trilogii, protože Hobit je úplně jiný žánr a co do epičnosti a košatosti se slavné trilogii nemůže rovnat. O to víc mě překvapilo, že některé Jacksonovy přídavky skvěle fungují: bledý skřet, flashbacky z trpasličí historie, skřeti v Mlžných horách... a také představení Necromancera, což je pro neználky jiné jméno pro Saurona! Trpasličí parta je sympatická a putovat s nimi je zábava (a na takového Aidana Turnera je radost pohledět!). Vypichnout určitě musím jejich vůdce Thorina - Richard Armitage mu dáva neskutečné charisma a sílu osobnosti a je mnohem zralejší herec než Viggo Mortensen. Thorin je všechno, co Aragorn jen naznačoval. Martin Freeman je vymodlený Bilbo fanoušků a asi nikoho nepřekvapí, že to stoprocentní - vtipný, anglicky konzervativní a vážný v těch správných situacích. A Gandalf je badass jako vždycky. Já jsem spokojená a na další díl se opravdu těším. ()

Jordan

hodnotenie z nostalgie (Hobita som čítal dávno a chytil ma za srdce, kniha je geniálna) trochu prilepšujem, lebo síce nie som fanúšik týchto okázalých, patetických, klišé nabitých megarozpočtových veľkovýpravných fantasy kolosov, ale toto je celkom milá a dobre vyzerajúca rozprávka... tolkien to veru dobre napísal a jackson vie režírovať, takže bolo jasné, že z toho faux pas nebude... ()

Carol Pifková

Dobre začnem obrazom, ktorý sa mi vôbec nepáčil bolo to zrýchlené ako v telenovele, ďalej 3D fakt neznášam, bohužiaľ Hobbit bol tiež v 3D ale tak tie umýselné zábery na 3D boli fakt slušné.. dokonca sa priznávam, že v jednej pasáži keď letel šíp som sa trošku strhla a zamrkala. Efekty, že WOW, najsamlepšia pieseň čo odznela jednoznačne Misty Mountains, ktorá sa mi už zapáčila v trailery, scéna v Imladrise... PRESPATÁ a to som vážne nečakala lebo ja som ešte v kine nikdy nezaspala a bola som aj na filmoch kde to bolo viac pravdepodobné ako tu. Zobudila som sa približne až keď boli u Trollov a samozrejme Gollum bol ako vždy neskutočne úžasný... posledná asi tak polhodina filmu neviem možno aj viac ako polhodina s tými orkami bola vááážne super... Takže teraz neviem prespaný Imladris, Gollum, nudný začiatok ako to už väčšinou býva keďže ide o uvedenie do deja, úžasné herecké výkony, ešte aj môtie fakt, že tu je uvedený aj Orlando Bloom čiže Legolas, ale ja som tam žiadneho nevidela, neviem možno som aj to prespala ale ani priateľ ho tam nevidel a ten nespal tak potom neviem, v pokračovaní už uvedený nie je tak ako WTF?! No neviem je to ťažké ale bohužiaľ určite to nevidím na 5* myslím, že dvojka ale trojka má väčší potenciál nakoľko už tam nebudú tie nudné pasáže ako to všetko začalo... 4* ()

Anderton

Pred mojou očakávanou cestou do kina ma zaujímali tri otázky. Ako a čím dokáže Jackson obhájiť rozdelenie adaptácie pomerne krátkej knihy na tri filmy, či sa mu podarí znova nás odrovnať opulentnou výpravou a ako zvládne rozuzlenie a záver prvého filmu, keď sa v ňom príbeh ešte len rozbieha. No obhájiť dĺžku a rozdelenie sa mu podarilo práve tou opulentnou výpravou a zvládnutým záverom, ktorý pripomína klasickú scenáristickú schému viac, ako napríklad Spoločenstvo prsteňa. Ďalej dokázal, aj napriek tomu, že sme stále v Stredozemi a nepokryte priznáva, že sa snaží zachovať feeling Pána prsteňov, dodať Hobitovi svojskú atmosféru, ktorá ho od trilógie trochu odkláňa. Spočiatku je trochu infantilná, ale to je vzhľadom na predlohu skôr plus. Mierným sklamaním boli pre mňa viac niektoré digitálne efekty, ktoré bohužiaľ PP pripomínajú viac, ako je treba a to aj po desiatich rokoch zbesilého vývoja CGI. Miernu, strednú, aj tvrdú kritiku prenechávam na Tolkienofilov a recenzentov, ktorí poznajú Hobita naspamäť a nechápu, že román a film je úplne iný umelecký útvar. Film musí fungovať predovšetkým samostatne, aj bez znalosti predlohy a to sa Hobitovi, myslím, darí. Názory ale na to budú rôzne a vyhrotené. ()

Frajer42

100 roků jsem na něj čekal. Moc jsem byl zvědav, jak si s tímto dílem pan režisér Peter Jackson poradí, neb Hobbit, co mi paměť slouží, byl napsán jako čistokrevná pohádka. Peter Jackson ho zpracoval naprosto totožným stylem, jako pána prstenů, čímž stvořil zcela nové dílo, které nemá s pojetím knižního Hobbita nic společného. Já mu za to musím poděkovat, avšak chtělo to odklon ještě větší, protože pohled na zlobry, kteří při denním slunci zkamení mi do takhle pojatého filmu prostě nesedí. Naprostá většina filmu je stvořena počítačovou technikou, která jakoby od trilogie pána prstenu nikam nepokročila. Záběry jsou hrozně nepřirozené a někdy z nich skoro až bolí oči. Na druhou stranu to chápu. Trpaslíků, hobbitů a skřetů už po naší planetě mnoho neběhá a orli dosahují obvykle menších rozměrů, takže možnosti tvůrců byly značně omezené. Příběh nesahá tomu LOTRovskémů ani po hobbití kotníky, ale myslím, že z předlohy vycucali tvůrci vše co šlo. Dále jsou docela k nasrání nové postavy, které jsou totálně nezajímavé a hlavně nejsou příliš jedinečné. Kdybych byl býval byl Peter Jackson, tak bych byl býval od tohoto díla couvl. Peter Jackson bojoval, jak jen to šlo. Tahle bitva byla ale předem prohraná. Hobbita prostě nebylo možné zfilmovat tak, aby alespoň částečně pokryl kvality trilogie LOTR. Předloha to zkrátka neumožnila. 3* ()

boshke

Knihu jsem nečetl, takže nevím, co vyčítám Jacksonovi a co Tolkienovi... Dost trpké zklamání. A to jsem se na Hobita netěšil a neměl vůbec žádná očekávání. Nevím, kde začít dřív. Všechno špatně. Skvěle poskládaná, nesourodá skupina dobrodruhů, známá též jako Společenstvo Prstenu, je pryč. Místo ní dostaneme tlupu malých, fousatých, nezajímavých, indiferentních potvor, z kterých kdyby půlka po půlhodině vychcípala, tak je vám to srdečně jedno. Protože stejně nevíte, jak se jmenovali. Mně utkvěla jen kupa sádla Bombur a že trpaslík - Legolas byl Kili nebo Fili. Cítit nějaké sympatie k této sebrance, která si nahrabala tolik prachů, až si toho někdo všiml, sebral jim je a teď se přes celou Středozem ve třinácti lidech vydávají zabít draka (obzvláště to blbé práče se jim bude hodit), a která se chová jako banda blbů, mi šlo ztěžka. To, že mi přifaření Bilba k téhle bandě přišlo už od začátku neopodstatněné ("potřebujeme lupiče" - WTF?), můžeme klidně nechat stranou. Stejně jako fakt, že hora najednou vstane a začne se pošťuchovat s druhou. Co už nelze nechat stranou, je absence jakéhokoli zapamatovatelného či dechberoucího momentu a zajímavé postavy krom Gandalfa (dobře, a možná Thórina), Theatisem trefně zmíněné řešení takřka všech problému stylem deus ex machina, či ten ****** čaroděj Radagast s nějakým siflem na ksichtě, mluvící z cesty, prohánějící se na svých zaječích saních a srderyvně léčící začarovaného ježka. Co jsem zkritizovat zapomněl, si přečtěte v jiných komentářích. Při jejich pročítání bych se podepsal takřka pod všechny argumenty. Jestli vám stačí ke spokojenosti pár přeletů nad dechberoucí novozélandskou krajinou a digitální zlobři, prosím. Mně ne... 50% ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Těsně před premiérou seriálového Pána prstenů: Prsteny moci přichází zásadní změny týkající se práv na knižního Pána prstenů a Hobita. Ty totiž odkoupila švédská herní společnost Embracer Group,… (viac)

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Zatímco už za pár dní přistane na internetu první trailer z očekávaného televizního seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, neméně tak důležitou zprávou je nová informace, že filmová práva (samostatně… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021