Tom Cruise v hlavnej roli špionážneho thrilleru. Film bol z časti natočený v Prahe, vznikol na motívy populárneho televízneho seriálu, ktorý sa u nás vysielal pod názvom Nulová šanca. V Spojených štátoch sa film, v ktorom Tom Cruise nielen stelesnil ústredného hrdinu, ale tiež ho aj produkoval, stal diváckym superhitom... Pri akcií na americkej ambasáde v Prahe dôjde k masakru elitnej špionážnej jednotky CIA. Šéf chce odhaliť zradcu vo vlastných radoch a podozrieva mimoriadne schopného agenta Ethana Hunta. Nespravodlivo obvinený mladík sa preto púšťa do pátrania na vlastnú päsť a na každom kroku mu pri tom hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Odhalená pravda je šokujúca pre všetky zúčastnené strany... (TV Dajto)

JajinkaBec

Nemůžu si pomoct, ale vyhlíží to jako americká odpověď na Bondovky, příběh se profiluje jako typický špionážní zámotek plný intrik a falešných identit. Zajímaví herci se z děje vytratí dřív, než se člověk stačí vzpamatovat, takže máte pocit, že jste vpadli do něčeho už dávno rozehraného. Dost jsem přemýšlela o hodnocení a nakonec zásluhou několika scén, v nichž se napětí ždímá jako podle učebnice (gymnastika v CIA trezoru, gymnastika na rychlíku), se nakonec přikloním ke štědřejšímu hodnocení. Scénář je každopádně hrozně překombinovaný, v závěru to do sebe sice zaklapne alespoň na úrovni "ten je zlý, tenhle hodný"... Ale kdo v průběhu děje, na koho co hrál, to moc jasné není. Úvodní pražská pasáž potěšila. ()

PlayEasy

Napínavá klasika plná chytrých vychytávek, dějových zvratů a charismatu Toma Crusie, která způsobila revoluci ve špionážních filmech a navíc odstartovala vynikající sérii. Plus samozřejmě Praha, takže 80% ;) ()

Gamekeeper77

Skvěle zmáknutá špionážní chuťovka, jejiž silnou stránkou je napětí a vyborný herecký obsazení. A že je to přehnaný? A co v tomhle žánru není?! 82%. ()

imarvin

Film, který za těch dvacet let neskutečně zestárnul. Je zvláštní sledovat, co se s naším světem za tu dobu stalo. Vidět tajné agenty, jak nahrávají tajné materiály z předpotopního počítače na disketu?! Stejně jako při prvním zhlednutí před těmi lety mi nejvíce vadilo, že z tradiční týmovky, kterou jsem byl zvyklý sledovat v televizi, udělal Cruise a De Palma hru jednoho týpka. Ale přestože z dnešního pohledu není tato hra vlastně vůbec akční (většinu filmu se jen tlachá), nebudu ani po letech své hodnocení 3* měnit. Protože nějaký zážitek jsem si odnesl. Příběh odehrávající se v Praze, Marek Vašut a Karel Dobrý v epizodních rolích, a hlavně dnes už legendární závěsná scéna a potom samozřejmě Jean Reno. ()

Mkartaylas56

Solidní akční podívaná, která se po letech stala tak trochu klasikou a právě pro akční žánr je podle mě naprosto vzorovým snímkem. Obsahuje nečekané zvraty, slušnou akci, spoustu vizuálních triků a efektů a kvalitní herecké obsazení. Navíc se část filmu odehrává v Praze, což je pro české diváky určitě příjemný plus. Sice z dnešního pohledu se může jednat o celkem neoriginální snímek, avšak já jsem celou dobu bral v potaz, že by se to mohlo stát a tudíž do finálního hodnocení tento fakt určitě nezahrnuji. Takže mé hodnocení zní: 70%. ()

Tominni

Tom Cruise poprvé v roli agenta Hunta, kterému při akci v Praze zlikvidují celou jednotku. Tak se agent Hunt pustí do pátrání, kdo za tím stojí. Takový trošku lepší průměr. Sotva se seznámí s týmem, tak je po něm. Akce na TGV je také už trochu za hranou, nemluvě o helikoptéře v tunelu. Když jsem viděl film poprvé, nenapadlo mě, kam se až celé série v budoucnu posune. ()

horor2

Tom Cruise jako agent Ethan Hunt je zrazen a obviněn ze zločinu, který nespáchal. Rozhodne se pátrat na vlastní pěst a najít pravého viníka. Brian De Palma pojal první díl spíše jako špionážní thriller, který ale zase na druhou stranu obsahuje památné scény, které se později parodovaly. ()

Snagleo

K tomuto snímku jsem se dostal až teď nedávno a to i přesto, že jsem o něm věděl už dlouho. Mission: Impossible se dle mě rádi mezi odpočinkové filmy, u kterých si krásně odpočnete. Příběh je obyčejný a pravděpodobně vás neohromí. Kamera je ale rozhodně dobrá a scény též. Akční sekvence fungují dobře a jde vidět, že se Tom vyřádil. Problém je však v tom, že některé scény jsou neskutečně přehnané, až trapné. Přesto je ale tento film dobrý a já si ho docela užil. 70% ()

korect

Film sestávající ze tří zcela nesourodě působících epizod - Praha, CIA, vlak. Poprvé jsem se, jsa znuděn, nedostal za CIA, po druhém zhlédnutí jsem viděl epizodu závěrečnou a nelitoval. Sterilita tohoto filmu ale nikdy nedovolí, aby se stal kultovním. Tento úděl patří až některým filmům, které jej napodobily ()

OJan

Uběhla nějaká doba, co jsem tento úvodní počin do této série viděl posledně, a proto jsem se zase vrátil a z původních tří hvězd zvedám na čtyři. Mission: Impossible je o dost jiným filmem, než jeho pozdější nástupci a to hlavně kvůli tomu, že se poměrně hodně drží předlohy v podobě stejnojmenného seriálu. Je to ještě spíše akční detektivka, než plnotučný akční počin. Ve světle dalších pokračování mi to původně vadilo a vadil mi i Palmův rukopis, teď to ale vnímám jako plnohodnotný film této série, ač je mírně odlišný. Jestli mi však stále něco vadí, je to ta extrémní zmatenost filmu. Já si prostě ani po několikátém zhlédnutí stále nejsem stoprocentně jistý, kdo je vlastně hodný a kdo zlý. Ano, u některých je to jasné - nikdo si asi nemyslel, že Ethan Hunt je záporák, ale u mnohých postav už to tak jasné není. Dále si musíme přiznat, že film už má taky nějaký pátek a vzhledem k tomu, že se tam ve velkém objevují počítače, něco již působí úsměvně. Což je ve výsledku zcela jedno, ale co už jedno není je ta finální akční sekvence, která totálně ignoruje veškeré existující fyzikální zákony a dělá tak nakonec z dobře rozjetého špionážního snímku i solidní komedii. |75%| ()

adamix

De Palma vlastnoručne utopil všetkých starých Bondov a všetky neskoršie Bournovky. Jeho M:I je štýlový špionážny triler s vkusom pre detaily bez použitia nejakých trikov (nerátam záver) či neprestajnej akcie. Toma som podcenil a úprimne toho ľutujem. On je nenahraditeľnou tvárou tejto série, ktorá si postupne sama vybojovala cestu ku sláve a uznaniu. Úvodná akcia v Prahe a kaskadérovka v trezore sú vrcholmi celého filmu. Za mňa 90%. ()

JosefTomas

Špionážní majstrštik, který nepřestává ani po letech nudit. Film má nehorázné tempo, skvělý scénář a Prahu, která hraje opravdu značnou část filmu a jsem rád, že filmaři zvolili Česko a nechali vyniknout krásu Prahy (pohled na hrad je k nezaplacení). Casting na výbornou, jen, a to bych netvrdil, že to já, milovník akce řeknu, je na konci zbytečná akce, která tam je jen, protože tam musí být, a proto máte posledních 10 minut pocit, že sledujete úplně jiný film. Až na to mírné klopýtnutí jde o skvělý špionážní thriller, který stále má čím překvapit. ()

Pete

M:I-1 Na počátku série se mi líbilo, že jednotlivé díly točili různí osobití režiséři. Legendární DePalma dokázal jedničce vtisknout svůj rukopis s jeho trademarky, a povedený origin ještě mladicky naivního Ethana Hunta tak tvoří jednoduchý paranoidní thriller, který se drží sympaticky při zemi (až na nesmyslně přepísknuté finále v tunelu jak z jiného světa). Od Bondovek se IMF odlišuje především důrazem na týmovou práci, impossible "heist" zápletkami v ději, a Hunt vždy musí někam krkolomně slaňovat. Zajímavé až úsměvné, jak mi přišel tento film tehdy před třiceti lety moderní, nicméně zestárnul poměrně s grácií, a dnes lze na něj pohlížet jako na příjemné devadesátkové retro. S Karlovým mostem a Dobrým Vašutem navrch. ()

ostravak30

Neproveditelná mise je častým námětem filmů ačkoli ne ve všech se tolik tlačí na zdůraznění faktu, že se to vážně nedá provést. Jedním z příkladů jsou třeba i Dannyho parťáci. Mission: Impossible potěší českého diváka natáčením v naší zemi. To především. Když se ale na film dívám nyní s mnohaletým odstupem, už mi tak fantastický nepřipadá. Přeci jen jak bitka na střeše jedoucího vlaku tak i vrtulník v tunelu jsou z reálného hlediska naprosté nesmysly. A především po výbuchu jsou pak viditelné efekty, které nepůsobí přirozeně, to se prostě nepovedlo. Na druhé straně je tu dnes už legendární hudba a Tom Cruise taky nezklame. Ačkoli krysa ve vlastních řadách není též nic originálního. Mě se od Briana De Palmy líbili třeba Neúplatní. Mimochodem, fakt, že snímek byl nominován na Golden Raspberry Awards taky o něčem svědčí. ()

Weirdman

9/10... Po 11 rokoch je to tuším ešte zábavnejšie než keď to prifrčalo do kín... Celá jeho vonkajšia forma už vyzerá staro a smiešne (hlavne triky - ten let CGI vrtulníčku nad vláčikom ma fakt dojal :). A ak sa k tomu pridá zdechlá réžia, Cruisov nemenný "drsný" ksicht a streštený strih, ktorý sa len nasilu snažil zaobaliť obyčajnú zlodejskú báchorku tak, aby obyčajne nevyzerala (ale strihač to aj tak trocha dosť prestrelil), tak ostáva len maximálne zábavné a vtipné béčko, ktoré je ako stvorené na piatkový večer... ()

Goodmen

Celkem příjemná odpočinková zábava, kterou trochu kazí místy až moc překombinovaný děj. Jinak hodně slušná zábava s pár parádními akčními sekvencemi. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)